صفحه 71 از 269 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990121171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 701 به 710 از 2687
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12391
    با سلام
    دیسکس هام همه پلیگ گرفتن و همه هم خوب شدن ولی یکی از اونها دیگه غذا نمیخوره.خیلی وقته.انداختم تو قرنطینه و اونجا هم فقط کرم خونی میخوره اون هم وقتی که از جلوش میرم کنار.دیگه کم کم داره لاغر میشه.علایم بیماری هم هیچی نداره.تعداد ماهیام 5 عدد.دمای آب 30.غذا هم دل میدم.لطفآ راهنمایی کنید

با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_sarkhanpour نمایش پست ها
    با سلام
    دیسکس هام همه پلیگ گرفتن و همه هم خوب شدن ولی یکی از اونها دیگه غذا نمیخوره.خیلی وقته.انداختم تو قرنطینه و اونجا هم فقط کرم خونی میخوره اون هم وقتی که از جلوش میرم کنار.دیگه کم کم داره لاغر میشه.علایم بیماری هم هیچی نداره.تعداد ماهیام 5 عدد.دمای آب 30.غذا هم دل میدم.لطفآ راهنمایی کنید

با تشکر
    سلام . من در مورد ماهی شما به بیماریهای گوارشی شک می کنم . بعد از پلیگ طبق تجربه شخصی ممکنه مورد تایید اساتیدم نباشه . ماهیهایی که چنین مشکلی پیدا می کنند رو تحت درمان گوارشی قرار می دم البته علائمش رو باید بروز بده درست شد که هیچ اگر که نه متاسفانه آنچنان امیدی نیست . دلیل حرف من اینه که چون درمانی که در مورد پلیگ انجام دادیم تقریبا اکثر مشکلات پوستی و آب ششی رو با داروهای جنرالی مثل امنی پور و جنرال تونیک و آنتی بیوتیک ریشه کن کرده پس در صورت ضعف در ماهی احتمال وجود بیماری گوارشی زیاد هست .
    نظر من اینه که اول کیفیت آب رو بهتر کنید ویتامین و تغذیه خوب به ماهی بدید خصوصا آرتمیای زنده اگر بروز علائم پارازیتهای گوارشی رو دیدید درمان رو شروع کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12391
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . من در مورد ماهی شما به بیماریهای گوارشی شک می کنم . بعد از پلیگ طبق تجربه شخصی ممکنه مورد تایید اساتیدم نباشه . ماهیهایی که چنین مشکلی پیدا می کنند رو تحت درمان گوارشی قرار می دم البته علائمش رو باید بروز بده درست شد که هیچ اگر که نه متاسفانه آنچنان امیدی نیست . دلیل حرف من اینه که چون درمانی که در مورد پلیگ انجام دادیم تقریبا اکثر مشکلات پوستی و آب ششی رو با داروهای جنرالی مثل امنی پور و جنرال تونیک و آنتی بیوتیک ریشه کن کرده پس در صورت ضعف در ماهی احتمال وجود بیماری گوارشی زیاد هست .
    نظر من اینه که اول کیفیت آب رو بهتر کنید ویتامین و تغذیه خوب به ماهی بدید خصوصا آرتمیای زنده اگر بروز علائم پارازیتهای گوارشی رو دیدید درمان رو شروع کنید .
    با تشکر
    آخه هیچ علایمی از نظر گوارشی نداره.وقتی تو قرنطینه کرم میخوره مدفوع کاملا عادی داره.چند وقت پیش یه دوره مترو نیدازول انجام دادم.رنگش بهتر شد ولی غذا خوردنش همونجوریه.امروز انداختمش تو تانک اصلی باز کز کرد یه گوشه و کرم ریختم نخورد.در ضمن بقیه دیسکس هام مدفوعشون به صورت ریش ریش هستش ولی رنگش عادی هست خوب هم غذا میخورن
    باز هم تشکر از راهنمایی اساتید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_sarkhanpour نمایش پست ها
    با تشکر
    آخه هیچ علایمی از نظر گوارشی نداره.وقتی تو قرنطینه کرم میخوره مدفوع کاملا عادی داره.چند وقت پیش یه دوره مترو نیدازول انجام دادم.رنگش بهتر شد ولی غذا خوردنش همونجوریه.امروز انداختمش تو تانک اصلی باز کز کرد یه گوشه و کرم ریختم نخورد.در ضمن بقیه دیسکس هام مدفوعشون به صورت ریش ریش هستش ولی رنگش عادی هست خوب هم غذا میخورن
    باز هم تشکر از راهنمایی اساتید
    سلام
    اگه میگین مشکلی نداره و رنگ مدفوع سیاه هست منتقلش کنید تو تانک اصلی.این طبیعیه دیسکسی که روزها تحت درمان با داروهای مختلف بوده ضعیف میشه به مرور اشتهاش بیشتر میشه تا وقتی کاملا سرحال بشه ارتمیای زنده به همراه ویتامینهای مناسب مثل اتویتول جی بی ال یا سرا فیشتامین .... بهش بدین زیاد هم به ماهی ور نرید بزارید روند بهبودی طی بشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad91 نمایش پست ها
    الان مشکل ماهی های من به پهلو شدن و نخوردن غذاست
    هیچ مشکل ظاهری دیگه ای ندارن
    با توجه به این موضوع بهتره از کدوم نوع دارها استفاده کنم؟
    الان هر دوتا رو همزمان استفاده کردم
    که طبق گفته ی بابک عزیز اشتباه بوده
    سلام.اساتید عزیز اینا هنوز غذا نمیخورن چی کار کنم؟
    به نظرتون ویتامین استفاده کنم؟
    بعد چه ویتامینی ؟
    ویتامین های دامپزشکی ها یا انسانی میشه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام.اساتید عزیز اینا هنوز غذا نمیخورن چی کار کنم؟
    به نظرتون ویتامین استفاده کنم؟
    بعد چه ویتامینی ؟
    ویتامین های دامپزشکی ها یا انسانی میشه؟
    سلام . معمولا بهترین غذا که دیسکس مریض هم اگر مشکل حاد نداشته باشه بهش رغبت نشون میده . اگر دسترسی بهش دارید در آب آرتمیا ویتامینهای مخصوص ماهی مثل فیشتامین سرا و دیگر محصولات تجاری ویتامین ماهی استفاده کنید . ضمنا اگر دسترسی به آرتمیای زنده ندارید کرم منجمد هم برای شروع بد نیست وقتی ماهی غذا نمی خوره چاری ای براش نیست جز استفاده از این دو . ضمنا دل مرغ نیز غذای لذیذی دیسکس هست .

** البته فوری ایراد نگیرید بهم این دو حالت آخر ( کرم منجمد و دل مرغ) خاص شرایط استثنائی هست .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 16th June 2013 در ساعت 09:45 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    من الان دل گوساله میدم ولی نمیخورن!!!!!!!!!!!!
    حالا ارتمیا رو بدم ببینم
    یعنی امکان داره از شدت استرس نمیخورن؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    من الان دل گوساله میدم ولی نمیخورن!!!!!!!!!!!!
    حالا ارتمیا رو بدم ببینم
    یعنی امکان داره از شدت استرس نمیخورن؟
    معمولا دیسکس سالم در شرایط ایده آل غذاهای مثل گرانولها و میکس دل رو می خوره . ولی کمتر دیسکسی به آرتمیا نه میگه . بنا براین در شرایط استرس- تازه واردها - بعد از بیماری - در زمان درمان که مشکلی از لحاظ تغذیه نباشه باید از آرتمیا یا کرم منجمد استفاده کرد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    10215
    دوستان عزیز سلام
    من ۱۰ تا دیسکس ۳ اینچی تو آک ۵۰۰ لیتریم دارم ، یکی دو هفته پیش ۴ تا انجل و ۴ تا کوریدراس اضافه کردم که ۵ روز تو قزنطینه بودن ولی بدون اینکه از هیچ دارویی استفاده کنم اونها رو وارد تانک کردم
    امروز یه انجل تلافات دادم وقتی خوب نیگا کردم ، دیدم دیسکسهام حالشون خوب نیست و یه لایه ابری رو پوستشون هست
    منم تحقیق کردم که دیدم که انگل کاستیا هست و تو آک روی شیشه پشتی وجود دارن حتی تقسیم هم میشن
    حالا فردا میخوام کل ماهیهام به تانک قرنطینه انتقال بدم
    میخواستم بدونم که آب تانکو باید چیکار کنم که انگل زدایی بشه ؟
    و دیسکسها با انجل و کوریدوراس با هم تو یه قرنطینه بزارم یا جداشون کنم ؟
    آب تانک قرنطینه باید هر روز سیفون بشه ؟
    ممکنه این انگلها برای ما که دست تو آب میکنیم ، خطر داشته باشن ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1976 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من ۱۰ تا دیسکس ۳ اینچی تو آک ۵۰۰ لیتریم دارم ، یکی دو هفته پیش ۴ تا انجل و ۴ تا کوریدراس اضافه کردم که ۵ روز تو قزنطینه بودن ولی بدون اینکه از هیچ دارویی استفاده کنم اونها رو وارد تانک کردم
    امروز یه انجل تلافات دادم وقتی خوب نیگا کردم ، دیدم دیسکسهام حالشون خوب نیست و یه لایه ابری رو پوستشون هست
    منم تحقیق کردم که دیدم که انگل کاستیا هست و تو آک روی شیشه پشتی وجود دارن حتی تقسیم هم میشن
    حالا فردا میخوام کل ماهیهام به تانک قرنطینه انتقال بدم
    میخواستم بدونم که آب تانکو باید چیکار کنم که انگل زدایی بشه ؟
    و دیسکسها با انجل و کوریدوراس با هم تو یه قرنطینه بزارم یا جداشون کنم ؟
    آب تانک قرنطینه باید هر روز سیفون بشه ؟
    ممکنه این انگلها برای ما که دست تو آب میکنیم ، خطر داشته باشن ؟
    سلام

1.کاستیا اصلا روی شیشه آکواریوم نیست . شما از کجا تحقیق کردی و به این نتیجه رسیدید؟ کاستیا انگله و انگل روی بدن میزبان زندگی میکنه و تکثیر میشه . اینجا میزبان میتونه دیسکس باشه که البته احتمالا اشتباه میکنید و کاستیایی در کار نیست...
    2.دیسکس ها رو جداگانه قرنطینه کنید و سایر ماهی ها رو هم در کی قرنطینه جدا نگهداری کنید .
    3.آب تانکی اصلی رو با نمک ضد عفونی کنید (در حالی که خالی از ماهیست ) و به مدت یک هفته الی 10 روز هر روز 50% تعویض کنید
    4.دمای آب قرنطینه دیسکس ها 33 درجه سانتی گراد و آنجل ها 28 درجه سانتی گراد
    5.برای تانک دیسکس ها یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر 20 لیتر اضافه کنید و یک قطره به ازای هر یک لیتر آکریفلاوین یا سرا مایکاپور یا سرا امنیپور اضافه کنید

سریعا عکسی از وضعیت دیسکس ها و سایر ماهی ها بزارید تا بشه دقیق تر راهنمایی کرد

موفق باشید

صفحه 71 از 269 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990121171 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)