صفحه 43 از 269 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616293143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 2687
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خذمت دوستان
    من دیسکس هام یه مدته میرن پشته گیاه ها قایم میشدند و یه بلو کبالت دارم که سیاه شده تقریبا.
    بعد از کلی دقت متوجه سوراخ های ریزی روی سر بلو کبالت شدم و چکربردم مدفوع سفید شفاف داشت.
    دما رو بردم رو 32 و مترونیدازول اضافه کردم به آب.
    آیا کار دیگری هم لازمه انجام بدم؟
    دقیقا میشه کدوم انگل روده ای هست؟
    سلام:
    دوست عزیز اینکه نوع انگل چی هست فقط می بایست توسط متخصص انگل شناسی و با میکروسکوپ و گاهاً کشت انگل،نوع انگل رو تشخیص داد.
    مترو نیندازول خوبه اما اگه ایرانی باشه بعید میدونم انگل کشی کام انجام بشه،اما شما یک شانس خیلی خوب دارید حالا که دیسکسها غذا می خورن بیشترین تاثیر رو می تونید از طریق خوراندن دارو داشته باشید برای اینکار به اندازه یک عدس دارو رو خوب پودر کرده و با مخلوط دل،مخلوط کنید و به ماهیاتون بدید.
    روش استفاده از مترو روهم بیان کنید (بصورت حمام بوده یا خوراکی)؟؟؟؟با چه دوزی و هر چند ساعت و با چه تعویض آبی؟؟؟؟چند روزه درمان رو شروع کردید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    درمان رو امروز شروع کردم می خوام تا 5 روز ادامه بدم.
    درمان فعلا حمام بوده و الان وعده ی غذا شبو دارو می زنم بهش.
    دوز هم 500 میلی گرم واسه 80 لیتر زدم.
    تعویض هم هر روز 50 درصد می خوام انجام بدم.
    اگه مترو جواب نداد برم سراغ فلاجلول؟ (انصافا خیلی گرون شده)

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    درمان رو امروز شروع کردم می خوام تا 5 روز ادامه بدم.
    درمان فعلا حمام بوده و الان وعده ی غذا شبو دارو می زنم بهش.
    دوز هم 500 میلی گرم واسه 80 لیتر زدم.
    تعویض هم هر روز 50 درصد می خوام انجام بدم.
    اگه مترو جواب نداد برم سراغ فلاجلول؟ (انصافا خیلی گرون شده)
    سلام:
    حامد خان موارد زیر رو انجام دهید:
    1-دوره رو برای 7 روز هم حمام+خوراک انجام بدهید(حمام که دوره 7 روزه اش تموم شد حتماً دوز دارو در حمام متوقف کنید اما تو غذا رو تا 7 روز ادامه بدهید)
    2-سیفونها حتماً 24 ساعت 90 تا 100% و تجدید دوز دارو و اگر 8 ساعت باشه عالیه و 12 ساعت هم خوبه
    راستش با رفتن دوره فلاجلول خیال آدم از انگل تک یاخته ای هگزامیتا و اسپیرونوکلئوس راحت میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    10533
    سلام.یه پیشنهاد دارم و یک سوال. و اون اینه که شب عید نباید به تانک ماهی* اضافه کرد چون با مریض شدن ماهیا عیدتون خراب می*شه. و من هم بلایی که دوست نداشتم به سرم اومد .... به تازگی حدود یک ماه از شرّ بیماری انگل ابششی خلاص شده بودم و ماهیای تانکم همگی* شاداب بدون استرس و غذاخور شده بودند(البته به لطف داروی سرا مایکاپور) . داستان از اینجا شروع شد که حدود یک هفته پیش در یک مغازه دیسکسی(خانگی) دیدم که از هر لحاظ بی* عیب و نقص بود ، ولی* مابقی دیسکس*های همون تانک همگی* کز کرده و دارای استرس زیاد بودند و کمی* هم لبهٔ باله هاشون خوردگی داشت ،اما این یکی* تک بود ،چاق، گرد، دو آبشش میزد... و همچنین قیمت پائین .نهایتا خریدمش. ۷ روز قرنطینش کردم .روز اول تو ظرف قرنطینه( که سطل بزرگی* بود) از خودش موکوس ترشح کرده بود و آب بوی ناخوشایندی گرفته بود و لی به واسطهٔ نمک و تعویض آب و سرا واتر کاندیشنر با دمای 32 ،تاروز دوم مشکل موکوس حل شد. توکل مدت قرنطینه ماهی* لب به غذا (حتا کرم خونی ) نزد، که دوستان فرمودند به علت استرسه. از لحاظ مدفوع، فقط یک بار تو مدت قرنطینه (همان روز اول) کف ظرف، مدفوعی کاملا قهوه*ای و سالم دیدم و در طول این یک هفته هیچ اثری از مدفوع غیر عادی ازش ندیدم. در عین حال تو این ۷ روز قرنطینه یک دوره مایکپور هم به همراه نمک و تعویض روزانه آب قرنطینه، برای ماهی جدید استفاده کردم . نهایتا بعد از یک هفته ماهی را به تانک اصلی* انتقال دادم(به علت ترس از لاغر شدن و استرس زیاد ماهی ونبود هیچ علامتی از بیماری ) .برای انتقال هم قبل اینکه ماهی* را به تانک اصلی* انتقال بدم ،دمای آب تانک اصلی* را ۳۲ کردم و ۴ قاشق نمک به ازای ۲۰ لیتر و دوز امنیپور به آب تانک زدم و محیط تانک رو با روزنامه پوشاندم که نور به حداقل برسه . اما متاسفانه ماهیای تانک که همانطور که گفت بودم تازه بیماری انگل ابششی را طی* کرده بودند روز اول بعد از انتقال ماهی جدید ، بعضی* از آنها دوباره علائم بیماری انگل ابششی را از خودشون نشان دادند.سیفون هم دارم. در روز دوم همگی آنها با یک آبشش تنفس میکنند و یک بالهٔ کناری خود را تکان میدهند .اما نه سیاه شده اند نه موکوس دارند . کمی* هم بعضی* از آنها ،قسمت به اصطلاح بینی آنها (سوراخهای بالای دهان) از داخل قرمز شده است.شادابی قبل رو اصلا ندارند و غذای* روزانهٔ خودشون را که تا دیروز ۵ وعده حریصانه میخوردند امروز اصلا تمایلی به خوردن نداشتند، شاید چندتاشون و آنهم خیلی* کم .اما ماهی جدید اصلا مشکل تک آبشش زدن ندارد. و باله هاش هم کامل بازه .نمیدونم پلیگ هست یا مجددا انگل ابششی. برای من داروهای سرا امنیپور ، مایکپور کاستاپور مهیا هست و مترو ایرانی* و لرنسیت . به نظر شما کاستاپور رو استفاده کنم موردی داره ؟ و اینکه لطفا یک راه پیش پام بذارید . در عین حال ماهیا همگی* از لحاظ قوی بودن در وضعیت مناسبی به سر میبرند.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    روزنامه ها رو از اطراف تانک بازکن-دما رو سعی کن کم کنید چون با افزایش دما فرمالین به گاز فرمالیید تبدیل شده و سمیت اون افزایش خواهد یافت. دما رو با کاهش روزانه 0.5درجه کاهش ثهید روی29 خوبه.از کاستاپور استفاده کنید-در ساعات اولیه کنار تانک حتما باشید و در صورت هرگونه حرکت غر عادی کل آب رو سیفون کنید و در هنگام استفاده از کاستاپور حتما آب دپو برای موارد اضطرار داشته باشید.کاستاپور رو برای 7 روز به ازای هر 20لیتر22قطره استفاده کنید.هر 24ساعت سیفون 90تا100 درصد سیفون-تجدید دوز دارو با آب همدما شده و کلرزدایی شده-در انتها نور فقط نور اتاق کافیه و لامپ تانک رو خاموش کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    حامد خان موارد زیر رو انجام دهید:
    1-دوره رو برای 7 روز هم حمام+خوراک انجام بدهید(حمام که دوره 7 روزه اش تموم شد حتماً دوز دارو در حمام متوقف کنید اما تو غذا رو تا 7 روز ادامه بدهید)
    2-سیفونها حتماً 24 ساعت 90 تا 100% و تجدید دوز دارو و اگر 8 ساعت باشه عالیه و 12 ساعت هم خوبه
    راستش با رفتن دوره فلاجلول خیال آدم از انگل تک یاخته ای هگزامیتا و اسپیرونوکلئوس راحت میشه
    راستش چون دارم تو تانک اصلی درمان می کنم 100 درصد سیفون امکان پذیر نیست آقا آرش.
    ما تا 7 روز دیگه میریم مسافرت پس درمانو چی کار کنم به نظرتون.
    در ضمن چند وعده ی غذایی رو پیشنهاد میدین؟
    مرسی آرش خان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    راستش چون دارم تو تانک اصلی درمان می کنم 100 درصد سیفون امکان پذیر نیست آقا آرش.
    ما تا 7 روز دیگه میریم مسافرت پس درمانو چی کار کنم به نظرتون.
    در ضمن چند وعده ی غذایی رو پیشنهاد میدین؟
    مرسی آرش خان
    اگر آنتی بیوتیک دارید مصرف میکنید به فکر سیکل نابود شده و مسافرتتون باشید . شما که نیستیی سیفون کنی سیکلی هم نیست که توازن رو برقرار کنه....آمونیاک ماهی ها رو به کشتن میتونه بده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    10533
    سلام یعنی پلیگ نیست؟ چون اون ماهی جدید مشکل آبشش نداره. هرچند یه کمی لبه باله هاش سفید شده وباله هاش کدر شدن. امروزصبح روز سوم با همان داروی امنیپور وضعیت نسبیشون خیلی بهتر از دیروزه غذاهم خوردند.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir843 نمایش پست ها
    سلام یعنی پلیگ نیست؟ چون اون ماهی جدید مشکل آبشش نداره. هرچند یه کمی لبه باله هاش سفید شده وباله هاش کدر شدن. امروزصبح روز سوم با همان داروی امنیپور وضعیت نسبیشون خیلی بهتر از دیروزه غذاهم خوردند.
    دوست عزیز با سلام:
    معذرت من ندیدم که تو پستتون گفته بودین امنیپور به تانک زدین دوره امنیپور رو تا 7 روز ادامه بدهید و بعد از اون دیگه هیچ درمانی انجام ندهید.کاستاپور رو فعلاً استفاده نکنید.بعد از دوره امنیپور سیفونهای روزانه حداقل 30 تا 40% داشته باشید و از نمک بدون ید به ازای میزان سیفون هر 40 لیتر 1 قاشق غذا خوری استفاده کنید.
    غذادهی رو کم کنید تا ماندن غذا تو آب باعث آلودگی نگردد.دو وعده غذا بدهید-
    روزنامه ها رو هم بردارید نور اتاق مناسب است

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اگر آنتی بیوتیک دارید مصرف میکنید به فکر سیکل نابود شده و مسافرتتون باشید . شما که نیستیی سیفون کنی سیکلی هم نیست که توازن رو برقرار کنه....آمونیاک ماهی ها رو به کشتن میتونه بده
    ایشالله مترونیدازول که آنتی بیوتیک نیست؟ اگه باشه کارم در اومده.
    تا اون جایی که من می دونم ضد انگل بوده.

صفحه 43 از 269 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616293143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)