همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشید فف نمایش پست ها
    سلام به شما دوستان خوب ..من شرایط اب خوبه شرایط نور خوبه غذا دو وعده تترا وارتمیا میدم.شرایط ماهی هام عالی..بخاری خوب و فیلتر سطلی ایهایم وسیفون هفتگی.ماهی هام 25 عدد بصورت گله ای خرید کردم غذا میخورن.تانکم بزرگ هست جابرای مخفی شدن دارن.همه چیز خوبه یک ماه هست که خریدمشون دیسکسارو. ...خیلی وقت عشق نگهداری ماهی رو دارم و تو تانکم قبلا اکثر ماهی ها رو پرورش دادم..تنها مشکلم با دیسکس هام این هست که خیلی ترسو هستند...مثال دارم نگاهشون میکنم همه چیز عادی هست یه دفه نمیدونم از چی میترسن در میرن به درو دیوار میخورن..بدون هیچ اتفاقی مخفی میشن بعد باز میان بیرون دور میزنن ولی باز تا یکیشون در میره همه دیونه وار فرار میکنند........
    سلام مجدد:
    شما میفرمایید همه شرایط خوب هست پس مشکلی نیست تنها میماند این که وقتی غذا برای دیسکسهاتون میریزید یکی از خصوصیات آنها این هست که یکی یا تعدادیشون روی سطح اب حرکتی ناگهانی انجام میدهند با اینکار غذا رو پخش میکنند و همه متواری میشوند ولی دوباره بر میگردند برای غذا عین همین قضیه هم وقتی اتفاق میافته که یکی از دیسکسها وقتی میترسه این استرس و ترس به بقیه منتقل میشه و اون رفتار رو انجام میدهند ولی به هر حال زمان بیشتری در کنارشون باشید تا به شما عادت کنند

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام
    دوروز پیش متوجه شدم بالای چشم یکی از دیسکس ها چنتا نقطه ی سفید زده

بعد از انتقال به قرنطینه بعد از چند ساعت جولوی سر دیسکس کاملا عفونی شد و مرد
    دیشب یکی دیگه از دیسکس ها هم به همین شکل بیمار شده

من از داروی سیپرو و مترو برای دیسکس قبلی استفاده کردم ولی جلوی بیماری نگرفت و تشدید شد
    دیسکس بیمار فعلی غذا خوب میخوره و فعلا سرحاله
    لطفا راهنمایی کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    10567
    سلام به شما دوستان خوب ..من شرایط اب خوبه شرایط نور خوبه غذا دو وعده تترا وارتمیا میدم.شرایط ماهی هام عالی..بخاری خوب و فیلتر سطلی ایهایم وسیفون هفتگی.ماهی هام 25 عدد بصورت گله ای خرید کردم غذا میخورن.تانکم بزرگ هست جابرای مخفی شدن دارن.همه چیز خوبه یک ماه هست که خریدمشون دیسکسارو. ...خیلی وقت عشق نگهداری ماهی رو دارم و تو تانکم قبلا اکثر ماهی ها رو پرورش دادم..تنها مشکلم با دیسکس هام این هست که خیلی ترسو هستند...مثال دارم نگاهشون میکنم همه چیز عادی هست یه دفه نمیدونم از چی میترسن در میرن به درو دیوار میخورن..بدون هیچ اتفاقی مخفی میشن بعد باز میان بیرون دور میزنن ولی باز تا یکیشون در میره همه دیونه وار فرار میکنند........
    سلام، وقت بخیر
    موضوعی که شما میفرمایید ترسو بودن دیسکس خب تقررریبآ امری عادی هست منتها امری آزار دهنده چه برای ماهی چه صاحب ماهی،و متاسفانه خیلی هم زمان بره تا رفتارشون عادی بشه.

به نظر من انتقال تانک به یک جای کم رفت و امد و تاریک کار صحیحی نیست شما دیسکس گرفتی تا خودتون و خانواده از تماشا کردنش لذت ببرید، نمیشه تانکو برد به اتاق و کسی هم نره پیششون.
    ولی این اقداماتی رو که عرض میکنم تجربه شخصی خودم هست
    عرض شود که
    1-اگر یه تانک دیگه ای داری که میتونی موقتا جابجاشون کنی توی اون تانک این کارو بکن، یعنی 2 روز منتقلشون کن تویه تانک دیگه و مجدد برشون گردون به تانک اصلیت.
    2-مقداری برگ کاهو رو بجوشون و آب سرد شده ی اون رو به تانکت اضافه کن، طوری که آب کمی تیره بشه نگران نباش ضرری نداره، بعد که هربار سیفون کنی درست میشه رنگ آب.
    3- به غذایشون حتما ب کمپلکس رو اضافه کن، میتونی تعدادی قرصو آسیاب کنی بریزی داخل نمک پاش و هربار که غذا میدی بریزی روی میکس دل و بعد بهشون بدی. ی اگر برات مقدور هست آمینو اسید بریزی رو غذاشون.
    4- افزایش دما. دما رو تا 31 ببر بالا
    5- یک موضوع دیگه ای هم که تاثیر داره تو این موضوع بحث ارتفاع اکواریوم از سطح زمین هست. یه وتی هست تانک روی اپن هست و یه وقتی هست(در مورد تانک های کوچکتر) روی یه میز عسلی کنار مبلمان منزل، ارتفاع تانک از سطح زمین هم بی تاثیر نیست.
    موفق باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    دوروز پیش متوجه شدم بالای چشم یکی از دیسکس ها چنتا نقطه ی سفید زده

بعد از انتقال به قرنطینه بعد از چند ساعت جولوی سر دیسکس کاملا عفونی شد و مرد
    دیشب یکی دیگه از دیسکس ها هم به همین شکل بیمار شده

من از داروی سیپرو و مترو برای دیسکس قبلی استفاده کردم ولی جلوی بیماری نگرفت و تشدید شد
    دیسکس بیمار فعلی غذا خوب میخوره و فعلا سرحاله
    لطفا راهنمایی کنید
    سلام

با مترونیدازول (۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۷ لیتر) + سرا امنیپور یا سرا مایکاپوربه سادگی درمان میشه و چیز مهمی نیست .

اگر ولش کنید به سرعت زیاد میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سلام

میشه عکس آکواریوم و دیسکس ها رو بزارید ؟

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

با مترونیدازول (۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۷ لیتر) + سرا امنیپور یا سرا مایکاپوربه سادگی درمان میشه و چیز مهمی نیست .

اگر ولش کنید به سرعت زیاد میشه
    ممنونم اقای آژیده
    عامل این بیماری چی میتونه باشه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکاس - آروانا
    شماره عضویت
    10049
    با سلام و درود به تمامی بزرگواران
    بعد از مدتهای مدید دوباره به این سایت برگشتم البته باز هم با دیسکس ( تجربه قبلی زیاد خوب نبود زیرا یه خدا ناشناس تمامی آنهارا قلع وقمع کرد و دیگر رمقی برای اینکار نداشتم )
    اما سئوال یکی از دیسکسها بصورت سر بالا در آمده ( از دیشب تا کنون ) این را هم بگویم که که بعد برق رفتن دیشب به مدت دو ساعت به این صورت در آمده

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhr1350 نمایش پست ها
    با سلام و درود به تمامی بزرگواران
    بعد از مدتهای مدید دوباره به این سایت برگشتم البته باز هم با دیسکس ( تجربه قبلی زیاد خوب نبود زیرا یه خدا ناشناس تمامی آنهارا قلع وقمع کرد و دیگر رمقی برای اینکار نداشتم )
    اما سئوال یکی از دیسکسها بصورت سر بالا در آمده ( از دیشب تا کنون ) این را هم بگویم که که بعد برق رفتن دیشب به مدت دو ساعت به این صورت در آمده
    سلام شما توضیحات بیشتری در مورد تانکتون و شرایط آب و پارامترهاش طبق پست اول بخش بیماریها ارائه بدید تا بهتر بشه کمک کرد
    شاید کمبود اکسیژن باشه ویا وجود انگلهای آبششی ولی باید توضیحات بیشتری ارائه فرمایید عکسی از ماهیتان و سایر مواردی که بشه با استناد به آن اظهار نظر کرد
    ویرایش توسط B@B@K : 8th January 2015 در ساعت 12:17 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکاس - آروانا
    شماره عضویت
    10049
    با تشکر از شما
    ظاهرا مشکل از گوپی ها بود چون بعد از خاموش شدن چرا اک هر سه مشغول بازی هستند ولی در اولین فرصت عکس و شرایط را ارسا ل خواهم کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    سلام
    منم چند وقت پیش همین مشکل رو داشتم هیچ کاری هم نکردم ولی فک میکنم وقتی که ارتفاع پایه تانک رو زیاد کردم درست شدن .البته گفته خودمو تایید نمیکنم و رد هم نمیکنم چون توی مغازه ها اکواریوم کنار زانو ادمه ولی هیچکدوم نمیترسن
    از یه نفر شنیدم که میگفت ویتامین cاضافه کنید آیا تاثیری داره؟؟دوستان راهنمایی کنید ممنون میشیم

صفحه 194 از 269 نخستنخست ... 94144175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213244 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)