صفحه 88 از 269 نخستنخست ... 3869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107138188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 871 به 880 از 2687
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم آرش جان
    دارم یه تانک جدید راه میندازم تا تعدادشون کمتر کنم
    اگر 5 تا از کوچیکترا رو جدا کنم این حجم آب برای 12 تای باقی مونده مناسبه ؟
    سلام . اگر 350 لیتر آبتون باشه 12 دیسکس براش بسیار مناسب هست . 17 دیسکس اصولا یک تانک 500 لیتری می خواد ...

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام سعید جان:
    سعید جان تو پیغام خصوصی هم گفتم یه عکس جدید هم ازشون بگیر

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سعید عزیز سلام:
    صحبت جناب رضایی کاملاًتصدیق می کنم.
    اوضاع ماهی ها خیلی خوب شده خوشحالم که بیخود دارو تجویز نشد و ماهی ها روندشون خوبه-سیفون مناسب و سنگین-غذادهی مناسب و نوردهی هم خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    سلام
    طبق توصیه ها سیفون زیاد و... همه اینا رو انجام دادم ولی باز دارم میبینم که دانه های سفید داره روز به روز با سرعت بیشتری زیاد میشن...اندازه هاشونم به نظر بزرگتر میشن چون خیلی تو چشمه از دور معلومه روی شیشه ها...
    دیگه نمیدونم چیکار کنم...؟؟؟!!اینم بگم که دارم تانک رو بزرگتر میکنم..احتمالش هست که اینا منتقل بشن به تانک جدید ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    سلام
    طبق توصیه ها سیفون زیاد و... همه اینا رو انجام دادم ولی باز دارم میبینم که دانه های سفید داره روز به روز با سرعت بیشتری زیاد میشن...اندازه هاشونم به نظر بزرگتر میشن چون خیلی تو چشمه از دور معلومه روی شیشه ها...
    دیگه نمیدونم چیکار کنم...؟؟؟!!اینم بگم که دارم تانک رو بزرگتر میکنم..احتمالش هست که اینا منتقل بشن به تانک جدید ؟
    بله احتمال انتقال به تانک جدید هم هست
    بعد از انتقال ماهی ها به تانک جدید اولا دکور ها رو منقل نکنید . چون و دکوراسیون داخل تانک رو چندین روز داخل محلول بسیار غلیظ نمک و سولفات مس ضد عفونی کنید . حواستون باشه مس رو زیاد نریزید چون بعدا چونب میتونه اونو تو آب آکواریم پس بده....از سرا مایکاپور یا اودینوپور استفاده کنید

به محض انتقال ماهی ها به تانک جدید هم یک دوره مایکاپور سرا به آب بزنید (ترکیبات مس و آکریفلاوین داره)

در این مدت نور رو هم کم کنید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 11th August 2013 در ساعت 03:45 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    ممنون جناب آژیده...
    سرا مایکاپور سیکل رو بهم نمیزنه؟؟؟؟...چون تانک مورد نظرم حدود 280 90 لیتر ابگیری میشه..سیفون کردنش هم سخته بخوام هر روز سیفون کنم به همراه ماهیها..
    راه حلی هم دارید که بتونم داخل تاپ سامپ هم از شر اینا خلاص بشم؟چون نمیشه که مدیاهاش رو در بیارم سیکل کلا از بین میره...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    ممنون جناب آژیده...
    سرا مایکاپور سیکل رو بهم نمیزنه؟؟؟؟...چون تانک مورد نظرم حدود 280 90 لیتر ابگیری میشه..سیفون کردنش هم سخته بخوام هر روز سیفون کنم به همراه ماهیها..
    راه حلی هم دارید که بتونم داخل تاپ سامپ هم از شر اینا خلاص بشم؟چون نمیشه که مدیاهاش رو در بیارم سیکل کلا از بین میره...
    سیکل رو به هم میزنه . اگر حاضری جان دیسکس ها رو فدای سیکل کنید که هیچ! اگر نه چاره ای نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام خدمت اساتید و دوستان
    خیلی وقته که دارم به درمان پوسیدگی باله های یک دیسکس یک دست قرمز رسیدگی میکنم ولی متاسفانه تا الان بی نتیجه بوده و روز به روز داره حالش بدتر میشه ، اضافه بر پوسیدگی شکمش هم داره میچسبه و لاغر میشه ، درمانو با فلاژیدور سرا شروع کردم و نتیجه که حاصل نشد رفتم سراغ متیلن بلو ، البته چون در گذشته متیلن جواب داده بود این بار هم امتحان کردم ، خلاصه اینکه در آستانه جمع کردن یک تانک جدید برای دیسکسهای جدید ، این مشکل حسابی کلافه و نا امیدم کرده و بعد از این همه مطالعه و تجربه های گذشته ی خودم ، کلا در امر نگهداری و درمان دیسکس نا امید شدم ، عاجزانه در خواست کمک دارم ، اول برای نجات جان یک موجود زنده دوم برای تجدید اعتماد به نفس خودم ، عکس از ماهی بیمار در اولین فرصت قرار میدم ولی در حال حاضر ، به هیچ غذایی نوک هم نمیزنه و همونطور که گفتم شکمش هم چسبیده
    با تشکر فراوان از دوستای گلم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید و دوستان
    خیلی وقته که دارم به درمان پوسیدگی باله های یک دیسکس یک دست قرمز رسیدگی میکنم ولی متاسفانه تا الان بی نتیجه بوده و روز به روز داره حالش بدتر میشه ، اضافه بر پوسیدگی شکمش هم داره میچسبه و لاغر میشه ، درمانو با فلاژیدور سرا شروع کردم و نتیجه که حاصل نشد رفتم سراغ متیلن بلو ، البته چون در گذشته متیلن جواب داده بود این بار هم امتحان کردم ، خلاصه اینکه در آستانه جمع کردن یک تانک جدید برای دیسکسهای جدید ، این مشکل حسابی کلافه و نا امیدم کرده و بعد از این همه مطالعه و تجربه های گذشته ی خودم ، کلا در امر نگهداری و درمان دیسکس نا امید شدم ، عاجزانه در خواست کمک دارم ، اول برای نجات جان یک موجود زنده دوم برای تجدید اعتماد به نفس خودم ، عکس از ماهی بیمار در اولین فرصت قرار میدم ولی در حال حاضر ، به هیچ غذایی نوک هم نمیزنه و همونطور که گفتم شکمش هم چسبیده
    با تشکر فراوان از دوستای گلم
    سلام آقا رضا:
    حقیقتش من خودم به این عقیده دارم که اگر بیماری در زمان درست خودش تشخیص داده بشه که در مورد بعضی بیماریها واقعا با توجه به امکانات ما سخته ونداشتن محیط آزمایشگاهی در منزل یا هر جایی که ماهی نگه میداریم درمان ها با مشکل مواجه میشه بهتر بود برای درمان پوسیدگی باله از بکتاپور استفاده میکردید حالا نمیدونم از این دارو زدید یا نه؟وقتی مداوم به ماهی دارو زده میشه و نتیجه نمیگیریم و مجددا داروی دیگه زده میشه ماهی آسیب جدی میبینه در نتیجه درمانها هم اثر نمیکنه و ماهی روزبه روز ضعیفتر میشه در مورد این ماهیتونم آیا بهش آرتمیای زنده دادید؟بهتر هست اونم امتحان کنید ولی عرض کنم وقتی ماهی از یک حد به درمان پاسخ نده اون ماهی رو باید به حال خودش رها کرد چون استفاده از داروهای پی در پی جز ضرر چیزی به همراه نداره چون زمان طلایی درمان اون هدر رفته ولی به هر حال تا آخرین لحظه باید به ماهی کمک کرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام آقا رضا:
    حقیقتش من خودم به این عقیده دارم که اگر بیماری در زمان درست خودش تشخیص داده بشه که در مورد بعضی بیماریها واقعا با توجه به امکانات ما سخته ونداشتن محیط آزمایشگاهی در منزل یا هر جایی که ماهی نگه میداریم درمان ها با مشکل مواجه میشه بهتر بود برای درمان پوسیدگی باله از بکتاپور استفاده میکردید حالا نمیدونم از این دارو زدید یا نه؟وقتی مداوم به ماهی دارو زده میشه و نتیجه نمیگیریم و مجددا داروی دیگه زده میشه ماهی آسیب جدی میبینه در نتیجه درمانها هم اثر نمیکنه و ماهی روزبه روز ضعیفتر میشه در مورد این ماهیتونم آیا بهش آرتمیای زنده دادید؟بهتر هست اونم امتحان کنید ولی عرض کنم وقتی ماهی از یک حد به درمان پاسخ نده اون ماهی رو باید به حال خودش رها کرد چون استفاده از داروهای پی در پی جز ضرر چیزی به همراه نداره چون زمان طلایی درمان اون هدر رفته ولی به هر حال تا آخرین لحظه باید به ماهی کمک کرد
    بابک جان سلام
    ممنون از راهنماییتون ، به نظر شما اگه 100% آبو تعویض و 2 روز استراحت به ماهی و مجددا با بکتاپور امتحان بکنم ، فایده ایی داشته باشه ؟
    آرتمیا هم موجود ندارم و اگه از بعد از ظهر که میرم خونه شروع به کشتش بکنم حداقل ی چند روزی اونم طول میکشه ... غذای دم دست تری سراغ نداری ؟
    این زبون بسترو من از یکی از دوستان 3 روز پیش گرفتم اونم چون دیدم تو وضع بدی نگهداری میشه
    یا حق

صفحه 88 از 269 نخستنخست ... 3869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107138188 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)