صفحه 267 از 269 نخستنخست ... 167217248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,661 به 2,670 از 2687
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    23349
    سلام
    من دوتا ديسكس خريدم حدود سه هفته . سه روز پيش يكي از ماهيا بال هاش سفيد شد و بعد ريخت الان ديقه ادامه ندار البته تمام ابو سيفون كردم ولي ماهي غذا نمي خوره فقط وقتي غذا ميدم به ماهي ماده حمله ميكنه از هيچ داروي استفاده نكردم غذا هم ميكس دل و غذاي خشك.اگر امكان داره ايدي تلگرام بدين فيلم يا عكس بفرستم ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    همینجا عکس ماهی بیمار رو بزارید این دیگه چجور در خواست کمکیه که آی دی تلگرام بدید عکس بدم !

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    23413
    سلام.جا داره تشکر کنم از اساتیدی که وقت میذارن.من تازه میخوام دیسکس داریو شروع کنم.تانکمو اماده کردم و اب داره چرخشو طی میکنه.و تا چند روز اینده ۷ تا دیسکس میخرم.خواسم بدونم با این وجود نیاز به قرنطینه دارم؟ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

3 سال دیسکس دارم ومعمولا هر 7-8 ماهی به مشکل میخورم و تلفات میدم که البته همش هم تقصیر خودم!

10 روز پیش تعدادی کوریدوراس گرفتم و یک کت پوزه بوته ای متاسفانه بدون قرنطینه وارد اکواریوم اصلی کردم!

در ابتدا به نظرم دیسکسها دچار مشکل پوسیدگی باله و دم شدند اما بعد با توجه به علایم دچار مشکل کیسه هوایی شدند و 2 روز دیسکس ها رو توی قرنطینه با تتراسایکلین درمان کردم ولی امروز 2 تا تلفات داشتم و به نظرم وضعیتشون مدام بدتر از قبل میشد و مجبور به قطع درمان با تتراسایکلین شدم!

دیشب با مراجعه به همون مغازه و دادن شرح حال و اعتراض برای سلامت ماهیا بهم ی دارو از شرکت آزو (Magic Disease Treatment)فروخت که وقتی بازش گردم متوجه شدم از ترکیبات متیلن بلو هست
    میتونم متیلن بلو و نمک و سولفات منیزیم بزنم به جای تتراسایکلین؟

در حال حاضر همگی ماهیا بدون تعادل هستند و سرهاشون بالا ویکی هم در کف اکواریوم

لطفا راهنمایی بفرمایید
    پیشتر از راهنمایی های ارزشمندتون سپاسگزارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    چقدر عجیب که بعد از ۳ سال و این همه بلایی که سرتون اومده هنوز هم اشتباهات به این پیش پا افتاده ای انجام میدید، و برای حل کردنش هم اینقدر ناتوان هستید! در ضمن تکلیفتون هم مشخص نیست با خودتون. اگر اینقدر تشخیصتون خوبه که خوب...برای تشخیص پوسیدگی باله و دم ... از درمان مربوطه استفاده کنید. برای بیماری کیسه هوایی که تشخیص دادید هم از درمان بیماری کیسه هوا استفاده کنید اینا که همش موجوده! تشخیص هم که دادید خودتون مثلا تترا سایکلین باید بزنید. جواب هم نگرفتید. حالا هم که درگیر این هستید که آیا آزو جایگزین خوبی برای تترا هست؟ اصلا مگه تترا سایکلین اثر کرد که حالا نگران هستید ااین جایگزین خوبی براش باشه یا نه؟ جایگزین خوب رو مغعمولا برای چیزی در نظر میگیرند که خوب جواب داده و کار کرده و حالا مجبورن عوضش کنند.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    چقدر عجیب که بعد از ۳ سال و این همه بلایی که سرتون اومده هنوز هم اشتباهات به این پیش پا افتاده ای انجام میدید، و برای حل کردنش هم اینقدر ناتوان هستید! در ضمن تکلیفتون هم مشخص نیست با خودتون. اگر اینقدر تشخیصتون خوبه که خوب...برای تشخیص پوسیدگی باله و دم ... از درمان مربوطه استفاده کنید. برای بیماری کیسه هوایی که تشخیص دادید هم از درمان بیماری کیسه هوا استفاده کنید اینا که همش موجوده! تشخیص هم که دادید خودتون مثلا تترا سایکلین باید بزنید. جواب هم نگرفتید. حالا هم که درگیر این هستید که آیا آزو جایگزین خوبی برای تترا هست؟ اصلا مگه تترا سایکلین اثر کرد که حالا نگران هستید ااین جایگزین خوبی براش باشه یا نه؟ جایگزین خوب رو مغعمولا برای چیزی در نظر میگیرند که خوب جواب داده و کار کرده و حالا مجبورن عوضش کنند.
    درود بر شما اقا بابک عزیز
    من همیشه از راهنمایی ها و پست هاتون استفاده میکردم و مدیون شما هستم و همیشه کمکم کردید. عذر میخوام که باعث ناراحتی شما شدم. این چند روز مدام نشونه های بیماری تغییر میکرد! مطمینم که اشتباه کردم و اگر تجربه کافی داشتم و یا درمان درستی رو شروع کرده بودم الان وضع ماهیام بهتر بود
    درمان کیسه هوا شما رو خوندم و عرض کردم با تترا سایکلین بدتر شدند نه اینکه خدایی نکرده روش اشتباه باشه ماهیام به خاطر درمان های اشتباه من ضعیف شدند! اصلا شاید تشخیصم هم اشتباه باشه!
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=381

حالا چی دستور میفرمایید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19586
    با سلام
    بهترین راه برای پاکسازی آکواریوم و ماهی ها از انگل های پوستی و آبششی چیه؟
    درمان رو میخام در تانک اصلی انجام بدم چون فکر میکنم کل تانک در گیر این موضوع شده
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

در تانک اصلی انجام ندید...کنترل شرایط همیشه در حجم بالای آب سخت تره. همه ماهی ها رو به قرنطینه منتقل کنید، تانک اصلی اگر ۲-۳ هفته بدون ماهی و به طور کلی میزبان باشه، عملا چرخه زندگی بیشتر انگل های شناخته شده آکواریومی متخل میشه و از بین میرن. اگر در این مدت به صورت دستی آمونیاک هم به آب اضافه کنید سیکلتون هم از بین نمیره!

انواع مختلفی از انگل آبششی وجود داره ولی رایج ترین نوعش داکتیلوجیروس (ترماتود) هست که با پرازیکوانتل درمان میشه. دارو های تجاری مثل Gyrodol و ... هم ماده موثرشون همین پرازیکوانتل هست. در هر صورت همیشه عامل بیماری انگل آبششی این نوع کرم نیست و گاهی انواع دیگری از جمله تک یاخته ای ها و ... هم میتونن باعث این مشکل در ماهی بشن . فرمالین ۳۷ درصد از نظر اثر بخشی و پوشش گسترده تر درمان مطمعن تریست ولی بهر حال خطر استفاده ازش هم بیشتره. فرمالین سمیت خیلی بیشتری داره، برای انسان هم خیلی خطرناکه، حلالیت اکسیژن در آب رو به شدت پایین میاره، اگر زخم باز و خراش و ... روی بدن ماهی باشه میتونه آسیب بزنه، تحت شرایطی میتونه با نمک واکنش منفی بده و ....

انگل های پوستی تنوعشون بیشتره. از تک یاخته ای گرفته تا کرمی و سخت پوست لرنه آ و حتی شپشک و ... بخشی از این موارد هستند. بعضی هاشون با فرمالین از بین میرن، بعضی با مالاچیت گرین، ترکیبات مس دار، برخی با نمک، آکریفلاوین، مترونیدازول ، کلروکوئین فسفات و ....

شاید اگر فقط قرار به استفاده از یک دارو باشه اکسید کننده ای مثل پرمنگنات پتاسیم برتری نسبی داره ولی باز هم حتما هست مواردی که دارویی یا سمی بهتر از حتی پرمنگنات (تو اون مورد خاص) عمل کنه.

بنا بر این چیزی تحت عنوان بهترین دارو یا کامل ترین دارو و ... وجود نداره و بسته به شرایط از یک حتی ترکیب ۲ دارو استفاده میشه کرد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    23660
    سلام خدمت اساتید گرام و کلیه دوستان
    جناب استاد آژیده عزیز، حضرتعالی در تاپیک مربوط به تنفس سریع و تک آبشش دیسکس فرموده اید که این مشکل می تواند در اثر مسمومیت ماهی با آمونیاک باشد.
    حال سوال بنده این است که آیا مشکل حاصله از این نوع مسمومیت با بهبود شرایط آب و به مرور زمان مرتفع خواهد شد یا خیر؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سبرسث
    شماره عضویت
    22516
    ممنون بابته توضیحاته کاملتون
    بهترین وکیل دادگستری

صفحه 267 از 269 نخستنخست ... 167217248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)