صفحه 269 از 269 نخستنخست ... 169219250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269
نمایش نتایج: از 2,681 به 2,687 از 2687
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    26598
    سلام آقا واسه انگل و کرم روده ای نماتودها بایید چقدر لوامیزول ریختبستش به گرمه پنج گرمی ولی درمان به میلی گرم الان تانک برای درمان من 100لیتره یعنی بایید چند گرم ازش استفاده کنم با تشکر از همه اساتید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    به نظر من 0.5 کافی است خواستی کم تر 1.5 گرم استفاده کن

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmalekipour نمایش پست ها
    سلام آقا واسه انگل و کرم روده ای نماتودها بایید چقدر لوامیزول ریختبستش به گرمه پنج گرمی ولی درمان به میلی گرم الان تانک برای درمان من 100لیتره یعنی بایید چند گرم ازش استفاده کنم با تشکر از همه اساتید
    سلام. 2 میلی گرم در لیتر به مدت 24 ساعت. بعد از 7 روز دوباره با همین دوز تکرار شود.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آبزیان
    شماره عضویت
    26954
    سلام، حدود 3 تا 4 روزه که ماهی های آکواریوم دچار ایک شدن اولین علایم رو دیسکس ها نشون میدادن اما متاسفانه دیر اقدام کردم چون شک داشتم ایک باشه یا نوعی دیگه تا اینکه امروز سفیدک ها روی چندتا از دیسکس ها و نئون پدیدار شدن و تو این مدت یک دیسکس 2 اینچی روز دوم بیماری تلف شد که نمیدونم به چه دلیل بود هیچ نشونه ای از ایک نداشت و خودشو نمیمالید یا حرکات تند نداشت به یکباره در عرض 2 3 ساعت تغییر حالت پیدا کرد و جفت چشماش بیرون زد تا حالا چنین چیزی ندیده بودم و نفهمیدم به چه دلیل بود غذا هم دل گوساله پیدا نکردم میکس دل گوسفند به همرا تترا بیتس و آرتمیا زنده و منجمد میدم، الان 9 دیسکس دوتا سایز 2، 2 تا سایز 4 و 5 تا سایز 3 تا 3.5 اینچ به همراه تعدادی کمی زبرا و چند گونه از تتراها که تعدادشون به 21 میرسه به همراه یک سیامی و دو تا حلزون کلیر تو تانک 200 لیتری هستند، آکواریوم پلنته و دما روی 26.5 ثابته و هر 4 روز 40 درصد سیفون دارم و از اونجایی که اکثر ماهی ها علایم بیماری رو دارن نتونستم به تانک قرنطینه بندازمشون, موقع آخرین سیفون اشتباه کردم و اب جایگزین رو هم دما نکردم و دما تا 24.5 درجه پایین اومد یا اینکه به یکی از نئون ها که جزو ماهی های قدیمیم بود شک دارم دلیل بیماری باشه، من امروز مقدار اب رو محاسبه کردم با توجه به بستر 8 قاشق غذاخوری نمک ید دار رو جوشوندم تا یدش از بین بره و به تانک اضافه کردم و میخوام دما رو تا دو روز به 32 برسونم حالا چندتا سوال داشتم اول اینکه آیا الان درمان با دما و نمک جواب میده یا این 3 4 روز دیگه دیر شده باید از دارو استفاده کنم با توجه به اینکه اکواریومم پلنته و اینکه آیا 2 روز کافیه بعد سیفون کنم و دوباره دو روز دیگه همینکارو کنم؟، سوال دومم اینه که گیاهام رو تست کردم تو مدت کوتاهی با دمای بالا از بین نمیرن اما ایا سیامی و تتراها میتونن 32 درجه رو تحمل کنن؟ و سوال آخرم اینه که دو تا دیسکس 4 اینچی دو روزه بدجوری استرس گرفتن و تا تکون میخورم میرن پشت چوب و سخت غذا میخورن البته امروز بهتر شدن و علایم بیماریشون کمتر شده فکر میکنین به خاطر ایکه یا ممکنه عوامل دیگه ای باشه چون بقیه دیسکس ها نرمالن با توجه به علایم شدید تری که دارن، دو سه روزه که کاملا هماهنگ کنار هم شنای ازاد دارن تو اکواریوم و قلمروشون پشت کنده چوبه در حالی که قبلا اونی که کمی درشت تر بود برای غذا اون یکیو میزد الان کاملا کنار همن ولی بقیه دیسکس هارو از قلمروشون دور نمیکنن به نظرتون ممکنه دیسکس تو این سایز جفت خودشو پیدا کنه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27314
    با سلام من فقط خواستم بپرسم ببینم که دیسکس های بزرگ مثلا ۳ اینچی ۲ اینچی رو آزار میدن یا نه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    28933
    سلام خدمت اساتید محترم
    بنده حدود ۱۰ روزه یک تانک ۲۵۰ لیتری رو ابگیری کردم و در روزهای اول اکوا سیف و فرداش باکتری ساز گرین استارت(ایرانیه) اضافه کردم و چندتا تترا و کوریدوراس انداختم، بعد از ۵_۶ روز نصف یک حبه قند و نصف دوز باکتری رو تمدید کردم و فرداش اب شیری رنگ شد و تا الان که حدود ۵ روز میگذره اب هنوز شفافیت لازم رو نداره متاسفانه...سوالم اینجاست چیزی که امروز مشاهده کردم دیدم ماهیا بدنشونو گاها بهم یا به شلنگ هوا میکشن و باله هاشونو میلرزونن که برام طبیعی نبود و ی مقدار نگرانم کرد که مبدا انگل پوستی باشه، البته زیاد اتفاق نمیفته شاید درطول نیم ساعت یکی دوبار...یکی ار دوستان میگفت که تو زیادی حساسی اینا تحرکات عصبی یا بخاطر تغییرات شرایط ابیه برای چرخه و اینا...ولی تجربه ۱۰ سالم البته تو ماهیان دیگه باعث شد بیخیال نباشم،البته تجربه اولم در نگهداری دیسکس...اساتید لطفا راهنمایی بفرمایند که چکار کنم ایا نمک بزنم و دمارو بالا ببرم؟ اگر بله ب چه مقدار و سیفون به چه صورت باشه؟ممنون
    اک ۲۵۰ لیتر ،فیلتراسیون تاپ فیلتر یک متری با یک لیتر سابستریت ایهایم،دما ۲۹، ماهیا غذا خور خشک و میکس ۳وعده در روز ، بدون علائم ظاهری و به اشاره دست عکس العمل دارن ،فقط بیشتر اوقات کنار هم یا ۲به ۲ کف تانک ی گوشه ثابتا گاهی اوقات میچرخن و برای غذا همه بالا میان که این موضوع شاید بخاطر تعداد کمشون که ۵تاس یا جا عادت نکردن به تانک باشه دقیق نمیدونم..
    لطفا راهنمایی بفرمایید،ممنونم🙏🌹

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    29171
    سلام دوست عزیز هم سایز باشن بهتره ولی اختلاف یک اینچ خیلی مشکلی پیش نمیاره مشکل سایز جایی پیش میاد که مثلا شما یه گله مولد داری میری دو ستا دو سه اینچ میگیری و میریزی تو گله
    مهیار طاهری.تکثیر کننده ماهی دیسکس
    تکثیر کننده نژاد روتوایلر
    مدیریت مجموعه آکوامارکت
    Mahyar Taheri
    0919-2143847

صفحه 269 از 269 نخستنخست ... 169219250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)