صفحه 73 از 269 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192123173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 721 به 730 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    مصطفی عزیز زمانیکه دیسکست با آبشش باز تنفس میکنه(چونکه میدونم آب رو کلرزدایی میکنی و سیکلت و سیفون مناسبه) بالاترین دلیل انگل پوستی و آبششی هست و اصلاً نیازی به فلاجلول نبوده.ای کاش همون اول پست میزدی
    داداش سریع ببرش تو فرمالین(اولش دقت کن که ماهی روی بدنش زخم نباشه و اگه بود فرمالین رو نزن)-فرمالین 37% رو می تونی از مراکزی که مواد شیمایی میفروشن بخری 250 میلش رو من سه ماهه پیش گرفتم 4.5
    به ازای هر 100 لیتر 1.5 تا 2 میلی لیتر یعنی اگر قرنطینه ات 50 لیتره .75 تا 1 میلی لیتر کافیه-دمای تانک رو ببر روی 28 اکسیژن دهی فوق العاده قوی-یه روز درمیون 100% آب رو سیفون کن و دوز را تکرار کن تا 10 روز،اصلاً نمک نزن
    بعد از 24 ساعت باید تنفس ماهیت آروم بشه و باله هاشو کامل باز کنه-اگر همون اول دیدی (بعد از اضافه کردن فرمالین)که ماهی حرکاتش سریع شده یا استرس شدید داره سریع آب رو سیفون کن
    ممنون میشم بعد از 24 ساعت گزارش کنی و خبرشو تو همین تاپیک بذار تا دوستانم و بنده راهنمائی کنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    10215
    سلام دوستان
    من فک میکنم دیسکسهام یه کم بهنر شدن البته هنوز واسه قضاوت زوده
    من تقریبا با اون دوزی که گفته بودید ، ۴ قاشق غذا خوری نمک بدون ید بعد از هر سیفون اضافه کردم و سیفون هر روز به مقدار ۹۵ درصد .
    فک کنم با این کار دیسکسها یه کمی کج راه میرن و در کل یه کم بی حال ، غذا خوردنشون که اصلا خوب نیست
    به نظر شما حالا که تو قرنطینه هستن ، بهشون غذا ندم که بعدا غذا خور بشن ؟
    من میخوام اضافه کردن نمکو یک هفته ادامه بدم با دمای آب ۳۳ درجه ، این مدت زیاد نیست ؟
    و اگه توصیه دیگه ای دارید ، بفرمایید البته با این فرض که فعلا هیچ دارویی در اختیار ندارم
    فردا عکس دیسکسها رو همینجا میزارم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=masoud1976;120322]سلام دوستان
    سلام
    من فک میکنم دیسکسهام یه کم بهنر شدن البته هنوز واسه قضاوت زوده
    من تقریبا با اون دوزی که گفته بودید ، ۴ قاشق غذا خوری نمک بدون ید بعد از هر سیفون اضافه کردم و سیفون هر روز به مقدار ۹۵ درصد .
    فک کنم با این کار دیسکسها یه کمی کج راه میرن و در کل یه کم بی حال ، غذا خوردنشون که اصلا خوب نیست ----دوست عزیز منظورتون رو متوجه نشدم که آیا بعد از سیفون کردن دیسکس ها اینطوری شدن یا از قبل هم همینطور بودن؟؟؟؟؟؟؟نمک هم هر 20 لیتر 1 ق.غ.خ هست

به نظر شما حالا که تو قرنطینه هستن ، بهشون غذا ندم که بعدا غذا خور بشن ؟
    حتماً حتماً به دیسکساتون تو قرنطینه غذا بدهید،من کی گفتم به دیسکس غذا ندهید!!!!!!!!!اینطوری که انرژی شون تحلیل میره و .....
    من میخوام اضافه کردن نمکو یک هفته ادامه بدم با دمای آب ۳۳ درجه ، این مدت زیاد نیست ؟مشکلی نیست
    و اگه توصیه دیگه ای دارید ، بفرمایید البته با این فرض که فعلا هیچ دارویی در اختیار ندارم
    فردا عکس دیسکسها رو همینجا میزارم اول عکس بذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    10215
    با سلام خدمت دوستان و اساتید
    دیسکسهای من قبل از مریضی هم کم اشتها و ترسو بودند و خوب غذا نمیخوردند ولی سرحال و شلوغ بودن
    از وقتی نمک میریزم اون سرحالی رو ندارن و بی حال و خسته خودشونو نشون میدن
    البته راجع به غذاشون بگم که قبلا میکس دل بهشون میدادم که تا یه حدی بهتر میخوردنش ولی بعدا فقط گوشت رون گوساله با چند قطره مولتی ویتامین JBL روی غذاشون بهشون میدادم که استقبال نکردن
    چون این غذای راحتی بود خواستم عادت کنن که تا حالا هنوز بهش عادت نکردن البته یه مقدار tetra prima بهشون میدم که اونم باز استقبال نمیکنن که قبلانا هم خوب نمیخوردند
    در مورد نمک به همون میزانی که فرمودید اضافه شده
    فک کنم اون لایه سفید روی پوستشون داره کمتر میشه چون یه چیزایی معلق توی آب هست که فک کنم از پوستشون جدا شده و اینم بگم که همشون این لایه سفید روی پوستو ندارن
    راستس میخواستم تانک اصلی رو بکل تخلیه کنم و بعد ضد عفونی کردن این بار کلا شنها رو بردارم ، نظر شما چیه ؟
    اینم چند تا عکس از دیسکسهای داخل تانک قرنطینه ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    دوست عزيز ديسكس هاتون رو حمام نمك بديد با دوز بالا...تك تك اين كار رو بكنيد و حد اكثر 40-50 ثانيه ديسكس ها رو حمام كنيد.
    اون چيزاي معلق موكوس ديسكس هست كه دليلش نمك در آب هست.موقعي كه آب كلر داشته باشه هم موكوس ترشح ميكنند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

بهتره دیسکس رو حمام نمک ندید...مخصوصا حمام نمک با دوز بالا....سریعا روی آب میاد و مایل میشه و تا ساعت ها و حتی روز ها آبشش هاش خیلی باز میشه و سنگین تنفس میکنه . دیسکس تحمل حمام نمک غلیظ ره به هیچ عنوان نداره

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1976 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید
    دیسکسهای من قبل از مریضی هم کم اشتها و ترسو بودند و خوب غذا نمیخوردند ولی سرحال و شلوغ بودن
    از وقتی نمک میریزم اون سرحالی رو ندارن و بی حال و خسته خودشونو نشون میدن
    البته راجع به غذاشون بگم که قبلا میکس دل بهشون میدادم که تا یه حدی بهتر میخوردنش ولی بعدا فقط گوشت رون گوساله با چند قطره مولتی ویتامین JBL روی غذاشون بهشون میدادم که استقبال نکردن
    چون این غذای راحتی بود خواستم عادت کنن که تا حالا هنوز بهش عادت نکردن البته یه مقدار tetra prima بهشون میدم که اونم باز استقبال نمیکنن که قبلانا هم خوب نمیخوردند
    در مورد نمک به همون میزانی که فرمودید اضافه شده
    فک کنم اون لایه سفید روی پوستشون داره کمتر میشه چون یه چیزایی معلق توی آب هست که فک کنم از پوستشون جدا شده و اینم بگم که همشون این لایه سفید روی پوستو ندارن
    راستس میخواستم تانک اصلی رو بکل تخلیه کنم و بعد ضد عفونی کردن این بار کلا شنها رو بردارم ، نظر شما چیه ؟
    اینم چند تا عکس از دیسکسهای داخل تانک قرنطینه ؟
    با سلام:
    خیر اون موردی که می فرمائید کنده شدن پوست دیسکس ها نیست بلکه بقایای نمکی هست که تو تانک حل نشده البته یه لطف کنید نمک که بدون ید ریختید درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟امیدوارم نکم ید دار آشپزخانه نریخته باشید!!!!!!اگر نمک ید داره،بسیار سمی هست و دلیل بیحالی ماهی همینه سریع آب تانک رو خالی کنید و آب کلرزدایی شده و همدما شده استفاده کنید
    دوست عزیز غذا خشک رو فعلاً نمی خورن چون عادت نکردند-اما گوشت ران گوساله!!!!!!!!!!!!! فکر کنم هضمش براشون خیلی سخت باشه
    مخلوط دل رو بهشون بدید-اگر آرتمیا زنده هم پیدا کنید خوبه
    اما الان
    در حال حاضر ماهی ها غذا می خورند یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    موارد زیر رو بررسی فرمائید:

1-ببینید اولین موضوع صحت و اطمینان از آب و بررسی و چک کردن پارامترهای آب است اگر فیلتراسیون مناسب،سیفون مناسب دارید و آمونیاک و نیتریت آب صفر و نیترات هم زیر 25 میلیگرم در لیتر است آب مناسبه
    2-با توجه به ترسو شدنشون و اگر مدفوع هم سفیده و بدغذایی می کنند اولین و بیشترین احتمال بیماری انگل تک یاخته ای هگزامیتا است(اگر سوراخ روی سر دیسکستون باشه که اسپیرونوکلئوس) که بهترین دارو فلاجلول هست
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th June 2013 در ساعت 04:12 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    10215
    با تشکر فراوان از تمامی دوستان
    در مورد نمک که اطمینان دارم بدون ید هست
    در مورد دیسکسها که الان غذا میخورند یا نه ، باید بگم نه چون هر چی میریزم نمیخورن و تو تانک میمونه که مجبور میشم سیفون کنم
    از فردا بهشون میکس دل میدم بلکه یه کم ازش بخورن و شنبه محلول sera omnipur به تانک قرنطینه با دوز مشخص ، اضافه میکنم بلکه فرجی بشه
    من الان تانک اصلی رو کاملا از شن و ..... خالی کردم ، به نظر شما با چی ضد عفونی کنم که اون کرمها مجددا نیان تو تانک ؟
    چون فیلتر سطلی ایهام تو تانک اصلی کار میکرد ، به نظر شما میدیا و ابر و .... داخل فیلتر رو با چی ضد عفونی کنم ؟
    این دو مورد آخر واسم خیلی مهمه ، خواهشن اگه کسی در این مورد تجربه ای داره سریع بهم جواب بده
    من فردا گزارش ماهیها رو خدمتتون خواهم گفت
    راستی تانک اصلی رو از اون روز یعنی ۳-۴ روزه که اصلا تخلیه نکردم و هر روز هم ۱۰ - ۱۵ ق.غ.خ نمک اضافه میکردم و متاسفانه چون نتونستم ۴ تا کوریدوراس از تو تانک ور دارم ، اونها این مدت تو تانک بودن و خیلی سرحال و شلوغن و امروز که تانکو تخلیه کردم تونستم درشون بیارم
    فک میکنید این ۴ تا رو تو تانک انجل که الان فقط یکیشون باقی موندن ، بزارم
    یا اصلا توصیه ای واسه این ۴ تا کوریدوراس دارید چون آستانه تحملشون زیاد بوده که اون همه نمکو تحمل کردن بدون سیفون تو این چند روزه !

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=masoud1976;120664]با تشکر فراوان از تمامی دوستان
    در مورد نمک که اطمینان دارم بدون ید هست
    در مورد دیسکسها که الان غذا میخورند یا نه ، باید بگم نه چون هر چی میریزم نمیخورن و تو تانک میمونه که مجبور میشم سیفون کنم
    از فردا بهشون میکس دل میدم بلکه یه کم ازش بخورن و شنبه محلول sera omnipur به تانک قرنطینه با دوز مشخص ، اضافه میکنم بلکه فرجی بشه
    دوست عزیز مخلوط دل رو امتحان کن اگه نخوردن خدمتتون گفتم که آرتمیا زنده بهشون بدید امکانش خیلی کمه که نخورن اگه اون رو هم نخوردن چاره ای نیست بهشون کرم خونی بدید.شما گفتید مدفوع سفید دارند که؟؟؟؟؟فلاجلول رو امتحان کنید امینیپور یه داروی جنرال مثل تترا جنرال تونیک هست و بیشتر جهت درمان انگلهای پوستی و آبششی خارجی و و ....بکار میره نه انگل روده ای
    من الان تانک اصلی رو کاملا از شن و ..... خالی کردم ، به نظر شما با چی ضد عفونی کنم که اون کرمها مجددا نیان تو تانک ؟الان هنوز از اون کرمها تو تانک وجود دارند؟؟؟؟با سیفون کم نشدن؟؟؟؟اگر غذادهی و سیفون صحیح باشه دیگه اونها به تانک باز نخواهند گشت
    چون فیلتر سطلی ایهام تو تانک اصلی کار میکرد ، به نظر شما میدیا و ابر و .... داخل فیلتر رو با چی ضد عفونی کنم ؟
    تو مورد بالا پاسخ رو خدمتتون عرض کردم-اگر پلاناریا هنوزم تو تانک با استفاده از فرمالین تو تانک اصلی و چرخش آب تو فیلتر 2217 همه کرمها خواهند مرد
    این دو مورد آخر واسم خیلی مهمه ، خواهشن اگه کسی در این مورد تجربه ای داره سریع بهم جواب بده
    من فردا گزارش ماهیها رو خدمتتون خواهم گفت
    راستی تانک اصلی رو از اون روز یعنی ۳-۴ روزه که اصلا تخلیه نکردم و هر روز هم ۱۰ - ۱۵ ق.غ.خ نمک اضافه میکردم و متاسفانه چون نتونستم ۴ تا کوریدوراس از تو تانک ور دارم ، اونها این مدت تو تانک بودن و خیلی سرحال و شلوغن و امروز که تانکو تخلیه کردم تونستم درشون بیارم
    فک میکنید این ۴ تا رو تو تانک انجل که الان فقط یکیشون باقی موندن ، بزارم -مشکلی نیست خیلی مواظب باشید خانواده لوچها و کف خوارها مثل کوریدوراس به نمک حساسن و نباید تو آبی باشن که توش نمک هست-ببینید ماهی های کوچک مثل دیسکس و آنجل و .... نیستند تا بخودتان بیایید بعضی اوقات بدون هیچ نشانه ای میمیرن-بهتره کوریدوراسها را توی آب کلرزدایی شده و بدون نمک بذارید اگر آنجل مشکلی نداره و تو تانکش نمک نیست بذارید تو تانک آنجل
    یا اصلا توصیه ای واسه این ۴ تا کوریدوراس دارید چون آستانه تحملشون زیاد بوده که اون همه نمکو تحمل کردن بدون سیفون تو این چند روزه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    سلام

قبلا هم گزارش غذا نخوردن دیسکس رو دادم...
    3تا دیسکس دیگه اضافه کردم(کلا 5 تا هستن) اواخر اردیبهشت...ولی همچنان به غذا خوردن تمایلی ندارن..خیلی ترسو هستن و استرس زیادی دارن...مدفوع هم به ندرت دیدم داشته باشن ولی دیدم که هم مدفوع تیره و کوتاه و هم سفید..2 تا شون هم چند تا سوراخ رو سرشون دارن که مترونیدازول زدم ...بیشتر مواقع یه جا جمع میشن خیلی کم تو تانک شنا میکنن..دل هم که میدم فقط یکی از 2 اینچی ها میخوره اونم نه خیلی با اشتها...رنگشون هم بعضی مواقع تیره میشه و باله ها رو نیمه باز میکنن...
    یک هفته هم یه دارویی زدم برای انگلهای داخلی که اون تاثیری نداشت اسمشم اوشن فری بود...
    تو این یکی 2 هفته هم 2 تا دیگه شاید اضافه کردم//
    راستی سیفون هم 3 روز 20 درصد...
    عکس هم سعی میکنم امروز بزارم ممنون میشم کمک کنید...

صفحه 73 از 269 نخستنخست ... 23545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192123173 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)