کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    15668
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    امیدوارم این جوابهای من شما را قانع کرده باشه چون خیلی باعث شده که شما سر در گم شوید
    شما باید درمان را در آب جدید و بدون باکتوزیم انجام دهید
    قبلا هم اشاره شد که با ریختن باکتوزیم در آب 2-3 روزه سیکل طی نخواهد شد
    انتخاب اول سرا فلاجلول هست که فرمودید اسپیروهگزول سفارش دادم و در شهرتان نیست که خب اون محصول هم محصول معتبری هست
    معمولا دما باید 32 باشد
    این دارو معمولا تانک رو رنگی نمیکند
    نمک نیاز نیست
    فیلتر روشن باشد ولی ذغال اکتیو و یو وی نداشته باشید
    چوب را هم در آورید و بعدا ضدعفونیکنید
    دوز نرمال مصرف دارو 10 سی سی در 40 لیتر میباشد و طول درمان یک هفته
    ماده موثره این دارو: 2Amino-5-Nitrothiazol
    اگر در این 7 روز هر روز سیفون نمایید و دوباره دارو بزنید بهتر است ولی خب داروی بیشتری مصرف خواهد شد ولی طول درمان 7 روز هست
    غذا دهی کم باشد ولی اگر نخوردند اصلا غذا ندهید
    امیدوارم به جواباتون رسیده باشید
    اساتید ممنون میشم پاسخ بدین.
    من از چهارشنبه درمان با اسپیروهگزول انجام دادم
    در ضمن من دیروز آرتمیا زنده ریختم واسشون و واسه تقویت بیشتر ماهی یه آمپول ب کمپلکس هم ریختم توی آب تانک،آرتمیا رو دو تا شون خوردن اما یکیشون خیلی کم خوردو بعدش دیدم مدفوعهایی به حالت عادی تو تانک هست یکی از ماهیها رو دیدم که مدفوعش مشکلی نداره اما هنوز مدفوع اون دوتا ماهی دیگه رو مشاهده نکردم.
    اما هنوز به وسایل تانک یه سری چیز ابری مانند که سفید هم هست چسبیده میخواستم بدونم اینا چیه؟آیا مدفوعشونه یا چیز دیگه؟
    میخواستم بدونم از کجا میتونم بفهمم درمان تکمیل شده؟
    باتشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط linuxx2011 نمایش پست ها
    اساتید ممنون میشم پاسخ بدین.
    من از چهارشنبه درمان با اسپیروهگزول انجام دادم
    در ضمن من دیروز آرتمیا زنده ریختم واسشون و واسه تقویت بیشتر ماهی یه آمپول ب کمپلکس هم ریختم توی آب تانک،آرتمیا رو دو تا شون خوردن اما یکیشون خیلی کم خوردو بعدش دیدم مدفوعهایی به حالت عادی تو تانک هست یکی از ماهیها رو دیدم که مدفوعش مشکلی نداره اما هنوز مدفوع اون دوتا ماهی دیگه رو مشاهده نکردم.
    اما هنوز به وسایل تانک یه سری چیز ابری مانند که سفید هم هست چسبیده میخواستم بدونم اینا چیه؟آیا مدفوعشونه یا چیز دیگه؟
    میخواستم بدونم از کجا میتونم بفهمم درمان تکمیل شده؟
    باتشکر
    سلام :

دوره 7روزه را کامل طی کنید و ماهیان را بررسی کنید اگر شرایط بهتر شده بود که هیچ اگر نه با یکی دو روز استراحت به ماهی ها یک دوره دیگر درمان را ادامه دهید ولی دوست من معمولا بعد از دوره درمان چون ماهیها هنوز تحت تاثیر اثرات جانبی درمان هستند ممکن هست غذا بطور مطلوب نخورند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    15668
    سلام:
    بعد از درمان بیماری وسائل تانک و با چی ضد عفونی میشه کرد که ناقل بیماری از بین بره؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط linuxx2011 نمایش پست ها
    سلام:
    بعد از درمان بیماری وسائل تانک و با چی ضد عفونی میشه کرد که ناقل بیماری از بین بره؟
    ممنون
    سلام:
    http://www.parsipet.ir/thread11891.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام،
    دوستان بعد از حدود 4 روز سر و کله زدن با این بیماری ماهی ها، امروز از 6 تا، 4 تاشون دیگه تقریبا شرایط عادی دارن
    اما 2 تاشون هنوز به صورت تک باله شنا میکنن و معمولا فقط از یکی از باله ها استفاده میکنن
    در واقع در این بیماری ماهی ها اصلا کدر (سیاه) نشدن ! فقط اشتهای کم و شنا با تک باله و حضور در سطح آب و پوسیدگی دم یکی از ماهی ها نشانه های این بیماری هست ...
    در این مدت از مترانیدازول،آزیترومایسین و تترا جنرال تونیک استفاده کردم .
    به نظرتون دیگه باید چه کاری انجام بدم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    اینم یه عکس برا اینکه اگه کسی خواست جواب مارو بده کمکش کنه ...

باله های پایینیش رو کاملا جمع کرده ، به صورت دوره ای هم یکی از باله ها جانبیش رو میبنده ، اما هر دو آبشش هاش کار میکنه ...
    دما : 33
    علت سبزی آب هم استفاده از جنرال تونیک هست ...
    یه دوره 2 روزه هگزا اکس زدم جواب نداد ، بعد چند روز مترانیدازول به ازاء 18 لیتر 1 قرص و آزیترومایسین و تعویض روزانه آب ، که باز جواب نداد ، الان هم چند روز هست جنرال تونیک زدم ...

بقیه ماهی های تانک سالم هستن و کلا 1 روز بی حال بودن و بعد مجدد غذاخور شدن ...
    اما این ماهی و یه دیسکس برفی 2 تا مورد مشترک دارن : 1) غذا نمیخورن 2) با یکی از باله ها جانبی شنا میکنن البته نه همیشه ..

این 2 تا دیسکس رو هفته پیش اضافه کردم به تانک و احتمال داره غذا نخوردنشون طبیعی باشه ، اما این ترشح موکوس و شنا با یک باله جانبی قطعا طبیعی نیست ...

لطفا اگه کسی تجربه این مورد رو داره کمک کنه ...

به نظرم انگل آبششی یا عامل باکتریایی خارجی باشه اما هر دو آبشش ها کار میکنه و فقط باله جانبی بسته میشه ...

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    اینم یه عکس برا اینکه اگه کسی خواست جواب مارو بده کمکش کنه ...

باله های پایینیش رو کاملا جمع کرده ، به صورت دوره ای هم یکی از باله ها جانبیش رو میبنده ، اما هر دو آبشش هاش کار میکنه ...
    دما : 33
    علت سبزی آب هم استفاده از جنرال تونیک هست ...
    یه دوره 2 روزه هگزا اکس زدم جواب نداد ، بعد چند روز مترانیدازول به ازاء 18 لیتر 1 قرص و آزیترومایسین و تعویض روزانه آب ، که باز جواب نداد ، الان هم چند روز هست جنرال تونیک زدم ...

بقیه ماهی های تانک سالم هستن و کلا 1 روز بی حال بودن و بعد مجدد غذاخور شدن ...
    اما این ماهی و یه دیسکس برفی 2 تا مورد مشترک دارن : 1) غذا نمیخورن 2) با یکی از باله ها جانبی شنا میکنن البته نه همیشه ..

این 2 تا دیسکس رو هفته پیش اضافه کردم به تانک و احتمال داره غذا نخوردنشون طبیعی باشه ، اما این ترشح موکوس و شنا با یک باله جانبی قطعا طبیعی نیست ...

لطفا اگه کسی تجربه این مورد رو داره کمک کنه ...

به نظرم انگل آبششی یا عامل باکتریایی خارجی باشه اما هر دو آبشش ها کار میکنه و فقط باله جانبی بسته میشه ...
    سلام :
    این دو ماهی را که مشکل دارد به قرنطینه منتقل نمایید و از مایکوپور سرا +سیپرو فلوکسازین استفاده نمایید البته امیدوارم کمی دیر نشده باشه
    ویرایش توسط B@B@K : 30th May 2014 در ساعت 11:37 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    این دو ماهی را که مشکل دارد به قرنطینه منتقل نمایید و از مایکوپور سرا +سیپرو فلوکسازین استفاده نمایید البته امیدوارم کمی دیر نشده باشه
    سلام آقا بابک
    دسترسی به سرا ندارم ، اما تترا کنتراآیک و یا تترا Gyrotox میتونم بگیرم ... میشه از اینا بجای سرا استفاده کرد ؟ اگر بله از کدومش ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی(دیسکس)
    شماره عضویت
    15665
    با سلام خدمت اساتید و دوستان
    و تقدیر و سپاس بخاطر زحمات شما
    این نخستین ارسال من محسوب میشه
    پرسیدن سوال جدید و ارسال مطالب در سایت واقعا دشواره چون بقدری جامع و کامل هست که تقریبا پاسخ هر پرسشی رو در اون میشه پیدا کرد
    با این حال اجازه میخوام سوال خودم رو مطرح کنم
    طی دو روز اخیر دیسکس های من بدن خودشون رو به شلنگ هوا و چوبهای دکور سایش میدن
    البته غذا رو خوب میخورند و مشکل ظاهری نظیر پدیدار شدن خال یا سفید شدن چشمها و یا بدن رو ندارند
    این رو هم اضافه کنم که امروز 50 در صد سیفون داشتم و به ازای هر بیست لیتر یک قاشق غذا خوری نمک اضافه کردم
    به نظر شما این میتونه شواهدی بر بیماری باشه یا فقط مشکلی گذراست؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.ashrafi نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و دوستان
    و تقدیر و سپاس بخاطر زحمات شما
    این نخستین ارسال من محسوب میشه
    پرسیدن سوال جدید و ارسال مطالب در سایت واقعا دشواره چون بقدری جامع و کامل هست که تقریبا پاسخ هر پرسشی رو در اون میشه پیدا کرد
    با این حال اجازه میخوام سوال خودم رو مطرح کنم
    طی دو روز اخیر دیسکس های من بدن خودشون رو به شلنگ هوا و چوبهای دکور سایش میدن
    البته غذا رو خوب میخورند و مشکل ظاهری نظیر پدیدار شدن خال یا سفید شدن چشمها و یا بدن رو ندارند
    این رو هم اضافه کنم که امروز 50 در صد سیفون داشتم و به ازای هر بیست لیتر یک قاشق غذا خوری نمک اضافه کردم
    به نظر شما این میتونه شواهدی بر بیماری باشه یا فقط مشکلی گذراست؟
    سلام
    با هر رفتاری نمیشه گفت ماهی بیماری داره و باید علائم به طوری باشه که نشون دهنده عدم سلامتی کامل در رفتار و ظاهر باشه.بعضا این اتفاق میفته که ماهی خودش رو به وسایل داخلی تانک بکشه ونمیشه گفت ماهی100% بیماری داره که در همین مورد دیسکس خودم ، زمانی که خریدم تا به الان که جفت خوردن وتخم ریزی داشتن ، در اوایل ورود به تانک جدید خوش رو به چوب و اور فلو میکشید ولی الان هیچگونه مشکلی نداره
    ماهی مذکور رو زیر نظر بگیرید ببینید مدفوع سفید طویل داره؟آیا از گله جدا میشه؟شنای متعادل داره؟وضعیت آبشش ها وباله های طرفین چگونه است
    هر مورد مشکوک دیگه ای مشاهده کردید گزارش بدید تا اساتید راهنمایی کنند
    و در آخر سعی کنید از نمک بدون ید استفاده کنید همچنین تا جایی که میتونید از نمک کمتر استفاده کنید ؛ آب سالم و بدون افزودنی برای ماهی بهتره
    پایدار باشید
    اساتید ببخشید که زیاده گویی کردم.

صفحه 157 از 269 نخستنخست ... 57107138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176207257 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)