صفحه 1 از 60 123456789101112131415161718192051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 593
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4

گفتگو درباره مرغ مينا Mynah

با سلام به دوستان عزيز
    هرگونه گفتگو و پرسش و پاسخ در مورد مينا (ميناي معمولي و گوشواره اي) در اين تاپيك انجام خواهد شد.
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 23rd March 2016 در ساعت 01:56 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    آقا آیا تمامی میناها به حرف می افتند یا نه یا اینکه باید از بچگی با آنها کار شود ؟ سن مینا را از کجا می توان تشخیص داد ؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    آقا آیا تمامی میناها به حرف می افتند یا نه یا اینکه باید از بچگی با آنها کار شود ؟ سن مینا را از کجا می توان تشخیص داد ؟
    با عرض سلام خدمت شما عرض شود كه شما هر نوع مينايي كه قصد خريدش رو داريد چه ميناي معمولي كه بومي ايران هم هست و چه ميناي گوشواره اي كه وارداتي هست مي بايستي يا جوجه اصطلاحا گوشتي باشه يعني جوجه اي كه دهانش رو باز ميكنه تا شما بهش غذا بديد ، و يا قبلا به دست كسي اينطور غذا داده شده باشه و ديگه خودش غذا خور باشه.خلاصه بگم مينايي ارزش نگهداري داره كه به دست انسان از جوجگي از هفته هاي اول غذا داده شده باشه....اين مينا هست كه كاملا دستي و رامه و صد در صد هم حرف خواهد زد.
    اگر هم ميناي حرف بزن بخريد كه هيچ مشكلي نيست چون چنين مينايي پروسه فوق رو طي كرده و به حرف هم آمده.
    همينجا بد نيست بگم كه ميناي معمولي تا حدود 2-3 سالگي پوست گوشه چشمش سفيد هست و به مرور زرد ميشه.....يعني اگر ديديد كه مينا خط چشمش زرد هست بدونيد بالغ و بالاي 2-3 سالشه.
    باز تاكيد مي كنم شما مي بايستي يا ميناي رام حرف بزن بخريد.....يا ميناي جوجه نا بالغ كه خودش غذا مي خوره و به دست انسان بزرگ شده و رام هست ....و يا جوجه گوشتي كه خودتون بزرگش كنيد.
    خريد ميناي وحشي چه گوشه چشم سفيد و چه گوشه چشم زرد ممنوع .

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    از لحاظ شرایط نگهداری چطور هست؟ مخصوصا بیماری ها؟
    و اون گوشواره ای که فرمودید از لحاظ استعداد متفاوت و بهتره؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    از لحاظ شرایط نگهداری چطور هست؟ مخصوصا بیماری ها؟
    و اون گوشواره ای که فرمودید از لحاظ استعداد متفاوت و بهتره؟
    استاد نقل قول رو باز فراموش كردي بزني
    شرايط نگهداري و غذاشون يكسانه
    بيماريهاشون رو هم تا اونجايي كه من مي دونم يكسانه.
    ميناي گوشواره اي زيبا تر هست و اگر از جوجگي با دست انسان بزرگ شده باشه استعدادش خيلي بيشتر از ميناي معمولي هست...صداش هم واضحتر و بلند تره.
    بطور كلي مينا چون راست روده هست و زياد مدفوع ميكنه ، خيلي زيرش رو كثيف ميكنه و مدفوعش بو ميده....گوشواره اي ديگه در اين مورد ركورد داره.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    اگر مينا رو تو حياط يا تراس بذاريم(چند ساعت در روز)اشكالي نداره؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    اگر مينا رو تو حياط يا تراس بذاريم(چند ساعت در روز)اشكالي نداره؟
    به نظر من به دلايل زير اشكال داره:

1-در حرف زدنش اخلال پيش مياد و بيشتر دوست داره صداي پرنده هاي بيرون رو تقليد كنه تا صداي شما رو.

2-از پرندگان وحشي بيرون كه اطرافش پر واز مي كنند انواع بيماريها رو ميگيره.

3-آفتاب مستقيم و زياد بيش از 10 دقيقه پرنده ها رو بسيار ناراحت ميكنه و ممكنه باعث گرمازدگي و مرگشون بشه.

دوست عزيز پرنده خانگي رو كه ازش انتظار تقليد صدا دارن و با انسان اخت شده هيچوقت به حياط يا تراس يا پشت بام نمي برن.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    دوستان يكي لطف مي كنه بگه تفاوت ميناي پاكستان با ميناي تهران چيه؟ و از كجا مي شه اين تفاوت رو تشخيص داد. يكي از دوستام امروز كليد كرده بريم جوجه مينا بخريم و من از دو جا براش قيمت كردم يكي گفت 60 و يكي ديگه گفت 35 تومان. و واقعاً مونديم كه كدوم رو بخريم. به كمك فوريتون احتياج دارم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    دوستان يكي لطف مي كنه بگه تفاوت ميناي پاكستان با ميناي تهران چيه؟ و از كجا مي شه اين تفاوت رو تشخيص داد. يكي از دوستام امروز كليد كرده بريم جوجه مينا بخريم و من از دو جا براش قيمت كردم يكي گفت 60 و يكي ديگه گفت 35 تومان. و واقعاً مونديم كه كدوم رو بخريم. به كمك فوريتون احتياج دارم.
    بنده راجع به مینا اطلاعاتی ندارم اما شنیده بودم این حرفا همش بخاطر بازار گرمی هاست و مینا دو نوع معمولی و گوشواره ای داره
    و یک نوعسفید که رو به انقراض و در مالزی بیشتر یافت میشه
    حتما جوجه بگیر!!!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    به نظر من به دلايل زير اشكال داره:

1-در حرف زدنش اخلال پيش مياد و بيشتر دوست داره صداي پرنده هاي بيرون رو تقليد كنه تا صداي شما رو.

2-از پرندگان وحشي بيرون كه اطرافش پر واز مي كنند انواع بيماريها رو ميگيره.

3-آفتاب مستقيم و زياد بيش از 10 دقيقه پرنده ها رو بسيار ناراحت ميكنه و ممكنه باعث گرمازدگي و مرگشون بشه.

دوست عزيز پرنده خانگي رو كه ازش انتظار تقليد صدا دارن و با انسان اخت شده هيچوقت به حياط يا تراس يا پشت بام نمي برن.
    سلام
    حرف شما درسته.
    خودم وقتي مينا داشتم ميذاشتمش تو تراس و خيلي بد عادت شده بودو ازساعت 8صبح شروع ميكرد به جيغ زدن تا وقتي ما ببريمش بيرون.
    ولي خيلي قشنگ ميخوند.

صفحه 1 از 60 123456789101112131415161718192051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)