صفحه 62 از 269 نخستنخست ... 12434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 611 به 620 از 2687
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    سلام آرش جان و اگر یادتون باشه من 4-5 روز پیش طی ملاقاتی که با شما داشتم عکس 3 تا از دیسکس هام رو که به قرنطینه برده بودم رو نشون شما دادم . که سیاه شده بودن و گوشه گیر. طی فرمایش شما من از نمک در اب استفاده کردم . دمای آب رو هم روی 34 آوردم اما هنوز هم تغییری نکردند . راستی به من پیشنهاد شده از داروی River Tune - Discus Treatment استفاده کنم نظر شما چیه ؟ و لطفا من رو راهنمایی کنید. ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmard نمایش پست ها
    سلام آرش جان و اگر یادتون باشه من 4-5 روز پیش طی ملاقاتی که با شما داشتم عکس 3 تا از دیسکس هام رو که به قرنطینه برده بودم رو نشون شما دادم . که سیاه شده بودن و گوشه گیر. طی فرمایش شما من از نمک در اب استفاده کردم . دمای آب رو هم روی 34 آوردم اما هنوز هم تغییری نکردند . راستی به من پیشنهاد شده از داروی River Tune - Discus Treatment استفاده کنم نظر شما چیه ؟ و لطفا من رو راهنمایی کنید. ممنون
    لطف می کنید عکسهای ماهی رو مجدداً بذارید(عکس جدید ماهی ها)؟؟؟؟
    ممنون میشم مطابق با تاپیک بیماری ها (لینکش تو کادر امضای بنده است) شرح کامل بدید؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام دوستان.متاسفانه دوباره دچار مشکل شدم با این دیسکس های 2 اینچی.واقعا سخته نگهداریه این سایز دیسکس.
    یکی از دیسکس ها رنگش تیره شده گوشه تانک نزدیک به سطح آب بی حرکت مونده غذا هم نمیخوره.یه چندتا لکه سفید روی بندنش هست!!!
    دما آب:32 و نمک لازم هم در آب حل شده.
    ممنون میشم راهنمایی فرمایید،نمیخوام دوباره یه ماهی رو آب داشته باشم.این ماه خیلی بوووووووود.(موفق نشدم آپلود سنتر باز کنم که عکس بذارم.)
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    اینم عکس.بنظرتون طاعونه؟
    ممنون.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    سلام دوستان.دو تا عکس تهیه کردم الان روز دهم درمان با مترونیدازول هست خیلی بهتره ولی ب مدفوع سفید که حدود 10-15 سانت هست توجه کنید. ایا هنوز نظرتون درمان با فلاجول هست ؟ نظرتون در مورد درمان با لورانیزول و یا پرازی کوانتل چی هست؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام دوستان.متاسفانه دوباره دچار مشکل شدم با این دیسکس های 2 اینچی.واقعا سخته نگهداریه این سایز دیسکس.
    یکی از دیسکس ها رنگش تیره شده گوشه تانک نزدیک به سطح آب بی حرکت مونده غذا هم نمیخوره.یه چندتا لکه سفید روی بندنش هست!!!
    دما آب:32 و نمک لازم هم در آب حل شده.
    ممنون میشم راهنمایی فرمایید،نمیخوام دوباره یه ماهی رو آب داشته باشم.این ماه خیلی بوووووووود.(موفق نشدم آپلود سنتر باز کنم که عکس بذارم.)
    موفق باشید.
    سلام:
    دوست عزیز ماهی رو ببر تو قرنطینه:
    1-سیپروفلوکساین یا داکسی سایکلین(اگه داکسی استفاده می کنید آب اسیدی)250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر
    2-سرا امنیپور هر 20 لیتر 20 قطره یا 1 میلیگرم در صورت عدم دسترسی جنرال تونیک با همین دوز
    3-دمای 33+نمک 1 ق.غ.خ هر 20 لیتر
    سیفون 100% هر 8 ساعت الی 12 ساعت نهایتاً هر 24 ساعت و تعویض مجدد با آب کلرزدایی شده و همدما شده تا 7 روز

شرایط رو بعد از 48 ساعت گزارش کنید تا دوستان راهنمایی کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام دوستان.دو تا عکس تهیه کردم الان روز دهم درمان با مترونیدازول هست خیلی بهتره ولی ب مدفوع سفید که حدود 10-15 سانت هست توجه کنید. ایا هنوز نظرتون درمان با فلاجول هست ؟ نظرتون در مورد درمان با لورانیزول و یا پرازی کوانتل چی هست؟
    با سلام:
    دوره 10 روزه خیلی زیاد بوده دوره مترو رو باید 5 تا 7 روز برید
    ماهی غذا می خورد یا نه؟؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    سلام ارش جان متاسفانه مشکل بینایی داره که قبلا گفتم و کلا خوب هم که باشه غذا کم می خوره و بی اشتهاست دیگه وای ب حال الان.
    ولی از همون عکس بالا از مدفوعش مشخصه که غذا خورده چون انتهای مدفوعش رنگ غذا هست باقیش سفیده... نمی دونم حالا سیفون 70 درصد کردم و یک روز استراحت دارویی میدم . بعدش می خوام لورانیزول استفاده کنم .شما صلاح می دونی یا بی فایدس؟ اگه کمک می کنه اینم بگم علایم ترسو شدن و گوشه گیر شدنش من اصلا توش نمی بینم حتی خارش و ... تنها علائمش همین مدفوع سفید هست ک الان هم رشته ای اویزون هست ..تو حالت استادنشم با هر نفس یکم عقب جلو می شه . . .

ی سوال دیگه هم داشتم اگه بخوام خلاصش کنم بهترین راهش چیه که کمترین اذیت رو بشه ..چون واقعا خسته شدم 10 ماه تو قرنطینه اس و مشکل بیناییش فکر نکنم حتی با هزینه کردن رو دارو فلاجلول خوب بشه.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام ارش جان متاسفانه مشکل بینایی داره که قبلا گفتم و کلا خوب هم که باشه غذا کم می خوره و بی اشتهاست دیگه وای ب حال الان.
    ولی از همون عکس بالا از مدفوعش مشخصه که غذا خورده چون انتهای مدفوعش رنگ غذا هست باقیش سفیده... نمی دونم حالا سیفون 70 درصد کردم و یک روز استراحت دارویی میدم . بعدش می خوام لورانیزول استفاده کنم .شما صلاح می دونی یا بی فایدس؟ اگه کمک می کنه اینم بگم علایم ترسو شدن و گوشه گیر شدنش من اصلا توش نمی بینم حتی خارش و ... تنها علائمش همین مدفوع سفید هست ک الان هم رشته ای اویزون هست ..تو حالت استادنشم با هر نفس یکم عقب جلو می شه . . .

ی سوال دیگه هم داشتم اگه بخوام خلاصش کنم بهترین راهش چیه که کمترین اذیت رو بشه ..چون واقعا خسته شدم 10 ماه تو قرنطینه اس و مشکل بیناییش فکر نکنم حتی با هزینه کردن رو دارو فلاجلول خوب بشه.
    اگه غذا می خوره به هیچ وجه نه دوره لوامیزول برو نه پرازیکوانتل-مدفوع سفید هم بخاطر سوء تغذیه ماهی بوده(اگر بشه به مترو ایرانی اعتماد کرد)-از ویتامبین مخصوص آبزیان استفاده کنید.
    نمشکل بینایی ماهی متاسفانه در 80% اوقات درست بشو نیست متاسفانه سوء تغذیه های مکرر،استفاده های مکرر از آنتی بیوتیکها و ...دیگه موجب این بیماری میشه
    شما تا چند روز به ماهیتون غذای خشک بدهید(تا یکهفته مخلوط دل نده) اگر مشکل مدفوع حل نشد دلیلش استفاده اتز مترو ایرانی و همون هگزامیتا هستش که کامل خوب نمیشه
    دیسکسها کمتر به انگل تراماتود و سستود(درمان پرازیکوانتل) و به همان نسبت با درصد خیلی کمتری احتمال نماتود(درمان با لوامیزول) هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    [QUOTE=arash_ta23;115127]سلام:
    دوست عزیز ماهی رو ببر تو قرنطینه:
    1-سیپروفلوکساین یا داکسی سایکلین(اگه داکسی استفاده می کنید آب اسیدی)250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر
    2-سرا امنیپور هر 20 لیتر 20 قطره یا 1 میلیگرم در صورت عدم دسترسی جنرال تونیک با همین دوز
    3-دمای 33+نمک 1 ق.غ.خ هر 20 لیتر
    سیفون 100% هر 8 ساعت الی 12 ساعت نهایتاً هر 24 ساعت و تعویض مجدد با آب کلرزدایی شده و همدما شده تا 7 روز

شرایط رو بعد از 48 ساعت گزارش کنید تا دوستان راهنمایی کنند

آرش جان سلام.
    ممنون،مشکلش چی هست؟احتمال مریضیه باقی دیسکس ها چقدر هست؟
    موفق باشید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    اگه غذا می خوره به هیچ وجه نه دوره لوامیزول برو نه پرازیکوانتل-مدفوع سفید هم بخاطر سوء تغذیه ماهی بوده(اگر بشه به مترو ایرانی اعتماد کرد)-از ویتامبین مخصوص آبزیان استفاده کنید.
    نمشکل بینایی ماهی متاسفانه در 80% اوقات درست بشو نیست متاسفانه سوء تغذیه های مکرر،استفاده های مکرر از آنتی بیوتیکها و ...دیگه موجب این بیماری میشه
    شما تا چند روز به ماهیتون غذای خشک بدهید(تا یکهفته مخلوط دل نده) اگر مشکل مدفوع حل نشد دلیلش استفاده اتز مترو ایرانی و همون هگزامیتا هستش که کامل خوب نمیشه
    دیسکسها کمتر به انگل تراماتود و سستود(درمان پرازیکوانتل) و به همان نسبت با درصد خیلی کمتری احتمال نماتود(درمان با لوامیزول) هست.
    اراش جان ممنونم به جر مشکل فعلیش مشکل بیناییش به قدری حاد هست که تو حالت سلامتی کامل هم نمی تونه در روز بیشتر 3-4 تا دونه رو با تلاش بسیار بخوره این مشکل رو چندین ماه داره .
    همین تلاشش واسه غذا خوردن باعث شده که نه بمیره نه خوب بشه واقعا واقعا کلافه شدم .نمونه امروز برای خوردن یک دونه غذا تترا 10 دقیقه تلاش کرد اخر موفق نشد .

واقعا فکر می کنم بهتره راحتش کنم و خودمم کمی راحت بشم از نگهداری یک ماهی 10 ماه تو قرنطینه احساس می کنم اسیر این ماهی شدم.
    شاید هیچ کدوم تجربش رو نداشتین و شاید نتونین بفهمین چقدر فکر ادم رو این موضوع خسته می کنه واقعا اذار دهندس و ازتون می خوام که کمک کنید راهی بم بگید که بتونم راحتش کنم..

دمارو گذاشتم رو 28 پمپ هوا هم خاموش کردم .نمی دونم بخاری رو اگه خاموش کنم کلا می تونه کمک کنه یا انداختنش تو رودخونه زاینده رو چی؟

صفحه 62 از 269 نخستنخست ... 12434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081112162 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)