صفحه 9 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 593
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    این گفته ی من یک نظر شخصی نیست. عقیده ی خیلی از پژوهش گرا هستش .
    خوب من چیزی نگفتم.میگم اگه سنش بالا باشه بدن باغ پرندگان .خودتون فکر کنید اگه یک مینا سنش زیاد باشه و امیدی به رام شدن و حرف زدنش نباشه بهتر نیست آزادش کرد تا اینکه تو یه قفس زندانیش کنیم و حیوان زبان بسته رو آزار دهیم.خیلی ها از روشهای خشن مثل گرسنه نگه داشتن و ... سعی میکنند مینا رو رام کنند که به نظرم بدترین ظلم در حق مخلوق خداست.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4792
    سلام
    بالاخره امروز واسه اولین بار مینام از ظرفش آب خورد. خیلی لذتبخشه بعد از اینهمه تمرین بالاخره یاد گرفت.
    همیشه باید یا قاشق بهش آب می دادم. بعضی وقتا قاشق رو می بردم نزدیک دهنش، بعد آروم آروم میاوردم تو ظرف آبش تا از ظرف آب بخوره. بالاخره امروز بدون همکاری خودش تنهایی آب خورد.
    واسه دون خور کردنش چیکار باید بکنم؟ چطوری تشویقش کنم خودش غذا بخوره؟ و دونه پارس ها رو چطوری توی ظرف غذاش بذارم؟ منظورم اینه که همینطوری خیس خورده و له شده باشه یا اندازه دونه نخودچی گرد گرد درست کنم براش؟
    فقط مشکلی که هستش ظرف غذاش یه مقدار زیاد گوده. اگه بخوام پرش کنم که امکانش نیست. چون خیلی زیاد باید بریزم. اگه تهش هم بریزم که احتمالا نمی بینتش. مینا ظرف غذاش خاصی داره؟
    ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr-seven نمایش پست ها
    سلام
    بالاخره امروز واسه اولین بار مینام از ظرفش آب خورد. خیلی لذتبخشه بعد از اینهمه تمرین بالاخره یاد گرفت.
    همیشه باید یا قاشق بهش آب می دادم. بعضی وقتا قاشق رو می بردم نزدیک دهنش، بعد آروم آروم میاوردم تو ظرف آبش تا از ظرف آب بخوره. بالاخره امروز بدون همکاری خودش تنهایی آب خورد.
    واسه دون خور کردنش چیکار باید بکنم؟ چطوری تشویقش کنم خودش غذا بخوره؟ و دونه پارس ها رو چطوری توی ظرف غذاش بذارم؟ منظورم اینه که همینطوری خیس خورده و له شده باشه یا اندازه دونه نخودچی گرد گرد درست کنم براش؟
    فقط مشکلی که هستش ظرف غذاش یه مقدار زیاد گوده. اگه بخوام پرش کنم که امکانش نیست. چون خیلی زیاد باید بریزم. اگه تهش هم بریزم که احتمالا نمی بینتش. مینا ظرف غذاش خاصی داره؟
    ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

سلام دوست خوبم

خوب دیدی که با صبر و حوصله تونستی بهش یاد بدی خودش آب بخوره.ببینید هر پرنده تو ذاتش هست که یاد بگیره چطوری باید غذا بخوره و واسه زنده موندن باید غذا بخوره که البته استثنا هم هست.اگه توجه کنی موقعی که دستتون برای دادن غذا نزدیک میکنید بلافاصله دهنش باز میکنه و بالهاش تکون میده.این همون غریزه هست که وقتی مادرش بهش غذا میده اینطوری خودش واسه مادرش لوس میکنه و الان اون شما رو به چشم مادرش میبینه.

خوب عجله نکن تو یه ظرف کم عمق براش غذا بذار اگه پیدا نکردی توی یه نعلبکی براش بذار.بله نباید هم زیاد غذا تو ظرفش بریزی چون پلت(دانه پارس)خیلی سریع فاسد میشه و نشانه فاسد شدنش اینه که بوی ترشیدگی میده.هر شب ظرفش خالی کن و صبح دوباره براش درست کن به اندازه ای غذا براش بذار که روزی دوبار غذاش عوض کنی و غذاش اضافی نمونده و دور ریخته نشه.دانه پارس کمی آب بهش بریز یکم صبر کن آب بکش تا نرم بشه و با یه قاشق لهش کن.دقت کنید که آب غذا زیاد نشه تا غذا بهم چسبیده بشه بلکه باید غذا بشکل جدا از هم به اندازه های خیلی ریز جدا شده باشند و گلوله شکل نباید درست کنی.چون مینا هم مثل مرغ نوک میزنه و بهتره غذاش ریز باشه که بهتر بتونه تو نوکش بگیره و بخوره.غذا رو تو قفسش بذار و دفعات غذا دادن بشکل دستی رو کم کن بطوری که مثلا در یک وعده مجبور بشه خودش دنبال غذا بره.ظرف غذای خاصی هم لازم نیست معمولا ظرفهای پلاستیکی هستند به شک نیم دایره و کم عمق که پشتش دو تا خار مانند هست که به دیوار قفس آویزون بشه.بازم میگم عجله نکنید صبر کنید غذا رو هم خودش میخوره.مینای من با اینکه خودش غذا میخوره ولی وقتی با دست بهش غذا میدم خیلی خوشش میاد.

نکته دیگه اینکه با بالا رفتن سن مینا غذای مینا هم کم میشه که امر طبیعی هست و نگران نشید.

نکته بعدی : مینا به کشمش،سیب زمینی آب پز له شده،نان،سبزی،برنج بدون روغن و نمک و له شده و سیب علاقه داره خصوصا کشمش.کم کم از اینها هم میتونی بهش بدی.مولتی ویتامین هم هفته ای 2 روز یادت نره.

موفق باشی

کاربر ساده

شماره عضویت
    4792
    سلام
    از چهارشنبه تا امروز به جز دونه پارس به مینام برنج بدون نمک و روغن و فقط 2 وعده سیب هم دادم.الان اسهال گرفته. باید چی بهش بدم که خوب شه؟ هرکاریش هم می کنم که بهش برنج ندم، فقط جیک جیک می کنه و دونه پارس نمی خوره. در کل شاید در روز فقط 2-3 وعده دونه پارس بخوره. بیشتر برنج می خواد.
    ممنون می شم اگه راهنمایی کنید چیکار کنم که هم غذای خودش رو بیشتر بخوره هم اسهالش خوب شه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام. حال میناتون خوب شده؟
    غذاش چی؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    5013
    سلام به همه خسته نباشید
    دوستان من مرغ مینام 2روزه نوک بالاش شکسته و نوک بالاش کوتاه تر شده خون چیزی نیومده سن مینام 7 ماه داره
    کمک کمک کنید چیکارش کنم ؟
    چی بهش بدم؟
    ترمیم میشه ؟
    چرا اینجور شده؟
    ممنونم از همگی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    5013
    اینقد پاسخگو نباشید دوستان
    خیلی سریع پاسخ میدین

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط NASTARAN نمایش پست ها
    اینقد پاسخگو نباشید دوستان
    خیلی سریع پاسخ میدین
    نقل قول نوشته اصلی توسط NASTARAN نمایش پست ها
    سلام به همه خسته نباشید
    دوستان من مرغ مینام 2روزه نوک بالاش شکسته و نوک بالاش کوتاه تر شده خون چیزی نیومده سن مینام 7 ماه داره
    کمک کمک کنید چیکارش کنم ؟
    چی بهش بدم؟
    ترمیم میشه ؟
    چرا اینجور شده؟
    ممنونم از همگی

دوست عزیز . این بخش جای مناسبی برای پرسیدن این سوال نیست. جواب دادن به این سوال نیازمند تخصص یک دامپزشک است. هر کسی که حیوانی داره باید نسبت به اون احساس مسئولیت داشته باشه و اگر حیوانش دچار صدمه و آسیبی می شه باید به دامپزشک مراجعه کنه. اگر برای شما مقدور نیست که به دامپزشکی برید
    در بخش مشاوره بیماری های پرندگان و طوطی سانان از دکتر برهانی کیا این سوال رو بپرسید. حتما عکسی از نوک مینا قرار بدید. که واضح و با کیفیت باشه. وضعیت غذا خوردن پرنده ، آب خوردن ، کسالت ، کز کردن، و همه ی موارد رو هم ذکر کنید .
    ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    170
    با تشکر از همه دوستانی که اینقدر خوب توضیح دادند و جواب سوالات رو به خوبی گفتند.
    همه این 9 صفحه رو خوندم و خیلی استفاده کردم.:smile (67):
    من یک مرغ مینا گرفتم تازگی.این اولین تجربه من در نگهداری مرغ مینا هست.اون رو با دو تا مرغ عشق عوض کردم و 20000 تومان هم روش دادم.از توضیحاتی که دوستان دادند فکر می کنم سنش زیاد باشه.پاهاش وضعیت بدی دارند و یکی از پاهاش دو تا ناخنش افتاده.بغل چشمش تقریبا یک کم زرد و بیشتر سفیده .آبتنی بلد نیست.غذا بهش پارس دادم با برنج که برنج رو خیلی دوست داره.اگر بخوام غذاهای دیگه بهش بدم یا میوه باید چه جوری بهش بدم ؟خوردش کنم یا تکه های بزرگ؟
    مینای من خیلی ساکته چکار کنم بخونه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiana نمایش پست ها
    با تشکر از همه دوستانی که اینقدر خوب توضیح دادند و جواب سوالات رو به خوبی گفتند.
    همه این 9 صفحه رو خوندم و خیلی استفاده کردم.:smile (67):
    من یک مرغ مینا گرفتم تازگی.این اولین تجربه من در نگهداری مرغ مینا هست.اون رو با دو تا مرغ عشق عوض کردم و 20000 تومان هم روش دادم.از توضیحاتی که دوستان دادند فکر می کنم سنش زیاد باشه.پاهاش وضعیت بدی دارند و یکی از پاهاش دو تا ناخنش افتاده.بغل چشمش تقریبا یک کم زرد و بیشتر سفیده .آبتنی بلد نیست.غذا بهش پارس دادم با برنج که برنج رو خیلی دوست داره.اگر بخوام غذاهای دیگه بهش بدم یا میوه باید چه جوری بهش بدم ؟خوردش کنم یا تکه های بزرگ؟
    مینای من خیلی ساکته چکار کنم بخونه؟

سلام

عزیزم مینا مثل طوطی نیست که تکه بزرگ بدید خودش کم کم با نوکش بکنه بخوره.مینا مثل مرغ نوک میزنه وقتی تو نوکش اومد قورتش میده.درسته بعضی موقع غذایی که با نوکش برداشته به این طرف و اون طرف میزنه که کوچیکش کنه بعد بخوره ولی برای اینکه کارش راحت باشه براش تیکه های کوچیک بدید.مینای من که معمولا همه چیز میخوره.سیب ، هندوانه،توت و ....شما باید از انواع میوه ها بهش بدید امتهان کنه ببینید کدوم یکی رو بیشتر دوست داره تا متوجه بشید.مینا به خودی خود جیغ و داد میزنه لازم نیست کاری بکنید.شاید چون تازه خریدید هنوز به محیط خونتون عادت نکرده یکم بهش وقت بدید صداش هم در میاد.یکم سر بسرش بذارید باهاتون دوست بشه.البته منظورم از سر به سر گذاشتن این نیست که اذیتش کنید ها.

من خودم هم بهش برنج و نون هم میدم ولی زیاد ندید چون مدفوعش آبکی میکنه .

صفحه 9 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)