کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام خسته نباشید
    من یه ديسکس دارم که چند هفته پیش با پانکتول JBL بیماری پوستيش درمان شد اما بعد از اون ديسکس بد غذا شد و غذای خشک نخورد
    چندین بار براش ارتمياي زنده تهیه کردم و به خوبی میخورد اما بازم غذای خشک نمیخوره و در ضمن داره ضعیف میشه
    وضعیت آب و تا جایی که در توانم هست خوب نگه داشتم و از JBL Atvitol هم استفاده میکنم
    غذا هم ocean nutrition و tetra beats و گاهی میکس دل میدم
    سیفون هم یک روز در میان ۵۰%
    واقعا نمیدونم مشکلش چی هست
    ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دیسکستون میکس دل هم نمیخوره؟ اگر میکس دل میخوره مشکلی نیست و به مرور مجددا به سمت غذای خشک میاد. اگر هنوز دل میخوره اصلا لزومی نداره آرتمیا و کرم خونی و ... بدید چرا که باعث میشه بیشتر به غذای خشک بی میل بشه. یک عکس دیگه (واضح تر) از دیسکس مورد بحث بزارید ، میخوام ببینم لاغر شده یا خیر . اگر نه اصلا مشکلی وجود نداره و صبر کنید . همین که ببینه سایر ماهی های گله به غذای خشک هجوم میارن به مرور باعث ترغیبش به غذا میشه. در ضمن از مواردی مثل عدم وجود بیماری انگل روده ای (هر شکلیش) و یا هر بیماری دیگری اطمینان حاصل کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دیسکستون میکس دل هم نمیخوره؟ اگر میکس دل میخوره مشکلی نیست و به مرور مجددا به سمت غذای خشک میاد. اگر هنوز دل میخوره اصلا لزومی نداره آرتمیا و کرم خونی و ... بدید چرا که باعث میشه بیشتر به غذای خشک بی میل بشه. یک عکس دیگه (واضح تر) از دیسکس مورد بحث بزارید ، میخوام ببینم لاغر شده یا خیر . اگر نه اصلا مشکلی وجود نداره و صبر کنید . همین که ببینه سایر ماهی های گله به غذای خشک هجوم میارن به مرور باعث ترغیبش به غذا میشه. در ضمن از مواردی مثل عدم وجود بیماری انگل روده ای (هر شکلیش) و یا هر بیماری دیگری اطمینان حاصل کنید.

این دو عکس برای امروز هستن
    نسبت به قبل که لاغر تر شده اما الان تو این وضعیت
    کمی غذای خشکم میخوره به تازگی اما خیلی کم
    مدفوع سفید ندیدم داشته باشه اگه نوع دیگه ای از انگل و هم داره نمیتونم تشخیص بدم راستش
    میکس و هم کما بیش میخوره
    ویرایش توسط oppenheimer : 20th February 2016 در ساعت 05:00 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بله این دیسکس کمی ضعیف به نظر میرسه و بیشتر شبیه به دیسکس هاییست که بیماری مزمن و قدیمی داشتند یا دارند...به هر حال حالا که غذا میخوره، به شما روزی ۷-۸ بار یا حتی بیشتر غذادهی (به میزان خیلی کم در هر بار) توصیه میکنم. و اینکه مترونیدازول خوراکی هم میتونید با مخلوط دل بهش بدید تا در صورت احتمال وجود انگل های تک یاخته ای روده ای مثل هگزامیتا این مشکل هم درمان بشه. در این پروسه به شرطی که دما خیلی بالا نباشه، میتونید ۲-۳ درجه افزایش دما داشته باشید. یعنی اگر مثلا ۲۸-۲۹ بوده دما میتونید تا ۳۱ یا حد اکثر ۳۲ درجه سانتیگراد افزایش بدید. اگر بالا بوده که هیج....بالا بردن ۲-۳ درجه ای دما علاوه بر قوی تر کردن سیستم ایمنی ماهی، سوخت ساز و متابولیسم رو سریع تر میکنه و اشتهای ماهی برای غذا خوردن چند برابر بیشتر میشه

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن، مرغ مینا
    شماره عضویت
    18487
    سلام به کلیه اساتید محترم
    از شخص کاملا قابل اعتمادی دو عدد دیسکس سایز 4 خریداری کردم دیسکس ها کاملا سالم بوده و در تمام مدت زیر نظر داشتم و از سایز دو اینچ ایشون اونها رو به چهار اینچ تبدیل کرده و من خریداری کردم در کلیه این مدت دیسکس ها رو زیر نظر داشتم و هفته ای سه چهار بار به اونجا سرکشی می کردم. بمدت دو هفته دیسکس ها در تانک من و بابقیه دیسکس ها نگهداری می شن تو این مدت غذا خور نشدن. نه غذای خشک و نه میکس دل در حالی که عده ای از دیسکس های قبلی خودم کاملا غذا خور هستند و با اشتهای زیادی غذای می خورن اما در مورد دو دیسکس جدید و دو تا از دیسکس های قبلی خودم این امر صادق نیست.
    تانک به مدت دو ماه هست راه اندازی شده و در تانک نوزده عدد دیسکس نگهداری می کنم شدت نور کم محل قرار گیری تانک در جایی با رفت و آمد کم بدون استفاده از هیچ نوع تزیینات در تانک. سیفون ده الی 20 درصد روزانه تغذیه چهار الی پنج مرتبه در روز. دو مرحله تغذیه با میکس دل یک بار تغذیه با غذای of (محصول شرکت اوشن فری)، یکبار تغذیه با گرانول D-allio pluse شرکت تروپیکال و یک بار هم تغذیه با گرانول 36 درصد spirulina super fort شرکت تروپیکال صورت می گیره.(دقیقا شخص فروشنده هم از این غذا ها جهت تغذیه استفاده می کنه) دمای تانک هم 30 درجه سانتی گراد. کلیه دیسکس ها شرکت نا دیسکس مالزی.
    مشکلات بوجود اومده:
    1- با وجود گذشت دو ماه ماهی ها همچنان استرس دارن و به حر کت دست عکس العمل نشون نمی دن ولی بعد از دور شدن من از تانک بلافاصله به سمت میکس دل حجوم میارن اما در وسط غذا خوردن یکدفه خود به خود می ترسن و فرار می کنن. در بقیه موارد هم تا من به تانک نزدیک میشم همه در یک گوشه جمع میشن ولی زمانی که از تانک دور هستم در همه جای تان می گردن. فقط در روزهایی که آرتمیا می خورن همه با کمال پر رویی به سمت من میان.
    2- دو ماهی جدید هنوز بعد از گذشت دو هفته غذا خور نشدن و تنها یکی از اونها مقدار کمی به میکس دل نوک می زنه و دیگه از خوردن دست می کشه. در تمام این مدت هم در شش روز پیاپی گلیه ماهی ها با ارتمیا زنده تغذیه شدن که ماهی های مذکور هم کاملا تغذیه نمودن
    3- یکی از ماهی های جدید در سرش سوراخ ایجاد شده و این سوراخ در حال گسترش پیدا کردن هست.( متاسفانه یکی از ماهی های دیگه شخص فروشنده هم قبلا به همین بیماری مبتلا شده بود که سریعا به تانک قرنطینه انتقال داده بود اما درمان نشد و مرد و بعد ار گذشت یک ماه از مردن اون ماهی و حصول از اطمینان سالم بودن بنده اقدام به خریدن ماهی های جدید کردم)
    هیچ علایم بیماری دیگری در سایر ماهی ها و ماهی مذکور دیده نمی شه. مدفوع سیاه رنگ در ماهی هایی که تغذیه می کنن، هر دو باله کنار کاملا همزمان باله می زنه آب شش ها کاملا مرتب کار می کنن. باله های پشتی رو هم همه ماهی ها حتی ماهی مذکور کاملا باز نگه میداره رنگ کلیه ماهی ها کاملا طبیعی و خوش رنگ.
    ابعاد تانک 330 لیتر هست (طول 120، ارتفاع 60، عرض پنجاه) که برای تصفیه از یک فیلتر سطلی پنج مرحله ای با قدرت 2000 لیتر بر ساعت به همراه یک فیلتر اینترنال با دو سبد و با قدرت 2000 لیتر بر ساعت که با یک شلنگ خروجی اون به تاپ فیلتر متصل میشه استفاده می .( آب کاملا کریستاله)
    از دو عدد پمپ هوا چهار لول که دو لول اون در تانک اصلی و دولول در تانک قرنطینه استفاده شده و همینطور یک عدد پمپ هوا شارژی 10000 سوبو که هر دو در تانک اصلی قرار داده شده بهمراه دو عدد سنگ هوای استوانه ای جهت هوا دهی استفاده می شه.
    بخاری هم از نوع 250 وات ویبرو هست که بدنبال یک بخاری مناسب صد وات دیگه هم می گردم تا بصو.رت هم زمان استفاده کنم
    ججم تانک دپو 200 لیتر و کاملا هم دما با انک اصلی برای بیت درصد سیفون تانک اصلی تقریبا 50 درصد از اب تانک دپو استفاده میشه
    سیفون هم عرض شد که روزانه ده الی بیست درصد.
    چرخه رو هم در ابتدا با استفاده از باکتری 8000 اوشن فری طی کردم.
    در حدود یک ماه بعد احتمال دادم شاید ریشه استرس از چرخه باشه که مجددا از 30 میل bacto active تروپیکال استفاده کردم گه مناسب برای راه اندازی اکواریوم با حجم 450 لیتر هست.
    و مجددا دیشب هم بعد از سیفون از یک کپسول بیو دایجست استفاده کردم گه برای کمک به چرخه در تانک های راه اندازی شده تا حجم 1000 لیتر استفاده می شه
    لطفا در خصوص کاهش استرس ماهی ها و درمان بیماری سوراخ در سر راهنمایی بفرمایید.
    اقدامات انجام گرفته تا الان جهت رفع مشکلات
    1- استفاده از چند نوع باکتری زنده که در بالا مفصلا توضیح داده شد
    2- استفاده از داروی stress guard شرکت سیچیم مطابق با مصرف دارو که تاثیر کوتاه مدت داشت ولی در کل باعث کم تر شدن نسبی استرس در ماهی ها شد
    3- استفاده از داروی paraguard سیچیم مطابق با دوز مصرف
    4- استفاده از نمک بدون ید به ازای هر 40 لیتر یک قاشق غذا خوری سر پر
    لازم به ذکر است که موارد فوق بصورت همزمان مورد استفاده قرار نگرفته و در حال حاضر فقط از نمک به میزان گفته شده در تانک اصلی استفاده می کنم

در شب هم بخاطر اینکه محل قرار گیری تانک کم نور بود دیشب یک رشته لامپ ال ای دی قرمز رنگ رو برای مدت شب به تانک اضافه کردم.

در اخر بخاطر طولانی شدن پست بنده از همه شما دوستان گرمای عذرخواهی می کنم خواستم کلیه جزییات و اقدامات رو توضیح بدم تا بهتر از شما استید راهنمایی بگیرم.
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بله این دیسکس کمی ضعیف به نظر میرسه و بیشتر شبیه به دیسکس هاییست که بیماری مزمن و قدیمی داشتند یا دارند...به هر حال حالا که غذا میخوره، به شما روزی ۷-۸ بار یا حتی بیشتر غذادهی (به میزان خیلی کم در هر بار) توصیه میکنم. و اینکه مترونیدازول خوراکی هم میتونید با مخلوط دل بهش بدید تا در صورت احتمال وجود انگل های تک یاخته ای روده ای مثل هگزامیتا این مشکل هم درمان بشه. در این پروسه به شرطی که دما خیلی بالا نباشه، میتونید ۲-۳ درجه افزایش دما داشته باشید. یعنی اگر مثلا ۲۸-۲۹ بوده دما میتونید تا ۳۱ یا حد اکثر ۳۲ درجه سانتیگراد افزایش بدید. اگر بالا بوده که هیج....بالا بردن ۲-۳ درجه ای دما علاوه بر قوی تر کردن سیستم ایمنی ماهی، سوخت ساز و متابولیسم رو سریع تر میکنه و اشتهای ماهی برای غذا خوردن چند برابر بیشتر میشه

موفق باشید
    ممنون از راهنماييتون
    شروع کردم این پروسه رو ولی ماهی حتی کمتر از قبل داره غذا میخوره و حتی میشه گفت نمیخوره
    و خب وقتی غذا نخور غذا دهی زیاد کمکم نمیکنه
    نظرتون چيه ؟ صبر کنم با همین رویه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12442
    با سلام خدمت دوستان.با تبریک سال نو و ارزوی سالی پربرکت واسه همتون.من دوتا از دیسکسام با یک باله شنا میکنن و الانم یک ور افتادن و تنفس شونم سخت شده.دمارو بردم بالا و نمکم اضافه کردم؟چطوری میتونم نجاتشون بدم؟با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_4988 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.با تبریک سال نو و ارزوی سالی پربرکت واسه همتون.من دوتا از دیسکسام با یک باله شنا میکنن و الانم یک ور افتادن و تنفس شونم سخت شده.دمارو بردم بالا و نمکم اضافه کردم؟چطوری میتونم نجاتشون بدم؟با تشکر
    سلام
    عکس بزارید + زمان راه اندازی + تغذیه + سیفون + سایز دیسکس + حرکت انتحاری ای که اخیرا زده باشید
    دیسکس به این راحتی چپ نمیکنه و خیلی مقاومه
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18366
    باسلام خدمت تمامی دوستان
    چند مدت پیش یک اکواریوم از دیسکسام دچار بیماریه هگزامیتا خدارو شکر با دارو درمان شدن اما هنوز یه مشکل دارم که حتی قبل از این بیماری هم اونو داشتم دیسکسا بعد از 2 تا 3 بار غذا دهی البته به اندازه منطقی روی اب میان بعد از چند لحظه یکیشون با یه حرکت شدید باعث فرار بقیه میشه البته هردفعه یکیشون الان دیگه علامت بیماری قبلی دیده نمیشه دمای اب 31 درجه پمپ روشنه سیفون یک سوم هر دو روز هیچ ماهی دیگه ای هم کنارشون نیست این حرکت انی باعث میشه خودشونو بکوبن به دیواره ی تانک اگه میشه راهنمای کنید
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial z نمایش پست ها
    باسلام خدمت تمامی دوستان
    چند مدت پیش یک اکواریوم از دیسکسام دچار بیماریه هگزامیتا خدارو شکر با دارو درمان شدن اما هنوز یه مشکل دارم که حتی قبل از این بیماری هم اونو داشتم دیسکسا بعد از 2 تا 3 بار غذا دهی البته به اندازه منطقی روی اب میان بعد از چند لحظه یکیشون با یه حرکت شدید باعث فرار بقیه میشه البته هردفعه یکیشون الان دیگه علامت بیماری قبلی دیده نمیشه دمای اب 31 درجه پمپ روشنه سیفون یک سوم هر دو روز هیچ ماهی دیگه ای هم کنارشون نیست این حرکت انی باعث میشه خودشونو بکوبن به دیواره ی تانک اگه میشه راهنمای کنید
    با تشکر
    سلام
    از استرسه احتمالا،سعی کنید موقع غذادهی حرکات ناگهانی انجام ندید.
    اگه فقط 1 دیسکس خاصه عکس بزارید شاید انگلی چیزی داره اگه هم حالات مریضی ندارن و سالمن از استرسه

صفحه 248 از 269 نخستنخست ... 148198229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)