کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فلاور
    شماره عضویت
    14436
    سلام
    استفاده از فرمالین با دوز هایی که جناب آژیده فرمودن برای انسان ضرر نداره؟
    موقع استفاده در تانک قرنطینه بعد از چه مدت سیفون و استفاده مجدد بشه ؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    17211
    ممنون از راهنماییت .
    انگل ابشش روی جفت نخوردن دیسکس تاثیر میزاره؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط karo rahimi نمایش پست ها
    سلام
    استفاده از فرمالین با دوز هایی که جناب آژیده فرمودن برای انسان ضرر نداره؟
    موقع استفاده در تانک قرنطینه بعد از چه مدت سیفون و استفاده مجدد بشه ؟
    فرمالین کلا برای انسان خطرناکه....تا حد امکان از تماس مستقیم با پوست و ... باید جلوگیری بشه. و سعی کنید در ظرف محلول اصلی رو هم در اتاق بسته یا بدون تهویه باز نکنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud11 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت .
    انگل ابشش روی جفت نخوردن دیسکس تاثیر میزاره؟؟

اینکه مستقیما روی جفت نخوردن و مثلا غریزه تولید مثل دیسکس اثر بزاره بعیده، ولی انگل آبششی اگر مزمن بشه به مرور باعث لاغری شدید دیسکس و در نتیجه ضعف سیستم ایمنی و .... میشه. چنین دیسکسی قاعدتا بعیده که تخم گذاری موفقی داشته باشه. در ضمن دیسکس مولدی که خودش ناقل انگل آبششی هست میتونه خیلی خیلی ساده انگل رو به همه بچه دیسکس های ۲-۳ هفته ای منقتل کنه.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 23rd June 2015 در ساعت 12:17 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فلاور
    شماره عضویت
    14436
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    فرمالین کلا برای انسان خطرناکه....تا حد امکان از تماس مستقیم با پوست و ... باید جلوگیری بشه. و سعی کنید در ظرف محلول اصلی رو هم در اتاق بسته یا بدون تهویه باز نکنید
    این دوزهایی که فرمودی بعد از چه مدت سیفون و استفاده مجدد بشه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    من فکر میکنم شما درست نخوندید دوست عزیز. از اول بخونید پست ها رو، هم در لینکی که گذاشتم هست هم اینکه ۲-۳ تا پست قبل از این پست شما اشاره کردم به همش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام بابت تاخیر عذر خواهی میکنم پستتون رو ندیده بودم

اگر اطمینان دارید که دیسکس ها انگل آبششی دارن، باید خدمتتون عرض کنم که قطعی ترین درمان ممکن استفاده از فرمالین ۳۷٪ آزمایشگاهی هست.

روش های مختلفی برای درمان به وسیله فرمالین وجود داره، انواع حمام های کوتاه مدت و استفاده با دوز پایین درتانک و ...

نکته ای که در مورد انگل آبششی به خصوص در مورد دیسکس وجود داره درمان نسبتا ساده ولی برگشت سریع انگل هست. باید از عدم وجود تخم و لار انگل بعد از درمان دیسکس ها اطمینان حاصل کنید

بر اساس تجربه من، بهترین روش درمان انگل آبششی در دیسکس استفاده از فرمالین در تانک اصلی در روز های اول، سوم، پنجم و هفتم هست. اگر منتقل کنید به قرنطینه و درمان کنید، بعد از بازگشت به تانک اصلی مجددا آلوده میشن.

http://www.parsipet.ir/thread392.html

1 تا 2 قطره به ازای هر گالن آب(هر گالن معادل 3.78 لیتر است) در آب های با سختی (GH) بین 0 تا 2
    2 تا 3 قطره به ازای هر گالن آب(هر گالن معادل 3.78 لیتر است) در آب های با سختی (GH) بین 3 تا 5
    4 تا 5 قطره به ازای هر گالن آب(هر گالن معادل 3.78 لیتر است) در آب های با سختی (GH) بالای 6

حتما فرمالین رو اول در یک لیوان یا ظرف کوچک از آب آکواریوم حل کنید و بعد داخل تانک بریزید. استفاده مستقیم در تانک توصیه نمیشه

چند نکته بسیار مهم بر اساس تجربیات خودم عرض میکنم که حتما رعایت کنید :

• هوادهی زیاد باشه
    • نمک نریزید. اساسا هیچ داروی دیگری نریزید
    • دما بالا نباشه. دمای ۲۸ یا حتی ۲۷ درجه عالیه
    • قبل از اضافه کردن هر دوز ۱۰۰٪ آب رو به هر شکلی که میتونید سیفون کنید
    • به هیچ وجهی از کاندیشنر ها، باکتری ساز ها و ضد کلر ها حتی از بهترینشون در دوره درمان استفاده نکنید. راهی ندارید جز صبر کردن و دپو کردن سنگین آب....برای مثال اگر آب رو با JBL Biotopol کلر زدایی کنید و در این آب از فرمالین استفاده کنید(حد اقل در مدت کوتاه پس از اضافه کردن بایوتوپول) میتونه باعث مرگ همه دیسکس ها بشه
    • قبل از هر سیفون و اضافه کردن دوز جدید، اول شیشه ها رو با اسکاچ تمیز خیلی زبر تمیز کنید. حالتی مثل رسوب در شیشه ایجاد میکنه

موفق باشید
    با سلام و عرض ادب مجدد

درمان همزمان انگل روده با مترونیدازول و انگل ابششی با لورنسیت را با ترس و لرز روی دیسکس ها انجام دادم که خداروشکر تلفات نداشتم و حال عمومی ماهیا رو به بهبود . ماهی که بیشتر از یک ماه غذا نمیخورد و فقط اسکلت سرش مقداری ضخامت داشت و بقیه بدن مثل کاغذ شده بود، به لطف شما و دیگر دوستان عزیز سایت از دیروز غذا میخوره!!
    اقای آژیده عزیز اومدم اینجا تشکر کنم که چشمم افتاد به پست بالا!!
    ماهیا توی قرنطینه درمان شدند و حالا که میخواهم به تانک اصلی برشون گردونم نگران برگشت انگل ابششی هستم!!
    تانکم با سامپش بیشتر از 550 لیتر ظرفیت داره که دپو کردن این مقدار آب توی اپارتمان تقریبا غیر ممکن و درمان با فرمالین توی تانک اصلی امکانپذیر نیست!!
    البته مدتی که ماهیا در قرنطینه بودند(12روز) تانک بدون ماهی بوده و کف خوارها هم با ماهیا تحت درمان بودند! منظورم از این جمله اینه که انگل ابششی بدون میزبان زنده میمونه؟ نیاز به ضدعفونی هست؟ توی تانک بعد از این مدت پلارینا که داره زندگی میکنه! پس شاید انگل ابششی هم باشه؟!
    150 گرم پرمنگنات پتاسیم هم دارم که به صورت پودر ولی توی سایت خوندم چسبها رنگ میگیرند که استفاده نکردم!
    شرمنده خیلی طولانی شد

باز هم ممنونم
    شاد و پیروز باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام
    یکی از ديسکس های من امشب حالت Head standing پیدا کرد یکباره
    البته امروز برق رفت ۲ ساعتی و ماهيام یه کم ترسیدن نمیدونم از استرس بوده یا بیماری کیسه هوایی داره ...
    یک بار دیگه هم قبلا برا چند ثانیه عدم تعادل داشته این ماهی
    دما ۲۹ هست
    نيتريت و آمونیاک ندارم
    سیفون هم یک روز در ميان ۷۰% دارم
    غذای خشک هم روزای اول نخسانده میدادم ولی یک ماهیه این کارو نمیکنم
    روزی ۴ وعده غذا دهی دارم ۲ بار خشک ۲ بار دل
    یک روز هم اصلا غذا نمیدم
    نظر دوستان چیه ... استرس یا مشکل کیسه هوایی؟ و راه حل چیه ؟
    ممنون
    ویرایش توسط oppenheimer : 27th June 2015 در ساعت 01:51 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    عکس دیسکس رو باید بزارید دوست عزیز. به رهر حال معمولا از استرس نیست و غذا دهی بد با غذای خشک عاملشه. و بیشتر هم پر خور ترین و پر اشتها ترین دیسکس ها رو درگیر میکنه. عموما مربوط به کیسه هوای دیسکسه....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب مجدد

درمان همزمان انگل روده با مترونیدازول و انگل ابششی با لورنسیت را با ترس و لرز روی دیسکس ها انجام دادم که خداروشکر تلفات نداشتم و حال عمومی ماهیا رو به بهبود . ماهی که بیشتر از یک ماه غذا نمیخورد و فقط اسکلت سرش مقداری ضخامت داشت و بقیه بدن مثل کاغذ شده بود، به لطف شما و دیگر دوستان عزیز سایت از دیروز غذا میخوره!!
    اقای آژیده عزیز اومدم اینجا تشکر کنم که چشمم افتاد به پست بالا!!
    ماهیا توی قرنطینه درمان شدند و حالا که میخواهم به تانک اصلی برشون گردونم نگران برگشت انگل ابششی هستم!!
    تانکم با سامپش بیشتر از 550 لیتر ظرفیت داره که دپو کردن این مقدار آب توی اپارتمان تقریبا غیر ممکن و درمان با فرمالین توی تانک اصلی امکانپذیر نیست!!
    البته مدتی که ماهیا در قرنطینه بودند(12روز) تانک بدون ماهی بوده و کف خوارها هم با ماهیا تحت درمان بودند! منظورم از این جمله اینه که انگل ابششی بدون میزبان زنده میمونه؟ نیاز به ضدعفونی هست؟ توی تانک بعد از این مدت پلارینا که داره زندگی میکنه! پس شاید انگل ابششی هم باشه؟!
    150 گرم پرمنگنات پتاسیم هم دارم که به صورت پودر ولی توی سایت خوندم چسبها رنگ میگیرند که استفاده نکردم!
    شرمنده خیلی طولانی شد

باز هم ممنونم
    شاد و پیروز باشید
    سلام، اگر مدت مشخصی بدون میزبان باشن معمولا از بین میرن....پلاناریا انگل نیست و نیاز به میزبان هم نداره. از آشغال ها و پس مانده های غذا که زیر شن و ماسه شما هنوز وجود داره تغذیه میکنه. البته من نمیگم لزوما انگل ها از بین رفتن ولی پلاناریا هیچ ربطی به انگل های آبششی دیسکس شما نداره. پلاناریا از همون غذایی تغذیه میکنه که دیسکس ازش تغذیه میشه. اگر تک یاخته باشه انگل خیلی زود ترمیتونه بدون میزبان از بین بره. ولی با توجه به اینکه شما با پرازیکوانتل موفق به درمان انگل آبششی دیسکس شدید، این نشون میده که انگل آبششی دیسکس شما از نوع کرمی و احتمالا ترماتود (داکتیلوجیروس - جیرو داکتیلوس) هست...و در این صورت بسته به دمای آب تخمش بین چند روز تا چند ماه طول میکشه تا هچ بشه

موفق باشید

صفحه 229 از 269 نخستنخست ... 129179210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)