کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.nozari1989 نمایش پست ها
    من از شما و همکارانتون واقعا بابت پیگیریها و مطالب اموزندتون کماله تشکر رو دارم .
    مشکلی برای من پیش امده که نیاز به مشاوره شما دارم روی سر و دور پوزه دیسکسهای من سوراخهای نا منظمی به وجود امده اما خیلی ریزه بیشتر .
    من یه مخزن 90 سانتی دارم دورو ور 150 لیتر با سامپی که زیر اکواریوم هست اب داره
    4تا دیسکس بلودیاموند بولداگ واقعا زیبا دارم فوقولاده خوب غذا میخورن
    اما سوراخ سرشون و ضعیف بودن یکیشون نسبت به بقیه ترسونده منو
    اقایی میکنی اگه راهنماییم کنید.ممنونم
    سلام فکر می کنم خوندن مطالب زیر کمکتون بکنه . موفق باشید

http://www.parsipet.ir/thread11713.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14223
    سلام ممنونم از راهنماییتون مطالب واقعا بی نظیری هست
    اما از نشانه های بیماری فقط سوراخ سر رو دارن که خیلی ریزتر از عکسها هست دور پوزشون هم داره+ یکیشون که ی مقداری کوچکتر و ضعیفتر ار بقییه هست
    من شک دارم کدوم بیماری باشه و از کدارو برای درمان قطعی استفاده کنم
    داخل سامپ مقدار زیادی زغال اکتیو هست برشون دارم؟بوی اکواریومو چیکار کنم؟
    در باره غذا هم کمکم کنید سپاسگزارم . دل گوساله +فلفل دلمه و سیر و ی مقداری تترا پیریما قتیش کردم از لحاظ ویتامینها چیا اضافش کنم که دگ کمبودی نداشته باشن ؟
    خیلی خیلی دوستون دارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14223
    اقای رضایی عزیز تو یکی دگه از تانکهام یه دیسکس لئوپارد اسنک اسکین بولداگ دارم که 5 انچی باشه اگه اشتباه نکم
    چون همش با سر شنا میکنه و اون حالت شنا کردنش فکر میکنم کیسه هواش به مشکل بر خورده راهی برای درمان داره ایا؟
    لطف بزرگی بهم میکنید اگه کمکم کنید.
    از تمام مسئولین مچکرم و دوستون دارم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام ممنونم از راهنماییتون مطالب واقعا بی نظیری هست
    اما از نشانه های بیماری فقط سوراخ سر رو دارن که خیلی ریزتر از عکسها هست دور پوزشون هم داره+ یکیشون که ی مقداری کوچکتر و ضعیفتر ار بقییه هست
    من شک دارم کدوم بیماری باشه و از کدارو برای درمان قطعی استفاده کنم
    داخل سامپ مقدار زیادی زغال اکتیو هست برشون دارم؟بوی اکواریومو چیکار کنم؟
    در باره غذا هم کمکم کنید سپاسگزارم . دل گوساله +فلفل دلمه و سیر و ی مقداری تترا پیریما قتیش کردم از لحاظ ویتامینها چیا اضافش کنم که دگ کمبودی نداشته باشن ؟
    خیلی خیلی دوستون دارم
    سلام :
    با اجازه از دکتر رضایی
    دوست عزیز تمام کربن اکتیو هارو از سامپ بیرون بیارید چون اصلا لزومی به استفاده از آن نیست مگر شرایط خاص خودش. در بعضی جاها ذکر شده که یکی از عوامل ایجاد سوراخ در سر استفاده زیاد از همین کربن اکتیو هست شما از سرا فیشتامین یا اتویتول جی بی ال یا ویتا دیسکس شرکت ریور تون میتونید استفاده کنید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    اقای رضایی عزیز تو یکی دگه از تانکهام یه دیسکس لئوپارد اسنک اسکین بولداگ دارم که 5 انچی باشه اگه اشتباه نکم
    چون همش با سر شنا میکنه و اون حالت شنا کردنش فکر میکنم کیسه هواش به مشکل بر خورده راهی برای درمان داره ایا؟
    لطف بزرگی بهم میکنید اگه کمکم کنید.
    از تمام مسئولین مچکرم و دوستون دارم
    سلام اگر تشخیصتون صحیح باشه به تاپیک زیر توجه نمایید
    http://www.parsipet.ir/thread619.html

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دو دلیل اصلی برای مرگ ناگهانی دیسکس ها در این سن وجود داره

یکی تغذیه بد هست که معمولا درست دقایقی بعد از غذادهی علائمش مشخص میشه . دیسکس زیر ۱ اینچ در این حالت بی تعادل میشه . چرخش های ناگهانی داره و بعضی وقتا کاملا دور خودش میچرخه و وقتی آروم میشه به کف تانک میاد . این حالت بیماری کیسه هوا در حالت حاده که ۹۹٪ باعث مرگ میشه

مورد دوم انگل های آبششی هست که باعث میشه دیسکس کمی لاغر بشه و قبل از بروز این وضعیت گاهی خودش رو از ناحیه آبشش و پهلود (خط جانبی بدن) به اشیاء داخل تانک میکوبه . در نهایت هم باز چرخش های ناگهانی و مرگ در کمتر از ۱-۲ ساعت و بعضی وقتا در چند دقیقه از علائم این بیماریست

مورد اول با نمک ثابت در آب ، سیفون های روزانه و تغذیه مناسب برطرف میشه
    مورد دوم ولی سخت تره ، فرمالین تنها راه حله . سن کم ماهی ها هم مزید بر علت میشه تا استفاده از دارو ها خطرناک باشه . آبشش های باز ، قوس در بدن و اطراف آبشش و التهاب و قرمزی آبشش و تنفس فوق سریع از دیگر علائم این مشکله

اسیدی کردن آب کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی بدن دیسکس ها میکنه .

موفق باشید
    سلام اقای اژیده با تشکر از پاسخ کاملتون متاسفانه این بار قضیه ظاهرا خیلی پیچیده شده .نمیدونم ترکیب دو بیماری هست یا یک بیماری هست ک باعث این طلفات داره میشه.
    من از 29 ماه قبل که پاسخ دادین دما رو به 32 بردم و درمان رو با کنتراسپات که حاوی فرمالین هست که گفتید شروع کردم داروی پرازی کوانتل هم دوز ضعیفی ریختم .نمک هم ب ازای 20 لیتر یک قاشق ریختم. روزانه هم کمی سیفون سبک داشتم و دوز دارو رو تکرار میکردم.
    مراحل تاثیر دارو رو میگم شاید بتونه بیشتر کمک کنه.

30 ام ماه 3 تا ازبچه ها مردن ولی اون دسته 10 تایی که کف بیحال بودن بهتر شدن و شنا میکردن

1 ام علایم خارش دیگه دیده نشد هر چند یکی دیگشونم از دست رفت.

2 وم ماه ظاهرا همگی درمان شده بودن و ب خوبی و با اشتها غذا میخوردن ولی ب طور ناگهانی یک دیگه از بچه دیگه مرد ولی اینبار با یک علامت جدید که چشمش باد کرده بود .متاسفانه عکسی ندارم ازش

3 وم ماه چندتا از بچه ها نه همشون! حدود 5 تاشون علایم خارش تو قسمت چشم دارن شاید هم ابشش دوباره پیدا کردن و با شیشه خودشونو میخارونن یا خودشونو با پدرشون میخوارونن یا کف اکواریوم و کمی بی اشتها شدن و همینطور بی قرار .معمولا گوشه بالای اکواریوم نزدیک سطح اب وای میسن و یا موقع پر تحرکی خارش دارن.
    بعد از همین علایم یکیشون چشمش رو از دست داد. عکس تهیه کردم .
    ماهی تو عکس زنده و سرحاله و شنا میکنه و تعادل داره و هر دو یک ماهی هستن پشت و روی سکه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام اقای اژیده با تشکر از پاسخ کاملتون متاسفانه این بار قضیه ظاهرا خیلی پیچیده شده .نمیدونم ترکیب دو بیماری هست یا یک بیماری هست ک باعث این طلفات داره میشه.
    من از 29 ماه قبل که پاسخ دادین دما رو به 32 بردم و درمان رو با کنتراسپات که حاوی فرمالین هست که گفتید شروع کردم داروی پرازی کوانتل هم دوز ضعیفی ریختم .نمک هم ب ازای 20 لیتر یک قاشق ریختم. روزانه هم کمی سیفون سبک داشتم و دوز دارو رو تکرار میکردم.
    مراحل تاثیر دارو رو میگم شاید بتونه بیشتر کمک کنه.

30 ام ماه 3 تا ازبچه ها مردن ولی اون دسته 10 تایی که کف بیحال بودن بهتر شدن و شنا میکردن

1 ام علایم خارش دیگه دیده نشد هر چند یکی دیگشونم از دست رفت.

2 وم ماه ظاهرا همگی درمان شده بودن و ب خوبی و با اشتها غذا میخوردن ولی ب طور ناگهانی یک دیگه از بچه دیگه مرد ولی اینبار با یک علامت جدید که چشمش باد کرده بود .متاسفانه عکسی ندارم ازش

3 وم ماه چندتا از بچه ها نه همشون! حدود 5 تاشون علایم خارش تو قسمت چشم دارن شاید هم ابشش دوباره پیدا کردن و با شیشه خودشونو میخارونن یا خودشونو با پدرشون میخوارونن یا کف اکواریوم و کمی بی اشتها شدن و همینطور بی قرار .معمولا گوشه بالای اکواریوم نزدیک سطح اب وای میسن و یا موقع پر تحرکی خارش دارن.
    بعد از همین علایم یکیشون چشمش رو از دست داد. عکس تهیه کردم .
    ماهی تو عکس زنده و سرحاله و شنا میکنه و تعادل داره و هر دو یک ماهی هستن پشت و روی سکه

سلام

این ماهی شبیه سورم هست تا دیسکس!
    دفرمه شدن بدنش نشانه تغذیه بد و قدیمی و مزمن بودن بیماریشه

اگر فکر میکنید درمان با فرمالین جواب داده نسبتا و کمی بهبود پیدا کرده وضعشون این بار از فرمالین خالص استفاده کنید نا کنترا اسپات . در ضمن استفاده همزمانش با پرازیکوانتل هم اشتباه محض بود که مرتکبش شدید!

به هر حال این دیسکس ها احتمالا بسیار ضعیف شدند و زنده بمونن هم بسیار داغون خواهند بود!

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    غذا دو نوع تترا المانی بشون میدن برای بچه ها این غذا خوب نیست؟

به نظرم فرمالین اگه قرار بود جواب بده که بعد 5 روز دورش علایم خارش و ... نباید داشته باشن . به هر حال فکر کنم بهترین کار اینه که والدینشون جدا کنم که اونا مریض نشن چون میخوام چند وقت دیگه کل اکواریوم بفروشم بره .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    شما از آرتمیای زنده و دل برای تغذیه استفاده کنید . ضمنا درمان با فرمالین رو ادامه بدید . من نمی دونم چرا این همه بیماری شامل ماهیهای شما میشه . نسبت به رعایت مسائل بهداشتی در تکثیر خیلی باید دقت بشه . دلیل اصلی بیماریها ورود بیماریها از آلودگی ها به تانک هست .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    عرض سلام و ادب خدمت تمام اساتید و دوستان عزیز
    حدود یک ماهی میشه که یک دیسکس قرمز حدود 4 اینچ از یک دوست که در شرایط بدی نگهداری میشد گرفتم که به هیچ نوع غذایی واکنش نشان نمیده و درمانو چون قبلا نتیجه گرفته بودم اینبار هم با متیلن بلو درمان کردم ولی نتیجه نداد و به توصیه و مشورت با بابک عزیز ماهیو برای مدتی از دارو خارج کردم و الان فقط آرتمیای زنده ی آماده میخوره ، قبل از آرتمیا شکمش خیلی جمع شده بود ولی الان بهتر شده ولی در کل هیچ علائمی دال بر بیماری نداره بجز نخوردن غذا که فکر میکنم از روده باشه ، لطفا جهت شروع درمان مجدد منو کامل راهنمایی بفرمایید
    ممنون

صفحه 93 از 269 نخستنخست ... 437475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112143193 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)