صفحه 2 از 269 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 2687
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها

درود

عکس ها رو اشتباه گذاشتید....یعنی فقط لینکشون رو گذاشتید و داخل پست نمایش داده نمیشه

برای آموزش گذاشتن عکس در سایت اینجا رو مطالعه کنید :
    http://www.parsipet.ir/thread10848.html

ماهی های شما به احتمال زیاد پلیگ دارن....طاعون دیسکس یا پلیگ

دمای آب رو تا 32 درجه سانتی گراد بالا ببرید
    هر 20 لیتر یک قاشق نمک بدون ید اضافه کنید

به ازای هر 30 لیتر آب یک عدد قرص نیتروفورانتوئین اضافه نکید
    به ازای هر 60 لیتر آب هم یک عدد قرص سیپروفلوکساسین 500

7 روز پیاپی هر 24 ساعت یک بار آب رو 100% تعویض کنید (با آب بدون کلر و هم دما) و دارو ها رو تجدید کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    با عرض سلامی دوباره و اضهار شرمندگی بابت این همه مزاحمت بابک جان اگه سوالمو بد جا دارم مطرح میکنم عذر میخوام اقا من چند روز پیش رفته بودم داروخانه دامپزشکی برای تهیه فرمالین که بعد از درخواست از فروشنده داروخانه که خودشم اطلاعات کاملی داشت بهم گفت که بشکه 20 لیتری دارم و کمتر از نیست گفت وا3 چی میخوای؟گفتم وا3 ضدعفونی و درمان ماهی استفاده میشه بعد از خطراتش واسم توضیح داد و اینکه خیلی سمی و مواد شیمیایی زیادی داره که باعث بروز سرطان در انسان میشه و به من دارویی به اسم جرمی ساید پی رو معرفی کرد و میگفت از نظر خاصییت میکروب کشی 10 برابر قوی تر فرمالین و از نظر بی خطر بودن یک صدم فرمالینه و اینکه در حساسیت های بالا و تمیزکاری اتاق های عمل استفاده میشه و حتی به اسپری در مرغداری ها برای داشتن محیطی عاری از میکروب حالا خواستم بگم شما که داری اینقدر حرفه ای کار میکنی بیشتر در موردش تحقیق کن و اینکه میشه واسه ماهی هم استفاده کرد یا نه و البته دوز پایین تر اون هم وجود داره به اسم جرمی ساید دی راستش من خودم خریدم ولی هنوز جرات نکردم که ازش استفاده کنم اینم عکس
    ویرایش توسط Hamedbm : 16th March 2013 در ساعت 11:56 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    مشتقات این دارو
    جرمی ساید اچ - برای استفاده در بیمارستانها و اتاقهای عمل هست
    جرمی ساید پی - برای استفاده در دامداریها و ضد عفونی مخازن شیر
    جرمی ساید دی - در مرعداری ها

اما بیشار جنبه استعمال خارجی و ضد عفونی کننده داره تا کاربرد و تماس مستقیم ، فکر نمیکنم در درمان بیماری بشه ازش استفاده کرد

اگر ماهی کم ارزش بیماری در دسترس باشه میشه ازش استفاده کرد و نتیجه رو دید
    البته باید رقیق بشه به نسبت 0.5 میلی لیتر در لیتر و از این محلول به ازای هر لیتر یک تا 4 قطره استفاده بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    بله فرمایش شما در رقیق کردنش درسته ولی من بیشتر به خاطر مزیتهایی که داره سراغش رفتم و اینکه بعد از استفاده اثری از خودش به جا نمیذاره من ترکیباتشو خوندم چیز خاص یا خطرناکی نداره داخلش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    سلام جناب اژیده حال شما خوبه
    اقا دوره درمانی که واسم تجویز کردید 7 روزش تمام شد الان چه دستوری میدید؟هنوز مدفوع 2 تا از دیسکس ها شفافه و دنباله داره و در بعضی نقاط کم و زیاد شده و هنوز بی میل هستن نسبت به غذا خوردن لطفا دستورات لازم رو بفرمایید تا انجام بدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها
    سلام جناب اژیده حال شما خوبه
    اقا دوره درمانی که واسم تجویز کردید 7 روزش تمام شد الان چه دستوری میدید؟هنوز مدفوع 2 تا از دیسکس ها شفافه و دنباله داره و در بعضی نقاط کم و زیاد شده و هنوز بی میل هستن نسبت به غذا خوردن لطفا دستورات لازم رو بفرمایید تا انجام بدم
    سلام

من الان گشتم پیدا نکردم که مشکل ماهیتون چی بوده و من چی پیشنهاد دادم بهتون میشه توضیح بدید چه درمانی رو انجام دادید؟
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    سلام اقا بابک تو همین صفحه پست اول و دوم رو نگاه کنید ممنون از لطفتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    9782
    سلام به بروبچ دیسکس باز .... من چندتا مشکل داشتم
    یکی از دیسکسام انگار که کوره .غذارو نمی بینه از تریق حس بویای غذارو پیدا میکنه بعضی وقتا یه جوشای سر سفید میزنه بعد همون جوشه شبیه یه نخ اویزون میشه تا از بین بره .یه سوراخایه کوچیکیهم بالای چشمش هست . 1ساله که دارمش .غذا می خوره ولی به دلیل عدم دید خوب کم میخوره چون غذارو گم میکنه . رنگ چشماش عسلیه. تانکم 300 لیتره . 12 دیسکس 4 5 اینچی دارم 6 ردلاین . 6 تا نیون . 5 کت برنز . 5 تترا
    تقریبا 1 ماهه 2تا از دیسکس هام غذا نمیخورن .تقریبا کوشه گیر کمی رنگشون تر شده مدغوعشمون هم به سفید میزنه..... 3ساله دارمشونهمیشه سالم بودن . گذاشتمشون تو قرنتینه با مترنیدازول هر 25 لیتر 1 قرص و 1 قاشق نمک . ولی درست نشد. غذا 5 ماهه خشک میدم. ممنون میشم از دوستان اگرکمک کنن . اینا مثله بچه هامن 3 4 سالی هست که دارمشون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayangt نمایش پست ها
    سلام به بروبچ دیسکس باز .... من چندتا مشکل داشتم
    یکی از دیسکسام انگار که کوره .غذارو نمی بینه از تریق حس بویای غذارو پیدا میکنه بعضی وقتا یه جوشای سر سفید میزنه بعد همون جوشه شبیه یه نخ اویزون میشه تا از بین بره .یه سوراخایه کوچیکیهم بالای چشمش هست . 1ساله که دارمش .غذا می خوره ولی به دلیل عدم دید خوب کم میخوره چون غذارو گم میکنه . رنگ چشماش عسلیه. تانکم 300 لیتره . 12 دیسکس 4 5 اینچی دارم 6 ردلاین . 6 تا نیون . 5 کت برنز . 5 تترا
    تقریبا 1 ماهه 2تا از دیسکس هام غذا نمیخورن .تقریبا کوشه گیر کمی رنگشون تر شده مدغوعشمون هم به سفید میزنه..... 3ساله دارمشونهمیشه سالم بودن . گذاشتمشون تو قرنتینه با مترنیدازول هر 25 لیتر 1 قرص و 1 قاشق نمک . ولی درست نشد. غذا 5 ماهه خشک میدم. ممنون میشم از دوستان اگرکمک کنن . اینا مثله بچه هامن 3 4 سالی هست که دارمشون
    سلام

کم شدن بینایی ماهی دیسکس دلایل زیادی میتونه داشته باشه ولی کلا یک مشکل رایج در دیسکس های بی کیفیت تایلندی هست

1.استفاده بد و بی جا از دارو ها
    2.تغذیه غلط و هورمونی
    3.عوارض بیماری پلیگ
    4.بالا رفتن سن ماهی
    ....

درمانی براش وجود نداره

جوش های سفید نشان دهنده وجود بیماری سوراخ در سر یا Whole in the head هست که عاملش انگل تک یاخته ای اسپیرونوکلئوسه
    در قسمت بیماری های دیسکس تاپیکی با همین نام وجود داره که مطالعه کنید....درمانش بسیار ساده و آسانه

برای ماهی هایی که میگید غذا نمیخورن هم باید ازشون عکس بزارید.عکس باید واضح و از فاصله نزدیک باشه

موفق باشید

صفحه 2 از 269 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)