صفحه 77 از 269 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 2687
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    10215
    با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید
    چند وقت پیش از ۱۰ تا دیسکسی که داشتم ۷ تاشون تلف شدن ، عکس از دیسکسهام تو چند صفحه قبل هست . همه خوب بودن تا اینکه محلول sera omnipure اضافه کردم
    بعد از آن یکی به یکی مردن . من ۶-۷ تاشونو از قرنطینه در أوردم و به تانک اصلی با شرایط بهتر قرار دادم ولی باز افاقه ای نکرد
    همگی قبل از مردن ، باله هاشون یه کم سیاه میشد ، آبششون باز و تنفس بیشتر و بی حالی و کز کردن و عدم تعادل و کلا مث مرده متحرک بودن که اصلا نمیتونستن فرار کنن
    مواردی که عرض کردم تو همشون مشترک بودن
    الان جند روزیه این ۳ تا سالم بودن ولی امروز فهمیدم یکیشون بازم همون مشکلو پیدا کرده که قطعا اگه امروز مداوا نشه ، خواهد مرد
    از اساتید تقاضامندم هر چه سریعتر بنده رو راهنمایی بفرماییند که چیکار کنم
    و با توجه به اینکه فعلا فقط نمک و sera omnipure در دسترس هست مگه اینکه تو داروخونه انسانی پیدا بشه
    اینم چند تا عکس از همین ماهی مریض : فقط بگم که مدفوعش سفید و لزج هست که تو عکس کاملا معلومه

اینم دو تا عکس از ماهیهام بعد از مردنشون :

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1976 نمایش پست ها
    چند وقت پیش از ۱۰ تا دیسکسی که داشتم ۷ تاشون تلف شدن ، عکس از دیسکسهام تو چند صفحه قبل هست . همه خوب بودن تا اینکه محلول sera omnipure اضافه کردم
    بعد از آن یکی به یکی مردن . من ۶-۷ تاشونو از قرنطینه در أوردم و به تانک اصلی با شرایط بهتر قرار دادم ولی باز افاقه ای نکرد
    همگی قبل از مردن ، باله هاشون یه کم سیاه میشد ، آبششون باز و تنفس بیشتر و بی حالی و کز کردن و عدم تعادل و کلا مث مرده متحرک بودن که اصلا نمیتونستن فرار کنن
    الان جند روزیه این ۳ تا سالم بودن ولی امروز فهمیدم یکیشون بازم همون مشکلو پیدا کرده که قطعا اگه امروز مداوا نشه ، خواهد مرد
    و با توجه به اینکه فعلا فقط نمک و sera omnipure در دسترس هست مگه اینکه تو داروخونه انسانی پیدا بشه
    اینم چند تا عکس از همین ماهی مریض : فقط بگم که مدفوعش سفید و لزج هست که تو عکس کاملا معلومه

سلام . دلیل استفادتون از سرا امنیپور چی بود ؟

به نظر بیماری پارازیتهای داخلی هست . من نظرم بر اینه که هگزامیتا داشتند . البته تنفس تند اونها به احتمال قوی از کیفیت بد آب بوده . شما سیفون سنگین بکنید اگر به دارویی دسترسی ندارید از متیرونیدازول انسانی استفاده کنید .

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . در مورد بیماری ها من ترجیح می دم دوستان نظر بدن ولی شخصا تجربه درمان با کاستاپور رو برای چنین حالتهایی دارم . البته اگر عفونی نشه و یا توسط دیگر ماهیها زده نشه با ضد عفونی ها کردن معمولی تانک نیز به مرور برطرف میشه . مگر اینکه ببینید در حالت پیشرفت هست .
    ممنونم
    اگر فقط از نمک استفاده کنم امیدی به بهبودش هست ?

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    10215
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . دلیل استفادتون از سرا امنیپور چی بود ؟

به نظر بیماری پارازیتهای داخلی هست . من نظرم بر اینه که هگزامیتا داشتند . البته تنفس تند اونها به احتمال قوی از کیفیت بد آب بوده . شما سیفون سنگین بکنید اگر به دارویی دسترسی ندارید از متیرونیدازول انسانی استفاده کنید .
    ممنون بابت پاسختون
    دلیل استفاده من از سرا اومنیپور فقط اطمینان حاصل کردن از ماهیها ، قبل از ورود به تانک اصلی بود
    در مورد سیفون سنگین که باید عرض کنم که تانک من حدود ۵۰۰ لیتر هستش و ۳ روز قبلش ۲۲۰ لیتر سیفون داشتم
    فقط یه چیزی خیلی عجیبه اونم اینه که مثلا امشب حالشون خوبه ولی فردا میبینی مبتلا شدن و همون روز هم میمیرن
    تانک اصلی حدودیک هفته قبل کاملا ضد عفونی و کل تانک تمیز شده حتی سیکلو بهم زدم و با jbl denitrol سیکلو ادامه دادم
    اگه از بیماری اطمینان دارید که منمتیرونیدازول انسانی رواستفاده کنم فقط دوز مصرفی رو لطفا بفرمایید
    همین روزا ممکنه یکی دیگه مریض بشه
    خواهشا یه راه حل خوب برای من پیشنهاد بدین
    از همکاری شما صمیمانه متشکرم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    دوستان عزیز سلام
    من ۱۰ تا دیسکس ۳ اینچی تو آک ۵۰۰ لیتریم دارم ، یکی دو هفته پیش ۴ تا انجل و ۴ تا کوریدراس اضافه کردم که ۵ روز تو قزنطینه بودن ولی بدون اینکه از هیچ دارویی استفاده کنم اونها رو وارد تانک کردم
    امروز یه انجل تلافات دادم وقتی خوب نیگا کردم ، دیدم دیسکسهام حالشون خوب نیست و یه لایه ابری رو پوستشون هست
    منم تحقیق کردم که دیدم که انگل کاستیا هست و تو آک روی شیشه پشتی وجود دارن حتی تقسیم هم میشن
    حالا فردا میخوام کل ماهیهام به تانک قرنطینه انتقال بدم
    میخواستم بدونم که آب تانکو باید چیکار کنم که انگل زدایی بشه ؟
    و دیسکسها با انجل و کوریدوراس با هم تو یه قرنطینه بزارم یا جداشون کنم ؟
    آب تانک قرنطینه باید هر روز سیفون بشه ؟
    ممکنه این انگلها برای ما که دست تو آب میکنیم ، خطر داشته باشن ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

1.کاستیا اصلا روی شیشه آکواریوم نیست . شما از کجا تحقیق کردی و به این نتیجه رسیدید؟ کاستیا انگله و انگل روی بدن میزبان زندگی میکنه و تکثیر میشه . اینجا میزبان میتونه دیسکس باشه که البته احتمالا اشتباه میکنید و کاستیایی در کار نیست...
    2.دیسکس ها رو جداگانه قرنطینه کنید و سایر ماهی ها رو هم در کی قرنطینه جدا نگهداری کنید .
    3.آب تانکی اصلی رو با نمک ضد عفونی کنید (در حالی که خالی از ماهیست ) و به مدت یک هفته الی 10 روز هر روز 50% تعویض کنید
    4.دمای آب قرنطینه دیسکس ها 33 درجه سانتی گراد و آنجل ها 28 درجه سانتی گراد
    5.برای تانک دیسکس ها یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر 20 لیتر اضافه کنید و یک قطره به ازای هر یک لیتر آکریفلاوین یا سرا مایکاپور یا سرا امنیپور اضافه کنید

سریعا عکسی از وضعیت دیسکس ها و سایر ماهی ها بزارید تا بشه دقیق تر راهنمایی کرد

موفق باشید
    دوست عزیز از پاسخ سریع و بجاتون ممنونم
    این کرمها که گاهی از مو باریکترن ، روی بکگراند آک چسپیدن و گاهی جدا میشن و تو آب وول میخورن
    من دیشب با چشم خودم دیدم که تکثی میشدن یعنی یه کرم از تو یکی دیگه میومد بیرون و از همینجا اطمینان پیدا کردم که انگل کاستیا هست
    تازه الان که خوب نیگا میکردم ، دیدم رو سنگها و کنده ها هم پر است از این کرمها و خلاصه بگم که زندگیمو بهم ریختن
    یه عکس ازشون گرفتم که کملا مشخص هست که رو شیشه آک چسپیدن . اینم عکس :

[IMG]file://localhost/Users/masoud/Desktop/DSC_0068.JPG[/IMG]

من انجلها رو جدا گذاشتم تو یه آک دیگه و دیسکسها رو هم گذاشتم تو آک قرنطینه
    دیشب دیسکسها بیشتر میومدن رو آب و گاهی فک میکنم رو بدنشون یه هاله ابر مانند بودش البته مدفوعشون هم قهوه ای شده بود و مث سابق گروهی با هم نبودن و از هم جدا میشدن
    اینم چند تا عکس از آک قرنطینه :

[IMG]file://localhost/Users/masoud/Desktop/DSC_0071.JPG[/IMG]

[IMG]file://localhost/Users/masoud/Desktop/DSC_0076.JPG[/IMG]

[IMG]file://localhost/Users/masoud/Desktop/DSC_0078.JPG[/IMG]

[IMG]file://localhost/Users/masoud/Desktop/DSC_0081.JPG[/IMG]

[IMG]file://localhost/Users/masoud/Desktop/DSC_0082.JPG[/IMG]

[IMG]file://localhost/Users/masoud/Desktop/DSC_0083.JPG[/IMG]

حالا چند تا سوال داشتم در مورد قرنطینه
    آب قرنطینه هر روز باید عوض بشه و اگه آره به چه مقدار ؟
    اصولا تانک قرنطینه احتیاج به فیلتر داخلی یا خارجی داره ؟
    این مقدار نمک هر روز بعد از سیفون اضافه شود ؟
    من تو شهرستانم و الان غیر از نمک به چیزی دسترسی ندارم اگه جایی انلاین این محلولو میفروشن لطفا ادرس بدید
    چون این کرمها همه جای آک هستن ، میخوام آبشو کلا عوض کنم ، به نظر شما فیلتر سطلی ایهام رو هم باید ضد عفونی کنم ؟
    ببخشید سوالات زیاد شد راستش خیلی بهم ریختم چون فقط ۲ ماهه تانکمو راه اندازی کردم ، بد جوری زد تو ذوقم
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    حرف بابک عزیز رو تصدیق می کنیم و کاستیا رو نمی تونید با چشم غیر مسلح ببینید و با میکروسکوپ میشه این انگل رو دید.کرمها پلاناریا هستن،هیچ مشکلی برای ماهیاتون بوجود نمیارند البته این نشون میده شرایط آب تانک افتضاحه و اینم برمیگرده به شرایط نامناسب آب تانکتون و شرایط بد غذادهی،خال بیش از حد سیاه روی بینی و اطراف دهان ماهیتون موید همین نکته است:
    راه حلش سیفونهای سنگین کنید حداقل 60% روزانه و غذای کمتری به ماهیاتون بدید،هیچ غذایی بیش از 15 دقیق در تانک باقی نماند و سریع غذای باقیمانده را پس از مدت ذکر شده سیفون و از تانک خارج کنید و اگر با سیفون و کم کردن غذا مشکل ظرف مدت یکهفته حل نشد باید از فرمالین استفاده کنید که متاسفانه سیکل رو از بین میبره می تونید از پرایزکوانتل و سرا تریمازول (اونم حاوی فرمالینه) استفاده کنید
    لینک دقیقش
    http://www.parsipet.ir/thread624.html

[QUOTE=arash_ta23;119958]
    دوست عزیز از پاسخ سریع و بجاتون ممنونم
    این کرمها که گاهی از مو باریکترن ، روی بکگراند آک چسپیدن و گاهی جدا میشن و تو آب وول میخورن
    من دیشب با چشم خودم دیدم که تکثی میشدن یعنی یه کرم از تو یکی دیگه میومد بیرون و از همینجا اطمینان پیدا کردم که انگل کاستیا هست
    تازه الان که خوب نیگا میکردم ، دیدم رو سنگها و کنده ها هم پر است از این کرمها و خلاصه بگم که زندگیمو بهم ریختن
    یه عکس ازشون گرفتم که کملا مشخص هست که رو شیشه آک چسپیدن . اینم عکس :

پلاناریا هستن و تو پست قبلم جواب دادم خدمتتون

من انجلها رو جدا گذاشتم تو یه آک دیگه و دیسکسها رو هم گذاشتم تو آک قرنطینه
    دیشب دیسکسها بیشتر میومدن رو آب و گاهی فک میکنم رو بدنشون یه هاله ابر مانند بودش البته مدفوعشون هم قهوه ای شده بود و مث سابق گروهی با هم نبودن و از هم جدا میشدن
    اینم چند تا عکس از آک قرنطینه :
    حالا چند تا سوال داشتم در مورد قرنطینه
    آب قرنطینه هر روز باید عوض بشه و اگه آره به چه مقدار ؟ با توجه به میزان کم بودن لیتراژ آب قرنطینه و تراکم زیاد ماهی و بالا بودن آمونیاک،نیتریت و نیترات و ...آب قرنطینه روزانه بهتره 100%سیفون بشه
    اصولا تانک قرنطینه احتیاج به فیلتر داخلی یا خارجی داره ؟خیر نیاز به هیچ فیلتری نداره فقط سیفون سنگین

سایر سوالاتون رو اینطوری جواب میدم:
    نمک رو پس از سیفون روزانه بزنید و به ازای هر 20 لیتر 1 ق.غ.خ(نمک بدون ید باشه)
    دمای آب هم 32 الی 33
    اگر تا سه روز جواب نگرفتید از یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف استفاده کنید
    اما من یه خواهش دارم هر روز گزارش ماهیاتون رو تو همین بخش بفرمائید تا دوستانم راهنماییتون کنند و به احتمال زیاد با مناسب شدن شرایط آب ،کدر شدن پوستشون که می تونه ناشی از ترشح موکوس باشه از بین میره
    اگر مشکل حل نشد همه دوستان هستند و کمکتون می کنن،به هیچ وجه نگران و ناامید نباشید

دوستان لطف کنند توجه داشته باشند که خدانکرده بقیه عزیزان را اشتباهاً راهنمایی نکنند
    و باز هم از همه شما بخصوص آقا آرش عزیز کمال تشکر رو دارم
    جوابتون بی عیب و نقص بود و خوشحالم که الان تو این سایت هستم
    در مورد گزارشات حتما با عکس گزارش خواهم داد که اگه احیانا از دوستان کسی همچین مشکلی واسش پیش اومد ، بتونن راحت مقابله کنن
    فقط یه چیز دیگه که هنوز یه کم ذهنمو مشغول کرده اینه که کرم پلاناریا ظاهرا از تخم میان بیرون ولی اینا از تقسیم شدن که از بدن هم بیرون میومدن ، تکثیر میشدن
    به نظر شما با این اوصاف بازم جای نگرانی نیست ؟
    سایت شما واقعا جای دلگرمی هست واسه افراد مبتدی مث بنده
    سلام دوست عزیز
    ابتداً از طرف خودم و دوستان گرامیم ورودتون رو به سایت خودتون ،پارسی پت،تبریک عرض می کنم و امیدوارم با کنار هم بودن و استفاده از تجربیات هم بتونیم بار علمی خودمونو افزایش بدهیم
    اکثر کرمها از روش دو دویی یعنی تقسیم یه کرم به دو کرم بوجود میان یعنی در وسط کمر این کرمها یک حالت نازک شدن بوجود میاد و به دو کرم تبدیل میشن و .....و دقیقاً تا اونجایی که من میدونم اکثر کرمها از این روش برای تکثیر استفاده می کنن و برای همینکه کرمها هم مذکر هستند و هم مونث اما این انگلها هستند که از روش تخم گذاری،لارو و ... بوجود میان(چیزی که من میدونم)
    ببینید جای نگرانی از بابت وجود کرمها بله چون مریضی منتقل نمی کنند اما وجود این کرمها چند تا دلیل دارند:
    1-سیفونهای تانکتون دیر به دیر انجام میشه
    2-سیستم فیلتراسیونتون مشکل داره یا غذادهیتون خیلی زیاده
    3-شن و ماسه موجود تو تانک اصلی هم محلی خوبی شده برای تجمع بیشتر این کرمها
    حالا بنده که شاگرد هستم اما این نظر لطفتون رو میرسونه.
    با سلام خدمت دوستان و اساتید
    دیسکسهای من قبل از مریضی هم کم اشتها و ترسو بودند و خوب غذا نمیخوردند ولی سرحال و شلوغ بودن
    از وقتی نمک میریزم اون سرحالی رو ندارن و بی حال و خسته خودشونو نشون میدن
    البته راجع به غذاشون بگم که قبلا میکس دل بهشون میدادم که تا یه حدی بهتر میخوردنش ولی بعدا فقط گوشت رون گوساله با چند قطره مولتی ویتامین JBL روی غذاشون بهشون میدادم که استقبال نکردن
    چون این غذای راحتی بود خواستم عادت کنن که تا حالا هنوز بهش عادت نکردن البته یه مقدار tetra prima بهشون میدم که اونم باز استقبال نمیکنن که قبلانا هم خوب نمیخوردند
    در مورد نمک به همون میزانی که فرمودید اضافه شده
    فک کنم اون لایه سفید روی پوستشون داره کمتر میشه چون یه چیزایی معلق توی آب هست که فک کنم از پوستشون جدا شده و اینم بگم که همشون این لایه سفید روی پوستو ندارن
    راستس میخواستم تانک اصلی رو بکل تخلیه کنم و بعد ضد عفونی کردن این بار کلا شنها رو بردارم ، نظر شما چیه ؟
    اینم چند تا عکس از دیسکسهای داخل تانک قرنطینه ؟

با سلام:
    خیر اون موردی که می فرمائید کنده شدن پوست دیسکس ها نیست بلکه بقایای نمکی هست که تو تانک حل نشده البته یه لطف کنید نمک که بدون ید ریختید درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟امیدوارم نکم ید دار آشپزخانه نریخته باشید!!!!!!اگر نمک ید داره،بسیار سمی هست و دلیل بیحالی ماهی همینه سریع آب تانک رو خالی کنید و آب کلرزدایی شده و همدما شده استفاده کنید
    دوست عزیز غذا خشک رو فعلاً نمی خورن چون عادت نکردند-اما گوشت ران گوساله!!!!!!!!!!!!! فکر کنم هضمش براشون خیلی سخت باشه
    مخلوط دل رو بهشون بدید-اگر آرتمیا زنده هم پیدا کنید خوبه
    اما الان
    در حال حاضر ماهی ها غذا می خورند یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    موارد زیر رو بررسی فرمائید:

1-ببینید اولین موضوع صحت و اطمینان از آب و بررسی و چک کردن پارامترهای آب است اگر فیلتراسیون مناسب،سیفون مناسب دارید و آمونیاک و نیتریت آب صفر و نیترات هم زیر 25 میلیگرم در لیتر است آب مناسبه
    2-با توجه به ترسو شدنشون و اگر مدفوع هم سفیده و بدغذایی می کنند اولین و بیشترین احتمال بیماری انگل تک یاخته ای هگزامیتا است(اگر سوراخ روی سر دیسکستون باشه که اسپیرونوکلئوس) که بهترین دارو فلاجلول هست
    با تشکر فراوان از تمامی دوستان
    در مورد نمک که اطمینان دارم بدون ید هست
    در مورد دیسکسها که الان غذا میخورند یا نه ، باید بگم نه چون هر چی میریزم نمیخورن و تو تانک میمونه که مجبور میشم سیفون کنم
    از فردا بهشون میکس دل میدم بلکه یه کم ازش بخورن و شنبه محلول sera omnipur به تانک قرنطینه با دوز مشخص ، اضافه میکنم بلکه فرجی بشه
    من الان تانک اصلی رو کاملا از شن و ..... خالی کردم ، به نظر شما با چی ضد عفونی کنم که اون کرمها مجددا نیان تو تانک ؟
    چون فیلتر سطلی ایهام تو تانک اصلی کار میکرد ، به نظر شما میدیا و ابر و .... داخل فیلتر رو با چی ضد عفونی کنم ؟
    این دو مورد آخر واسم خیلی مهمه ، خواهشن اگه کسی در این مورد تجربه ای داره سریع بهم جواب بده
    من فردا گزارش ماهیها رو خدمتتون خواهم گفت
    راستی تانک اصلی رو از اون روز یعنی ۳-۴ روزه که اصلا تخلیه نکردم و هر روز هم ۱۰ - ۱۵ ق.غ.خ نمک اضافه میکردم و متاسفانه چون نتونستم ۴ تا کوریدوراس از تو تانک ور دارم ، اونها این مدت تو تانک بودن و خیلی سرحال و شلوغن و امروز که تانکو تخلیه کردم تونستم درشون بیارم
    فک میکنید این ۴ تا رو تو تانک انجل که الان فقط یکیشون باقی موندن ، بزارم
    یا اصلا توصیه ای واسه این ۴ تا کوریدوراس دارید چون آستانه تحملشون زیاد بوده که اون همه نمکو تحمل کردن بدون سیفون تو این چند روزه !
    [QUOTE=arash_ta23;120811]
    با تشکر فراوان از تمامی دوستان
    در مورد نمک که اطمینان دارم بدون ید هست
    در مورد دیسکسها که الان غذا میخورند یا نه ، باید بگم نه چون هر چی میریزم نمیخورن و تو تانک میمونه که مجبور میشم سیفون کنم
    از فردا بهشون میکس دل میدم بلکه یه کم ازش بخورن و شنبه محلول sera omnipur به تانک قرنطینه با دوز مشخص ، اضافه میکنم بلکه فرجی بشه
    دوست عزیز مخلوط دل رو امتحان کن اگه نخوردن خدمتتون گفتم که آرتمیا زنده بهشون بدید امکانش خیلی کمه که نخورن اگه اون رو هم نخوردن چاره ای نیست بهشون کرم خونی بدید.شما گفتید مدفوع سفید دارند که؟؟؟؟؟فلاجلول رو امتحان کنید امینیپور یه داروی جنرال مثل تترا جنرال تونیک هست و بیشتر جهت درمان انگلهای پوستی و آبششی خارجی و و ....بکار میره نه انگل روده ای
    من الان تانک اصلی رو کاملا از شن و ..... خالی کردم ، به نظر شما با چی ضد عفونی کنم که اون کرمها مجددا نیان تو تانک ؟الان هنوز از اون کرمها تو تانک وجود دارند؟؟؟؟با سیفون کم نشدن؟؟؟؟اگر غذادهی و سیفون صحیح باشه دیگه اونها به تانک باز نخواهند گشت
    چون فیلتر سطلی ایهام تو تانک اصلی کار میکرد ، به نظر شما میدیا و ابر و .... داخل فیلتر رو با چی ضد عفونی کنم ؟
    تو مورد بالا پاسخ رو خدمتتون عرض کردم-اگر پلاناریا هنوزم تو تانک با استفاده از فرمالین تو تانک اصلی و چرخش آب تو فیلتر 2217 همه کرمها خواهند مرد
    این دو مورد آخر واسم خیلی مهمه ، خواهشن اگه کسی در این مورد تجربه ای داره سریع بهم جواب بده
    من فردا گزارش ماهیها رو خدمتتون خواهم گفت
    راستی تانک اصلی رو از اون روز یعنی ۳-۴ روزه که اصلا تخلیه نکردم و هر روز هم ۱۰ - ۱۵ ق.غ.خ نمک اضافه میکردم و متاسفانه چون نتونستم ۴ تا کوریدوراس از تو تانک ور دارم ، اونها این مدت تو تانک بودن و خیلی سرحال و شلوغن و امروز که تانکو تخلیه کردم تونستم درشون بیارم
    فک میکنید این ۴ تا رو تو تانک انجل که الان فقط یکیشون باقی موندن ، بزارم -مشکلی نیست خیلی مواظب باشید خانواده لوچها و کف خوارها مثل کوریدوراس به نمک حساسن و نباید تو آبی باشن که توش نمک هست-ببینید ماهی های کوچک مثل دیسکس و آنجل و .... نیستند تا بخودتان بیایید بعضی اوقات بدون هیچ نشانه ای میمیرن-بهتره کوریدوراسها را توی آب کلرزدایی شده و بدون نمک بذارید اگر آنجل مشکلی نداره و تو تانکش نمک نیست بذارید تو تانک آنجل
    یا اصلا توصیه ای واسه این ۴ تا کوریدوراس دارید چون آستانه تحملشون زیاد بوده که اون همه نمکو تحمل کردن بدون سیفون تو این چند روزه
    سلام مجدد خدمت تمامی دوستان و اساتید
    عارضم به حضورتون که خوشبختانه دیسکسهام نسبت به قبل از وضعیت بهتری برخوردارند
    امروز تقریبا همه باله هاشونو کامل باز کرده بودند و آروم و بدون ترس تا حدی
    غذای تترا پریما دادم یه کم خوردند و در کل اون خطوط استرسشون کامل از بین رفته بود ولی همه کمرنگ شده بودند مث این میموند که رنگدانه زیر پوستشون خیلی کم شده باشه
    امروز داروی سرا اومنیپور واسم رسید حالا از اساتید میخوام که با این اوصافی که بنده گفتم باز احتیاجی به این دارو هست و اگه آره به چه مقدار
    تقریبا یه روز و نیمه که نمک هم نریختم فقط دما ۳۲ هست
    اینم یه عکس از ماهیها

من تانک ۵۰۰ لیتریمو واسه بعد قرنطینشون اماده کردم شنو کامل برداشتم که به نظر خودم هر چی مریضیه تو این شنهاست
    توصیه میکنم به دوستان اگه شن نزاشتن تو فکرش نباشن و اگه گذاشتن تو فکر برداشتنش باشن
    همه وسایلها حتی سنگ و گلهای مصنوعی رو تو آب جوشوندم و کامل سیکلو بهم زدم
    اینم چند تا عکس بعد از برداشتن شن :

سلام:
    دوست عزیز اگه سنگاتون جنسشون هم آهکی هست باید اونا رو هم بردارید چون موجب افزایش ph آب میشه برای اینکه امتحان کنید ببینید قلیایی هستند یا نه اونها رو داخل یه تشت بذارید و روی سنگها سرکه بریزید توی تشت نصف سرکه نصف آب و سنگ ها می بایست کاملاً در تشت مستغرق شده باشند اگر حباب روی سطح آب اومد بدونید که آهکی هستند و باید برشون دارید
    با سیفونهای مرتب و اضافه کردن نمک اگر ماهی ها وضعیتشون خوبه دیگه نیاز به استفاده از امنیپور نیست
    اگر منظورتون از سیکل بخاطر جمع کردن شنهاست باید خدمتتون عرض کنم که فقط بیو باکتریهای مفید تو شنها زندگی نمی کنن و تو فیلتر سطلیتون(تو عکس دیدم)و بین سرامیکها و سابستریت تجمیع بیشتری دارند اما اگر فیلتر رو هم کامل با آب کلردار شستید که سیکل قطعاً بهم میخوره و اگر این اتفاق افتاده پیشنهادم اینکه از تسریع کننده های معروف در بازار استفاده کنید بهمراه سیفونهای مکرر

ممنون بابت پاسختون
    دلیل استفاده من از سرا اومنیپور فقط اطمینان حاصل کردن از ماهیها ، قبل از ورود به تانک اصلی بود
    در مورد سیفون سنگین که باید عرض کنم که تانک من حدود ۵۰۰ لیتر هستش و ۳ روز قبلش ۲۲۰ لیتر سیفون داشتم
    فقط یه چیزی خیلی عجیبه اونم اینه که مثلا امشب حالشون خوبه ولی فردا میبینی مبتلا شدن و همون روز هم میمیرن
    تانک اصلی حدودیک هفته قبل کاملا ضد عفونی و کل تانک تمیز شده حتی سیکلو بهم زدم و با jbl denitrol سیکلو ادامه دادم
    اگه از بیماری اطمینان دارید که منمتیرونیدازول انسانی رواستفاده کنم فقط دوز مصرفی رو لطفا بفرمایید
    همین روزا ممکنه یکی دیگه مریض بشه
    خواهشا یه راه حل خوب برای من پیشنهاد بدین
    از همکاری شما صمیمانه متشکرم
    سلام:
    مسعود عزیز تمام مکالماتی که باهم در خصوص 2 هفته پیش و بابک آژیده هم داشتید قرار دادم
    من تو پست 740 خدمتتون هم عرض کردم که نیازی به آمنیپور نسیت!!!!!!!!!!!!
    هرچند من مطمئنم آمنیپور موجب مرگ دیسکسهای شما نمیشه مگر اینکه تاریخ مصرفش گذشته باشه یا دوزش بالا ریخته بشه که اونم اولین علائمش اینه ماهیتون شدیداً زمان ریختن دارو با دوز بالا استرس میگیره و حرکات بسیار شدید و شنای بسیار تندی تو تانک میکنه و امکان داره به در و دیوار تانک،کف یا حتی به بالای تانک برخورد کنه
    هر چند طبق آخرین پستهایی که باهم ردو بدل کردیم شما ترسو بودن ماهی ها را عنوان کردید که بنده هم همونطور که فرشاد عزیز فرمودن گفتم اگر مدفوع سفید یا سوراخ در سر برای دیسکس ها مشاهده کردید از فلاجلول استفاده کنید.خواهشاً قبل از از اقدام دارویی با صاحبان فن این بخش(که البته بنده شاگرد محسوب میشم و اصلاً صاحب فن خودمو نمی دونم) مشورت بفرمائید.

شما باید اول شرایط آب رو چک کنید و پارامترهای آمونیاک و نیتریت و نیترات و حتی میزان کلر را بفرمائید-درسته فرمودید سیفونتون سنگین بوده اما تراکم تانک،غذادهی بد (که شاهد پلاناریا هم تو تانک بوده اید و ....) و اختلال در سیستم فیلتراسیون موجب مشکلاتی در آبشش ماهی ها و بیماری های بعدی شده است.

اگر مرگ و میر بعد از سیفون بوده(سه روز بعد از سیفون)ایراد می تونه سه چیز باشه:
    1-تغییرات شوک پی اچ
    2-کلر موجود در آب
    3-وجود آمونیاک

با اجازه رضایی عزیز:
    جهت استفاده از مترو انسانی هر 250 میلیگرم به ازای 30 لیتر و در غذای مخلوط دل هم به ماهیاتون بدهید-سیفون هر 8 الی 12 ساعت 100% دما 32 الی 33 تا 5 الی 7 روز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    سلام
    آرش جان درمانی رو که تجویز کردید رو انجام دادم..ولی هنوز هیچ گونه تغییری ندیدم تو رفتار ماهی ها....
    متوجه شدم که از نور فراری میشن و جاهای تارک جمع میشن یا کنار وسایل..غذا هم که فقط یکی درست و حسابی میخوره..
    اینا الان تو قرنطینه هستن با سیفونای روزانه سنگین..و داروهایی که گفته بودید..
    و همنطور که قبلا گفته بودم مدفوع هاشون درازه هم قهوه ای دیدم هم بیشتر سفید..
    فکر نمیکنید اینا به فلاجلول نیاز داشته باشن؟(تو نواب پیدا نکردم)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    سلام دوستان
    میشه مدت درمان و دز دقیق داروی لورن سیت رو بگید؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه مدت درمان و دز دقیق داروی لورن سیت رو بگید؟
    سلام:
    http://www.parsipet.ir/thread601.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    آقا بابک یه سوال دیگه : از کجا بفهمم 2 روز باید درمان کنم یا n روز

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    آقا بابک یه سوال دیگه : از کجا بفهمم 2 روز باید درمان کنم یا n روز
    سلام:
    آقا حامد با توجه به نوع استفاده شما از این دارو و مقادیری که در منابع مختلف ذکر شده بدین شکل میباشد
    مقداری که قبلا ذکر شد را به تانک زده و بعد از 48ساعت سیفون انجام میدهید و هفته بعد دوباره همین درمان رو تکرار میکنیدتا تخمهای تازه هچ شده پیش از رسیدن به بلوغ و تخم ریزی از بین بروند در بار اول تمام فلوکها و کرمهای نواری به جز تخمهایشان از بین میروند(کتاب دیسکس پادشاه ماهیان آب شیرین) در بعضی منابع حتی گفته شده درمان 3هفته انجام شود

صفحه 77 از 269 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127177 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)