صفحه 75 از 269 نخستنخست ... 25565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394125175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 741 به 750 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    حجم تانک 110 لیتره حدودا....قصد بزرگتر کردن کردم که دیدم هزینش 400 به بالا میشه چون باید یه فیلتر سطلی هم تهیه کنم//
    ماهی ها هم عرض کردم به غیر از 5 تا دیسکس 6 تا تترا نئون 3 تا زبرا و یه کورودوراس ...
    اندازه تاپ سامپ 45*10*15 به ترتیب طول ارتفاع عرض...قسمت بیولوژیکیش جا زیاد داره فک کنم 2 لیتر دیگه بتونم مدیا بزارم توش...جریانش هم تقریبا ارومه

این تستر ها که بخوام تهیه کنم که قیمتش خیلی میره بالا
    jbl یه تست نواری 6 در 1 داره که فک کنم به صرفه تر باشه..کلر هم تست میکنه...
    نانو کلینر هم دوستمون آقا بابک توضیحات کافی دادند..البته نوشته که ضرری برای سیلکل نداره..؟!
    ایشالا که دیسکسام با راهنمایی شما دوستان خوب شن و خیال منم راحت بشه چون دیگه به مرض اعصاب خورد کنی رسیده این موضوع...

با سلام:
    دوست عزیز راستش دیسکس و دیسکس داری هزینه داره و از طرفی علاقه زیادی میخواد اما از طرفی هم زیبایی اون مسخ کننده است.همونطور که بابک عزیز گفتن از این محصول میشه برای حذف محلولهای سمی آمونیاک،نیتریت و ...استفاده کرد-یه موضوعی هم خدمتتون عرض کنم که دوست عزیز وظیفه باکتریهای مفید همین تبدیل آمونیاک به نیتریت و نیتریت به نیترات هست این محصول تمام این کارها را انجام میده پس دقیقاً خودش این سیکل رو داره ایجاد می کنه و سیکلتون رو بهم نمیزنه
    لیتراژ تانکتون خیلی پائینه همون 5 تا دیسکس حداقل به 150 لیتر آب نیاز دارند-
    همونطور که گفتم سیفون روزانه رو ببرید بالای 70% یعنی حداقل روزی 80 لیتر و نمک هم اضافه کنید مشکل حل خواهد شد
    ضمناً هیچوقت ناراحت نشید فقط در خصوص نگهداری دیسکس من و شما و ...مشکل نداریم این روندی بوده که خیلی از بزرگان طی کردند و با تجربیات بدست آمده و استفاده از آن امر نگهداری برایشان روز به روز آسانتر شده.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    امروز روز سومه که دارم سیفون سنگین انجام میدم...ولی همچنان 3 تا 3 اینچی ها گوشه گیرن و تغییر رنگ میدن(تیره میشن)
    با این تعداد دیسکسی که دارم(5 تا)به نظرتون باعث غذا نخوردنشون نمیشه؟فقط هم 2 تا کوچیکا غذا میخورن و با هم دعوا میکنن..
    به غیر از سیفون سنگین چه پیشنهاد دیگری دارید؟
    سیفون هر روز خیلی خسته کننده و وقت گیره..

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    امروز روز سومه که دارم سیفون سنگین انجام میدم...ولی همچنان 3 تا 3 اینچی ها گوشه گیرن و تغییر رنگ میدن(تیره میشن)
    با این تعداد دیسکسی که دارم(5 تا)به نظرتون باعث غذا نخوردنشون نمیشه؟فقط هم 2 تا کوچیکا غذا میخورن و با هم دعوا میکنن..
    به غیر از سیفون سنگین چه پیشنهاد دیگری دارید؟
    سیفون هر روز خیلی خسته کننده و وقت گیره..
    سلام:
    دوست عزیز عکس دیسکسهایی که سیاه میشن رو بذارید دقیق ازشون عکس بذارید
    ضمناً خودشون رو به اشیا تانک نمی مالن،باله هاشون رو بستن؟؟؟؟نور گریزی می کنند؟؟؟؟مدفوع سفید رنگ ازشون دیدید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز عکس دیسکسهایی که سیاه میشن رو بذارید دقیق ازشون عکس بذارید
    ضمناً خودشون رو به اشیا تانک نمی مالن،باله هاشون رو بستن؟؟؟؟نور گریزی می کنند؟؟؟؟مدفوع سفید رنگ ازشون دیدید؟
    گذاشتن عکس فعلا برام مقدور نیست چون دسترسی به اینترنت و کامپیوتر ندارم فعلا...تو صفحات قبل گذاشتم چند تا...این تیرگی که میگم تو دسکسی که رنگش قهوه ای هست رخ میده...رنگش تیره میشه وسط تانک حالت کز کردگی میکنه و 2 باره به رنگ خودش برمیگرده خطوط استرسشم که میره و میاد..گاهی اوقات هم کج میشه و 2 باره حرکت میکنه...مدفوعش هم دیروز که نگاه میکردم هم سفید داشت هم قهوه ای دراز..

بلو دایموند هم به مقدار کمی پر رنگتر رو به تیرگی میشه و چشمش هم کاملا سیاه..باله هاشو نیمه باز میکنه..مدفوع این حالت طبیعی داره ولی مثل بقیع رمقی به غذا خوردن نداره..
    چکر بورد هم علائم ظاهری نداره ولی مدفوعش درازه هم سفید هم قهوه ای روشن...
    هر سه شون غذا نمیخورن و گاهی هم خودشونو میمالن بیشتر به شلنگ سنگ هوا و بخاری دیدم بمالن..
    نور گریزی هم نمیکنن بیشتر از من میترسن..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    گذاشتن عکس فعلا برام مقدور نیست چون دسترسی به اینترنت و کامپیوتر ندارم فعلا...تو صفحات قبل گذاشتم چند تا...این تیرگی که میگم تو دسکسی که رنگش قهوه ای هست رخ میده...رنگش تیره میشه وسط تانک حالت کز کردگی میکنه و 2 باره به رنگ خودش برمیگرده خطوط استرسشم که میره و میاد..گاهی اوقات هم کج میشه و 2 باره حرکت میکنه...مدفوعش هم دیروز که نگاه میکردم هم سفید داشت هم قهوه ای دراز..

بلو دایموند هم به مقدار کمی پر رنگتر رو به تیرگی میشه و چشمش هم کاملا سیاه..باله هاشو نیمه باز میکنه..مدفوع این حالت طبیعی داره ولی مثل بقیع رمقی به غذا خوردن نداره..
    هر سه شون غذا نمیخورن و گاهی هم خودشونو میمالن بیشتر به شلنگ سنگ هوا و بخاری دیدم بمالن..
    با اجازه اقا ارش من فعلا یک جوابی میدم تا شما کامل تر راهنماییشون کنید.
    مدفوع سفید دراز نشونه انگل روده ای هست اولین درمانشم معمولا با مترونیدازول یا اگه میتونید هزینه کنید فلاجول سرا تهیه کنید.
    علت ترسشونم از شما یکی بیماریشونه یکی دیگه محیط رو هنوز عادت نکردن .
    در مورد سیفون سنگین هم وقتی اب جدید رو وارد می کنید حتما هم دما و بدون کلر باشه یعنی حدااقل 24 ساعت اب رو بزارید کلرش بره بعد وارد کنید .

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168

هر سه شون غذا نمیخورن و گاهی هم خودشونو میمالن بیشتر به شلنگ سنگ هوا و بخاری دیدم بمالن
    با سلام:
    دوست عزیز از دو چیز مطمئن شوید درمان زیر را انجام دهید- اولی اینکه آبی که جایگزین آب سیفون شده تانک می کنید کلر نداشته باشه و دوم اینکه سیکل طی شده باشه و نیتریت و آمونیاک صفر و نیترات کمتر از 25 میلیگرم در لیتر باشه
    کارهای زیر را بمدت یک هفته انجام بدید:
    1-سرامایکاپور به ازای هر 1 لیتر 1 قطره،اگه نبود امنیپور با همون دوز مایکاپور و اگر این هم پیدا نکردید پست بزنید تا دوستان یا بنده یک ترکیب دیگر را خدمتتان بگویند
    2-استفاده از یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف تاثیر بر باکتریهای مثبت و منفی مثل سیپروفلوکساسین یا داکسی سایکلین(اگر داکسی استفاده می کنی آبتون باید ph پائین داشته باشه یعنی کمتر از 7.2) به ازای هر 35 لیتر 250 میلیگرم هر 8 تا 12 ساعت یا نهایتاً 24 ساعت و سیفون 100% و آب همدما شده و کلرینه شده-آنتی بیوتیک سر ساعت مشخص به تانک اضافه بشه بعد از سیفون
    3-نمک هر 20 لیتر 1 ق.غ.خ بدون ید
    3-دمای تانک 32 الی 33
    4-غذادهی کم و متناسب انجام بشه
    بعد از دو روز گزارش کنید تا دوستان راهنمایی کنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    سلام
    ارش جان سرامایکاپور و
    امنیپور اونطور که گفته شده واسه انگلای داخلی نیست...ممکنه بفرمایید که تجویزتون به چه منظور بود؟
    ازینکه پیگیری میکنید کمال تشکر را دارم..

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام
    ارش جان سرامایکاپور و
    امنیپور اونطور که گفته شده واسه انگلای داخلی نیست...ممکنه بفرمایید که تجویزتون به چه منظور بود؟
    ازینکه پیگیری میکنید کمال تشکر را دارم..
    دوست عزیز با سلام:
    از کجا فهمدید که انگلهای پوستی روی ماهی شما داخلی هستند و انگل خارجی نیستند!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بجز یکسری انگلهای دکپسوله شده تک یاخته ای مثل ایک و پیسینو اودنیوم -انگل لرنئا و ....که با چشم مسلح قابل دیدن هستند ، بقیه انگلها فقط از طریق آزمایشات آزمایشگاهی و میکروسکوپ و استفاده از لام و نمونه گیری از زیر باله ها و طول بدن ماهی و گاهی حتی با برداشت نمونه لام از زیر آبشش و کشت انگل و ....قابل تشخیص هستند.جالبه اینکه اگر ایک داخل برنش آبشش باشه من و شما نمی تونیم تشخیصش بدیم.اما
    اما داروهای زیر هم بر روی انگلهای داخلی پوستی و هم انگلهای خارجی موثرند دلیل تجویز بنده:
    سرا مایکاپور: با داشتن ترکیبات مثل سولفات و کلرید مس و آکروفلاوین طیف وسیعی از انواع انواع انگلهای آبششی و پوست و بیماری های قارچی و انگلهای تک یاخته ای-عفونتهای باکتریایی را از بین میبرد

سرا امنیپور:دارویی جنرال با ترکیبات مثل ملاشیت گرین،آکروفلاوین و ... که برای انگلهای پوستی آبششی و پوستی،عفونتهای قارچی و زخم و جراحات پوستی استفاده می شود و میتونه انگلهایی
    Bacterial infections,

fin rot, fungal infections (
    Saprolegnia, Achlya), skin slime (Costia, Chilodonella), Trichodina Oodinium, gill and skin flukes (Dactylogyrus or Gyrodactylus), skin injuries and wounds.

معمولاً داروهایی که از طرف شرکتهایی مثل سرا،تترا،جی بی ال و .... ساخته می شوند با داشتن ترکیباتی از چند دارو سعی می کنند با دو الی سه دارو بتوانند طیف وسیعی از انگلهای پوستی و آبششی را پوشش بدهند.
    آنتی بیوتیک:آنتی بیوتیکها بر طیف وسیعی از باکتری ها،عفونتها داخلی و مایکوباکتریوم ها و .... احاطه داشته و با کنترل باکتری ها و جلوگیری از افزایش آنها به سیستم ایمنی بدن ماهی ،جهت مبارزه با این عفونتها و باکتریها مبارزه می کند
    گاهاً پس از یک عامل انگلی مریضی های باکتریایی هم پیامد آن خواهند بود که طبق مواردیکه خدمتتون عرض کردم کنترل خواهد شد.

لینک نمایندگی محصولات سرا در ایران---برشور رو ملاحظه کنید داروهای مخصوص ماهی، دارو آکواریوم ، دارو ماهی
    لینک بروشور انگلیسی sera GmbH - Downloads

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    روی لب و زیر ابشش یکی از دیسکس های من یکدفه مثل تبخال عفونت کرده
    دلیل و درمانش چیه ?
    ممنونم

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    روی لب و زیر ابشش یکی از دیسکس های من یکدفه مثل تبخال عفونت کرده
    دلیل و درمانش چیه ?
    ممنونم

سلام
    دوستان میشه راهنمایی کنید

صفحه 75 از 269 نخستنخست ... 25565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394125175 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)