صفحه 50 از 60 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 593
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    22222
    سلام
    ببخشید مینای من سر نوکش کمی کج و سفیده یعنی رو ب پایینه دامپزشک نشون دادم میگه از کمبود کلسیمه
    چ غذایی یا روشی هس که سر نوکش تیز و منظم باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebiii نمایش پست ها
    اول صبح نیست این مدفوعش ک رنگ سفیده بعد الان هم متوجه شدم عطسه زد ولی ادامه نداشت عطسش بی حال نیست تحرک مثل قبله ایا مشکلیه
    سلام. غذای مخصوص مینا منظورتون دانه پارسه؟!
    جای خنک که نیست؟ پف الودگی ، لرزش داره؟ بینی و چشمش مرطوب نیست؟
    اگر میتونید از مدفوعش عکس بزارید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nafise.m نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید مینای من سر نوکش کمی کج و سفیده یعنی رو ب پایینه دامپزشک نشون دادم میگه از کمبود کلسیمه
    چ غذایی یا روشی هس که سر نوکش تیز و منظم باشه
    سلام. شما که تشریف میبرید دامپزشکی هدفتون چیه؟! فقط ویزیت کننو بدون هیچ راهکاری تشریف بیارید منزل؟!! عزیزم ازشون سوال میکردید تا همونجا اگر لازم شد دارو بنویسن.
    میناتون چند ماهشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    22222
    نزدیک به ۳ سال
    والا تو شهر کوچیکی که دامپزشکی بیشتر واس سگ و گربه هاس خیلی واس پرنده جوابگو نیستن
    فقط گف مشکل کمبود کلسیمه و قطره مولتی ویتامین داد و یه غذا که bephare بود خوب میخورد ولی دیگه نیاورد از اون مدل عوض کردم valman که black pelt بود که اصلا نخورد و درنهایت تغییری نکرد نوکش
    البته پاهاشم ترک داره که گف اونم از کمبود کلسیمه غذاش درست بشه حله
    ویرایش توسط Nafise.m : 11th July 2017 در ساعت 01:10 AM دلیل: توضیح اضافی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nafise.m نمایش پست ها
    نزدیک به ۳ سال
    والا تو شهر کوچیکی که دامپزشکی بیشتر واس سگ و گربه هاس خیلی واس پرنده جوابگو نیستن
    فقط گف مشکل کمبود کلسیمه و قطره مولتی ویتامین داد و یه غذا که bephare بود خوب میخورد ولی دیگه نیاورد از اون مدل عوض کردم valman که black pelt بود که اصلا نخورد و درنهایت تغییری نکرد نوکش
    البته پاهاشم ترک داره که گف اونم از کمبود کلسیمه غذاش درست بشه حله
    وقتي علاقه اي به پلتهاي ديگه نداره ، غذاي بيفار رو اينترنتي تهيه كنيد .
    كف دريا از عطاري بگيريد ، شسته شده بزاريد تو قفسش باشه براي تامين كلسيم . اگر نخورد ، پودرشو روزي يك قاشق مربا خوري روي ميوه بريزيد بخوره . اگر تشخيصشون در مورد ترك پا كمبود كلسيم باشه ، يكهفته ، شبها با كمي پماد ويتامين ad چربش كنيد تا لااقل كمتر اذيت بشه .

مصرف دائمي مولتي ويتامين براي مينا مناسب نيست مگر در مواقع كمبود ويتاميني شديد. به اين علت كه ويتامينهاي اصلي در ساخت آهن رو داراست و تجمع آهن در بدن مينا منجر به بيماري هموكروماتوز ميشه . مصرف دوره اي و كوتاه مدتش ، مانعي نداره . مثلا هر دو هفته ، هفته اي ١-٢بار ، ولي اگر الان غير از كمبود كلسيم و د مشكل ديگه اي هم داره كه به مولتي نيازه ، طبق تجويزشون عمل كنيد.

براي تامين كلسيم اين ها رو تهيه كنيد

١- شربت كلسيم رام ( انساني ) : صبحها ٨ قطره در نصف اب ِ مصرفي يكروزش. نصف روز باشه ، بعد اب ساده بزاريد . جذب كلسيم شبها بهتر انجام ميشه ولي چون خوابه و مصرفي نداره ، صبح داده بشه.

٢- قطره دي ترول ( انساني ) : 5 قطره همزمان با كلسيم داده بشه .

هر دو تا دو هفته روزانه و بعد ازاون هفته اي يكبار .

اگر منقار ترك داره ، با ad چربش كنيد . زمان مصرف اين داروها ، يكبار در هفته از كف دريا استفاده كنيد و بعد از قطعشون ، دو بار .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    22297
    سلام ناخون مینا شکسته خونی شده چ کار باید بکنم ی گوشه خوابیده میشه کمک کنید الان خونش بند اومده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    سلام ناخون مینا شکسته خونی شده چ کار باید بکنم ی گوشه خوابیده میشه کمک کنید الان خونش بند اومده
    درود بر شما.
    مثل اینکه عصبش آسیب دیده.
    متوجه شدین چرا شکسته؟
    محل زندگی کامل تمیز بشه تا آلودگی به محل زخم نرسه.

Sent from my K00E using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. سن میناتون ؟ ناخن از ریشه شکسته یا نصفه؟ اگر از ریشه باشه درد زیادی داره . چند ثانیه ای یخ بزارید اون قسمت تا دردش اروم بشه. کمی هم ارد بریزید روی ناخن تا خونروزی اگر داره بند بیاد. اجازه بدید استراحت کنه. اگر مولتی ویتامین نوزاد دارید ، و میناتون جوجه نیست، ناچارا امروز و فردا ، 4 قطره در نصف ظرف ابخوریش بریزید چند ساعتی مصرف کنه جبران ضعفی که داره بشه. بعد از 5_6ساعت اب ساده بزارید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4792
    سلام
    من یه مدت به مرغ مینام غذای kiki می دادم.
    ولی الآن غذاش تموم شده و هر چی می گردم غذای kiki پیدا نمی کنم.
    غذای بسته بندی فقط یه مدل هست به اسم Raph. ولی مشکل اینجاست که وقتی محتویاتش رو نگاه کردم توش آهن داشت.
    تا اونجا که من اطلاع دارم آهن به شدت برای مرغ مینا مضره. با این حال باز هم این غذا توصیه می شه؟
    نکته دیگه اینکه عوض کردن نوع غذاش (از kiki به raph) براش مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr-seven نمایش پست ها
    سلام
    من یه مدت به مرغ مینام غذای kiki می دادم.
    ولی الآن غذاش تموم شده و هر چی می گردم غذای kiki پیدا نمی کنم.
    غذای بسته بندی فقط یه مدل هست به اسم Raph. ولی مشکل اینجاست که وقتی محتویاتش رو نگاه کردم توش آهن داشت.
    تا اونجا که من اطلاع دارم آهن به شدت برای مرغ مینا مضره. با این حال باز هم این غذا توصیه می شه؟
    نکته دیگه اینکه عوض کردن نوع غذاش (از kiki به raph) براش مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    ممنون
    درود.
    اکثر غذاهای مینا یکی هستند مگر غیر استاندارد باشن.اگر آهن داره ندین بهش.البته تیرگی غذا هم مهمه.هرچه روشن تر بهتر.اینترنتی بگیرین.

Sent from my K00E using Tapatalk

صفحه 50 از 60 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)