صفحه 74 از 269 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293124174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 731 به 740 از 2687
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط metalmaster نمایش پست ها
    سلام

قبلا هم گزارش غذا نخوردن دیسکس رو دادم...
    3تا دیسکس دیگه اضافه کردم(کلا 5 تا هستن) اواخر اردیبهشت...ولی همچنان به غذا خوردن تمایلی ندارن..خیلی ترسو هستن و استرس زیادی دارن...مدفوع هم به ندرت دیدم داشته باشن ولی دیدم که هم مدفوع تیره و کوتاه و هم سفید..2 تا شون هم چند تا سوراخ رو سرشون دارن که مترونیدازول زدم ...بیشتر مواقع یه جا جمع میشن خیلی کم تو تانک شنا میکنن..دل هم که میدم فقط یکی از 2 اینچی ها میخوره اونم نه خیلی با اشتها...رنگشون هم بعضی مواقع تیره میشه و باله ها رو نیمه باز میکنن...
    یک هفته هم یه دارویی زدم برای انگلهای داخلی که اون تاثیری نداشت اسمشم اوشن فری بود...
    تو این یکی 2 هفته هم 2 تا دیگه شاید اضافه کردم//
    راستی سیفون هم 3 روز 20 درصد...
    عکس هم سعی میکنم امروز بزارم ممنون میشم کمک کنید...
    سلام دوست عزیز :
    من پستهای قبلی شما و راه های پیشنهادی اساتید رو دیدم که دقیق شمارو راهنمایی کرده بودند اگر ممکنه حتما عکس بزارید و شرایط تانکتون از نظر پارامترهای آب و کلی توضیح دهید گرچه فرمودید که از داروهای متفاوت استفاده کردید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    اینم چند تا عکس...

تو یکی از تصاویر چکر بورد مدفوعش معلومه...تو این یکی 2 روزه مدفوع تکه تکه و تیره دارن البته زیاد مدفوع ندارن..بیشتر هم به چسب سیلیکون نوک میزنن یه جرم قهوه ای هم روی شیشه و چسبها بود که تا حدودیش رو تمیز کردم///
    گاهی اوقات هم دیدم به وسایل و شن هم میمالن خودشون رو...یه حالتی هم مثل تیک عصبی دارن..باله ها هم میلرزونن..
    ایننم اضافه کنم که تو 2 روز اول قرنطینه غذا میخوردن ولی یه مدت که گذشت دیگه ندیدم غذا بخورن..
    الانم فقط اون 2 تا 2 اینچی ها دل میخورن...
    تو این هفته میرم یکی دیگه به گله اضافه میکنم...
    ماهی های دیگه هم یه کوریدوراس 6 تا نئون و 3 تا زبرا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    راستی یادم رفت بگم که پارامترهای اب رو نمیدونم چون نوار تست ندارم..

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    اینم چند تا عکس...
    تو یکی از تصاویر چکر بورد مدفوعش معلومه...تو این یکی 2 روزه مدفوع تکه تکه و تیره دارن البته زیاد مدفوع ندارن..بیشتر هم به چسب سیلیکون نوک میزنن یه جرم قهوه ای هم روی شیشه و چسبها بود که تا حدودیش رو تمیز کردم///
    گاهی اوقات هم دیدم به وسایل و شن هم میمالن خودشون رو...یه حالتی هم مثل تیک عصبی دارن..باله ها هم میلرزونن..
    ایننم اضافه کنم که تو 2 روز اول قرنطینه غذا میخوردن ولی یه مدت که گذشت دیگه ندیدم غذا بخورن..
    الانم فقط اون 2 تا 2 اینچی ها دل میخورن...
    تو این هفته میرم یکی دیگه به گله اضافه میکنم...
    ماهی های دیگه هم یه کوریدوراس 6 تا نئون و 3 تا زبرا
    سلام:
    دوست عزیز و محترم چند وقته تانک رو راه انداختید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ظرفیت تانک چقدره؟؟؟؟؟
    وجود جلبکهای قهو ه ای و مالیدن ماهیاتون به اشیا و سنگهای تانک نشان از این داره که سیکلتون طی نشده و بالطبع تو تانک مقادیر بالایی آمونیاک و نیتریت دارید،شما با بالا بودن جمعیت تو تانک و احتمالاً کم بودن سیفونهاتون این مشکل را تشدید کرده اید. به لینک
    http://www.parsipet.ir/forum703.html مراجعه کنید

روزانه از سیفونهای بیش از 70% استفاده کنید و از تسریع کننده های سیکل استفاده کنید.غذادهیتون کم باشه-نمک هر 30 لیتر 1 قاشق غذا خوری بدون ید که موجب کاهش نیتریت

میشود.به تانک هیچ ماهی دیگه ای اضافه نکنید تا سیکل تکمیل شود-غذادهی مناسب رعایت شود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    اواسط اردیبهشت راه انداختم این تانکو...سرامیک ها هم چینی بودن که اونا رو انداختم رفت و جاش از مدیای organic lava river tune استفاده میکنم...روی پلهای تانک هم یه تاپ سامپ درست کردم و از محلول filter bacteria ریور تیون هم استفاده کردم...
    یعنی شما میگید با سیفون بالا درست میشه مشکلم..؟
    به نظرتون از نانو کلینر ریور تیون استفاده کنم میتونه کمک کنه تو جذب سموم..؟

ممنون از پاسختون..

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    اواسط اردیبهشت راه انداختم این تانکو...سرامیک ها هم چینی بودن که اونا رو انداختم رفت و جاش از مدیای organic lava river tune استفاده میکنم...روی پلهای تانک هم یه تاپ سامپ درست کردم و از محلول filter bacteria ریور تیون هم استفاده کردم...
    یعنی شما میگید با سیفون بالا درست میشه مشکلم..؟
    به نظرتون از نانو کلینر ریور تیون استفاده کنم میتونه کمک کنه تو جذب سموم..؟

ممنون از پاسختون..
    سلام:
    دوست عزیز لیتراژ تانکتون چقدره و چه ماهی هایی دارید؟؟؟؟
    احتمالاً تاپ سامپتون حجمش کمه
    صد در صد تعویض های مکرر شرایط بهتری رو فراهم می کنه اما پیشنهادم اینه که برای دوستانی که دیسکس نگهداری می کنند و در ابتدای مسیر هستند در صورتیکه سیفونها کمی دارند و .... حتماً از تستر های قطره ای نه نواری استفاده کنند تسترهای سرا و تترا پاسخهایی مناسبی در این زمینه به دوستان ارائه میدهند و در ابتدای هر بیماری اولین مرحله دانستن این موضوع است که آیا رفتار ماهی ناشی از نامناسب بودن پارامترهای آب است یا بیماری؟؟؟؟

در مورد نانو کلینر ریورتون هم اگر لینکشو بذارید(از روی ترجمه محصولش)دوستان و بنده می تونیم بشما کمک بدهیم.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام:
    Nano cleaner formula-1,2
    این محصول نوعی مدیای شیمیایی است که منجر به حذف سریع آمونیاک .آمونیوم .فسفات.نیتریت.نیترات سیلیکات وفلزات سنگین شده و هیچگونه عوارضی برای چرخه نیتروژن آب ندارد شیوه مصرف:ابتدا محصول را در داخل یک ظرف آب قرار داده و24 ساعت داخل آب نگه دارید سپس کاملا آنرا شسته و آبکشی کنید و داخل فیلتر قرار دهید!!!دارای دو نوع 1و2میباشد که تفاوت آن در این هست که نوع 1درصد جذب فسفات بالاتری داشته ولی نوع 2جذب آمونیاک قویتری نسبت به اولی داردهر دو محصول برای تانکهای 200الی 400لیتری میباشد(طبق بروشور فارسی)

ویرایش توسط B@B@K : 24th June 2013 در ساعت 12:24 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    10215
    سلام مجدد خدمت تمامی دوستان و اساتید
    عارضم به حضورتون که خوشبختانه دیسکسهام نسبت به قبل از وضعیت بهتری برخوردارند
    امروز تقریبا همه باله هاشونو کامل باز کرده بودند و آروم و بدون ترس تا حدی
    غذای تترا پریما دادم یه کم خوردند و در کل اون خطوط استرسشون کامل از بین رفته بود ولی همه کمرنگ شده بودند مث این میموند که رنگدانه زیر پوستشون خیلی کم شده باشه
    امروز داروی سرا اومنیپور واسم رسید حالا از اساتید میخوام که با این اوصافی که بنده گفتم باز احتیاجی به این دارو هست و اگه آره به چه مقدار
    تقریبا یه روز و نیمه که نمک هم نریختم فقط دما ۳۲ هست
    اینم یه عکس از ماهیها

من تانک ۵۰۰ لیتریمو واسه بعد قرنطینشون اماده کردم شنو کامل برداشتم که به نظر خودم هر چی مریضیه تو این شنهاست
    توصیه میکنم به دوستان اگه شن نزاشتن تو فکرش نباشن و اگه گذاشتن تو فکر برداشتنش باشن
    همه وسایلها حتی سنگ و گلهای مصنوعی رو تو آب جوشوندم و کامل سیکلو بهم زدم
    اینم چند تا عکس بعد از برداشتن شن :

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز لیتراژ تانکتون چقدره و چه ماهی هایی دارید؟؟؟؟
    احتمالاً تاپ سامپتون حجمش کمه
    صد در صد تعویض های مکرر شرایط بهتری رو فراهم می کنه اما پیشنهادم اینه که برای دوستانی که دیسکس نگهداری می کنند و در ابتدای مسیر هستند در صورتیکه سیفونها کمی دارند و .... حتماً از تستر های قطره ای نه نواری استفاده کنند تسترهای سرا و تترا پاسخهایی مناسبی در این زمینه به دوستان ارائه میدهند و در ابتدای هر بیماری اولین مرحله دانستن این موضوع است که آیا رفتار ماهی ناشی از نامناسب بودن پارامترهای آب است یا بیماری؟؟؟؟

در مورد نانو کلینر ریورتون هم اگر لینکشو بذارید(از روی ترجمه محصولش)دوستان و بنده می تونیم بشما کمک بدهیم.
    حجم تانک 110 لیتره حدودا....قصد بزرگتر کردن کردم که دیدم هزینش 400 به بالا میشه چون باید یه فیلتر سطلی هم تهیه کنم//
    ماهی ها هم عرض کردم به غیر از 5 تا دیسکس 6 تا تترا نئون 3 تا زبرا و یه کورودوراس ...
    اندازه تاپ سامپ 45*10*15 به ترتیب طول ارتفاع عرض...قسمت بیولوژیکیش جا زیاد داره فک کنم 2 لیتر دیگه بتونم مدیا بزارم توش...جریانش هم تقریبا ارومه

این تستر ها که بخوام تهیه کنم که قیمتش خیلی میره بالا
    jbl یه تست نواری 6 در 1 داره که فک کنم به صرفه تر باشه..کلر هم تست میکنه...
    نانو کلینر هم دوستمون آقا بابک توضیحات کافی دادند..البته نوشته که ضرری برای سیلکل نداره..؟!
    ایشالا که دیسکسام با راهنمایی شما دوستان خوب شن و خیال منم راحت بشه چون دیگه به مرض اعصاب خورد کنی رسیده این موضوع...

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1976 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت تمامی دوستان و اساتید
    عارضم به حضورتون که خوشبختانه دیسکسهام نسبت به قبل از وضعیت بهتری برخوردارند
    امروز تقریبا همه باله هاشونو کامل باز کرده بودند و آروم و بدون ترس تا حدی
    غذای تترا پریما دادم یه کم خوردند و در کل اون خطوط استرسشون کامل از بین رفته بود ولی همه کمرنگ شده بودند مث این میموند که رنگدانه زیر پوستشون خیلی کم شده باشه
    امروز داروی سرا اومنیپور واسم رسید حالا از اساتید میخوام که با این اوصافی که بنده گفتم باز احتیاجی به این دارو هست و اگه آره به چه مقدار
    تقریبا یه روز و نیمه که نمک هم نریختم فقط دما ۳۲ هست
    اینم یه عکس از ماهیها

من تانک ۵۰۰ لیتریمو واسه بعد قرنطینشون اماده کردم شنو کامل برداشتم که به نظر خودم هر چی مریضیه تو این شنهاست
    توصیه میکنم به دوستان اگه شن نزاشتن تو فکرش نباشن و اگه گذاشتن تو فکر برداشتنش باشن
    همه وسایلها حتی سنگ و گلهای مصنوعی رو تو آب جوشوندم و کامل سیکلو بهم زدم
    اینم چند تا عکس بعد از برداشتن شن :

سلام:
    دوست عزیز اگه سنگاتون جنسشون هم آهکی هست باید اونا رو هم بردارید چون موجب افزایش ph آب میشه برای اینکه امتحان کنید ببینید قلیایی هستند یا نه اونها رو داخل یه تشت بذارید و روی سنگها سرکه بریزید توی تشت نصف سرکه نصف آب و سنگ ها می بایست کاملاً در تشت مستغرق شده باشند اگر حباب روی سطح آب اومد بدونید که آهکی هستند و باید برشون دارید
    با سیفونهای مرتب و اضافه کردن نمک اگر ماهی ها وضعیتشون خوبه دیگه نیاز به استفاده از امنیپور نیست
    اگر منظورتون از سیکل بخاطر جمع کردن شنهاست باید خدمتتون عرض کنم که فقط بیو باکتریهای مفید تو شنها زندگی نمی کنن و تو فیلتر سطلیتون(تو عکس دیدم)و بین سرامیکها و سابستریت تجمیع بیشتری دارند اما اگر فیلتر رو هم کامل با آب کلردار شستید که سیکل قطعاً بهم میخوره و اگر این اتفاق افتاده پیشنهادم اینکه از تسریع کننده های معروف در بازار استفاده کنید بهمراه سیفونهای مکرر

صفحه 74 از 269 نخستنخست ... 24555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293124174 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)