صفحه 49 از 269 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 2687
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام دوستان،ممنون میشم این عکسو چک کنید.

الان متوجه شدم که مدفوع یکی از دیسکسهام به این شکل در اومده،البته مدفوع رنگش سفید نیست ولی پیوسته و مویی شکل هست.موقع شنا کمی مثل ماشین ریپ میزنه!!!
    غذا میخوره ولی کم،سه دیسکس هستن که حدود یک ماه هست خریداری شدن و توی تانک قرنطینه 80 لیتری هستن.هر 2 روز یکبار حدود 50% آب سیفون میشه.ممنون میشم اگه مشکلی هست راهنمایی کنید تا حاد تر نشده کاری کنم.
    بازم ممنون.
    سلام
    احتمال انگل داشتنش زیاده و با توجه به گوشه گیری منتقلش کن توی تانک قرنطینه و درمانو شروع کن تا وخیم تر نشده در ضمن اگه تانک قرنطینه هست تمام دکور وسایلو در بیار برادر ببینی ماهیاتو در چه حالن دمای اب روی 32 و سولفات منیزیم برای 24 ساعت وبعد برو سراغ درمان با دارو اولین گزینه هگزامیتا هست مقدا مصرف وتمام توضیحات تو بخش بیماریها هست به امید خدا و صبرو حوصله خوب میشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    احتمال انگل داشتنش زیاده و با توجه به گوشه گیری منتقلش کن توی تانک قرنطینه و درمانو شروع کن تا وخیم تر نشده در ضمن اگه تانک قرنطینه هست تمام دکور وسایلو در بیار برادر ببینی ماهیاتو در چه حالن دمای اب روی 32 و سولفات منیزیم برای 24 ساعت وبعد برو سراغ درمان با دارو اولین گزینه هگزامیتا هست مقدا مصرف وتمام توضیحات تو بخش بیماریها هست به امید خدا و صبرو حوصله خوب میشن
    سلام مهدی جان،تانک قرنطینه واسه اینکه آب کمی اسیدی بشه از یک چوب آبنوس استفاده کردم.و یه گیاه مصنوعی واسه مخفیگاهشون البته همش به توصیه دوستان. سولفات منیزیم چطور تهیه کنم و مقدار؟ باتوجه به اینکه دو تا دیسکس دیگه هم هستن.
    ممنون.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام مهدی جان،تانک قرنطینه واسه اینکه آب کمی اسیدی بشه از یک چوب آبنوس استفاده کردم.و یه گیاه مصنوعی واسه مخفیگاهشون البته همش به توصیه دوستان. سولفات منیزیم چطور تهیه کنم و مقدار؟ باتوجه به اینکه دو تا دیسکس دیگه هم هستن.
    ممنون.
    با عرض سلام:
    چند تا نکته:
    1-تعداد دیسکساتون (3تا) کمه و ترسو شدن یکی یا همشون و بد غذایی و ...به این عوامل و کیفیت آب بستگی داره.ضمن اینکه اونیکه ضعیفتر اینحالت ها رو نشون میده.زمانیکه مدفوع دیسکس کشدار میشه نشان از تغذیه نامناسب،مشکلات روده های که شامل انگلها و عفونتهای روده ای می شود و .....
    بهترین کار اینکه زمانیکه دیسکس هم می خرید و قرنطینه می کنید تعداشون رو زیاد بگیرید
    2-سیفونهای زیاد داشته باشید
    3-نور خود اتاق کافیه
    4-دما را روی 32 الی 33 باشه و نمک هر 20 لیتر 1 ق.غ.خ
    5-شرایط غذادهیتون مناسب باشه نه مثل الان که تو عکس هم غذا دیده میشه هم مدفوع
    6-شرایط رو تا 3 الی 4 روز چک کنید اگه مشکل داشت سراغ درمان بروید.
    7-سولفات منیزیم را مغازه های شیمیایی فروشی یا داروخانه های دامپزشکی(بنام پورگاتیو)دارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با عرض سلام:
    چند تا نکته:
    1-تعداد دیسکساتون (3تا) کمه و ترسو شدن یکی یا همشون و بد غذایی و ...به این عوامل و کیفیت آب بستگی داره.ضمن اینکه اونیکه ضعیفتر اینحالت ها رو نشون میده.زمانیکه مدفوع دیسکس کشدار میشه نشان از تغذیه نامناسب،مشکلات روده های که شامل انگلها و عفونتهای روده ای می شود و .....
    بهترین کار اینکه زمانیکه دیسکس هم می خرید و قرنطینه می کنید تعداشون رو زیاد بگیرید
    2-سیفونهای زیاد داشته باشید
    3-نور خود اتاق کافیه
    4-دما را روی 32 الی 33 باشه و نمک هر 20 لیتر 1 ق.غ.خ
    5-شرایط غذادهیتون مناسب باشه نه مثل الان که تو عکس هم غذا دیده میشه هم مدفوع
    6-شرایط رو تا 3 الی 4 روز چک کنید اگه مشکل داشت سراغ درمان بروید.
    7-سولفات منیزیم را مغازه های شیمیایی فروشی یا داروخانه های دامپزشکی(بنام پورگاتیو)دارند
    سلام آقا آرش.
    تعداد کم دیسکس حق باشماست و در اولین فرصت میخوام 2تا دیگه اضاف کنم.معمولا هر 2 روز سیفون تا 50% انجام میشه.دما اب روی 32 هستش.این عکس هم واسه موقعی بود که داشتم غذا میدادم تا بعدش سیفون کنم که متوجه مدفوع شدم و سریع عکس گرفتم.از روز تهیه دیسکس ها هم مقدار 1 قاشق به ازای 20 لیتر اضاف کردم.غذا هم تازه شروع کردن به خوردن میکس دست ساز.نمیدونم شاید هم مشکلی نداشته باشن من حساس شدم.آخه به استناد فرمایش شما و دوستان تمام شرایط خوبه بجز تعداد.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام آقا آرش.
    تعداد کم دیسکس حق باشماست و در اولین فرصت میخوام 2تا دیگه اضاف کنم.معمولا هر 2 روز سیفون تا 50% انجام میشه.دما اب روی 32 هستش.این عکس هم واسه موقعی بود که داشتم غذا میدادم تا بعدش سیفون کنم که متوجه مدفوع شدم و سریع عکس گرفتم.از روز تهیه دیسکس ها هم مقدار 1 قاشق به ازای 20 لیتر اضاف کردم.غذا هم تازه شروع کردن به خوردن میکس دست ساز.نمیدونم شاید هم مشکلی نداشته باشن من حساس شدم.آخه به استناد فرمایش شما و دوستان تمام شرایط خوبه بجز تعداد.
    سلام:
    تعدادشون رو افزایش بدید حتی اگه از 5 تا هم بیشتر بشه بهتره،منم با زیاد بودن دیسکس اما با مهیا کردن شرایط تانک کاملاً موافقم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    سلام ب همه .
    دوستان من یک دیسکس 3 ساله نژاد پیچ وایت دارم و راجب بیماری این ماهی ک یک ساله دست مارو بند کرده سوال داشتم .
    این دیسکس از بچیش بزرگش کردم و تا 2 سالگی مشکل حادی نداشت گهگاهی انگل ابششی و یا روده ای و درمان می شد ک ب خاطر تازه کار بودن من چند بار بیماری تا یک ماه و درمانش طول کشید.
    ولی بعد 2 سال از عمرش بسیار سرحال و سر زنده بود و غذا خوری عالی و خیلی هم بزرگ شد در حد 11 الی 12 سانت.ولی تو سن دو سالگی مشکل دو بینی براش بوجود اومد ک دیگه نمی تونست غذا رو درست هدف بگیره و همیشه با اختلاف چند میل غذا رو جا ب جا نشونه می گرفت ک غذا خوردنش رو سخت می کرد .ب خاطر اینکه تغذیه خوبی نمی تونست داشته باشه کم کم رشدش کمتر شد و دیسکس های دیگه ازش بزرگتر حتی شدن و در اخر یکی از دیسکس ها اونو گوشه اکواریوم کرد و دیگه بش اجازه نداد شنا کنه منم در اوردمش و یک ساله تو قرنطیه گذاشتمش. مشکلی برای دیسکس هام یا بیماری مشابه براش بقیه بوجود نبومد ولی تو این یک سال مشکل دوبینی پیچ وایت هنوزم پابرجاست .
    و بسیار تو این یک سال لاغر شده نزدیک 2 الی 2.5 اینچ شده !! و مرتب ب بیماری های مختلف هر 2 ماه ب خاطر تغذیه سختی که داره دچار می شه مثلا اخیرا بیماری انگلی پیدا کرد ک با مبندازول خوب شد و مرتب تو این یک سال هم بیماری هگزا پیدا می کرد ک با مترو نیدازول درمان می کردم .
    لازم ب ذکره ک این بیماری دو بینی رو از یک دیسکس نژاد پژیون ک تازه خریداری شده بود و بعد یک ماه قرنطینه ب اکواریوم اصلی منتقل شد گرفته .البته در حد حدس و گمان هست . و اون نزاد پژیون بعد 1 ماه بعد سرش سوراخ شد تو اب!
    ی جورایی این بیماری با انگل روده ای در ارتباطه البته نظر منه ک ممکنه اشتبا باشه ولی چیزایی ک تو این مدت بررسی کردم و بشون فکر کردم رو گفتم باتون در میون بزارم .نظرتون رو بشنوم.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    حتماً منتقلشون كنيد به تانك اصلي و وضعيت خوراك رو چك كنيد شايد تا يك الي دو روز چيزي نخورن اما احتمال زياد روز سوم شروع به غذا خوردن مي كنن.اگر تا يك هفته غذا نخوردند گزارش كنيد تا يه راه حلي كه خودم چندبار امتحان كردم و جواب داد رو خدمتتون عرض كنم.
    دوست عزيز من نظرم اينه كه زمانيكه ديسكس نگهداري مي كنيم ليست چند دارو خيلي كاربري داره و پيشنهادم اينه اگه هم تونستيد داروهاي زير رو بگيريد(البته حالا مورد 1 رو كه خريداري كرديد):
    1-سرا فلاجلول
    2-سرا پروتازول
    3-سرا تريمازول
    4-سرا امنيپور
    5-سرا مايكاپور
    سلام
    ببخشید که این سوال اینجا میپرسم
    داروی اول 42 ت گرفتم
    قیمت بقیه دارو ها همین قیمته ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Midnight نمایش پست ها
    سلام ب همه .
    دوستان من یک دیسکس 3 ساله نژاد پیچ وایت دارم و راجب بیماری این ماهی ک یک ساله دست مارو بند کرده سوال داشتم .
    این دیسکس از بچیش بزرگش کردم و تا 2 سالگی مشکل حادی نداشت گهگاهی انگل ابششی و یا روده ای و درمان می شد ک ب خاطر تازه کار بودن من چند بار بیماری تا یک ماه و درمانش طول کشید.
    ولی بعد 2 سال از عمرش بسیار سرحال و سر زنده بود و غذا خوری عالی و خیلی هم بزرگ شد در حد 11 الی 12 سانت.ولی تو سن دو سالگی مشکل دو بینی براش بوجود اومد ک دیگه نمی تونست غذا رو درست هدف بگیره و همیشه با اختلاف چند میل غذا رو جا ب جا نشونه می گرفت ک غذا خوردنش رو سخت می کرد .ب خاطر اینکه تغذیه خوبی نمی تونست داشته باشه کم کم رشدش کمتر شد و دیسکس های دیگه ازش بزرگتر حتی شدن و در اخر یکی از دیسکس ها اونو گوشه اکواریوم کرد و دیگه بش اجازه نداد شنا کنه منم در اوردمش و یک ساله تو قرنطیه گذاشتمش. مشکلی برای دیسکس هام یا بیماری مشابه براش بقیه بوجود نبومد ولی تو این یک سال مشکل دوبینی پیچ وایت هنوزم پابرجاست .
    و بسیار تو این یک سال لاغر شده نزدیک 2 الی 2.5 اینچ شده !! و مرتب ب بیماری های مختلف هر 2 ماه ب خاطر تغذیه سختی که داره دچار می شه مثلا اخیرا بیماری انگلی پیدا کرد ک با مبندازول خوب شد و مرتب تو این یک سال هم بیماری هگزا پیدا می کرد ک با مترو نیدازول درمان می کردم .
    لازم ب ذکره ک این بیماری دو بینی رو از یک دیسکس نژاد پژیون ک تازه خریداری شده بود و بعد یک ماه قرنطینه ب اکواریوم اصلی منتقل شد گرفته .البته در حد حدس و گمان هست . و اون نزاد پژیون بعد 1 ماه بعد سرش سوراخ شد تو اب!
    ی جورایی این بیماری با انگل روده ای در ارتباطه البته نظر منه ک ممکنه اشتبا باشه ولی چیزایی ک تو این مدت بررسی کردم و بشون فکر کردم رو گفتم باتون در میون بزارم .نظرتون رو بشنوم.
    سلام

عجیبه که در 2 سال اول با اینکه تنها 10 سانت رشد کرده به نظرتون سالم میومده . مشکل از همینجا قابل حدس بوده... با فرض اینکه این دیسکس روز ورود به تانک شما فقط 1 روزش بوده (قطعا بیش از 2-3 ماه داشته ) باید 10 ماه بعد به حد اکثر رشدش میرسد که نرسیده...10 سانتی متر رشد یک دیسکس پیش مولد در 5 ماه نخست زندگیشه

مشکل بینایی در چشم ماهی دیسکس دلایل بسیار پیچیده ای میتونه داشته باشه ولی در مورد ماهی شما 3 مورد بیش از سایر موارد محتمل به نظر میرسه

1.ژنتیک

بعضی از مشکلات و نقایص ژنتیکی در سال های میانی و حتی آخری عمر هر موجود زنده ای بروز پیدا میکنند . پس چون 2 سال این مشکل نبوده دلیلی بر عدم وجود نقص ژنتیکی نیست

2.سن زیاد

این ماهی میتونه بیش از 4-5 سال سن داشته باشه . من دیسکسی داشتم که 4 سال در تانک من با اندازه ثابت 2 اینچ بسیار سالم زندگی کرد و غذا خورد و آخر هم اهدا شد به کسی که دیگه خبر ندارم از سرنوشتش

3.دارو های زیادی که به گفته خودتون برای درمان های نا موفق بیماری های آبششی و روده ای مصرف کردید میتونه سبب بروز این مشکل بوده باشه .

ضعف سیستم ایمنی بدن ناشی از همین مشکلات باعث شده کلکسیونی از بیماری ها بهش حمله ور بشه مثل همین سوراخ در سر

در نهایت بزرگترین اشتباه ممکن رو خودتون کردید و یک سال در قرنطینه نگه داری کردید که دیگه تیر خلاصی بوده!!!
    دیسکس ماهی گله هست و زندگی گروهی و اجتماعی بخشی از ذات این ماهی است

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید که این سوال اینجا میپرسم
    داروی اول 42 ت گرفتم
    قیمت بقیه دارو ها همین قیمته ؟
    فلاجلول گران ترینه

مورد 2 و 3 کمی ارزان تر
    4 و 5 خیلی ارزان تر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

عجیبه که در 2 سال اول با اینکه تنها 10 سانت رشد کرده به نظرتون سالم میومده . مشکل از همینجا قابل حدس بوده... با فرض اینکه این دیسکس روز ورود به تانک شما فقط 1 روزش بوده (قطعا بیش از 2-3 ماه داشته ) باید 10 ماه بعد به حد اکثر رشدش میرسد که نرسیده...10 سانتی متر رشد یک دیسکس پیش مولد در 5 ماه نخست زندگیشه

مشکل بینایی در چشم ماهی دیسکس دلایل بسیار پیچیده ای میتونه داشته باشه ولی در مورد ماهی شما 3 مورد بیش از سایر موارد محتمل به نظر میرسه

1.ژنتیک

بعضی از مشکلات و نقایص ژنتیکی در سال های میانی و حتی آخری عمر هر موجود زنده ای بروز پیدا میکنند . پس چون 2 سال این مشکل نبوده دلیلی بر عدم وجود نقص ژنتیکی نیست

2.سن زیاد

این ماهی میتونه بیش از 4-5 سال سن داشته باشه . من دیسکسی داشتم که 4 سال در تانک من با اندازه ثابت 2 اینچ بسیار سالم زندگی کرد و غذا خورد و آخر هم اهدا شد به کسی که دیگه خبر ندارم از سرنوشتش

3.دارو های زیادی که به گفته خودتون برای درمان های نا موفق بیماری های آبششی و روده ای مصرف کردید میتونه سبب بروز این مشکل بوده باشه .

ضعف سیستم ایمنی بدن ناشی از همین مشکلات باعث شده کلکسیونی از بیماری ها بهش حمله ور بشه مثل همین سوراخ در سر

در نهایت بزرگترین اشتباه ممکن رو خودتون کردید و یک سال در قرنطینه نگه داری کردید که دیگه تیر خلاصی بوده!!!
    دیسکس ماهی گله هست و زندگی گروهی و اجتماعی بخشی از ذات این ماهی است

موفق باشید
    خیلی ممنون بابک جان کامل توضیح دادین.
    من عذر می خوام یک قسمتیش رو بد توضیح دادم بیماری سوراخ در سر رو یکی از دیسکس های تازه خریداری شده دچارش شده بود ک این دیسکس دقیقا مشکل دو بینی رو داشت وقتی سرش سوراخ شد و مرد ی مدت بعدش این دیسکسم که هنوز زندس بیماری دوبینی رو دچارش شد!
    درسته اشتباهات زیادی کردم ولی حالا ب نظرتون الان با این وضعیت باید با این دیسکم چیکار کنم؟
    چون بالاخره درسته ضعیفه ولی خوب زندس و فعلا بیماری نداره ب جز مشکل چشمش.
    در مورد اجتماعی بودن این نژاد درست می گید
    من می دونم که ماهی اجتماعی هست و دوست داره کنار دیسکس های دیگه باشه ولی اگه بزارمش الان تو اکواریوم اصلی وقتی نمی تونه کنار اونا ب خاطر چشمش درست غذا بخوره بعد 1 هفته بخاطر گشنگی ک میخوره مریض میشه دوباره .3 ماه پیش این کارو کردم و بعد چند روز یکی از دیسکس هام ک فهمید مشکل داره و نمی تونه غذا بخوره بش حمله کرد و کردش گوشه اکواریوم .
    بعدشم حسابی مریض شد و دوباره برگردوندمش ب قرنطینه. ی نگرانی دیگه هم دارم اینه که اگه بزارمش کنار دیسکس های دیگه ممکنه چون بدنش ضعیفه اوناروم مریض کنه نمی دونم نگرانیم درسته یا بی مورده.
    البته الان بدون هیچ دارووی تو قرنطینه هست سالمه و روزی 2 عده غذای خشک تترا بش می دم یک گیاه براش گذاشتم و پمپ و بخاری ابشم هفته ای دوبار عوض می کنم.

من یک ساله تو قرنطینه نگهش داشتم ب این امید که چشمش مشکلش برطرف بشه نمی دونم اگه نقصی داره می گفتم شاید ب مرور زمان ترمیم بشه.

در حال حاضر بهترین کاری ک می تونم براش انجام بدم چیه؟

صفحه 49 از 269 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899149 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)