همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    درود بر شما.
    والا مترو داروی انتخابی برای باکتری های روده ای هست و فوق العادست!البته ادمیزاد!
    کلر امفنیکل هم به خاطر مقاومت دارویی ایجاد شده بش و برخی مشکلات دیگه مربوط به marketing/side effects از بازار جمع شد و الان قطره 2%هست برای چشم...وگرنه داروی فوق العاده ای هست...الان نیست تو بازار.تترا رو که همه جا نوشته خوبه...اقا راستی تو این چند روزه همه جا تعطیل بود نشد بخاری برا تانک قرنطینه بگیرم و 2 روز درمان عقب افتاد.حال ماهی خوبه اما شکمش خیلی کم ورم داره و امروز اولین مدفوع سفیدو دیبدم.الانم گذاشتم تو مترو نیدازول500میلی/50لیتر تا فردا ببرمش تتراسایکلین.
    حالا 1 سوال!این اب اوردگی شکم رو میشه خوب کنترل کرد با همین درمان تتراسایکلین؟کافیه؟500میل/50 لیتر اب مد نظرمه برای ادامه درمان.پیشنهادی دارین؟ممنون میشم.دستتون طلا!
    سلام :
    کلرامفنیکل تو بازار هست ولی کم هست و بعضی هاشون با ترس میفروشند
    راستی آرمان جان ورم داره یا آب آوردگی؟چون همانطور که خودت استاد هستی این دو با هم متفاوتندیعنی فلسهای ماهی هم از هم باز شده یا نه؟
    اگر ورم همراه با مدفوع سفید هست من ترکیب مترو+سیپرو رو بهتر میدونم که قبلا تجربه خوبی ازش داشتم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    کلرامفنیکل تو بازار هست ولی کم هست و بعضی هاشون با ترس میفروشند
    راستی آرمان جان ورم داره یا آب آوردگی؟چون همانطور که خودت استاد هستی این دو با هم متفاوتندیعنی فلسهای ماهی هم از هم باز شده یا نه؟
    اگر ورم همراه با مدفوع سفید هست من ترکیب مترو+سیپرو رو بهتر میدونم که قبلا تجربه خوبی ازش داشتم
    والا اقا بابک عزیز خدمتتون عرض شع که ورم داره و پولکها از هم باز نشده.دیگه تا اون حد ماهیو مریض نکردم! اصلا پولکا از هم باز نشده اون طوری که تو کتابا عکسش هست که چشاشونم میزنه بیرون!
    الانم مدفوع سفید داره قاطی مدفوع طبیعیش و کلفت و قوام داره که نشانگر عفونت باکتریال میتونه باشه فکر کنم!حالا چه کنیم؟مترو+سیپرو یا تتراسیکلین؟2 تا ماهی سالم رو هم باش انداختم قرنطینه دلتنگ نشن!
    والا من تاحالا ماهی مریض خیلی نداشتم و همشون خداروشکر سالم بزرگ میشدن.این اولین تجربه اب اوردگی/ورم شکم هست.
    اقا نسخشو بنویسین دیگه!

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    والا اقا بابک عزیز خدمتتون عرض شع که ورم داره و پولکها از هم باز نشده.دیگه تا اون حد ماهیو مریض نکردم! اصلا پولکا از هم باز نشده اون طوری که تو کتابا عکسش هست که چشاشونم میزنه بیرون!
    الانم مدفوع سفید داره قاطی مدفوع طبیعیش و کلفت و قوام داره که نشانگر عفونت باکتریال میتونه باشه فکر کنم!حالا چه کنیم؟مترو+سیپرو یا تتراسیکلین؟2 تا ماهی سالم رو هم باش انداختم قرنطینه دلتنگ نشن!
    والا من تاحالا ماهی مریض خیلی نداشتم و همشون خداروشکر سالم بزرگ میشدن.این اولین تجربه اب اوردگی/ورم شکم هست.
    اقا نسخشو بنویسین دیگه!
    سلام آرمان جان شما خودت دیگه استادی وپزشک از ترکیبات دارو ها اطلاع کامل داری من از ترکیب مترو +سیپرو تو این تیپ مشکلات نتیجه گرفتم البته درمان دست خداست ما فقط تجربه خودمون رو میگیم حتما دیدید گاهی حتی با تجویز درست هم ماهی چون از زمان طلایی در مانش گذشته جواب نمیده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    اقا ما دانشجوییم و هنوز باس دود چراغ بخوریم!این از این.
    خب حالا من میخوام به ازای هر 50 لیتر اب 500 میل مترونیدازول+500 میل سیپروفلوکساسین استفاده کنم.دما رو هم میذارم 31-32 با اکسسژناسیون خوب.شد تو غذاشونم کمی میترو میزنم.ایشالا خدا شفا بده و ازین مرحله سربلند دربیایم
    دست شما درد نکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلام خدمت اساتید و دوستان...
    من حدود یک ماه و نیم پیش دو عدد دیسکس خریدم البته از کرج با اتوبوس برام فرستادند....یکیش رد ملون و دیگری اسنیک اسکین....با اینکه پلیگ رو رد کرده بودند ولی فروشنده بهم گفت 1 ماه حداقل قرنطینه باید بشه تا دیسکس های تانک اصلی بیمار نشن(12 عدد دیسکس 3.5 الی 4 اینچ) ولی من بعد از یک هفته مجور شدم اونها رو به تانک اصلی انتقال بدم و متاسفانه بعد از یک هفته همگی پلیگ گرفتند و با راهنمایی دوستان بدون تلفات پلیگ رو رد کردند و کاملا سلامتیشون رو بدست آوردند ولی اسنیک اسکین جدید که برام فرستاده بودند اوضاعش خوب نیست....مشخصات دیسکس اسنیک اسکین ( سایز: 4 اینچ - دمای آب : 30 - هر سه روز 50 درصد سیفون - کف تانک از ماسه و سنگ استفاده نشده - ماهی لاغر نیست و تناسب خوبی داره - زمانی که جلوی تانک نیستم رنگش سیاه میشه و به صورت شیب دار رو به پایین نگاه میکنه و باله ها کاملا باز نگه میداره ولی وقتی برای غذا ریختن جلوی تانک میرم رنگش باز میشه - اشتهای زیادی به خوردن نشون نمی ده و دونه های ریز غذا رو همون پایین که هست جمع می کنه و در کمال بی اشتهایی می خوره - رنگ پوست و باله ها کدر هستند - برای تنفس آبششها رو خیلی باز میکنه (نفس عمیق میکشه) - به حرکت دست عکس العمل خیلی زیادی نشون نمیده) لازم به ذکره که ماهیهام 8 هفته هست که از پلیگ در اومدن..ببخشید که طولانی شد خواستم که از سیر تا پیاز ماجرا رو گفته باشم تا تشخیص بهتری توسط اساتید صورت بگیره.....
    با تشکر.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    من حدود یک ماه و نیم پیش دو عدد دیسکس خریدم البته از کرج با اتوبوس برام فرستادند....یکیش رد ملون و دیگری اسنیک اسکین....با اینکه پلیگ رو رد کرده بودند ولی فروشنده بهم گفت 1 ماه حداقل قرنطینه باید بشه تا دیسکس های تانک اصلی بیمار نشن(12 عدد دیسکس 3.5 الی 4 اینچ) ولی من بعد از یک هفته مجور شدم اونها رو به تانک اصلی انتقال بدم و متاسفانه بعد از یک هفته همگی پلیگ گرفتند و با راهنمایی دوستان بدون تلفات پلیگ رو رد کردند و کاملا سلامتیشون رو بدست آوردند ولی اسنیک اسکین جدید که برام فرستاده بودند اوضاعش خوب نیست....مشخصات دیسکس اسنیک اسکین ( سایز: 4 اینچ - دمای آب : 30 - هر سه روز 50 درصد سیفون - کف تانک از ماسه و سنگ استفاده نشده - ماهی لاغر نیست و تناسب خوبی داره - زمانی که جلوی تانک نیستم رنگش سیاه میشه و به صورت شیب دار رو به پایین نگاه میکنه و باله ها کاملا باز نگه میداره ولی وقتی برای غذا ریختن جلوی تانک میرم رنگش باز میشه - اشتهای زیادی به خوردن نشون نمی ده و دونه های ریز غذا رو همون پایین که هست جمع می کنه و در کمال بی اشتهایی می خوره - رنگ پوست و باله ها کدر هستند - برای تنفس آبششها رو خیلی باز میکنه (نفس عمیق میکشه) - به حرکت دست عکس العمل خیلی زیادی نشون نمیده) لازم به ذکره که ماهیهام 8 هفته هست که از پلیگ در اومدن..ببخشید که طولانی شد خواستم که از سیر تا پیاز ماجرا رو گفته باشم تا تشخیص بهتری توسط اساتید صورت بگیره.....
    با تشکر.
    سلام میتونید یک عکس ازش بزارید؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    با تشکر.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس وفلاور
    شماره عضویت
    14239
    سلام خدمت دوستان
    از وقتی که دیسکسامو خریدم غذای خشک نمی خورند فقط ازکرم خونی تغذیه میکنن خیلی هم سر حالن
    علاجشون چیه؟
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasha123 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    از وقتی که دیسکسامو خریدم غذای خشک نمی خورند فقط ازکرم خونی تغذیه میکنن خیلی هم سر حالن
    علاجشون چیه؟
    با تشکر
    سلام:
    کاش سئوالت رو در بخش سئوال و جواب عمومی دیسکس میپرسیدی شما باید کم کم ماهیتان را به غذای میکس دل و گرانول عادت بدی منتهی این جایگزینی باید کم کم صورت بگیره
    ویرایش توسط B@B@K : 6th January 2014 در ساعت 06:06 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-0004.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-0007.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-0005.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-0008.jpg
    سلام خواستم هم از دور و هم نزدیک عکس بگیرم فقط ببخشید کیفیت به علت اینکه شب عکاسی کردم مجبور شدم با حساسیت بالا عکس بگیرم پایین هست...
    منتظر راهنمایی هاتون هستم.
    با تشکر.

صفحه 121 از 269 نخستنخست ... 2171102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140171221 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)