صفحه 38 از 269 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565788138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 2687
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها

سلام خدمت استاد و دوست عزیزم آقا آرش .

سلام
    مصطفی جان چند تا نکته:
    1-تانکت زیادی شلوغه چه از نظر ماهی های دیگه و چه از نظر دکور
    2-دمای تانکت چنده که رامیزی و رد لاین هم داری؟؟؟؟؟
    30تا 31مشکلی با این دما ندارن
    3-طول تانکتون فکر کنم 80 هست که اینم کمه
    80*30*65
    4-خاطرم نیست لیتراژ تانکت چقدره اما در نظر داشته باش برای داشتن شرایط خوب و غذادهی مناسب برای هر دیسکس اگه تانکت فقط خالی باشه باید 40 لیتر آب داشته باشی اونم بدون دکور یعنی اگه دکور هم داری لیتراژ رو بستعه به دکور تانک اباید 50 تا 60 لیتر در نظر بگیری. اونم فقط با داشتن دیسکس حالا خودت حساب کن با داشتن رامیزی،لوچ دلقک و ردلاین
    5-حداقل یکطرف تانک باید بسته باشه یاباید برچسب پوشانده بشه
    کابین سفارش دادم تا 10 روز دیگه حاضر میشه از رو اپن برش میدارم انجا هم جاش بد هم ما یه کوچو لو داریم یه سر اویزونه تانک پشتش دیوار باشه مشکلش حله
    6-ضمن اینکه زیاد دیسکس با نور موافق نیست
    نور قرمز خوبه میخوام LED کنم قرمز
    در حال حاضر با این شرایط تورم با همین تانک و ماهی ها بساز اما اگه تو فکر دیسکس مالزی هستی:
    الف-یه تانک مناسب حداقل 350 تا 400 لیتری با ابعاد حداقل-طول 1.2-عرض 45 تا 50-ارتفاع 70 به بالا
    داداش یه همچین تانکی بخوام بیارم خونه همون حرف خودت میشه وینچستر و مغز این حرفا
    باید واسه همچین تانکی تو محل کار باشم
    ب-یه فیلتراسیون مناسب مثل 2217 ایهایم سطلی
    ج-یه بخاری مطمئن حداقل 300 وات جاگر
    د-پمپ هوای مطمئن ایهایم یا هایلا حداقل دو لول
    ه-غذای مناسب چه خشک چه مخلوط دل مناسب
    و-سیفونهای مناسب 2 تا 3 روز یکبار حداقل 30%
    سیفونم 2 روز یک بار 50% هستش
    ی-وعده های غدایی 5 تا 6 بار در روز کم اما با تعدد بالا و نور حداکثر 6 ساعت در روز اونم ملایم
    3 بار در روز غذای خشک تایمر میده هیکاری. تترا . تروپیکال خودمم شبا دل بعضی قتا که خونم صبح وشب دل
    و....تانک بدون دکور و شن و هر چیز دیگه ای(نظر منه)
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییات خیلی مخلصیم دادا

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلام استاد عزیزم آرش
    ممنون از توجهتون و پاسخدهی به موقع شما....وضعیت آب بابلسر : gh: 500ppm , ph: 7 ولی از kh خبری ندارم یعنی با فرمایش شما دیگه نیاز نیست از آب تصفیه استفاده کنم و آب شهری رو کلر زدایی و سپس هم دما و بعد به تانک منتقل کنم درسته؟ آخه از خیلی از مغازه دار ها می گفتند چون دیسکس تو آب شمال نمیمونه ما هم نمیاریم!!....بابت دوز دارو هم حتماً سریعاً آب رو سیفون می کنم ... راستی امروز آرتمیای خشک هم خورد نسبتاً خوش اشتها نشون میده ..آیا نیاز هست که همچنان قرنطینه باشه..مدت قرنطینه: 4 روز.
    باتشکر.

سلام دوست عزیز استاد چیه ما همه اومدیم چیز یاد بگیریم که بنده هم از این امر مستثنی نیستم:
    چند تا نکته رو برام توضیح بدین بهتر میشه تصمیم گیری کرد :
    1-مقدار GH رو با TDS سنج یا همون TDS متر چک کردید؟؟؟
    2-ph رو چطور اندازه گیری کردید؟؟؟در مورد جفت تسترها برام توضیح بدید
    بله حتماً دوره مترو نیندازول رو تا 7 روز ادامه بدید حتی اگه غذا هم میخورن مقداری از مترونیندازول رو توی هاون بکوبید به اندازه یک عدس و با غذا مخلوط کنید بدید بخورن(میتونید میگو رو با این دارو بخیسونید یا با مخلوط دل مخلوط کنید)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام خدمت دوستان پارسی پت .
    آقا آرش سلام آقا من امروز صبح مدفوع سفید بیرنگ معلغ در آب تو تانک قرنطینه دیدم .دوز سیپرو شنبه شب تموم میشه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها

سلام دوست عزیز استاد چیه ما همه اومدیم چیز یاد بگیریم که بنده هم از این امر مستثنی نیستم:
    چند تا نکته رو برام توضیح بدین بهتر میشه تصمیم گیری کرد :
    1-مقدار GH رو با TDS سنج یا همون TDS متر چک کردید؟؟؟
    2-ph رو چطور اندازه گیری کردید؟؟؟در مورد جفت تسترها برام توضیح بدید
    بله حتماً دوره مترو نیندازول رو تا 7 روز ادامه بدید حتی اگه غذا هم میخورن مقداری از مترونیندازول رو توی هاون بکوبید به اندازه یک عدس و با غذا مخلوط کنید بدید بخورن(میتونید میگو رو با این دارو بخیسونید یا با مخلوط دل مخلوط کنید)
    سلام آرش جان در استاد بودنتان شکی نیست خیلی چیزها دارم ازتون یاد می گیرم و با پیگیری هاتون منو شرمنده می کنید...راجع سوالی که پرسیدید باید بگم حدستون درسته با TDS اندازه گرفتم آب تصفیه 100ppm و آب شهری 500~520 ppm بود و PH رو هم با کاغذ تورنسل اندازه گیری کردم البته آب تانک اصلیم رو وقتی تست کردم انگار بین آبی و بنفش بود یعنی قلیایی بود نمی دونم چرا بعد از یه مدت که از تعویض آب می گذره اینجوری میشه(بخاطر ماسه؟) راستی آرش جان رنگ ماهی هنوز همونطوریه چیکار کنم؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان پارسی پت .
    آقا آرش سلام آقا من امروز صبح مدفوع سفید بیرنگ معلغ در آب تو تانک قرنطینه دیدم .دوز سیپرو شنبه شب تموم میشه .
    سلام:
    مدفوع سفید دلیل اینه که غذا نخوردن با توجه به اینکه مدت زیادی گذشته یه وعده کرم خونی بدید و نتیجه رو بهم بگید.دارو کاملاً قطع بشه و یه عکس از دیسکسها بذارید و بعد از ریختن کرم خونی به دوستان گزارش بدهید که کدومها غذا خورد و کدوم نخوردن-
    ممون

سلام آرش جان در استاد بودنتان شکی نیست خیلی چیزها دارم ازتون یاد می گیرم و با پیگیری هاتون منو شرمنده می کنید...راجع سوالی که پرسیدید باید بگم حدستون درسته با TDS اندازه گرفتم آب تصفیه 100ppm و آب شهری 500~520 ppm بود و PH رو هم با کاغذ تورنسل اندازه گیری کردم البته آب تانک اصلیم رو وقتی تست کردم انگار بین آبی و بنفش بود یعنی قلیایی بود نمی دونم چرا بعد از یه مدت که از تعویض آب می گذره اینجوری میشه(بخاطر ماسه؟) راستی آرش جان رنگ ماهی هنوز همونطوریه چیکار کنم؟
    سلام:
    سوالتون رو بصورت کامل طی روزهای آتی انشاا... تو قسمت شیمی آب خواهم گذاشت.در خصوص قلیلیایی شدن آب هم بخاطر غذا دادن به ماهی ها و مدفوع آنها و تغییرات پارامترهای آب طبیعی که پی اچ تغییر می کنه و بطرف قلیائیت میل میکنه یعنی آب سختیش سختی kh زیاد میشه که این مورد با سیفون آب رفع میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام آرش جان ..
    آقا واقعاً دستت درد نکنه فکرشم نمی کردم دیسکسم خوب شدنی باشه چون که خیلی جوونه
    دوره یک هفته ای قرنطینه ماهی امروز تموم شده .... وضعیت ماهی : همچنان لاغر - با حرکت دست برای خوردن غذا به سطح آب میاد - باله ها کاملاً باز - پر تحرک - چشمها براق - اثری از سوراخ سر دیده نمیشه - متفوح ماهی گرانولی شکل قهوه ای .... حالا با این شرایط چیکار باید بکنم تا شما نگین کاری انجام نمی دم اگر قراره به تانک اصلی برشگردونم راهنمایی بفرمایید چطوری این کار رو بکنم.
    بی نهایت از لطفتون ممنونم.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام آرش جان ..
    آقا واقعاً دستت درد نکنه فکرشم نمی کردم دیسکسم خوب شدنی باشه چون که خیلی جوونه
    دوره یک هفته ای قرنطینه ماهی امروز تموم شده .... وضعیت ماهی : همچنان لاغر - با حرکت دست برای خوردن غذا به سطح آب میاد - باله ها کاملاً باز - پر تحرک - چشمها براق - اثری از سوراخ سر دیده نمیشه - متفوح ماهی گرانولی شکل قهوه ای .... حالا با این شرایط چیکار باید بکنم تا شما نگین کاری انجام نمی دم اگر قراره به تانک اصلی برشگردونم راهنمایی بفرمایید چطوری این کار رو بکنم.
    بی نهایت از لطفتون ممنونم.

سلام:
    آقا این چه حرفیه ای اگه تونستم کاری بکنم وظیفه ام بوده.ببینید نمی شه انتظار داشت که ماهی سریعاً ok بشه و نیاز به زمان داره اما پیشنهادم برای اینکه مطمئن بشید از غذاهای گرانولی اسپکتروم،هیکاری استفاده کنید و اگه ندارید از غذاهای تترا استفاده کنید روزی یک وعده به ماهی مخلوط دل بدهید و به اندازه یک عدس توی مخلوط دل قرص مترونیندازول رو پودر کرده و باهاش مخلوط کنید و بمدت ده روز به ماهی بدهید.سیفونهای مرتب داشته باشید و به آب قطره ویتامین اتویتول،سرافیشتامین یا ویتامین آزو اضافه کنید و اگه ندارید ناچاراً آمپول ب6 به ازای هر 20 لیتر 1 قطره ویتامین اضافه کنید اما اولویت با ویتامینهای مخصوص ماهی هست.
    تا 10 روز موارد مذکور را در قرنطینه انجام بدهید(تعویض آب فراموش نشه حداقل روزی 30 تا 40%)-روز هشتم شرایط مدفوع و میل به غذاخوردن ماهی رو بفرمائید دوستان راهنمایی می کنند

ارادتمند آرش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish8
    شماره عضویت
    10872
    با سلام
    یکی از دیسکسام چند روزه غذا نمیخوره و به صورت کج میاد رو سطح اب وای میسته . تازه خریدمش یه هفته اول خوب بودش تا غذا میریختم میومد رو سطح اب ولی الان چند روز اینطوری شده باله هاشم جم کرده
    اینم عکسش . ممنون میشم راهنمایی کنید چیکارش کنم .[IMG]http://www.***********.ir/forum/attachment.php?attachmentid=11830&d=1362480872&thu mb=1[/IMG]

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام آرش جان
    ببخشید مزاحم همیشگی هستم....راجع اون ماهی که انگل روده ای داشت دستورات رو مو به مو اجرا میکنم ولی می خواستم راجع یکی دیگه از ماهیهام سوالی بپرسم : یکی از دیسکسام هیچ گونه اثری از بیماری نداره ولی مشکل اینجاست که خیلی ترسو شده تا جلوی تانک میرم پشت تزئینات قایم میشهکم تحرک شده وقتی غذا میریزم برای خوردن غذا به سطح آب نمیاد...الان 1 روزه غذا نخورده ... ولی از نظر رنگ و موارد دیگه ok هستش باله هاش هم بیشتر اوقات بازه.. اگر کاری لازم هست بگو تا انجام بدم.
    با تشکر از توجه شما.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:سیفونت رو ببر بالا،نمک هر 40 لیتر و بنظرم کل تزدیناتو از تانک خارج کن،نور هم بیشتر از 5 ساعت تو تانک روشن نباشه

صفحه 38 از 269 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565788138 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)