صفحه 3 از 269 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 2687
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها
    سلام اقا بابک تو همین صفحه پست اول و دوم رو نگاه کنید ممنون از لطفتون
    مدفوع شفاف و کش دار میتونه هم بر وجود انگل روده ای دلالت کنه هم از عوارض سایر بیماری ها مثل پلیگ باشه.در مورد ماهی شما فکر میکنم مربوط به پلیگ یا عوارض موقتی دارو باشه که به مرور حل میشه
    وضعیت ماهی هاتون الان چطوره؟

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9795
    با سلام این اولین پست کهدر این سایت میگذارم تازه عضو شدم امیدوارم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم چند روز قبل 2 دیسکس خریدم به نظر سالم میآمد اما 1 روز بعد خرید درآکواریوم قرنطینه علایم زیر مشاهده شد نقاط تیره ریز در پیشانی وکمی در تنه دیسکس - جمع شدن باله های ماهی و کم شدن تحرک- گوشه گیری -کج شدن در ته آکواریوم وگاهی بالای سطح آب میامدند- بی اشتهایی ولی مدفوع سفید ندارند من دما 32.5 رساندم آکرفلاوین و تتراساکلین طبق دستور سایت ریختم استرس محیط و نور کم کردم 80در صد سیفون 12 ساعته دادم برای تغذیه چه پیشنهادی میکنید چون هنوز غذا نمی خورند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliarminy نمایش پست ها
    با سلام این اولین پست کهدر این سایت میگذارم تازه عضو شدم امیدوارم از تجربیات شما دوستان استفاده کنم چند روز قبل 2 دیسکس خریدم به نظر سالم میآمد اما 1 روز بعد خرید درآکواریوم قرنطینه علایم زیر مشاهده شد نقاط تیره ریز در پیشانی وکمی در تنه دیسکس - جمع شدن باله های ماهی و کم شدن تحرک- گوشه گیری -کج شدن در ته آکواریوم وگاهی بالای سطح آب میامدند- بی اشتهایی ولی مدفوع سفید ندارند من دما 32.5 رساندم آکرفلاوین و تتراساکلین طبق دستور سایت ریختم استرس محیط و نور کم کردم 80در صد سیفون 12 ساعته دادم برای تغذیه چه پیشنهادی میکنید چون هنوز غذا نمی خورند

چند روز از این درمان استفاده کردید ؟ ایا الان حال ماهی ها بهتره رنگشون درست شده؟ فقط مشکل غذا خوردن اگه دارن در روز 1 وعده کرم خونی منجمد استفاده کن تا یکم به غذا خوردن و محیط اکواریومت عادت کنن بعد شروع کن به غذا های مثل دل و خشک نگران نباش خوب میشن ایشالا

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliarminy نمایش پست ها
    ویروس پلیگ یا طاعون دیسکس مشکل ماهی های شماست

اینجا رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread11415.html

درمانی که انتخاب کردید غلط نیست و یکی از درمان های کمکی رایج برای جلوگیری از حمله عفونت ها و اگل های ثانویه در زمان ابتلا به ویروس است

7 روز پیاپی آب رو 100% سیفون کنید و دارو ها رو تجدید کنید

هر روز از کرم خونی برای تغذیه ماهی ها استفاده نکید تا میلشون به غذا رو از دست ندن

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    مدفوع شفاف و کش دار میتونه هم بر وجود انگل روده ای دلالت کنه هم از عوارض سایر بیماری ها مثل پلیگ باشه.در مورد ماهی شما فکر میکنم مربوط به پلیگ یا عوارض موقتی دارو باشه که به مرور حل میشه
    وضعیت ماهی هاتون الان چطوره؟

موفق باشید

سلام اقا بابک متاسفانه 3تاشون رو از دست دادم ولی 3 تای دیگه حالشون خوب شده بود و شروع کردن به غذا خوردن الان داخل تانک اصلی هستن ولی مشکل اینجاست که جلوی من غذا نمیخورن تا من از جلوی تانک پا میشم شروع به خوردن میکنند و حس میکنم که دو تاشون با همجفت خوردن یه گوشه تاک رو گرفتن و از اونجا تکون نمیخورن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها
    سلام اقا بابک متاسفانه 3تاشون رو از دست دادم ولی 3 تای دیگه حالشون خوب شده بود و شروع کردن به غذا خوردن الان داخل تانک اصلی هستن ولی مشکل اینجاست که جلوی من غذا نمیخورن تا من از جلوی تانک پا میشم شروع به خوردن میکنند و حس میکنم که دو تاشون با همجفت خوردن یه گوشه تاک رو گرفتن و از اونجا تکون نمیخورن
    سلام

باید به حضور و رفت و آمد انسان عادت کنن
    اگر تعدادشون بیشتر باشه این مشکل بر طرف میشه
    دفعات غذا دهی رو زیاد کنید ولی هر بار خیلی خیلی کم غذا بدید....به حدی که در هر نوبت به هر کدونشون یک یا 2 عدد غذای ریز خشک برسه.اینجوری شرطی میشن و میفهمن هر بار رد شدن شما از جلوی تانک مساوی هست با غذا.به مرور غذاشون رو بیشتر کنید(حجمش رو)

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    سلام

اقا بابک یه سوال داشتم
    من هر 4 روز یک بار تانکمو سیفون میکنم دیسکسم کاملا به سیفون کردن عادت کرده و هرموقع سیفون میکنم میره یه گوشه و بعد از سیفون میاد بالا و هیچ مشکلی نداره. امروز برخی از جاهای تانکم به دلیل فوت کردن دیسکس روی شن ناهموار بود که من بادست به ارامی ناهمواری ها رو پر کردم. ولی از موقعی که این کارو کردم تنفس دیسکسم رفته بالا و تند تند نفس میزنه و در غذا خوردن هم مشکلی نداره الان 4-5 ساعتی میشه همینجوریه.
    میخواستم بدونم ایا انگلی وجود داره که فقط در کف تانک ، زیر یا بین ماسه رشد کنه؟ که این کارم باعث شده باشه دیسکسم انگلی یا ویروسی شده باشه ؟

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    سلام

اقا بابک یه سوال داشتم
    من هر 4 روز یک بار تانکمو سیفون میکنم دیسکسم کاملا به سیفون کردن عادت کرده و هرموقع سیفون میکنم میره یه گوشه و بعد از سیفون میاد بالا و هیچ مشکلی نداره. امروز برخی از جاهای تانکم به دلیل فوت کردن دیسکس روی شن ناهموار بود که من بادست به ارامی ناهمواری ها رو پر کردم. ولی از موقعی که این کارو کردم تنفس دیسکسم رفته بالا و تند تند نفس میزنه و در غذا خوردن هم مشکلی نداره الان 4-5 ساعتی میشه همینجوریه.
    میخواستم بدونم ایا انگلی وجود داره که فقط در کف تانک ، زیر یا بین ماسه رشد کنه؟ که این کارم باعث شده باشه دیسکسم انگلی یا ویروسی شده باشه ؟

ممنون
    سلام تا بابک میاد و جواب کامل تر رو میده من جوابتون رو میدم
    خیلی خیلی بعید به نظر میرسه که با صاف کردن ماسه ها دیسکس ویروس با انگل بگیره!!! من فکر میکنم محال ممکنه!!!!
    شاید دلیل تنفس سریع ماهیتون به خاطر وجود کلر یا کلرامین تو اب جدیدیه که سیفون کردین و احتمالش هست که اکسیژن محلول در اب هم پایین باشه
    اگه موارد بالا بوجود نیامده باشه اونوقت میشه به بیماری مشکوک شد ولی قضیه ماسه ها رو کلا فراموش کن دوست عزیز

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    سلام

اقا بابک یه سوال داشتم

ممنون
    همونطور که دوستمون اشاره کرد غیر ممکنه
    دلیلش هر چیزی میتونه باشه جز اونی که شما حدس زدید
    24 ساعت زمان بدید به ماهی اگر مشکل حل نشد با عکس از وضعیت کلی تانک گزارش کنید

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود بچه ها

آقا 3 تا از دیسکس هام خیلی کم چشماشون تار شده ! البته خیلی کم

غذا هم میخورن مشکل خواصی ندارم فقط هر کسی از جلو تانک رد میشه میترسن و سریع میرن و پشت گیاه ها مخفی میشن

نمیدون شاید احتمالن بخاطر برخورد با اشیاه موجود باشه !

شما چه حدسی میزنید ؟

با تشکر

داود

صفحه 3 از 269 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)