صفحه 65 از 269 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384115165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 641 به 650 از 2687
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_sarkhanpour نمایش پست ها
    دوز درمان با لورنسیت 2 میلی گرم به ازای هر لیتر به مدت چهار روز و تریمازول هم مثل بروشور ریختم.چند بار با لورنسیت و یک بار با تریمازول اقدام به درمان کردم
    هر دو تا آبشش با هم باز میشه فقط بعضی وقتا تک میزنه.مهدی جان وقتی تو قرنطینه درمان میکنم حد اقل باید یه ذره خوب بشه که اون موقع میشه گفت وقتی میخوای بندازی تو تانک اصلی باید تانک استریل باشه ولی اصلا نشونه ای از خوب شدن دیده نمیشه.آرش جان کاستاپور هم میتونم به جای فرمالین استفاده کنم؟؟چون فکر میکنم توی کاستاپور فرمالین داشته باشه
    با تشکر از اونهایی که راهنمایی میکنن

درمانی که بابک عزیز گفتند فوق العاده خوبه و در قریب به یقین مشکلات آبششی پاسخگو هست حالا شما به امتحانی هم بکن . برای هر لیتر آب تانک اصلیت یک گرم نمک بزن ببین تک آبشش زدنشون درمان میشه ؟ من یادم میاد هر دمانی واسه دیسکس هام می کردم جواب نمی داد به جز این !!! اگر جواب داد اعلام کنید مشکل ماهیتون رو بگم ...
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 24th May 2013 در ساعت 10:39 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    با عرض سلام خدمت اساتید محترم،
    میخواستم سوالی بپرسم درباره اینکه دوتا از دیسکس های من دچار بیماری ( اگر از تعاریف درست متوجه شده باشم ) پلیگ شده بودن .
    ( ماهی ها شدیدا تیره شده بودن ، گوشه ای از آکواریوم کز کرده بودن ، غذا نمیخوردن و تمام باله های خودشون رو جمع کرده بودن )
    حالا که دوره درمانشون تموم شده و اونها کاملا به حالت عادی برگشتن و دیگه استرسی ندارند. چه مدت بعد از درمان من باید کماکان توی قرنطینه نگهشون دارم تا به تانک اصلی انتقالشون بدم . پیشاپیش از حسن توجه شما عزیزان سپاسگذارم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت اساتید محترم،
    میخواستم سوالی بپرسم درباره اینکه دوتا از دیسکس های من دچار بیماری ( اگر از تعاریف درست متوجه شده باشم ) پلیگ شده بودن .
    ( ماهی ها شدیدا تیره شده بودن ، گوشه ای از آکواریوم کز کرده بودن ، غذا نمیخوردن و تمام باله های خودشون رو جمع کرده بودن )
    حالا که دوره درمانشون تموم شده و اونها کاملا به حالت عادی برگشتن و دیگه استرسی ندارند. چه مدت بعد از درمان من باید کماکان توی قرنطینه نگهشون دارم تا به تانک اصلی انتقالشون بدم . پیشاپیش از حسن توجه شما عزیزان سپاسگذارم.
    سلام

ماهی دیسکس بعد از ابتلا به ویروس پلیگ یا طاعون دیسکس و در صورت درمان میتونه تا 6 ماه ناقل ویروس باشه . البته این اعداد بیشتر تئوری و بر پایه حدس و گمان هستند ولی به هر حال معتبر ترین منابع اینطور اعلام کردند . من شخصا شده 2 ماه بعد از پایان علائم ویروس ، ماهی ها رو به گله منتقل کردم و اتفاقی برای دیسکس های تانک اصلی نیفتاده ولی اگر قصد دارید این احتمال رو به صفر برسونید 6 ماه صبر کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    5150
    سلام
    دیسکسهای من 2 اینچین الان 2 هفته س غذا نمیخورن خیلی ضعیف شدن رنگشون تیره تر شده نوک اله هاشون هم جمع کردن و نوک تیز شده اینا نشونه ی استرسن یا بیماری خاصی هست؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahram113 نمایش پست ها
    سلام
    دیسکسهای من 2 اینچین الان 2 هفته س غذا نمیخورن خیلی ضعیف شدن رنگشون تیره تر شده نوک اله هاشون هم جمع کردن و نوک تیز شده اینا نشونه ی استرسن یا بیماری خاصی هست؟
    سلام . اطلاعات خیلی کمی از ماهیهاتون می دید . هم می تونه پلیگ باشه هم انواع بیماریهای پوستی و گوارشی و .... بنا براین لازم هست اطلاعات دقیق تری از تانکتون باید بدید . عکس هم اگر بتونید بندازید میشه به راحتی نظر داد . قبل از هر چیز به سیفون آب بکنید و همراه با مشخصات کامل از تانک و ماهیها همراه با عکس اعلام بیماری بکنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

ماهی دیسکس بعد از ابتلا به ویروس پلیگ یا طاعون دیسکس و در صورت درمان میتونه تا 6 ماه ناقل ویروس باشه . البته این اعداد بیشتر تئوری و بر پایه حدس و گمان هستند ولی به هر حال معتبر ترین منابع اینطور اعلام کردند . من شخصا شده 2 ماه بعد از پایان علائم ویروس ، ماهی ها رو به گله منتقل کردم و اتفاقی برای دیسکس های تانک اصلی نیفتاده ولی اگر قصد دارید این احتمال رو به صفر برسونید 6 ماه صبر کنید

موفق باشید
    با تشکر فراوان از راهنمایی و وقتی که برای پاسخ به سوال بنده گذاشتید. با عرض معذرت سوال دیگه اینکه آیا راهی برای فهمیدن اینکه دیگه ناقل نیستن هست یا نه ( آیا نشانه ای داره)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    با تشکر فراوان از راهنمایی و وقتی که برای پاسخ به سوال بنده گذاشتید. با عرض معذرت سوال دیگه اینکه آیا راهی برای فهمیدن اینکه دیگه ناقل نیستن هست یا نه ( آیا نشانه ای داره)
    سلام با اجازه بابک عزیز ... نه متاسفانه به صورت پنهان ناقل بیماری هست ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام با اجازه بابک عزیز ... نه متاسفانه به صورت پنهان ناقل بیماری هست ....
    با تشکر جناب استاد رضایی. ممنون از لطفتون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام با اجازه بابک و فرشاد عزیز:
    از تانک اصلیتون و اون ماهی که ضعیفتر و اگر رشد سوز هم شده و زیاد مورد توجهتون نیست و زیاد هم مریض شده ،رو به ماهی هایی که تو قرنطینه هستن و اصطلاحاً حامل پلیگ هستن انتقال بدهید موارد پلیگ روی ماهی ضعیف بصورت بیماری پوسیدگی باله و ...اثر خواهد گذاشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    با سلام مجدد. من فلاجلل شرا المان تهیه کردم.فقط میخواستم بدونم باید ماهی ماده رو از جفتش جدا کنم؟تصفیه اکسرنال رو خاموش کنم؟

صفحه 65 از 269 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384115165 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)