صفحه 30 از 269 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 2687
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهي
    شماره عضویت
    10338
    يكي از ديسكسام امروز با يه ابشش تنفس ميكردو اون يكيرو ميبست.بقيه هم از جند روز بيش كاها خودشونو به اشيا داخل تانك ميماليدن.يكيش هم بدنش يه جيز لزج كاها بهش ميجسبه.نمك اضافه كردم به ازاي30ليتر 1قاشق و دما رو بالاي 30تنطيم كردم.ديكه جيكارا بايد بكنم?مشكل خيلي جديه?لطف ميكنين كمك كنين

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط m8paa نمایش پست ها
    سلام داداش من دوره درمان سیپرو فولاکسین+جنرال تونیک+نمک+دمای32+سیفون 100% 2بار در 24ساعت رو انجام میدم و 3روز از این دوره گذشته
    امروز متوجه شدم که توی تانکم ی چیزای شبیهه پرز قالی سفیدرنگ وجودداره که هم به بدن ماهیام چسبیده هم ته تانکم زیادن و روی بدن یکی از دیسکسام به اندازه پشت ناخن حالت پوسیدگی پوست وجود داره و ماهی همش کف تانکه.راهنماییم کنید چکار باید انجام بدم
    موکوش و ترشحات بدن دیسکسه...
    لطفا از وضعیت تانک عکس بزارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهي
    شماره عضویت
    10338
    اساتيد خواهش ميكنم منم راهنمايي كنيد

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Volkan نمایش پست ها
    اساتيد خواهش ميكنم منم راهنمايي كنيد
    سلام:
    اگر از بابت کلر آب،آمونیاک،نیترات مطمئن هستید
    به ترتیب اولویت استفاده از داروهای زیر:
    1-سرا پروتازول
    2-سرا کاستاپور
    3-کنترا ایک یا کنترا اسپات
    4-فرمالین 37%
    5-پرایزکوانتل
    موارد 2 و 4 رو حتماً باید بدن ماهی بدون هیچگونه زخم یا خراشی باشه موقع استفاده کنار تانک باشین و ماهی رو چک کنید بمحض اینکه حرکات غیر طبیعی بود و ماهی غیر عادی شنا کرد سریعاً آب رو سیفون کرده و از سایر موارد استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    9532
    سلام جناب اژیده

میخواستم حضورا خدمت برسم
    ایا امکان داره ؟

18 تا دیسکس دارم تو تانکم 10 تا شون سایز 10 تا 12 سانتیمتر هستند. رد ملون و بلو دایمند و پیجن ........بقیه سایز های 4 سانتی و 1 و 2 سانتی هستن که کوچیک ها رو 15 روز هست که اضافه کردم بعد از 7 روز قرنطینه.
    خیلی میترسم از درمان نا بجا .
    از اقای **** گرفتم حدود 8 ماه پیش .در خیابان نواب.
    از ایشون هم راهنمایی خواستم ولی ایشون واسه تمام بیماریها فقط مترونیدازول یا تتراساکلین رو میدن !!!

و اما مشکل :
    ** یکی از دیسکس نارنجی دارم که چشم چپ اون ابری شده بود ... توجه نکردم و به هرپتون دو چشماش سرایت کرد و زیاد شد
    تا امروز بعد از 1 ماه و نیم دیدم که دیسکس زرده هم که جفت ماده این نارنجی هستش هم ابری داره میشه چشم راستش.

** دیسکس ها هی شاخک های خودشون رو میلرزونن و انگار دارن خودشون رو میخوارونن و این داره هر روز زیاد تر میشه.
    ** دیسکس بزرگ ها اروم میان کنار شاخه برگ ها و یه کم تمرکز میکنه بعد یه هو با سرعت خیلی زیاد به جلو شنا میکنه.

** مشکل تنفسی ندارند
    ** به جز یکی از دیسکس ها که سن اون هم از همه بالاتر و البته نژاد با اصل و نسب هست همه خیلی خوب غذا میخورن ولی اون تو این چند روزه غذا نمیخوره اگر هم
    بخوره فقط فقط فقط پولکی از روی اب ( رد ملون )

** دما 29
    ** اب اکواریوم هر 3 روز حدود 40% تعویض میشه.
    ** 2 عدد فیلتر اکسترنال سطلی بزرگ با مدیا ( ذغال ایهایم + سرامیک)
    **سختی 3 تا 5
    ** PH = 7 الی 6.2
    ** نوع خاک NETLLI (اگه اسمش رو درست نوشته باشم )
    ** گیاه هم نیلوفر کریپتون 3 تا قطعه چوب که از اول تو تانک بوده ( از گاز Co2 ) هم استفاده میکنم.
    ** نیترات هم 12.5 mg/l
    ** 200 لیتر با اکتساب خاک کف ( تانک)
    ** هوا دهی از 2 طرف تانک
    ** شدت جریان فیلتر ها هم از نصف کمتر هست
    ** غذا : دل کوسفند چرخ کرده + اسفناج پخته + یک پودر پروبیوتیک که اقای **** (فروشنده ) داد البته برای فروش نبود یه پک برای خودش بود به من هم 250 گرم داد
    + هویج پخته و سیر را با 1 قاشق از گرانول و پولکی های امریکایی رو پودر میکنم مخلوط میکنم + پودر فلفل قرمز کم البته + زرده تخم مرغ پته و بعد هم فریز و میدم که
    نوش جان کنن.
    بعضی وقت ها هم یعنی تو 8 ماه 5 بار ارتمیا زنده و کرم خونی از ماهیران گرفتم دادم .
    ** در ضمن فود تایمر 6 وعده غذای خشک رو از گرانول تترا و پولکی هر 4 تا 4:30 ساعت بهشون سر ساعت میده
    ** تور هم odyssea دو تایی هست 90 سانتی سفید با تایمر 8 ساعت در 24 ساعت نور میده
    ** خبر از جلبک و .... هم در اکواریوم نیست و تا 1 .. 2 ماه پیش هر هفته تخم گذاری داشتن 80% اونها ماده تشریف دارن .

** نمک هم بعد از تعویض اب استفاده میکنم ( در 80 لیتر حدود 7 تا 10 قاشق سوپ خوری .( موقع تعویض اب به اب دپو اضافه میکنم )
    در این 8 ماه هیچ بیماری و یا مشکلی با ماهی ها نداشتم ولی اخیرا فکر کنم داره دردسر هام داره شروع میشه !!

تروخدا نا اول بیماری هست کمک کنین تا درمان کنم .

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen206 نمایش پست ها
    سلام جناب اژیده

میخواستم حضورا خدمت برسم
    ایا امکان داره ؟

18 تا دیسکس دارم تو تانکم 10 تا شون سایز 10 تا 12 سانتیمتر هستند. رد ملون و بلو دایمند و پیجن ........بقیه سایز های 4 سانتی و 1 و 2 سانتی هستن که کوچیک ها رو 15 روز هست که اضافه کردم بعد از 7 روز قرنطینه.
    خیلی میترسم از درمان نا بجا .
    از اقای **** گرفتم حدود 8 ماه پیش .در خیابان نواب.
    از ایشون هم راهنمایی خواستم ولی ایشون واسه تمام بیماریها فقط مترونیدازول یا تتراساکلین رو میدن !!!

و اما مشکل :
    ** یکی از دیسکس نارنجی دارم که چشم چپ اون ابری شده بود ... توجه نکردم و به هرپتون دو چشماش سرایت کرد و زیاد شد
    تا امروز بعد از 1 ماه و نیم دیدم که دیسکس زرده هم که جفت ماده این نارنجی هستش هم ابری داره میشه چشم راستش.

** دیسکس ها هی شاخک های خودشون رو میلرزونن و انگار دارن خودشون رو میخوارونن و این داره هر روز زیاد تر میشه.
    ** دیسکس بزرگ ها اروم میان کنار شاخه برگ ها و یه کم تمرکز میکنه بعد یه هو با سرعت خیلی زیاد به جلو شنا میکنه.

** مشکل تنفسی ندارند
    ** به جز یکی از دیسکس ها که سن اون هم از همه بالاتر و البته نژاد با اصل و نسب هست همه خیلی خوب غذا میخورن ولی اون تو این چند روزه غذا نمیخوره اگر هم
    بخوره فقط فقط فقط پولکی از روی اب ( رد ملون )

** دما 29
    ** اب اکواریوم هر 3 روز حدود 40% تعویض میشه.
    ** 2 عدد فیلتر اکسترنال سطلی بزرگ با مدیا ( ذغال ایهایم + سرامیک)
    **سختی 3 تا 5
    ** PH = 7 الی 6.2
    ** نوع خاک NETLLI (اگه اسمش رو درست نوشته باشم )
    ** گیاه هم نیلوفر کریپتون 3 تا قطعه چوب که از اول تو تانک بوده ( از گاز Co2 ) هم استفاده میکنم.
    ** نیترات هم 12.5 mg/l
    ** 200 لیتر با اکتساب خاک کف ( تانک)
    ** هوا دهی از 2 طرف تانک
    ** شدت جریان فیلتر ها هم از نصف کمتر هست
    ** غذا : دل کوسفند چرخ کرده + اسفناج پخته + یک پودر پروبیوتیک که اقای **** (فروشنده ) داد البته برای فروش نبود یه پک برای خودش بود به من هم 250 گرم داد
    + هویج پخته و سیر را با 1 قاشق از گرانول و پولکی های امریکایی رو پودر میکنم مخلوط میکنم + پودر فلفل قرمز کم البته + زرده تخم مرغ پته و بعد هم فریز و میدم که
    نوش جان کنن.
    بعضی وقت ها هم یعنی تو 8 ماه 5 بار ارتمیا زنده و کرم خونی از ماهیران گرفتم دادم .
    ** در ضمن فود تایمر 6 وعده غذای خشک رو از گرانول تترا و پولکی هر 4 تا 4:30 ساعت بهشون سر ساعت میده
    ** تور هم odyssea دو تایی هست 90 سانتی سفید با تایمر 8 ساعت در 24 ساعت نور میده
    ** خبر از جلبک و .... هم در اکواریوم نیست و تا 1 .. 2 ماه پیش هر هفته تخم گذاری داشتن 80% اونها ماده تشریف دارن .

** نمک هم بعد از تعویض اب استفاده میکنم ( در 80 لیتر حدود 7 تا 10 قاشق سوپ خوری .( موقع تعویض اب به اب دپو اضافه میکنم )
    در این 8 ماه هیچ بیماری و یا مشکلی با ماهی ها نداشتم ولی اخیرا فکر کنم داره دردسر هام داره شروع میشه !!

تروخدا نا اول بیماری هست کمک کنین تا درمان کنم .

سلام:
    من پستتون رو به دقت خوندم و نظرم رو خدمتتون عرض خواهم کرد:با اجازه بابک عزیز:
    ابتداً شما چند تا اشتباه کردید:
    1-دیسکس رو تو تانک گیاهی گذاشتید و این یعنی هزاران مصیبت به همراه عدم سیفون از کف یا اگه که سیفون از کف هم داشته اید خیلی موثر نبوده
    2-تغییرات ph آب زمانیکه سیفون 40% دارید میزان ph آب تغییر می کند و این تغییر تا دوباره بخواهد بحالت نرمال برسد سیفون مجدد و سیفون تغییر پی اچ 6.2 تا 7 یعنی داشتن شوک 8 برابری
    3-تراکم زیاد تو تانکتون با وجود 18 دیسکس در فضایی خالی باید حداقل حداقل 600 لیتر حجم تانکتون باشه تو پستتون فکر کنم حجم تانکتون 200 لیتره تازه اونم با این میزان غذادهی.یه مورد آیا غذادهی طبق تایمرتون هر 4 تا 4.30 ساعت شب هم داده میشه؟؟؟؟؟؟؟
    4-نمک با گیاه (نمک که گیاه رو منفجر میکنه)چجوریه؟؟؟؟؟

اما با تموم این اوصاف بریم سراغ درمان:
    کدری شدن و ابری شدن چشم یک عفونت ثانویه محسوب میشه و با توجه به توضیحاتتون دلیل این مورد بخاطر غذادهی و بالا بودن تراکم هستش،گرچه انباشت غذا و ....از عوامل دیگه میتونه دخیل باشه.اما ماهیتون مشکل انگل پوستی پیدا کردن:
    راه حل:
    استفاده از آنتی بیوتیکها می بایست فقط در صورت لزوم استفاده بشه و عوارض زیادی داره بنابر این پیشنهاد میدم
    1-استفاده از داروی سرا پروتازول مطابق با دوز این دارو هر 1 میل برای 20 لیتر استفاده میشه و اونم بمدت 6 ساعت
    اگه مشکل حل نشد(البته رفع ابری شدن چشم زمان میبره 4 تا 6 روز)
    2-در صورتیکه مشکل حل نشد استفاده از ترکیبات داروهای مایکاپور مطابق بروشور+(سیپروفلوکساسین 250 میلی گرمی به ازای هر 35 لیتر آب یا اریترو مایسین 400 میلی گرمی به ازای 40 لیتر آب یا داکسی سایکلین 250 میلی گرم به ازای 35 لیتر آب هر کدوم رو که پیدا کردید)
    اگه مایکاپور موجود نبود از سرا امنیپور (22 قطره به ازای 20 لیتر)یا جنرال تونیک 1 میل به ازای هر 20 لیتر استفاده کنید
    3-هوادهی قوی
    برای درمان ماهی ها رو ببرید تو قرنطینه

اما پیشنهاداتم برای شما:
    1-از نگهداری دیسکس با گیاه جداً خودداری کنید.تانک خالی خالی خالی بدون شن،چوب،تزئینات.....
    2-یا تراکم ماهی رو کم کنید یا حجم تانکتون رو زیاد
    3-غذادهی در شب اصلاً ضرورتی نداره وعده ها رو نمیگم کم کنید اما میزان غذادهیتون رو کم کنید و غذادهی و تایم رو از ساعت 8 یا 9 صبح با روشن شدن تانک تا زمان خاموشی تعیین کنید.
    4-کلرزدایی رو با واتر کاندیشرهای اوشن فری(ضد کلر و کلرامین)+بیوتوپول انجام بدهید تا از نبود کلر و فلزات سنگین تو آب خیالتون راحت باشه
    5-برای غذاهای گرانولی از برندهای معتبر دیسکس هیکاری،اسپکتروم،تترا بیتس کامپلیت ،تترا پریما،تترا وایتالی استفاده کنید.
    6-سیفون روزانه حتی اگر کمتر باشد یعنی بجای 40% سه روزه اگر روزی 10 تا 15% باشه بهتره و حتماً از کف
    غذادهی و حجم آن رعایت بشه و......
    7-برای سایز کردن و نگهداری دیسکس(بغیر از تکثیر)نیاز به استفاده از آبro و دی اکسید ندارید و این یعنی پی اچ ثابت بدون تغییر بافرینگ و رهایی از هزاران ترس و مشکل
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10993
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    دوست عزیز اگه من پستم زدم براتون نوشتم دوره رو تا 7 روز برید شما چرا تا 2 روز رفتید؟؟؟؟؟؟خواهشاً اگه می خواهید به میل خودتون رفتار کنید که نتیجه اش هر کاری دوست دارید انجام بدید در غیر اینصورت به حرف دوستان گوش کنید.شما با این کارتون نه تنها مریضی رو درمان نمی کنید بلکه با قطع آنتی بیوتیک باعث می شید بدن ماهی نسبت به آنتی بیوتیکها مقاومت دارویی پیدا کنه و پدرش هم در بیاد.مجدداً مراحل زیر را مو به مو انجام دهید:
    1-قرص سیپرو فلوکساسین 250 میلیگرمی به ازای هر 35 لیتر+نمک+دما حتماً32 الی 33+اولویت سرا امنیپور در غیر انصورت جنرال تونیک هر 20 لیتر 1 میل
    2-نور کامل خاموش
    3-سیفون آب هر 12 ساعت یا نهایتاً هر 24 ساعت 100% و تجدید دوز داروها.آب کلرزدایی شده و همدما
    4-گزارش روزانه رو اعلام کنید.عکس ماهیاتون رو هم بذارید حتماً حتماً تا میزان پوسیدگی توسط دوستان دیده بشه و نظر بدهند
    سلام داداش من دوره درمان رو مو به مو انجام دادم و 7روز کامل گذشته حال دیسکسام بهتر شده و حرکاتشان طبیعیه شده و دیگه تلفات ندادم پوسیدگی باله ها هم از بین رفته فقط تنها مشگل که دارن اینه که مدفوح سفید رنگ دارن وغذا هم نمیخورن تعدادی هم گوشه گیری میکنن .راهنماییم کنید.دمتون گرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    اگر از بابت کلر آب،آمونیاک،نیترات مطمئن هستید
    به ترتیب اولویت استفاده از داروهای زیر:
    1-سرا پروتازول
    2-سرا کاستاپور
    3-کنترا ایک یا کنترا اسپات
    4-فرمالین 37%
    5-پرایزکوانتل
    موارد 2 و 4 رو حتماً باید بدن ماهی بدون هیچگونه زخم یا خراشی باشه موقع استفاده کنار تانک باشین و ماهی رو چک کنید بمحض اینکه حرکات غیر طبیعی بود و ماهی غیر عادی شنا کرد سریعاً آب رو سیفون کرده و از سایر موارد استفاده کنید
    سلام یکی از دیسکس هام انگل آبششی گرفته یکی از آبشش هاش کمتر از اون یکی تحرک داره . غذا هم نمی خوره لازم تو تانک اصلی از فرمالین و سرا کاستاپور استفاده کنم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    10533

سلام
    سوالات مربوط به بیماری های
    دیسکس رو در بخش بیماری های دیسکس مطرح کنید تا نظم انجمن حفظ بشه . مایکاپور سرا از سولفات مس + کلرید مس + آکریفلاوین تشکیل شده که تاثیرشون در نابود سازی انگل های تک یاخته ای و پروتوزوا اثبات شده ولی معمولا بیشتین اثرش روی ادونیوم و کیلودونلا هست و برای سایر انگل های تک یاخته ای خارجی بیشتر ترکیباتی که حاوی مالاچیت گرین و فرمالین هست (معروف به Quik Cure) استفاده میشه . سرا امنیپور مالاچیت گرین رو داره ولی فرمالین نداره . هیچ کدام از 2 داروی فوق بهترین انتخاب برای درمان انگل های تک یاخته ای نیستند . مایکاپور اصلی ترین مورد استفادش به ترتیب انگل های آبششی کرمی ، انگل های قارچ و در نهایت انگل های تک یاخته ای هست . سرا امنیپور هم که جنراله و زمانی به درد میخوره که عامل بیماری زا 100% مشخص نیست . بهترین درمان برای انگ های تک یاخته ای اکسترنال به ترتیب عبارتند از :

1.سرا پروتازول
    2.جی بی ال پانکتول
    3.تترا کنترا ایک یا کنترا اسپات
    4.سرا کاستاپور
    5.داروی آزو که اسمش خاطرم نیست
    ....

پلاناریا تقریبا مشکل ساز نیست!!! در واقع انگل نیست و از بدن
    دیسکس به عنوان میزبان استفاده نمیکنه و فقط بقایای غذای ماهی ها رو مصرف میکنه . دلیل اصلیش هم اوور فیدینگ و غذا دهی غلط و زیاد هست . هر چند که آکواریومی که اینقدر بد غذا داده میشه توش که پلاناریا توش زندگی میکنه مسلما کیفیت آب خوبی هم نداره و در واقع ضرر غیر مستقیم پلاناری آب کثیف و سمیه!!!

برای درمان انگل کرمی آبششی هم بهترین راه حل ممکن حمام فرمالین 37% هست . سخت با دارو های تجاری بتونید درمانش کنید...خیلی وقتا اصلا جواب نمیده و فقط باید حمام فرمالین بدید
    آموزش حمام فرمالین در بخش درمان کاستیا وجود داره که میتونید مطالعه کنید

در ضمن در هنگام استفاده از فرمالین هم خودتون مواظب باشید رو زخم و ... نریزه هم مواظب
    ماهی ها...شدیدا سمیه

در مورد لاغری هم باید خدمتتون عرض کنم اگر اندام های داخلی بدن
    ماهی آسیب ندیده باشه و مثلا مصرف زیاد و غلط آنتی بیوتیک ها آسیب های کبدی و ... به ماهی وارد نکرده باشه معمولا با غذا دهی روزی 7-8 بار و سیفون 100% روزانه ماهی مجددا شروع به پر کردن کاستی های بدنش میشه و در غیر این صورت با وجود غذا خوردن به لاغر شدن ادامه میده و در نهایت از بین میره

سلام (قبل از هر چیز تشکر می*کنم از راهنمایی*های شما دوستان ) ، آقای آژیده من از فرمایش شما اینطور نتیجه گرفتم که داروی Sera castapur شاید یکی* از بهترین داروها برای اشخاصی* که تانک دیسکاس دارند باشه زیرا به واسطهٔ فرمالین هم انگلهای تک یاختهٔ*ای و هم انگل*های کرمی* مربوط به پوست و آبشش نابود میشوند،(البته به شرطی که ماهی* زخمی نشده باشد) چون گویا اکثریت بیماریها در دیسکاس بیشتر پایهٔ انگلهای کرمی* و یا تک یاختهٔ*ای دارند (مثلا costia یا cillodonelea که تک یاخته*ای هستند و فلوکی ابششی Gyrodactilidea یا dactylogyridea; که البته همگی* آبشش و پوست ماهی* را مورد تهاجم قرار میدهند )؟و اینکه آیا داروهای با بیس فرمالین انگلهای روده ای(از هر نوع تک یاخته یا کرمی*) را هم از بین میبرند یا صرفا مختص پوست و آبشش هست و در این مورد باید پرازیکوانتل و مترونیدازول استفاده کرد؟ در عین حال یکی* از دوستان مخالف کاستاپور بود و عقیده دارند برای دیکوس مناسب نیست و مایکاپور را بیشتر ترجیح دادند؟!هر چند خود سایت سرا برای انگلهای کرمی ابششی و پوستی* نیز مایکاپور را پیشنهاد داده است؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط m8paa نمایش پست ها
    سلام داداش من دوره درمان رو مو به مو انجام دادم و 7روز کامل گذشته حال دیسکسام بهتر شده و حرکاتشان طبیعیه شده و دیگه تلفات ندادم پوسیدگی باله ها هم از بین رفته فقط تنها مشگل که دارن اینه که مدفوح سفید رنگ دارن وغذا هم نمیخورن تعدادی هم گوشه گیری میکنن .راهنماییم کنید.دمتون گرم
    سلام:
    دوست عزیز اولین نظم اینه به دیسکسها آرتمیا زنده بدین و قبلش تو آب آرتمیا ویتامین اتویتول بریز ببین دیسکسها می خورن اگه ملاحظه فرمودید عکس العملی رو نشون ندادند دوره هگزامیتا رو برید و به ترتیب از داروهای ذیل به ترتیب اولویت:
    1-سرا فلاجلول سه روز به ازای هر 40 لیتر 1 میلی لیتر
    2-جی بی ال اسپیرو هگزول 1 قرص به ازای هر 20 لیتر بمدت یک هفته
    3-استفاده از داروی مترونیندازول سوئیسی یا آمریکایی
    4-استفاده از مترونیندازول شرکت میکروب لیفت
    3-استفاده از مترونیندازول به ازای هر 35 لیتر یک عدد قرص 250 میلیگرمی سه بار یک روز در میان-اما خودم بشخصه هر 12 تا 24 ساعت سیفون صددرصد،دوز دارو مجدد و دوره درمان رو تا 7 روز ادامه میدم
    دما 32 الی 33 درجه سانتیگراد-
    استفاده از سولفات منیزیم به ازای هر 20 لیتر یک قاشق چایخوری(حدود 5 گرم) یکروز قبل از استفاده از داروهای مذکور بسیار مفیده اما حتماً یادتون باشه بعد از 24 ساعت استفاده از سولفات منیزیم آب سیفون 100% و بعد استفاده از داروهای مذکور

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان25 نمایش پست ها
    سلام یکی از دیسکس هام انگل آبششی گرفته یکی از آبشش هاش کمتر از اون یکی تحرک داره . غذا هم نمی خوره لازم تو تانک اصلی از فرمالین و سرا کاستاپور استفاده کنم؟
    سلام:
    اگر از کیفیت آب و عدم آسیب به برونشهای آبشش بخاطر کلر و نیترات و نیتریت مطمئن هستید.بهترین دارو برای انگل آبششی فرمالین هست اما یادتون باشه ماهی هیچ زخمی رو بدنش نباشه و حتماً ماهی رو در طول درمان چه با فرمالین چه کاستاپور چک کنید و زیر نظر داشته باشید.
    اگر زمان براتون مهمه و امکان چک کردن مداوم ماهی رو ندارید دومین گزینه استفاده از سرا تریمازول و سومین گزینه استفاده از پرازیکوانتل هست.

صفحه 30 از 269 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)