صفحه 82 از 269 نخستنخست ... 3263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101132182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 811 به 820 از 2687
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط |Hesam| نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم و درخواست راهنمایی
    *
    مقدمه اینکه من هشت دیسکس 2 اینچ و دو دیسکس 3 اینچ در یک تانک 80*30*50 دارم. دو روز پیش متوجه شدم یکی از دیسکس های سه اینچی، یک لایه شفاف روی چشمش داره و خیلی بی حال کنار هیتر شنا میکنه. به نظر خودم خیلی زود جنبیدم و با مشورتی که با مغازه دار کردم داروی River Tune رو تجویز کردند و طبق دستورالعمل دفترچه شروع به درمان کردم. اما در کمال ناباوری این ماهی همون شب تلف شد! ناباوری از این جهت که حتی تا یک روز قبل هم من متوجه هیچ علامتی از کم غذایی یا فاکتور مشکوکی نشده بودم و عجیب بود برام که بیماری بدون علایم ظاهری تا این حد پیشرفت کرده باشه؛ بالاخص که به جهت مشکوک بودن احوال یکی دیگه از ماهیها خیلی با دقت این هفته چک میکردم آکواریوم رو و برنامه غذا (دل و سیر و... با ترکیب راهنمایی شده توی همین سایت) و سیفون رو انجام دادم اما ماهی که کاملاً سرحال بود یکمرتبه درگیر شد و... . درمان دارویی رو ادامه دادم تا بتونم ماهی های دیگه رو حفظ کنم. حالا با این سرگذشت، دوتا سوال دارم

سوال اول:

دیسکس سه اینچی دوم یک هفته ای هست که کم غذا شده و سربالا و نزدیک به سطح آب شنا میکنه، به همین جهت شک کردم که مشکل گوارشی داره و این شناکردن به سمت سطح آب بخاطر کمبود اکسیژن هست. اکسیژن دهی رو بیشتر کردم و سعی کردم به غذا تنوع بدم که شاید میل پیدا کنه که هیچ کدوم افاقه نکرد. امروز با دیدن مدفوع سفید مطمئن شدم که مشکل گوارشی است. حالا با توجه به اینکه امروز در روز سوم مصرف داروی River Tune هستم، همین دارو رو ادامه بدم یا باید تغییری در درمان ایجاد بشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

سوال دوم:

بقیه دیسکس ها که قواره کوچکتری هم دارند کاملا سرحال و غذاخور هستند. نمیدونم آیا مبتلا شدند و هنوز علامتی دیده نمیشه یا درامان موندن. من امکان اینکه ماهی ها رو در دو آکواریوم جدا نگهداری کنم رو دارم. سوال دومم اینه که آیا ماهی بیمار رو جدا کنم یا باید در همین محیط درمان بشه؟ میتونم ماهی های سالم رو هم به یک تانک دیگر منتقل کنم. چه اقدامی رو توصیه میکنید.
    ___
    تردید داشتم در انجمن تخصصی دیسکس باید بپرسم یا تاپیک بیماری های ماهی ها. امیدوارم سوالمو بجا پرسیده باشم. موفق باشید
    دیسکسی که به صورت ناگهانی مرد شکمش ورم نداشت ؟ حتی ورم کم و جزئی؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام. اين ديسكسم ٢-٣ روزه از ٦-٧ وعده غذايي كه ميدم فقط يكي دو وعده ميخوره اونهم در حد ٤-٥ تا نوك زدن. خيلي هم تو جمع نمياد همش يه گوشس.
    استرسه يا پليگ يا يا انگل و اينا؟؟
    فقط دستم رو كه جلو ميبرم در ميره. طي يه حمله گاز انبري تونستم ازش ازش عكس بگيرم كيفيت بد شد.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    ١/٥ بنده تقريباً

با توجه به علائمی که تو عکس مشخصه فقط یک چیز رو میشه قاطعانه گفت و ان هم اینه که این ماهی شدیدا تحت استرسه . حالا استرس میتونه ناشی از خیلی چیزا باشه از جمله بیماری

تمام مواردی که حدس زدید میتونه باشه ولی احتمال پلیگ خفیف خیلی زیاده

دمای آب رو بالا ببرید . شرایط استرس زا رو دورد کنید . دیسکسی که در گله پلیگ میگیره ، به دلیل شاداب بودن سایر دیسکس ها معمولا میتونه بر شرایط سخت و استرس ناشی از پلیگ غلبه کنه . سیفون های روزانه حد اقل 70% و نمکی که با دوز مشخص همیشه داخل آب باید باشه فراموش نشه

نهایتا میتونید از آکریفلاوین هم با دوز یک قطره هر یک لیتر استفاده کنید . تا زخم و پوسیدگی و علائم ظاهری سختی مشاهده نکردید آنتی بیوتیک مصرف نکنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    با توجه به علائمی که تو عکس مشخصه فقط یک چیز رو میشه قاطعانه گفت و ان هم اینه که این ماهی شدیدا تحت استرسه . حالا استرس میتونه ناشی از خیلی چیزا باشه از جمله بیماری

تمام مواردی که حدس زدید میتونه باشه ولی احتمال پلیگ خفیف خیلی زیاده

دمای آب رو بالا ببرید . شرایط استرس زا رو دورد کنید . دیسکسی که در گله پلیگ میگیره ، به دلیل شاداب بودن سایر دیسکس ها معمولا میتونه بر شرایط سخت و استرس ناشی از پلیگ غلبه کنه . سیفون های روزانه حد اقل 70% و نمکی که با دوز مشخص همیشه داخل آب باید باشه فراموش نشه

نهایتا میتونید از آکریفلاوین هم با دوز یک قطره هر یک لیتر استفاده کنید . تا زخم و پوسیدگی و علائم ظاهری سختی مشاهده نکردید آنتی بیوتیک مصرف نکنید
    خيلي ممنون.
    يعني تو اين مرحله لازمه كه كل گله درمان بشن ديگه؟
    جنرال تونيك لازم نيست؟ دورش براي بقيه مشكل ساز نيست؟؟
    اكوا سيف ميتونه برا رفع استرس كمكي بكنه؟
    باز هم خيلي خيلي ممنون.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    ببخشيد در ضمن بايد بگم بي تعادل هم هست و كج ميشه كه فكر كنم پليگ قطعيه و ........

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13829
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دیسکسی که به صورت ناگهانی مرد شکمش ورم نداشت ؟ حتی ورم کم و جزئی؟
    نه، ورم نداشت ...
    تا آخرین روزهم خیلی خوب غذا میخورد و هیچ مشکلی نداشت
    من ساعت 3 بعداز ظهر از خونه میرفتم به نظرم هیچ چیز غیرعادی نیومد
    حدود ساعت 6 عصر که برگشتم دیدم یک لایه شفاف روی چشمها ایجاد شده؛ چون سالها قبل در سورم این تجربه رو داشتم که همچین وضعیتی بود و خیلی فوری اقدام نکرده بودم و ماهی هم از دستم رفته بود تا این وضعیت رو دیدم پیگیر شدم و اینطور راهنماییم کردن که بخاطر وضعیت آب احتمالا ماهی دچار عفونت شده و River Tune رو پیشنهاد کردن. وقتی برگشتم خونه دیگه تقریبا ماهی وضعیت متعادلی نداشت. وقتی هم که تلف شد واضح ترین علامتی که خیلی نظرمو جلب میکرد این بود که اون غشا روی چشم به قدری ضخیم شده بود که چشم ها سفید به نظر میمود.
    از زمانی که لااقل علایم بالینی واضحی دیدم تا لحظه ای که ماهی از بین رفت نزدیک ده ساعت طول کشید
    *
    ماهی های دیگه تانک هم فعلا مشکلی ندارن جز همون دیسکسی که حدس زدم مشکل گوارشی داشته باشه که این مورد هم از حدود یکهفته قبل بود و خوب غذا نمیخورد.
    یک نکته دیگه هم اینه که من این دوتا دیسکس سه اینچی رو همزمان و از یک تانک خریدم و الان نزدیک 5 هفته است که به تانک منتقل کردم. نمیدونم این مورد توی تشخیص کمکی میکنه یا خیر
    *
    از پیگیری شما ممنونم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    ببخشيد در ضمن بايد بگم بي تعادل هم هست و كج ميشه كه فكر كنم پليگ قطعيه و ........
    خيلي ممنون.
    يعني تو اين مرحله لازمه كه كل گله درمان بشن ديگه؟
    جنرال تونيك لازم نيست؟ دورش براي بقيه مشكل ساز نيست؟؟
    اكوا سيف ميتونه برا رفع استرس كمكي بكنه؟
    باز هم خيلي خيلي ممنون.
    به طرز معجزه اسايي از غروب تا حالا تعادل داره و باله هاش رو يه مقدار باز تر كرده.
    مث بعضي ها كه ميرن دم درمونگاه خوب ميشن. حتي نمك هم اضافه نكرده بودم هنوز.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام. ی کم نمک اضافه کردم دما هم تقریبا 32 ظاهرا از دیشب بهتر شده.

یه سوال دیگه هم اینکه اون دون دون ها که هم رو این ماهی هست هم تو عکس دوم رو اون ماهی دیگه هست چی کار کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام. ی کم نمک اضافه کردم دما هم تقریبا 32 ظاهرا از دیشب بهتر شده.

یه سوال دیگه هم اینکه اون دون دون ها که هم رو این ماهی هست هم تو عکس دوم رو اون ماهی دیگه هست چی کار کنم؟

اون لکه های دودی شکل درمانی نداره...تو استرس و شرایط بیماری بیشتر میشه و معمولا بعد از گذشت این مشکلات علائم کم رنگ میشه ولی تابع هیچ قانونی نیست . ممکنه کاملا حذق بشه به مرور و ممکنه در آینده خیلی زیاد بشه . به ژنتیک و نژاد ماهی بستگی داره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13610
    سلامیکی از دیسکس هام (3 سالشه) چند ماهه که یکی از باله های کناریش داغون شده روش لکه های سفید هست نقطه ای و خطی ( سفیدک و امثالهم نیست)یکمی هم از عرض جمع شده انگار سوخته باشهاونیکی باله تازه روش یکی دوتا نقطه و خط افتاده که قبلا نمونه شو رو دیسکس و انجل دیده بودم خود بخود خوب شده بود.ممنون میشم از راهنمایی تونجدیدا گاهی کل باله پایین یا بالا رو بمدت چند ثانیه میلرزونه ( موج مکزیکی)بازم ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinasepanta نمایش پست ها
    سلامیکی از دیسکس هام (3 سالشه) چند ماهه که یکی از باله های کناریش داغون شده روش لکه های سفید هست نقطه ای و خطی ( سفیدک و امثالهم نیست)یکمی هم از عرض جمع شده انگار سوخته باشهاونیکی باله تازه روش یکی دوتا نقطه و خط افتاده که قبلا نمونه شو رو دیسکس و انجل دیده بودم خود بخود خوب شده بود.ممنون میشم از راهنمایی تونجدیدا گاهی کل باله پایین یا بالا رو بمدت چند ثانیه میلرزونه ( موج مکزیکی)بازم ممنون

سلام:
    در بسیاری موارد سیفونهای پی در پی و نمک مشکل را حل خواهد کرد، در اولین مرحله سیفونهای روزانه حدود 70%(آب همدما شده کلرینه شده) داشته باشین و نمک بدون ید هر 20 لیتر 1 ق غ خ+افزایش دما 2 الی 3 درجه، بمدت سه الی چهار روز
    عکس ماهی رو قرار بدید

اگر پس از موارد مذکور مشکل حل نشد ،مشکل باکتریایی بوده،موارد را مجدداً گزارش کنید تا دوستان راهنمایی کنند

صفحه 82 از 269 نخستنخست ... 3263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101132182 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)