صفحه 51 از 269 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 2687
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سرا فلاجلول : بین 42 تا 45
    سرا پروتازول:31
    سرا نماتول:32
    سرا تریمازول 33
    سرا امنیپور 20
    سرا مایکاپور 19
    قیمتها مربوط به اسفند 91 و از آکوا مارین بود که خدمتتون گفتم
    در تکمیل پست آقا آرش قیمت امروز
    مایکاپور : 14
    امنیپور : 15
    فلاجلول : 46

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    دوست عزیز برای تغذیه دیسکساتون از چه برنامه غذایی استفاده می کنید و وعده هایی غذائیتون چند با ر در روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا از ویتامین خاصی تو وعده های غذایی استفاده می کنید؟؟؟؟یه شرح کلی از ابعاد تانک،میزان سیفون،شرایط فیلتراسیون،تعداد دیسکسها بذارید!!!!عکس تانک کمک بزرگی می کنه تا دوستان بتونن نظراتشون رو خدمتتون بگن
    اون ماهی رو همونطور که بابک عزیز گفتن برگردونید تو گله البته ابتدا می تونید با شیشه جداش کنید،کمی که با شرایط خودشو وفق داد به گله برش گردونید
    لینک ها تو این سایت خوشبختانه خیلی مناسب توسط مدیران تهیه شده اما برای مثال می تونید از لینکهای تغذیه و غذایی دیسکس انجمن تخصصی ماهی دیسکس
    ممنون ارش جان . تاپیک رو فیوریت کردم سر فرصت می خونم
    عکس از قرنطینه و اکوا اصلی گذاشتم.دوتا نژاد تورکز و پژیون ماله اکوا اصلی هستن و نژاد پیچ وایت که تو قرنطینه هست که تو خود عکس ها زمانش رو مشخص کردم . عکس ها همگی ماله امروز هستن ب جز عکسی که ماله 9 ماه پیشه وقتی پیچ وایت سالم بود و تو اکواریوم اصلی بوده ک از ظاهر عکس ها مشخصه کدوم کجاست.ببینید ب چه روزی افتاده نصف کمتر شده.عین فیلم بنجامین بادم
    حالا چه تو اکواریوم اصلی اگه شما علایم بیماری رو می بینید و همینطور بابک جان ک گفتن اگه دیسکس تا 10 ماه ب نهایت رشدش نرسه خودش نشونه علایمی هست .الان دیسکس تورکز وقتی 5 سانت بود خریدمش و تا الان حدود 1 ساله و 3-4 ماه که دارمش. و اون پژیون هم ک سه ماهی هست خریدم و تو این سه ماه از 6 سانت ب این سایز رسیده .
    تغذیه من 3 نوع غذای تترا بشون میدم. دل و سیر هم از وقتی مشکل واسه پیچ وایت پیش اومد دیگه کلا قطع کردم از برنامشون . یکی تترا ورقه ای .تترا بیت و دیگری تترا که رنگ دونه هاش کرمی هست روزی 3 الی 4 وعده .هر وعده 10 الی 15 دونه واسه هر دیسکس..سیفون هم هفته ای دوبار حدود یک سوم اب تعویض می شه . فیلتر هم اچمن سی اف 800 هست ک توش سرامیک امریکایی و زئولیت و بیوبال و پد امونیاک و ابر هست .
    دما 31 . فیلتر داخلی هم استفاده نمی کنم .
    نمی دونم حالا علت اینکه دیسکس تورکز ب سایز بالا نرسیده چیه . شاید انگلی داره ک خودشو نشون نمی ده ..نمی دونم!

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    به نظر من یه تیغه بکشید که بقیه دیسکس ها رو ببینه ولی در تماس مستقیم نباشه . یک شیشه 4 میل کفایت میکنه . اگر در سمتی که این ماهی هست تعدادی دیسکس کوچک تر یا نئون نگهداری کنید کمک زیادی به ایجاد میل و اشتیاق در غذا خوردن در این دیسکس کردید
    ممنون اقا بابک حتما همین کارو می کنم فقط لطفا نظرتون رو راجب سالم بودنش بم بگید عکس از قبل و بعد مریض شدن هم گذاشتم ببینید این دیسکس بعد نزدیک دو سال رشدش چقدر بوده الان 9الی 10 ماه این وضع رو داره.تو عکس سالمش علایم بیماری اگه میبینید.راستی درسته گفتید درمانی ظاهرا نداره ولی عجیب وقتی قرص مترونیدازول تو اب می ریزم بدنش قوی می شه و ب خوردن می یوفته و رنگ بالو پرش سفید می شه و کمی از کف اکواریوم فاصله می گیره .یکی قبلا بم گفت این انگل تو بدنش نهادینه شده ..
    از روی عکس ها و اگه اطلاعات دیگه ای نیاز هست بگید.مورد دیگه ب جز شیشه چیز دیگه ای نمی شه گذاشت ک جلوی چرخش جریان اب رو تو اکورایوم اصلی نگیره؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=Midnight;109455]ممنون ارش جان . تاپیک رو فیوریت کردم سر فرصت می خونم
    عکس از قرنطینه و اکوا اصلی گذاشتم.دوتا نژاد تورکز و پژیون ماله اکوا اصلی هستن و نژاد پیچ وایت که تو قرنطینه هست که تو خود عکس ها زمانش رو مشخص کردم . عکس ها همگی ماله امروز هستن ب جز عکسی که ماله 9 ماه پیشه وقتی پیچ وایت سالم بود و تو اکواریوم اصلی بوده ک از ظاهر عکس ها مشخصه کدوم کجاست.ببینید ب چه روزی افتاده نصف کمتر شده.عین فیلم بنجامین بادم
    حالا چه تو اکواریوم اصلی اگه شما علایم بیماری رو می بینید و همینطور بابک جان ک گفتن اگه دیسکس تا 10 ماه ب نهایت رشدش نرسه خودش نشونه علایمی هست .الان دیسکس تورکز وقتی 5 سانت بود خریدمش و تا الان حدود 1 ساله و 3-4 ماه که دارمش. و اون پژیون هم ک سه ماهی هست خریدم و تو این سه ماه از 6 سانت ب این سایز رسیده .
    تغذیه من 3 نوع غذای تترا بشون میدم. دل و سیر هم از وقتی مشکل واسه پیچ وایت پیش اومد دیگه کلا قطع کردم از برنامشون . یکی تترا ورقه ای .تترا بیت و دیگری تترا که رنگ دونه هاش کرمی هست روزی 3 الی 4 وعده .هر وعده 10 الی 15 دونه واسه هر دیسکس..سیفون هم هفته ای دوبار حدود یک سوم اب تعویض می شه . فیلتر هم اچمن سی اف 800 هست ک توش سرامیک امریکایی و زئولیت و بیوبال و پد امونیاک و ابر هست .
    دما 31 . فیلتر داخلی هم استفاده نمی کنم .
    نمی دونم حالا علت اینکه دیسکس تورکز ب سایز بالا نرسیده چیه . شاید انگلی داره ک خودشو نشون نمی ده ..نمی دونم!

ممنون اقا بابک حتما همین کارو می کنم فقط لطفا نظرتون رو راجب سالم بودنش بم بگید عکس از قبل و بعد مریض شدن هم گذاشتم ببینید این دیسکس بعد نزدیک دو سال رشدش چقدر بوده الان 9الی 10 ماه این وضع رو داره.تو عکس سالمش علایم بیماری اگه میبینید.راستی درسته گفتید درمانی ظاهرا نداره ولی عجیب وقتی قرص مترونیدازول تو اب می ریزم بدنش قوی می شه و ب خوردن می یوفته و رنگ بالو پرش سفید می شه و کمی از کف اکواریوم فاصله می گیره .یکی قبلا بم گفت این انگل تو بدنش نهادینه شده ..
    از روی عکس ها و اگه اطلاعات دیگه ای نیاز هست بگید.مورد دیگه ب جز شیشه چیز دیگه ای نمی شه گذاشت ک جلوی چرخش جریان اب رو تو اکورایوم اصلی نگیره

دوست عزیز با سلام:

شما که انواع درمانها رو انجام دادید بنظر بنده فلاجلول رو امتحان کنید این دارو ادعا داره حتی انگلهای هگزامیتا رو که بصورت کیست(توده) شده اند از بین می بره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    سلام خدمت دوستان عزیز پارسی پت .دوستان یکی از دیسکسای من از دیروز تا حالا نمیاد دیگه غذا بخوره .این از همه شیکمو تر بود مدفوع سفید یا کش دار هم ندیدم ازش . میره یه گوشه تاریک قایم میشه باله ها باز هستن نشونه بیماری توش پیدا نکردم فقط دیدم بعضی وقتا شروع میکنه غیر عادی دهنشو باز کردن انگار چیزی تو دهنش هست که می خواد تف کنه بعد یه لرزهای ریز میزنه سرش این طرف اون طرف میبره همین .دمای تانک 30 درجه 2روز در میان 45درصد سیفون غدا هم مخلوط دل/ هیکاری / تترا .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز پارسی پت .دوستان یکی از دیسکسای من از دیروز تا حالا نمیاد دیگه غذا بخوره .این از همه شیکمو تر بود مدفوع سفید یا کش دار هم ندیدم ازش . میره یه گوشه تاریک قایم میشه باله ها باز هستن نشونه بیماری توش پیدا نکردم فقط دیدم بعضی وقتا شروع میکنه غیر عادی دهنشو باز کردن انگار چیزی تو دهنش هست که می خواد تف کنه بعد یه لرزهای ریز میزنه سرش این طرف اون طرف میبره همین .دمای تانک 30 درجه 2روز در میان 45درصد سیفون غدا هم مخلوط دل/ هیکاری / تترا .

ممکنه Sweem Bladder باشه که معمولا پر خور ترین ماهی ها رو هم آلوده میکننه

تعادل دیسکستون به همن نخورده؟
    وقتی ثابت در گوشه ای بدون حرکت استاده بیش از حد باله هاش رو تکون نمیده؟
    کمی سرش رو به پایین نیست؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th April 2013 در ساعت 05:28 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    ممکنه Sweem Bladder باشه که معمولا پر خور ترین ماهی ها رو هم آلوده میکننه
    سلام خدمت آقا بابک عزیز
    تعادل دیسکستون به همن نخورده؟نه
    وقتی ثابت در گوشه ای بدون حرکت استاده بیش از حد باله هاش رو تکون نمیده؟باله های زیری که حالت دستش هست رو زیاد به هم میماله
    کمی سرش رو به پایین نیست؟
    یه مقدار خیلی کم
    اصلا نمیاد غذا بخوره برای خوردن دل میزد همرو

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12137
    سلام من حدود دو هفتس که یه دیسکس خریدم که رنگ قهوه ای روشن داشت.وقتی اوردمش خونمون تغیر رنگ دادو کاملا سیاه شد و همش یه گوشه اکواریوم بود و اصلا غذا نمیخورد بعد پیش یه بنده خدایی رفتم که تجربه داشت گفت ماهی شما استرس گرفته و بعد یه قطره ضد استرس بهم داد بعد از استفاده کردن از اون قطره غذا میخوره شنا هم میکنه اما همینجوری سیاه سیاه مونده.یکی دوبار دیگه رنگش درست شد اما بعد از سه چهار ثانیه دوباره سیاه شد.توروخدا کمکم کنید.اصلا دوست ندارم بمیره چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    از مورچه تا گودزیلا
    شماره عضویت
    11461
    نقل قول نوشته اصلی توسط leili نمایش پست ها
    سلام من حدود دو هفتس که یه دیسکس خریدم که رنگ قهوه ای روشن داشت.وقتی اوردمش خونمون تغیر رنگ دادو کاملا سیاه شد و همش یه گوشه اکواریوم بود و اصلا غذا نمیخورد بعد پیش یه بنده خدایی رفتم که تجربه داشت گفت ماهی شما استرس گرفته و بعد یه قطره ضد استرس بهم داد بعد از استفاده کردن از اون قطره غذا میخوره شنا هم میکنه اما همینجوری سیاه سیاه مونده.یکی دوبار دیگه رنگش درست شد اما بعد از سه چهار ثانیه دوباره سیاه شد.توروخدا کمکم کنید.اصلا دوست ندارم بمیره چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
    سلام دوست عزیز
    جابجایی ونگهداری از ماهی دیسکوس آداب خاص خودش را دارد اگر انجام نشود ماهی تا چند روز در لاک خود فرو رفته رنگ اصلی خود را عوض کرده غذا نمی خوردوحتی در صورت انجام دادن همه اینکارها باز هم با توجه به دماو کیفیت آب و ماهی های دیگر آکواریم امکان دارد ماهی دیسکوس واکنش نشان دهد این موارد عبارتند از:

1.ماهی را نباید مستقیما و یا حتی پس از هم دما شدن آب ظرف آن با آکواریم به آب انداخت بلکه پس از هم دما شدن آب ماهی(معمولا کیسه پلاستیک) با آکواریم باید ماهی و آب همراه آن را در یک لگن کوچک بریرزید و به همان مقدار آب از اکواریم خودتان آب به آن لگن اضافه کنیدتا ماهی به سختی آب آکواریم شما عادت کند.و پس از چند دقیقه ماهی را به آکواریم اضافه کنید.

2. دمای آب شما باید (حتما) ثابت و در حدود 32 درجه سانتیگراد باشد.دیسکوس درکمتر از 32 دجه در بعضی مواد علاوه بر تغییر رنگ غذا هم نمی خورد.

3. حتما خودتان می دانیدماهی دیسکوس خیلی حساس است پس بهتر است بعد از معرفی ماهی جدید چند روزی نور آکواریم خود را کم کنیدتا ماهی احساس امنیت کند.

4. عواملی مانندسختی آب و میزان اره و... در رفتار دیسکوس ها بشدت موثر هستندبهترین رابرای کنترل این عوامل ******** مناسبحتما به همراه ذغال اکتیو است

در پایان اینکه همه این موارد به شرطی است که شما یک ماهی مریض نخریده باشید( که البته در مورد دیسکوس کمتر پیش می آید) و ماهی های دیگر آکواریم هم در رفتار دیسکوس ها بشدت موثر هستند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام دوستان ممنون میشم بفرمایید این آمپول کارییش چیه:
    Bio Trace

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    ممنون . .این دیسکس برای من خیلی با ارزشه 3 ساله تمام خاطرات اکواریومم شروع دیسکس بازیم حتی اکواریوم بزرگتر رو ب خاطر این ساختم . بابک جان تو قرنطینه نگهدارمش ؟ یا تو یک قسمتی از اکواریوم با طوری اینو از بقیه دیسکس ها جدا کنم و اونجا بزارم ک لااقل دیسکس های دیگه رو ببینه؟
    نظرتون چیه ؟
    ی عکس ازش می گیرم اپلود می کنم
    ی قسمت حرفاتون گفتید ک دیسکس تو 10 ماه ب حداکثر سایزش می رسه اگه نرسه نشون می ده ک مشکلی هست .من یکی از دیسکس های قدیمیم الان حدود 12 سانت هست .و 2 سال رو داره .ایا جای نگرانی داره؟ فقط یک بار مریض شد ک 2 هفته درمانش بیشتر طول نکشید .اگه جایی تو فروم هست ک راجب این مسائل توضیح داده لینک بدید یا بگید باید رو چه مواردی دقت کنم اگه دیسکس رشدش کند بود

سلام مجدد

چون تو پیام خصوصی اصرار داشتید پاسخ بدم مجددا اینجا نقل قول میکنم

من که نظرمو گفتم!! تیغه بکشید با شیشه و بزارید گله رو ببینه...کاری نمیشه براش کرد و فقط تا جای ممکن با غذایی غنی و بالانس از تحلیل رفتنش جلوگیری کنید یا حد اقل این روند رو کند کنید

در مورد دیسکس دیگری که فرمودید رشد کمی داشته هم کار خاصی نمیشه کرد . فقط شرایط نگهداریشو تغییر بدید . آب تمیز و سالم + تغذیه مناسب + سیفون های روزانه با آب بدون کلر هم دما

در ضمن درمان 2 هفته ای با دارو به هر شکلی اشتباهه .

موفق باشید

صفحه 51 از 269 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970101151 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)