کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    جنرال تونیک ممکنه باعث اعمال استرس خیلی شدید به ماهی بشه ... سرا امنیپور میگرفتید باز بهتر بود . جنرال تونیک رو برای دیسکس کمی کمتر از دوزی که روی بروشور نوشته استفاده کنید . (هر چند توصیه اول عدم استفاده از اونه) . در تانک رو هم ببندید که دیسکس ها بیرون نپرن

موفق باشید
    با عرض سلام مجدد
    بله بابک جان ماهی ها بعد از ریختن جنرال تونیک استرس شدیدی گرفتند! همشون گوشه اکواروم نزدیک به سطح اب به هم چسبیدند و تنفسشون سریع شده! باله هاشون هم جمع کردند! به طوری که به نطر میاد حالشون از قبل خیلی بدتر شده! متاسفانه محصولات سرا تو شهر ما نیست! فردا میام تهران یک سری خرید کلی کنم که تو این شرایط به مشکل نخورم!
    امروز اب رو سیفون میکنم و دوز کمتری استفاده میکنم
    باز هم ممنونم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    با عرض سلام مجدد
    بله بابک جان ماهی ها بعد از ریختن جنرال تونیک استرس شدیدی گرفتند! همشون گوشه اکواروم نزدیک به سطح اب به هم چسبیدند و تنفسشون سریع شده! باله هاشون هم جمع کردند! به طوری که به نطر میاد حالشون از قبل خیلی بدتر شده! متاسفانه محصولات سرا تو شهر ما نیست! فردا میام تهران یک سری خرید کلی کنم که تو این شرایط به مشکل نخورم!
    باز هم ممنونم
    سلام:
    شما باید جنرال تونیک رو به شرح زیر بریزید
    1.5 سی سی تو 20لیتر در شرایط نرمال
    1.5 سی سی تو 10لیتر در شرایط حاد
    روی خود محصول نوشته 5 سی سی تو 20لیتر که زیاد هست

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    با عرض سلام مجدد
    باز هم ممنونم
    سلام

دوست خوبم نگران نباشید این مواردی که اشاره کردین نشانه های پلیگ میباشد که در اکثر موارد ماهیها مبتلا این رفتار را از خود بروز میدهند و ربطی به استفاده از جنرال تونیک ندارد.
    برای اطمینان خاطر همانطور که دوستان اشاره کردند میتوانید از دوز کمتر دارو استفاده کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    ممنونم از پیگیری و راهنمایی های ارزشمندتون

آقا بابک و رمنس عزیز

شرمنده این دوز نیتروفورانتئین کم نیست؟ قرصی که گرفتم دوز ننوشته روی دراژش اما پرسیدم گفتند 100 هست! آب تانک رو برای شرایط سیفون 100 کم کردم تقریبا 60 لیتر! یعنی نصف قرص رو باید مصرف میکردم دیگه!؟؟
    ویرایش توسط ali_tymouri : 10th December 2014 در ساعت 01:08 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

فکر کنم تو پست اشتباه نوشتم! نیتروفورانتوئین هر ۳۰ لیتر یک قرص

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    باز هم ممنون بابک جان
    دیسکسها خوب بشند شیرینی میدم تو فروم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16810
    با سلام دلیل استرس زیاد دیسکس چی میتونه باشه. طوری ک یدفعه دور از اونام میببنم صدای اب اومد و میخورن در و دیوار . یا از تهه اتاق شصت متر اونورتر چراقو روشن خاموش میکنم اونا میترسن . این دلیلش چی میتونه باشه دوستان . خیلی عم رعایتشونو میکنم ک نترسن

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط marshal نمایش پست ها
    با سلام دلیل استرس زیاد دیسکس چی میتونه باشه. طوری ک یدفعه دور از اونام میببنم صدای اب اومد و میخورن در و دیوار . یا از تهه اتاق شصت متر اونورتر چراقو روشن خاموش میکنم اونا میترسن . این دلیلش چی میتونه باشه دوستان . خیلی عم رعایتشونو میکنم ک نترسن
    سلام :
    وجود جریان برق ضعیف در آب و همچین بالا بودن میزان آمونیاک و نیتریت بودن سایر ماهیانی که ایجاد استرس در دیسکس میکنند و همچنین این مورد رو منم دارم که وقتی در منزل از یکی از پریز های برق چراغی رو خاموش یا روشن میکنم روی وسایلی که درون تانک هست اثر میزاره و اونها میترسندالبته دلیلش شاید این باشه که سیم کشی ساختمان رو حساب نباشه که توضیحش در تخصص من نیست و کسی که علم این کاررو داره بهتره نظر بده(برق ساختمان)

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    وجود جریان برق ضعیف در آب و همچین بالا بودن میزان آمونیاک و نیتریت بودن سایر ماهیانی که ایجاد استرس در دیسکس میکنند و همچنین این مورد رو منم دارم که وقتی در منزل از یکی از پریز های برق چراغی رو خاموش یا روشن میکنم روی وسایلی که درون تانک هست اثر میزاره و اونها میترسندالبته دلیلش شاید این باشه که سیم کشی ساختمان رو حساب نباشه که توضیحش در تخصص من نیست و کسی که علم این کاررو داره بهتره نظر بده(برق ساختمان)
    سلام

بابک جان با نصب یک محافظ مرکزی که فقط به پریزهای ساختمان متصل باشد و یا با جابجا کردن فاز و نول این مشکل به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام .
    یکی از دیسکس هام که فوق العاده پر اشتها بود 2روز بود که غذا نمیخورد، اما باله های پایینی و جانبی و ... همه باز بود و رنگش هم تیره نشده بود و مدفوع سفید هم نداشت و کاملا تعادل داشت و آبشش هاش هم منظم کار میکرد و آرام، روز سوم متوجه شدم که شکمش کمی ورم کرده، یه سرچ زدم تو سایت و احتمال دادم آب آوردگی شکم باشه، درمان رو از 2 روز پیش با تتراسایکلین و نمک شروع کردم.
    اولا میخواستم ببینم دز صحیح برای تترا سایکلین چقدر هست ؟ من 1 قرص 250 میلی گرم رو تو 30 لیتر میزنم.
    دوم اینکه آیا برای سولفات منیزیم جایگزین انسانی داریم ؟! چون دسترسی به داروخانه دامی ندارم.
    سوم اینکه آیا اصلا تشخیص درست هست با توجه به علائمی که گفتم ؟!
    ممنون.
    ( عکس نذاشتم چون ظاهر ماهی کاملا سالم و عادی هست و فقط شکمش کمی ورم کرده )

صفحه 186 از 269 نخستنخست ... 86136167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205236 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)