صفحه 1 از 269 123456789101112131415161718192051101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 2687
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9128

سوال و جواب در مورد بیماری های دیسکس

بیماری های دیسکس . پرسش و پاسخ به بیماری های دیسکس در این تاپیک انجام میشود . اگر سوالی در مورد دیسکس و بیماری های دیسکس دارید در همین تاپیک گزارش کنید و از باز کردن تاپیک های دیگر راجع به گزارش دیسکس بیمار یا مریضی های ماهی دیسکس خود داری کنید

من 11 روز پیش 6 با 3 تا آنجل تا دیسکس گرفتم از همون موقع هم تو قرنطینه هستن حال همشون خوبه جز یکیشون . همشون غذا میخورن ، میچرخن الا اون یدونه . علائم عادیه فقط یکی از آبشش هاشو بسته .در ضمن روزانه 20 لیتر سیفون دارم دما هم 30 الی 31 . حجم تانک قرنطینه 70 لیتر . این هم عکسش http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13427226621.jpg
    ویرایش توسط بابک آژیده : 9th April 2015 در ساعت 06:56 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mili0936 نمایش پست ها
    سلام
    از مدیران این انجمن به خاطر باز کردن این تایپک عذرخواهی میکنم ولی نمیدونستم سوالمو کجا بپرسم .

من 11 روز پیش 6 با 3 تا آنجل تا دیسکس گرفتم از همون موقع هم تو قرنطینه هستن حال همشون خوبه جز یکیشون . همشون غذا میخورن ، میچرخن الا اون یدونه . علائم عادیه فقط یکی از آبشش هاشو بسته .در ضمن روزانه 20 لیتر سیفون دارم دما هم 30 الی 31 . حجم تانک قرنطینه 70 لیتر . این هم عکسش http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13427226621.jpg
    سلام

اشتباه عکستون رو گذاشتید لطفا قبل از قرار دادن عکس این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread10848.html

ماهی شما مشکل ظاهری حادی نداره و بسته بودن یک آبشش ممکنه دلیل بر وجود انگل آبششی باشه که در کوتاه مدت خطرناک و کشنده نیست

در قسمت بیماری های تاپیک انگل های آبششی ماهی رو مطالعه کنید

در ضمن غذا نخوردن میتونه از استرس هم باشه...نور خیره تانک رو خاموش کنید
    اگر حجم آب نسبت به تعداد ماهی ها زیاده باید تعداد ماهی ها رو زیاد کنید
    در ضمن حد اقل تعداد دیسکسی که پیشنهاد میشه 6 عدد یا بیشتر هست.دیسکس یک ماهی اجتماعی است که در گله های کوچک و بزرگ (قبل از بلوغ و انتخاب جفت) زندگی میکند و تنهایی برای این ماهی استرس زا و کشنده است

به خصوص اگر تعدادشون کم باشه ممکنه سر غذا و قلمرو دعوا کنن که ضعیف ترین ها همیشه گوشه گیر میشن

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم من الان حدود 2 هفته است که 5 تا دیسکس خریدم از نظر رنگ و ظاهر کاملا OK هستن ولی میلی به غذا خوردن ندارن حتی کرم خونی هم نمیخورن دارم کلافه میشم تنفس منظمی هم دارن و هر 2 ابشش هم میزنه و محدوده شنا بیشتر پایین تانکه الان داخل قرنطینه هستن با نایلون های قرمز اطراف تانک رو کامل پوشوندم و روش از کاغذ A4 برای رد نشدن نور استفاده کردم و تنها درمانی که کردم به ازای 50 لیتر اب از 5 قاشق چای خوری سر پر نمک دریایی +2 قرص تترا ساکلین 250mg+مقدار 10mgاز tetra jeneral tonic استفاده کردم و 24ساعت که گذشت اونارو با تانکی با همین مشخصات ابعادی انتقال دادم و بازم tetra jeneral tonicو این بار از مترونیدازول به مقدار 2 قرص استفاده کردم الان 10 ساعته که گذشته ولی خیلی سر حال شدن و دارن بازی میکنن ولی بازم از خوردن غذا خبری نیست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم من الان حدود 2 هفته است که 5 تا دیسکس خریدم از نظر رنگ و ظاهر کاملا OK هستن ولی میلی به غذا خوردن ندارن حتی کرم خونی هم نمیخورن دارم کلافه میشم تنفس منظمی هم دارن و هر 2 ابشش هم میزنه و محدوده شنا بیشتر پایین تانکه الان داخل قرنطینه هستن با نایلون های قرمز اطراف تانک رو کامل پوشوندم و روش از کاغذ A4 برای رد نشدن نور استفاده کردم و تنها درمانی که کردم به ازای 50 لیتر اب از 5 قاشق چای خوری سر پر نمک دریایی +2 قرص تترا ساکلین 250mg+مقدار 10mgاز tetra jeneral tonic استفاده کردم و 24ساعت که گذشت اونارو با تانکی با همین مشخصات ابعادی انتقال دادم و بازم tetra jeneral tonicو این بار از مترونیدازول به مقدار 2 قرص استفاده کردم الان 10 ساعته که گذشته ولی خیلی سر حال شدن و دارن بازی میکنن ولی بازم از خوردن غذا خبری نیست
    دوست عزیز به جمع پارسی پت خوش اومدی
    در صورتی که علائمی از بیماری نداشتن استفاده از دارو لزومی نداشت و همون نمک کفایت میکرد
    این که جلوی تانک قرنطینه رو پوشوندی فکر نمیکنم کار جالبی باشه به هر حال ماهی باید به محیط اطرافش عادت کنه
    به نظر من سیفون های منظم و سنگین بکن و دارو هم نزن دنبال یه عامل استرس زا باش که باعث شده تاحالا غذا نخورن و سعی کن اونو برطرف کنی نمیدونم نوری چیزی.....
    پاینده باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها

5 قاشق سر پر هر 50 لیتر آب خیلی زیاده دوست عزیز
    مصرف نمکتون خیلی بالا تر از حد استناندارد بوده...برای درمان های طولانی مدت ( بیش از چند ساعت) حد اکثر میزانی که توصیه میشه 1 قاشق غذا خوری هر 20 لیتره.شما دقیقا 2 برابر اضافه کردید
    تترا سایکلین هم آنتی بیوتیکه مصرف یک روزه آنتی بیوتیک هیچ تاثیری که نداره هیچ ، سبب ضعیف شدن شدید ماهی میشه.شما باکتری های رو فقط ضعیف میکنید ولی کاملا نابود نمیکنید.باکتری های باقی مانده نسبت به این آنتی بیوتیک ایمن میشن و اگر روزی واقعا نیاز به استفاده از تترا سایکلین و سایر آنتی بیوتیک های مشابه رو داشته باشید دیگه تاثیری نخواهند داشت...
    استفاده از آنتی بیوتیک فقط در موارد ضروری و اون هم روی حساب و کتاب و دوز و دوره مشخص توصیه میشه.حد اقل مصرف اکثر آنتی بیوتیک ها 7 روزه و سر ساعت های مشخص است.

لطفا عکسی از وضعیت ماهی های دیسکس خودتون قرار بدید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    با عرض سلام فرمایش شما دوستان خوب درسته ولی علت پوشوندن اطراف تانک این بود که نور اتاق زیاد خاموش و روشن میشه و این که چند بار تا لامپ رو روشن کردم دیدم که صدای عجیبی اومد فهمیدم که یکی از دیسکس ها که از همه بزرگتر هست خودشو محکم به شیشه تانک زده بود و منم بخواستم که نور که از عوامل استرس زا هست رو حذف کنم همین الان که خواستم سیفون کنم چیزایی شبیه به میشه گفت اسپرم اقایون کف تانک دیدم اینا چین؟راستی فراموش کردم بگم که دم خوره گرفتن چندتاشون و خدمت استاد بزرگ بابک خان بگم که اب سبزه و عکس ها واضح نمیوفته در ضمن راهنمایی کنید که چجور باید عکس گذاشت داخل سایت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام من 4 تا دیسکس خریدم 2 تا شون کف اکواریم یهور شدن یکی شون هم روی بدنش لکه های سفید رنگ دیده میشه روی چشمهاشم دار میزنه اکسیژن رو زیاد کردم قطره مایکاپورهم اضافه کردم و نمک هم اضافه کردم خواهش میکنم کمک کنید نمیخوام از دست تشون بدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام من 4 تا دیسکس خریدم 2 تا شون کف اکواریم یهور شدن یکی شون هم روی بدنش لکه های سفید رنگ دیده میشه روی چشمهاشم دار میزنه اکسیژن رو زیاد کردم قطره مایکاپورهم اضافه کردم و نمک هم اضافه کردم خواهش میکنم کمک کنید نمیخوام از دست تشون بدم
    من فکر میکنم به خاطر این که تازه وارد تانک شدن یه کم استرس دارن و همین باعث بیماری شده!!!! یه وری شدن ماهی هم به خاطر تغییر پارامتر های اب قبلی و ابی که الان داخلش هستند میتونه باشه
    اگه مشکلشون فقط سفیدک باشه نگران نباش با بالا بردن دما تا 32 درجه و اضافه کردن نمک مشکلت حل میشه ولی باید عکس بزاری تا بشه بیشتر راهنماییت کرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    رفتم دیدم بخاری اکواریم از کار افتاده بوده حالا دوتا بخاری گذاشتم تا زودتر گرم بشه گرفت عکس برام مشکله چون جای که هستند نود زیاده و کیفت دوربین پائینی دارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    رفتم دیدم بخاری اکواریم از کار افتاده بوده حالا دوتا بخاری گذاشتم تا زودتر گرم بشه گرفت عکس برام مشکله چون جای که هستند نود زیاده و کیفت دوربین پائینی دارم
    فقط مواظب باش ابپذشون نکنی حداکثر 32 !!!!!

صفحه 1 از 269 123456789101112131415161718192051101 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)