کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18831
    نوشته اصلی توسط zomorod
    با سلام خدمت اقای اژیده سال نو شما مبارک میدونم الان بمن میگن بهش گفتم تو تاپیک عمومی سوال بشه باز این کارو کرد ولی نظر شما برای من خیلی مهمه و قول میدم که دیگه تکرار نشه الان حدود 10 روزی میشه که دو عدد ماهی دیسکس که فکر کنم نژادش گیانت فلورا باشه اگه اشتباه نکنم به تانک اضافه کردم سه چهار روز اول خوب بودن که یهو (البته بگم غذا براشون صبح کرم خشک و ظهر پولکی تترا مخصوص دیسکس و غروب براشون دل گوساله+سیر+اسفناج) میدادم که صبح کرم خشک رو براشون زیاد ریختن من که غروب خونه اومدم دیدم اون دیسکس سفیده و دوتایی که از همه کوچیکتر هستند به پهلو کف اکواریوم خوابیدن و تند تند نفس میزنند بقیه خوب بودن بعد از مدتی همه به اون درد مبتلا شدند به غیر از اون نارنجی همه رو به تانک قرنطینه انتقال دادم بعد از چند ساعت در تانک قرنطینه دور تادور اک لبه اب یه چیز زرد رنگ مثل کثیفی غذا و در ته تانک هم یه لایه زرد رنگ پوشیده شده بود من مقدار یه قاشق چایخوری کمتر سولفات منیزیم داخل تانک ریختم و تا غروب موندم بعد همه رو به تانک اصلی انتقال دادم حالاحال همه به غیر از اون تا بزرگ و اون قرمزه که سیاه شده همه خوبند و این رو هم بگم که غذا کرم خونی منجمد میدم همه میخورند ولی اون دو تا بزرگتر میل زیادی به غذا ندارن ولی خیلی کم میخورنددر ضمن اب اکواریوم کدر شده و چیزهایی سفید رنگ تو اب معلق هستش ممنون میشم منو راهنمایی کنید سپاسگزارم
    نا گفته نشه که phاب روی 7 دمای اب رو به تدریج تا 33درجه داخل اب هم رزین گذاشتم اگه اشتباه نباشه همیشه از اول تا الان هم توی اب من نمک میریزم میخواستم بدونم میشه به اکواریوم داروی سراپروتازول اضافه کرد یا نه و چقدر؟ قربان شما
    ویرایش توسط zomorod : 25th March 2016 در ساعت 07:09 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام، سرا پورتازول رو به چه دلیلی انتخاب کردید؟ مشکل دیسکس های شما میتونه بیماری ویروسی پلیگ باشه .

http://www.parsipet.ir/thread11415.html

عکس دیسکس های بیمار رو بزارید لطفا

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18850
    باعرض سلام خدمت استاتید گرامی
    من 10 دیسکس داشتم ، که 5 تاشون 4 و 3 اینچی هستن، 5 تا هم 2 اینچی، از دیشب دیسکس های کوچیک شروع کردن به گوشه گیری ، و تا الانم دوتاشون مردن، هیچ علایمی از بیماری نداشتن، بقیشون رو به تانک کوچیکتر انتقال دادم ، دما رو بالاتر بردم ،حدودا 31 ، بازم همون طور موندن ، ابشم چند بار عوض کردم ، میشه کمکم کنین ازدست شون ندم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیز بابت اتفاقی که برای دیسکس هاتون افتاده متاسفم ولی اینجوری نمیشه کمکی کرد . قبل از هر چیز عکس های واضح یا حتی فیلم از وضعیت تانک و ماهی ها بزارید، عکس دیسکس ها از نزدیک باشه . و جدای اون وضعیت رو بر مبنای این تاپیک گزارش کنید :

http://www.parsipet.ir/thread617.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18831
    با سلام خدمت همه بزرگواران اقای اژیده از این که مزاحم اوقات شریف شما میشم منو به بزرگواریتون ببخشید عکس رو میزارم و این رو اضافه کنم که خیلی کم مدفوع ماهی رو روی اب میبینم اوضاع ماهیهای کوچک خوبه ولی اون تا بزرگ ها همیشه گوشه گیر و به صورت اوریب شنا در جا میکنند ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18850
    سلام اقای اژیده، دمای اب 28 درجه بود، 8 تا دیسکس سالم داشتم که با اعتماد به حرف فروشنده دوتا دیگه بهشون اضافه کردم، تقریبا 1 هفته پیش، از فیلتر سلطی به همراه تاپ فیلتر استفاده میکنم، البته بخاطر انبوه گیاه سیستم دی اکسید کربن دارم، همه دیسکس های ریز سایز تلف شدن، ولی از 5 تای مونده سه تا کاملا سرحالن و برای غذای میان، ولی دوتای دیگه باله هاشون رو بستن و یه گوشه موندن، امروز عصر وقتی رسیدم خونه دیدم از بدنشون مایع سفید رنگی زده بیرون سیاه شدی رنگ ندارن، اونها رو تانک قرینطه انقال دادم و از دارویی بنام اکری فلاوین استفاده کردم، دما رو 30 درجه رسوندم ، بازم بابت سوال طولانیم از شما معذرت میخوام ،الان امکان ارسال عکس ندارم ، خیلی معذرت میخوام فردا براتون ارسال میکنم
    ویرایش توسط Arash anra : 27th March 2016 در ساعت 03:19 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18850
    سلام ادب خدمت اقای اژیده،
    این عکس از تانک قرنطینه هستش استاد
    ویرایش توسط Arash anra : 27th March 2016 در ساعت 11:59 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash anra نمایش پست ها
    سلام ادب خدمت اقای اژیده،
    این عکس از تانک قرنطینه هستش استاد
    سلام مجدد

توصیه من به شما اینه :

۱.سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلیگرم هر ۳۰ لیتر
    ۲.نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر
    ۳.سرا مایکاپور یک قطره هر یک لیتر
    ۴.نمک یک قاشق غذا خوری هر ۲۵ لیتر

هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ تعویض آب و تجدید دارو ها (هر چهار مورد) به مدت ۷ روز. غذا دهی سنگین به هیچ عنوان نداشته باشید. اگر غذا میخورن خیلی کم به خصوص در ۲-۳ روز اول

اگر مایکاپور پیدا نکردید سرا امنیپور رو جایگزین کنید . اگر نه محلول آکریفلاوین خالی . به هر حال سعی کنید مایکاپور رو تهینه کنید هر جور شده
    درمان رو در قرنطینه انجام بدید نه در تانک اصلی. ترکیب فوق به گیاها آسیب جدی میزنه
    موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th March 2016 در ساعت 12:25 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18831
    با سلام خدمت همه بزرگواران اقای اژیده از این که مزاحم اوقات شریف شما میشم منو به بزرگواریتون ببخشید عکس رو میزارم و این رو اضافه کنم که خیلی کم مدفوع ماهی رو روی اب میبینم اوضاع ماهیهای کوچک خوبه ولی اون تا بزرگ ها همیشه گوشه گیر و به صورت اوریب شنا در جا میکنند ممنونhttp://up.parsipet.ir/fileuser-1000001204.html
    ویرایش توسط zomorod : 27th March 2016 در ساعت 03:00 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18850
    با عرض سلام و ادب مجدد خدمت استاد گرامی، اقای اژیده، استاد اون سه تا دیسکسو به ظاهر سالم رو به تانک قرنطینه انتقال بدم؟ و پیدا کردن داروهای تخصصی تو شهر ما تقریبا غیر ممکنه میتونم از داروهای انسانی استفاده کنم ، اگه جواب مثبت هست راهنمایی کنین،
    ویرایش توسط Arash anra : 27th March 2016 در ساعت 04:36 PM

صفحه 249 از 269 نخستنخست ... 149199230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)