کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    16931
    سلام اقا بابک ازیده
    من می رم مغازه دیسکس می گسرم - رنگشون خوب- یک فیلتر ابری زدنند و یک فیلتر از ان برقی ها- می ارم خونه بعد مدتی یا سیاه میشند یا رنگشون به سیاهی می ره- البته دیسکس ها را تا 1 ماه هم در مغازه می بینم
    من اب ار ا که لامپ یو وی هم داره با سختی حدود 140 - وقتی غذا می دم بعد نیم ساعت مانده ها شو فیلتر می کنم
    سیفون هم جون غذا ها را سیفون می کنم دو سه روزه با اب هم دما پر می کنم
    چرا باید اینها سیاه بشن؟ راهی نداره اینها رنگ اولشون برند؟ البته بعصی مواقع به رنگ اولش بر می گردنند ولی نه همان روز اول
    من خیلی می گردم همه یک چیزی می گن/ یکی میگه نمک بزن یکی مترانتاذولا- می خواهم بزنم ایا اگر تشخیص اشتباه باشه برای انها ضرر نداره ؟

کیفیت دوربینم کمه-جز یکی غذا هم زیاد نم خورند- نمی دونم دورسته یا نه هر دیسکس که رنگ ابی داره سیاه میشه- بلو ترک است فکر کنم ماله من 0 خطو نقش در باله و سرش است فقط ابی - قبلا بدنش زرد بود وقتی می چرخید ابی نئون مانند میشد
    ویرایش توسط azarf : 21st December 2014 در ساعت 01:58 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام کیفیت عکس دیسکس هاتون اونقدر خرابه که هیچی نمیشه دید . لطفا عکس با کیفیت از دیسکس ها بیمار بزارید

در ضمن این تاپیک رو بخونید و طبق اون وضعیت ماهی ها رو گزارش کنید

http://www.parsipet.ir/thread617.html
    ویرایش توسط بابک آژیده : 22nd December 2014 در ساعت 05:14 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    باز هم ممنون بابک جان
    دیسکسها خوب بشند شیرینی میدم تو فروم
    سلام به همه اساتيد و دوستان عزيز

چند روز كه ماهيا باله هاشونو باز كردند و غذا ميخورند البته جز يكيشون كه هنوز سياه مونده! درمان رو متوقف كردم سيفون يك روز در ميان ٥٠ درصد ميزنم
    اول اينكه خيلي تشكر از جناب اژيده، اقا بابك و رومنس عزيز و باقي دوستان كه كمك كردند
    دوم اينكه روي صورت و بدن ماهيا نقطه هاي سياه مونده و البته باله هاشون، با توجه به تاپيك هاي سايت به نظرم براي گذروندن دوره بيماري باشه، حالا اين لكه ها به مرور پاك ميشه؟ كار خاصي لازم نيست انجام بدم؟

باز هم ممنون، جون ماهيامو مديون شما عزيزان هستم❤️❤️❤️

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    سلام به همه اساتيد و دوستان عزيز

چند روز كه ماهيا باله هاشونو باز كردند و غذا ميخورند البته جز يكيشون كه هنوز سياه مونده! درمان رو متوقف كردم سيفون يك روز در ميان ٥٠ درصد ميزنم
    اول اينكه خيلي تشكر از جناب اژيده، اقا بابك و رومنس عزيز و باقي دوستان كه كمك كردند
    دوم اينكه روي صورت و بدن ماهيا نقطه هاي سياه مونده و البته باله هاشون، با توجه به تاپيك هاي سايت به نظرم براي گذروندن دوره بيماري باشه، حالا اين لكه ها به مرور پاك ميشه؟ كار خاصي لازم نيست انجام بدم؟

باز هم ممنون، جون ماهيامو مديون شما عزيزان هستم❤️❤️❤️
    خیر نقطه ها پیگمان سیاه هستند و از بین نمیروند و به بیماری مربوط نمیشه به نژاد ماهی مربوط هست
    موفق باشید!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    سلام
    یکی از دیسکسام رو یک چشمش چیزی مثل جوش سفید زده و دو روز که دیسکس ها هم دیگر رو میزنن و تو تانک هم فقط دیسکس هستش.بیماری چیه به نظرتون؟اکوا سیف خوبه استفاده کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دیسکسام رو یک چشمش چیزی مثل جوش سفید زده و دو روز که دیسکس ها هم دیگر رو میزنن و تو تانک هم فقط دیسکس هستش.بیماری چیه به نظرتون؟اکوا سیف خوبه استفاده کنم؟
    سلام
    اکوا سیف چه ربطی به درمان داره؟؟؟!!اصلا مربوط نیست اکوا سیف کلر و فلزات سنگین رو از بین میبره و معمولا توی اب تازه میریزن که مناسب بشه برای ماهیا
    لطفا عکس بزارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام دوستان دیروز داخل تانک دیسکس هام دیدم یکیشون یه جوش روی باله پایینش زده وقتی بیشتر دقت کردم دیدم چند تا سوراخ کوچیک هم کنار چشماش بوجود اومده کمی به آب نمک زدم امروز که میخواستم آبشون رو عوض کنم تا شروع کردم به ریختن آب تازه شروع کرد خودشو زدن به در و دیوار و در عرض 20 ثانیه مرد به نظر شما دلیلش چی بوده و بقیه دیسکس ها رو باید چی کار کنم خواهش میکنم جواب بدید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3527
    سلام.یکی از دیسکس های من دو سه روزه احساس می کنم شنای نا منظم داره رو سرش یکم رو به پایین شنا میکنهوغذا میخوره ولی باله هاشو جمع میکنه.بیشتر از حد بال میزنه
    دمای آب 29-30 وعده غذایی روزی 4 بار تترا بیتس کامپلت
    این چه نوع بیماری هست و درمانش چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidpp نمایش پست ها
    سلام.یکی از دیسکس های من دو سه روزه احساس می کنم شنای نا منظم داره رو سرش یکم رو به پایین شنا میکنهوغذا میخوره ولی باله هاشو جمع میکنه.بیشتر از حد بال میزنه
    دمای آب 29-30 وعده غذایی روزی 4 بار تترا بیتس کامپلت
    این چه نوع بیماری هست و درمانش چیه؟
    سلام
    دوست عزیز شما به دلیل استفاده ی زیادی که از گرانول کردید باعث شده روده ی ماهی قاطی کنه معمولا استفاده ی زیاد از غذای خشک باعث این مورد میشه
    شما بهشون میکس دل و ارتمیا بدید 2/3روز اگه خوب نشدند میتونید از مسهل استفاده کنید مثل پورگاتیو
    ویرایش توسط سعید ایزدی : 25th December 2014 در ساعت 12:55 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام دوستان دیروز داخل تانک دیسکس هام دیدم یکیشون یه جوش روی باله پایینش زده وقتی بیشتر دقت کردم دیدم چند تا سوراخ کوچیک هم کنار چشماش بوجود اومده کمی به آب نمک زدم امروز که میخواستم آبشون رو عوض کنم تا شروع کردم به ریختن آب تازه شروع کرد خودشو زدن به در و دیوار و در عرض 20 ثانیه مرد به نظر شما دلیلش چی بوده و بقیه دیسکس ها رو باید چی کار کنم خواهش میکنم جواب بدید.
    دوستان کسی نمیدونه دلیلش چیه

صفحه 190 از 269 نخستنخست ... 90140171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209240 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)