صفحه 27 از 269 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    از اینکه بهم جواب می دی و راهنماییم می کنی ممنونم
    داداش آخه من فکر می کردم سیفون نباید بیشتر از هفته ای یک بار باشه فکر می کردم اگه سیفون زیاد باشه آب بهم میریزه نتل
    راستی برای پیشگیری از بیماری در تانک می تونم از نمک استفاده کنم ؟
    من از نمک برای بقیه آکواریوم ها و ماهی هایه دیگم استفاده می کنم و خیلی خوب هست
    ولی تا حالا تو تانک دیسکس هام استفاده نکردم آخه میترسم پارامتر های آب با اضافه کردن نمک تغییر کنه
    ممنون می شم راهنماییم کنید
    سلام:
    محمد جان(البته اگه اسمتنو رو درست گفته باشم) ابتداً بصورت مختصر تغییرات پارامترهای آب رو خدمتتون عرض میکنم:
    سختی کل :با gh نشان داده میشه و که شامل کلیه یونهای محلول در آب و مواد فلزی محلول و ......در آب هست.
    سختی بیکربنات و کربنات:که با kh نشان داده شده و شامل یونهای منیزیم و کلسیم می باشد به این نوع سختی سختی بافرینگ یا سختی موقت هم می گویند که کاهش این سختی موجب کاهش ph آب و در نتیجه اسیدی شدن آن هم می شود.این سختی توسط دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس(ro) یا استفاده از رزین و .....کاهش می یابد .زمانیکه شما برای تکثیر و بارور شدن تخمهای جفت می بایست از این آب استفاده کنید.تغییرات شدید پارامترهای آب و تغییرات ph در اینحالت اتفاق میافته چون آب میل به حالت خنثی داره 7.5 تا 7=ph و حفظ این شرایط نیاز به مراقبتهای ویژه ای داره که این بحث تکمیلی رو می توانید تو تاپیک تکثیر دنبال کنید.
    اما سیفون:در صورتیکه شما از آب ro استفاده نمی کنید و از آب شهری استفاده می کنید و اگر سیکلتون هم کامل شده پارامترهای آب بهم نخواهد خورد مگر با سیفون کم.!!!!!!چرا؟؟؟؟همانطور که می دانید زمانیکه سیکل تکمیل میشه باکتریهای مفید آمونیاک خوار و نیتریت خوار آمونیاک و نیتریت رو از بین برده و تبدیل به نیترات می کنند(آمونیاک------نیتریت--------تبدیل به نیترات)اما اگه در تانکتون گیاه طبیعی اونهم به وفور یافت شود این نیترات جهت استفاده از گیاهان بصورت کود مصرف می گردد (در تانک دیسکس بنا به دلائلی امکان وجود گیاه کم و رو به صفر است)لذا شما نیاز دارید این نیترات را از تانک خارج کنید و این عمل فقط با سیفون کردن آب امکانپذیره.صرف اینکه وجود غذا ،مدفوع ماهی و .....نیز سختی کل آب را بالا می بره و برای کاهش این سختی نیاز به سیفون دارید.
    حتماً ملاحظه فرموده اید که در تانکهای مغازه ها اکثراً چیزی بنام فیلتر بیولوژیک وجود نداره و سیفون آب هر روز 100%.البته برای سیفون کردن آب و تعویض با آب جدید حتماً و حتماً آب دپو با آب تانک همدما بوده و حتماً حتماً کلرزدایی هم شده باشد.
    تعویض و سیفون آب در سلامتی و افزایش رشد و سایز شدن دیسکسها تاثیر بسزایی داشته بطوریکه بعضی فارمها برای سایز شدن دیسکس از سیفونهای روزانه 100% 2 تا 4 بار استفاده می کنند.
    نمک بدون ید در آب دیسکس هیچگونه مشکلی نخواهد داشت البته با دوز هر 40 لیتر یک قاشق غذا خوری.فوائید نمک رو در تاپیکhttp://www.parsipet.ir/thread14786.html ملاحظه بفرمائید.
    نمک در سختی کل فقط اثر گذاره و مشکلی بوجود نمیاره البته من خودم فقط در زمان شروع بیماری و مشکوک بودن به حرکات ماهی از نمک استفاده می کنم چون روی شیشه فوقانی آکواریوم و روی لامپ و mdf شوره میزنه.
    ممنون میشم این سوالات رو در بخش سوال و جواب عمومی دیسکس مطرح بفرمائید.
    موفق باشید.آرش

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    چند روزیه شرایط تانک من کاملا به هم خورده
    اول گوشه گیر شدن یکی از دیسکس ها
    بعد مدفوع سفید و غذا نخوردن همان دیسکس ( به تانک قرنطینه منتقل کردم 2 درجه افزایش دما هر 20 لیتر از 250 میل قرص مترو نیدازول استفاده کردم(طبق فرمایش دکتر رضایی در تاپیک) و روزانه سیفون 90 درصدی ولی بعد از یک هفته ماهی درمان نشد ظاهر ماهی کاملا طبیعیه مدفوع سفید ش خیلی خیلی کم شده ولی هنوز غذا نمیخوره
    2 تا دیگه از ماهی ها هم مشکوک بودن که به تانک قرنطینه منتقلشون کردم و فقط دما را بالا بردم
    توی تانک اصلی روی بدن بعضی از ماهی ها یک پوسته نازک ژله ای چسبیده که نمیدونم از کجا اومده و توی آب تانک هم یه چیزای ژله ای مانند شناور هست
    ماهی ها هم خودشون به اجسام نمی مالند ، غذا هم نسبتا خوب میخورند
    با این شرایط لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم ( از دیشب دمای تانک یک درجه افزایش دادم و گذاشتم روی 31 )
    ممنونم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند روزیه شرایط تانک من کاملا به هم خورده
    اول گوشه گیر شدن یکی از دیسکس ها
    بعد مدفوع سفید و غذا نخوردن همان دیسکس ( به تانک قرنطینه منتقل کردم 2 درجه افزایش دما هر 20 لیتر از 250 میل قرص مترو نیدازول استفاده کردم(طبق فرمایش دکتر رضایی در تاپیک) و روزانه سیفون 90 درصدی ولی بعد از یک هفته ماهی درمان نشد ظاهر ماهی کاملا طبیعیه مدفوع سفید ش خیلی خیلی کم شده ولی هنوز غذا نمیخوره
    2 تا دیگه از ماهی ها هم مشکوک بودن که به تانک قرنطینه منتقلشون کردم و فقط دما را بالا بردم
    توی تانک اصلی روی بدن بعضی از ماهی ها یک پوسته نازک ژله ای چسبیده که نمیدونم از کجا اومده و توی آب تانک هم یه چیزای ژله ای مانند شناور هست
    ماهی ها هم خودشون به اجسام نمی مالند ، غذا هم نسبتا خوب میخورند
    با این شرایط لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم ( از دیشب دمای تانک یک درجه افزایش دادم و گذاشتم روی 31 )
    ممنونم
    سلام:
    احتمال بسیار زیاد بخاطر ترشح موکوس و استرس هست سیفونت رو بالا ببر،غذادهیتون چطوره و چیه؟؟؟؟؟؟ ،سیفون 40 تا 50% روزانه داشته باشید و به ازای هر 40 لیتر نمک بدون ید بزن.نتیجه رو گزارش کنید دوستان راهنمایی کنند.
    اگه ماهی هایی که فرمودین مشکل انگل پوستی و آبششی ندارن باید با مترونیندازول غذا می خوردند.سایزشون چقدره؟؟؟؟بالغ نشدن؟؟؟؟؟اگه بالغ نشدن(علائم بالغ شدن:قلمرو طلبی،جنگ با دیسکسها،خروج آلت تناسلی،بدون حرکت ماندن یا زوم شدن به یکی از دیسکسها و ......)نیستند
    3 تا 4 روز ماهی رو ویتامینه کنید برید سراغ استفاده از پرایزکوانتل.احتمالاً انگل روده ای از نوع تراماتور و سستود هست.اگه بتونی سرا تریمازول پیدا کنید عالیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    با اجازه آقا آرش
    دوستان من الان هم آرتیمیای زنده هم قرص مترو نیتازل هم سولفات منیزیوم گرفتم
    الان ماهیام مشکوک به انگل هستن
    اول از چی شروع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوم اینکه می خوام قرص مترو نیتازل ور تو یه کاسه به آرتیمیای زنده حل کنم بدم بهشون در این صورت اون ماهی که حالش هم خوبه به انگل نداره از این قرص می خوره مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟؟؟
    سوم اینکه اول این کارو بکنم یا سولفات منیزیم رو تو آب حل کنم و بریزم تو تانک ؟؟؟؟؟؟؟؟ برای ماهی ضرر نداره من خیلی میترسم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    با اجازه آقا آرش
    دوستان من الان هم آرتیمیای زنده هم قرص مترو نیتازل هم سولفات منیزیوم گرفتم
    الان ماهیام مشکوک به انگل هستن
    اول از چی شروع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوم اینکه می خوام قرص مترو نیتازل ور تو یه کاسه به آرتیمیای زنده حل کنم بدم بهشون در این صورت اون ماهی که حالش هم خوبه به انگل نداره از این قرص می خوره مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟؟؟
    سوم اینکه اول این کارو بکنم یا سولفات منیزیم رو تو آب حل کنم و بریزم تو تانک ؟؟؟؟؟؟؟؟ برای ماهی ضرر نداره من خیلی میترسم
    سلام:
    روز اول:
    دوست عزیز به ازای هر 40 لیتر یه قاشق غذا خوری سولفات منیزیم باید به آب تانک اضافه بشه.کمی آبگرم بریز تو یه کاسه و به ازای حجم تانکت میزان سولفات رو در این کاسه کاملاً حل کن و بریز تو تانک تا 24 ساعت این محلول تو تانک باشه.چون مثل مسهل عمل میکنه هرچی تو روده ماهی باشه تخلیه میشه
    روز دوم:
    کل آب تانک یا قرنطینه رو تخلیه کنید تا سولفات منیزیومی تو آب نباشه.حالا آب همدما شده و کلرزدایی شده رو داخل تانکتون بریزید.1 قرص 250 میلیگرمی مترو رو داخل یه ظرف آب گرم حل کنید و بذارید گوشه ای تا سرد بشه.مقداری از آرتمیاها رو بریز تو یه ظرف (با آب خودشون )محلول قرص رو بریز تو آب آرتمیاها.بعد از 15 تا 20 دقیقه آرتمیا رو بریز تو تانک.برای اینکه بقیه آرتمیا0ا زنده بمونن تپمپی هوا راا با یه سنگ هوا کوچیک بذارید تو مخزنشون تا کمبود اکسیژن پیدا نکنند.
    نه اون ماهی سالم هیچ مشکلی پیدا نمی کنه و اینطوری هم بهتره چون امکان داره بعداً انگل روده ای بگیره و با خوردن مترو داخل آرتمیا اینطوری یه جورایی ایزوله هم میشه.
    چون انگل روده ای واگیرداره و از طریق مدفوع و دهان ماهی انتقال پیدا می کنه.

از هیچ چیزی نترسید انگل روده ای بیماری هستش که سریعاً ماهی رو نمی کشه اگه ماهیتون پلیگ می گرفت یا انگل آبششی و پوستی چیه؟؟؟؟؟؟؟نگران نباشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10993
    سلام به همه دوستان.من دیسکسام دچار انگل روده ای شدید شدن و مجبور شدم برای درمان انها رو به تانک دیگری انتقال بدم امروز متوجه شدم که داخل تانک اولیه موجوداد ریزی شبیهه به نخ به رنگ سیاه و طول یک دو سانت داخل اب به وضوح دیده میشن وتعدادشون زیاده.
    یک میخوام بدونم که اینها ازکجا اومدن
    دوم برای ضد عفونی و از بینرفتنشون باید چکار انجام بدم چون باید بعد درمان دوباره دیسکس برگردونم تو همین تانک.
    اینم بگم من تانکم پوشش گیاهی زیادی داره با ماسه رودخانه ای وچوبه های افریقایی. وفقط دیسکس دارم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط m8paa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.من دیسکسام دچار انگل روده ای شدید شدن و مجبور شدم برای درمان انها رو به تانک دیگری انتقال بدم امروز متوجه شدم که داخل تانک اولیه موجوداد ریزی شبیهه به نخ به رنگ سیاه و طول یک دو سانت داخل اب به وضوح دیده میشن وتعدادشون زیاده.
    یک میخوام بدونم که اینها ازکجا اومدن
    دوم برای ضد عفونی و از بینرفتنشون باید چکار انجام بدم چون باید بعد درمان دوباره دیسکس برگردونم تو همین تانک.
    اینم بگم من تانکم پوشش گیاهی زیادی داره با ماسه رودخانه ای وچوبه های افریقایی. وفقط دیسکس دارم

سلام:
    راستش اگه سفید باشه پلاناریا هستش (مثل کش قیطونی هستش)سیاه رو من تابحال ندیدم.احتمالاً بخاطر غذادهی زیاد تو تانکه.بخاطر اینکه پوشش گیاهی دارید متاسفانه نمک گیاهاتونو نابود می کنه.عکسشو بذارید تا دوستان بهتر نظر بدهند.
    برای ضد عفونی فعلاً از متیلن بلو یا همون داروی ضدعفونی تو آکواریومی ها استفاده کنید.البته با دوز 1 قطره به ازای 3 لیتر تا سیکل آسیبی نبینه(اگه گیاهاتون حساسن مثل انواع خزه کریسمس،خزه جاوا و .....از متیلن بلو استفاده نکنید)
    تو بحت دوستان بخش آکواریوم گیاهی این سوالو مطرح کنید بهتر راهنمائیتون می کنند.
    راستش من خودم یکی از مخالفان نگهداری دیسکس با تانک گیاهی هستم برای همین تو منزل یک تانک گیاهی دارم و یک تانک دیسکس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10909
    من یه تانک 560 لیتری دارم
    فعلا توش فقط دوتا دیسکس دارم و گیاه طبیعی
    یکی از دیسکس هام اشتهاش کمه ولی غذا میخوره و مدفوعش هم تیره است و مشکلی نداره ولی خودشو به لوازم داخل تانک میماله - غذا هم میکس دل با مکمل فیشتامین و خشک هم تترا دیسکس میدم
    یکی از دوستان سرا امیناپور رو پیشنهاد دادن ولی هرچی تو نواب گشتم پیدا نکردم
    میخواستم بدونم که امیناپور رو از کجا میتونم تهیه کنم؟
    آیا با تترا کانترا ایک میشه درمانش کرد؟
    آیا با سپروفلاکساسین میشه درمان کرد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    سرا امینوپور تو نواب که پره.
    برای انگل پوستی من سرا مایکاپور رو پیشنهاد می کنم. چون انگل پوستی و آبششی و هر گونه پارازیت خارجی رو از بین می بره.
    درمان رو تو تانک قرنطینه انجام بدید حتما.
    با دما 32 و نمک.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10909
    اگه مایکاپور برای انگله پس امیناپور برای چیه؟
    راستی کجای نواب محصولات سرا رو داره و بخصوص امیناپور و مایکاپور؟

صفحه 27 از 269 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454677127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)