صفحه 3 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 327
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری علی جمشیدی نمایش پست ها
    خیلی زیبا و چشم نوازه
    واقعا تبریک میگم
    تا به حال همچین چیز زیبایی ندیده بودم
    شما لطف دارين...
    چشمهاتون قشنگ ميبينه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    زیباست.
    غذایی که بهشون میدید چیه ؟
    ماهی کاردینال هم بچه میگو ها رو میخوره ؟
    واقعا میگو آمانو جلبک میخوره یا فقط تو قصه هاست ؟
    حتما از باقیش هم عکس بزارید.
    ممنون...
    1.غذاهايي كه به ميگوها ميدم عبارتست از غذاي چي بي ال،سرا و تترا كه هر سه تاشون مخصوص ميگوهاست...
    بعداز اونهم بصورت دوره اي غذاي پليكو(جي بي ال) و چندوقت يكبار هم يكبرگ كاهو...
    2.واقعيتش اين بچه ها خيلي ريزن و زمانيكه از زير پاي مادرشون آزاد ميشن و اقدام به شناي آزاد در تانك ميكنن از نوك سوزن يكم بزرگتر هستن و اين حالت غذاي عالي براي ماهيهاست...
    همونطور كه عرض كردم قبلاً دراين تانك ماهيها هم بودن(البته ماهيهاي كوچيك مثل كاردينال و رينبو و...)اما به اون صورت تكثيري در ميگوها نميديدم يعني اين اتفاق ميافتاد اما بچه ها به سرانجام نميرسيدن و توسط ماهيها خورده ميشدن...
    بخاطر همين ماهيها رو به تانك پليكوها منتقل كردم و اين تانك شد بهشت ميگوها و به راحتي دراون زادوولد كردن و نتيجه اين شده كه شما ديدي...
    اين عكس نشون دهنده تخم هايي هست كه تا زمان هچ شدن مادر زير پاهاش نگهميداره و بعد اونها رو در آب رها ميكنه...

3.در مورد ميگوي آمانو،بنده هم شنيدم و اتفاقاً در تانك هم از اونها دارم اما چي بگم والا...
    بيشتر پشت گياهها مخفي ميشن و وقتي غذا ميريزم عين لودر همه رو كنار ميزنن و ميان سراغ غذاها و هرچندتا كه بتونن برميدارن و ميرن دوباره پشت چوبها و گياهها...
    (رفتار اونها نسبت به بقيه و حتي خودشون يكم تهاجمي هستش)...
    منم مجبورم كه اينقدر غذا بريزم كه اين طايفه سير بشه و برن كنار بعد نوبت به ميگوهاي كوچيكتر برسه تا اونها هم به يه نوايي برسن...
    البته اين ماجرا در تانك من اتفاق ميافته شايد در تانكهاي ديگر دوستان قضيه جور ديگه اي باشه...
    اينم يه عكس ديگه از ميگوي آمانو در كنار فاير رد و ردچيلي(به اختلاف سايز اونها دقت كنيد)...

دركل ميگوهاي معمولي تر مثل فايررد و ردچيلي و ريلي از نظر تكثير بهتر و راحت تر هستند و اگه شرايط براشون فراهم باشه خيلي زود زياد ميشن...
    و تنها ضعفشون هم جثه كوچيك اونهاست كه با وجود ماهي در تانك زياد به تكثيرشون نميشه اميد داشت حتي بالغ اونها هم ممكنه توسط ماهيهاي ديگه خورده بشن...
    ولي آمانو با جثه درشتش خيلي راحت در كنار ماهيهاي گياهخوار باقي ميمونه ولي چون لب شوره تكثير اون در تانك گياهي عملاً غير ممكنه...
    يه عكس هم از ميگوي ردبي براتون ميذارم...
    البته هيچكدومشون نموندن(خودم هم متوجه نشدم چرا)ولي واقعاً زيبا هستند...

بازم اگه سؤالي بود در خدمتم...
    باتشكر farhad-2007

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    4907
    خیلی خیلی ممنون بابت مطلبتون فرهاد جان،
    با این حساب منم باید کم کم یه تانک 30 لیتری واسه میگو ها آماده کنم و راحت بزارمشون.
    میشه اینطور گفت که توی تانک بدون گیاه دووم نمیارن ؟ یا مثلا با گیاه کم.
    و اینکه وقتی از پای ماده آزاد میشن،چه مدت طول میکشه تا بالغ و آماده جفتگیری بشن ؟ چند ماه تا بالغ بشن.
    فقط یه چیز دیگه،اون میگو های قرمز مگه "رد چری" نیس اسمشون ؟ من به جز شما دیدم چند نفر دیگه هم به رد چیلی میگن.
    اونطوری که من فهمیدم.رد چری همون ردفایر هست که رد فایر قرمز تر و به قولی گرید بالاتری داره.
    اون عکس آخر هم باز من با اسم ردکریستال مطلبش رو دیدم.
    مسلما مغازه های اینجا هر اسمی میزارن واسشون.
    بازم ممنون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون بابت مطلبتون فرهاد جان،
    با این حساب منم باید کم کم یه تانک 30 لیتری واسه میگو ها آماده کنم و راحت بزارمشون.
    میشه اینطور گفت که توی تانک بدون گیاه دووم نمیارن ؟ یا مثلا با گیاه کم.
    و اینکه وقتی از پای ماده آزاد میشن،چه مدت طول میکشه تا بالغ و آماده جفتگیری بشن ؟ چند ماه تا بالغ بشن.
    فقط یه چیز دیگه،اون میگو های قرمز مگه "رد چری" نیس اسمشون ؟ من به جز شما دیدم چند نفر دیگه هم به رد چیلی میگن.
    اونطوری که من فهمیدم.رد چری همون ردفایر هست که رد فایر قرمز تر و به قولی گرید بالاتری داره.
    اون عکس آخر هم باز من با اسم ردکریستال مطلبش رو دیدم.
    مسلما مغازه های اینجا هر اسمی میزارن واسشون.
    بازم ممنون.
    باسلام
    1.بنظرمن 30 ليتر يكم براشون كمه(نه اينكه غيرممكن باشه)در اين حجم آب فاكتورهاي آب خيلي زود دستخوش تغييرات ميشه و ممكنه ميگوها رو با مشكل مواجه كنه...
    اون تانكي كه من دارم در حدود 150 ليتر آب توشه و با زياد شدن ميگوها هم مشكلي براشون ايجاد نميشه...
    2.دووم آوردن اونها در يك تانك ربطي به گياه نداره و بيشتر فاكتورهاي آب ملاكه...
    بعضي از دوستان كه اونها رو تكثير ميكنن هيچگونه گياهي در تانك تكثير قرار ندادن اما فيلترينگ خوب و فضاي كافي و همينطور تغذيه مناسب رو در اختيار اونها گذاشتن...
    3.اگه راستشو بخواي دقت نكردم كه چندوقته بالغ ميشن و آماده جفت گيري چون اينقدر تعدادشون بالاست كه نميشه به اين صورت كنترلي روي اونها داشت...
    فقط هر بار ميبينم چندتا لارو جديد دارن توي آب شنا ميكنن و اين سيكل همينطوري ادامه داره...
    4.بله شما درست ميگين "ردچري" هستش كه اشتباه تايپي شد كه همينجا عذرخواهي ميكنم و از تذكرتون هم ممنونم...
    (شايد هم مقصر آروانا ردچيلي من هست كه از بس اسمش رو ميارم اينجا هم اينطوري تايپ كردم!!!)...
    ردچري ها نسبت به فايرردها كم رنگتر هستند...
    اينجا عكس اين دوتا گونه رو كنار هم براتون ميذارم و خودتون براحتي ميتونيد اختلاف رو ببينيد...

در بازار هم قيمت فايررد از ردچري بيشتره و طالب بيشتري هم داره...
    5.در بيشتر منابع اونها رو به اين اسم ميشناسن رد بي شريمپ يا بي شريمپ...
    موفق باشي
    باتشكر farhad-207

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9260
    اقا فرهاد بی صبرانه منتظر عکساتون از اروانا هستیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    سلام فرهاد جان 1 سوال آروانای سوپر ردتون الان چند سانته؟ و به نظرتون دیگه رشد نخواهد کرد؟ معمولا این آسیایی ها تا چه سایزی میرسن؟ چون تجربه خیلی بهتر از منابع هست گفتم ممنون ازتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    نقل قول نوشته اصلی توسط alllp نمایش پست ها
    اقا فرهاد بی صبرانه منتظر عکساتون از اروانا هستیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط rockman1988 نمایش پست ها
    سلام فرهاد جان 1 سوال آروانای سوپر ردتون الان چند سانته؟ و به نظرتون دیگه رشد نخواهد کرد؟ معمولا این آسیایی ها تا چه سایزی میرسن؟ چون تجربه خیلی بهتر از منابع هست گفتم ممنون ازتون
    باسلام
    1.آروانا سوپررد من بالاي 3 سالشه(حدوداً)و فكر ميكنم كه در حدود 55 سانت(حالا يكي دو سانت كمتر يا بيشتر باشه)...
    2.رشد طولي آرواناي آسيايي ممكنه تا 90 سانتي متر هم باشه اما دراين تانكهايي كه ما از اونها نگهداري ميكنيم تا 60 سانت هم ميرسه...
    اما اگه مكانش مناسب باشه بيشتر هم ميشه(منظورم بيشتر از 60 سانته)...

واما قسمت شيرين ماجرا...
    اين هم يه عكس از سوپررد كه ميشه گفت آخرين عكسي هست كه ازش گرفتم و اميدوارم كه دوستان خوششون بياد...

باتشكر farhad-2007

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    هم تانک میگوهاتون زیبا و دوست داشتنیه هم این آروانای فوق العادتون. چه ترکیب رنگی قشنگی داره. متالیکم هست
    قضیه این خالهای پولک های وسط بدنش چیه؟ مربوط به این نژاد یا کلا مدلشونه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام اقا فرهاد آروانای بسیار زیبایی دارین تبریک میگم
    قیمت این آروانا الان چنده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    452
    واقعا تشکر از گفتن این همه زیبایی قاصره و عالیه عالی ممنون مثل همیشه با این توضیحاتتون و سایز آکواریوم رو میگین دقیق و سیستم تصفیش چیه؟ به نظرتون برای آکواریوم 550 لیتر 2217 ایهایم کافیه؟ سی اف اس چطور(یا همون اودیسا) و یه زحمت میشه یه عکس از سیستم نور آروانا سوپر ردتون بزارین و به نظرتون کدوم یکیش بهتره آرکادیاتون یا آتمنتون؟ الان یه آکوا مدیک مخصوص آروانا دارم میخوام اضافه کنم یکی دیگه چون سایزش 30 سانت هست و البته از این لامها که ترانس جدا دارن هم هست کدوم رو پیشنهاد میدین؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    از حسن نيت همه دوستان سپاسگزارم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    هم تانک میگوهاتون زیبا و دوست داشتنیه هم این آروانای فوق العادتون. چه ترکیب رنگی قشنگی داره. متالیکم هست
    قضیه این خالهای پولک های وسط بدنش چیه؟ مربوط به این نژاد یا کلا مدلشونه
    اين خالها كه بصورت سري از كنار آبشش تا دم ماهي روي پولكها قرار گرفتن به خط جانبي در ماهي معروف هستند(نميدونم چرا آپلود من كار نميكنه وگرنه براي روشن تر شدن مطلب يه عكس براتون ميذاشتم)...
    لازم بذكره كه اين خالها در تمام ماهيها موجوده اما ممكنه بدليل كوچكي قابل رؤيت نباشه...
    ولي در آروانا با وجود پولكهاي بزرگ و براق براحتي قابل مشاهده ست...
    وظيفه خط جانبي هم آگاه كردن ماهي از شرايط اطرافش از قبيل فشار آب(كه در تاريكي و زمانيكه نور نيست ماهي در چه سطحي از آب شنا ميكنه)جريانهاي الكتريكي كه ميتونه نزديك شدن ماهي يا شيئي رو بهش هشدار بده واز اين قبيل...
    تمام اين حفره ها بوسيله يك شبكه از تارهاي عصبي بهم متصل شده و يكي از اعضاي حياتي در ماهي هست...
    البته براي اطلاعات كاملتر ميتونيد عبارت خط جانبي ماهي رو سرچ كنيد تا اطلاعات دقيقي رو بدست بيارين...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام اقا فرهاد آروانای بسیار زیبایی دارین تبریک میگم
    قیمت این آروانا الان چنده؟
    عزيز برادر چوبكاري ميكني ما رو...
    اين ماهي براي شما فقط هزينه ارسال داره كه اونم شخصاً تقبل خواهم كرد...
    هروقت كه اراده كني در خدمتتم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط rockman1988 نمایش پست ها
    واقعا تشکر از گفتن این همه زیبایی قاصره و عالیه عالی ممنون مثل همیشه با این توضیحاتتون و سایز آکواریوم رو میگین دقیق و سیستم تصفیش چیه؟ به نظرتون برای آکواریوم 550 لیتر 2217 ایهایم کافیه؟ سی اف اس چطور(یا همون اودیسا) و یه زحمت میشه یه عکس از سیستم نور آروانا سوپر ردتون بزارین و به نظرتون کدوم یکیش بهتره آرکادیاتون یا آتمنتون؟ الان یه آکوا مدیک مخصوص آروانا دارم میخوام اضافه کنم یکی دیگه چون سایزش 30 سانت هست و البته از این لامها که ترانس جدا دارن هم هست کدوم رو پیشنهاد میدین؟
    1.اگه خاطرت باشه توي نيك هم گفته بودم كه قراره يه تانك 80*70*250 براش درست كنم ولي هنوز امكانش فراهم نشده و اين طفلك هنوز توي همون تانك قديمي هست كه سايزش 50*40*120 ...
    2.ببين فيلترينگ مخصوصاً بيولوژيكي براي آروانا خيلي حياتيه...
    من نميدونم 2217 مناسب 550 ليتر آب هست يا نه چون اين مدل ايهايم رو ندارم...
    بهتره به كاتالوگش مراجعه كني...
    اما من فكر ميكنم كم باشه...
    ميتوني هم اين رو داشته باشي هم يكي ديگه بخري رو طرف ديگه تانكت بذاري تا از دوطرف تانك رو ساپورت كنن(اگه ميخواي هزينه زيادي براي يك فيلتر قوي ندي)...
    من اگه جاي شما بودم اينكارو ميكردم...
    اما همونطور كه قبلاً هم بهت گفتم مهمترين چيز كه از خود فيلتر هم اهميت بيشتري داره مديايي هست كه استفاده ميكني...
    ممكنه خيلي گرون باشه اما حدالمقدور بهتره كه از برندهاي خوب مثل جي بي ال - سرا - ايهايم ووو استفاده كني...
    3.در مورد نور هم دوتا لامپ آركاديا و اتمن 120 دارم كه روي تانك قرار گرفتن...
    مهم ترانس جدا نيست مهم لامپي هست كه شما استفاده ميكنيد...
    اما لامپ 30 سانتي بنظرتون يكم كم نيست؟...

باتشكر farhad-2007

صفحه 3 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)