کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14795
    سلام به همه دوستان
    من هفته پیش یک جفت دیسکس مولد خریدم که دیروز بعد از ظهر توی تانک تخم ریزی کردند واسترس زیادی هم داشتند.من هم طبق روال تانک رو سیفون کردم(30٪)اما بشدت استرسشون بیشتر شد وچند بار خواستن از تانک بیرون بپرندیسکس ماده رنگش تیره شده(زیاد نه)و غذا هم خیلی کم میخورن و یک گوشه تانک قایم شدن به نظرتون این استرس واسه چی میتونه باشه.
    دمای اب 29/5 درجه
    فیلتراسیون:فیلتر اسفنجی
    سیفون و تعویض اب:هر 48 ساعت 30٪ وبا ابی که همدما شده و48 ساعت دپو شده وبیوتوپول جی بی ال اضافه شده تعویض میکنم.
    غذا دهی:میکس دل ودیسکس گرانو جی بی ال وارتمیا زنده.

ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط white face نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من هفته پیش یک جفت دیسکس مولد خریدم که دیروز بعد از ظهر توی تانک تخم ریزی کردند واسترس زیادی هم داشتند.من هم طبق روال تانک رو سیفون کردم(30٪)اما بشدت استرسشون بیشتر شد وچند بار خواستن از تانک بیرون بپرندیسکس ماده رنگش تیره شده(زیاد نه)و غذا هم خیلی کم میخورن و یک گوشه تانک قایم شدن به نظرتون این استرس واسه چی میتونه باشه.
    دمای اب 29/5 درجه
    فیلتراسیون:فیلتر اسفنجی
    سیفون و تعویض اب:هر 48 ساعت 30٪ وبا ابی که همدما شده و48 ساعت دپو شده وبیوتوپول جی بی ال اضافه شده تعویض میکنم.
    غذا دهی:میکس دل ودیسکس گرانو جی بی ال وارتمیا زنده.

ممنون
    اگر ديسكس ها استرس داشتن پس چطوري تخم كردن ؟؟؟
    ديسكس ها قبل از تخم ريزي مشكلي نداشتند ؟؟؟
    شرايط نور آكواريوم و محل نگهداري آكواريوم چطوره ؟؟ يه توضيح مختصر بدين.
    در ضمن شما وقتي در 48 ساعت 30% آب رو تعويض ميكنيد نيازي به دپو كردن و اضافه كردن محلول jbl نيست.
    به نظر من حتي نيازي به كلر زدايي هم نداره چون شما فقط 30% آب رو تعويض ميكنيد اما اگر كلر زدايي بشه بهتره
    يك مسئله رو امتحان كنيد و ببينيد ديسكس ها با ديدن شما استرس ميگيرن يا اينكه در شرايط عادي كه كسي از جلوي تانك رد نميشه هم استرس دارن ؟؟؟
    اگر امكانش هست از ديسكس ها عكس بزاريد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14795
    ممنون دوست من که جواب دادی
    تا قبل از تخم ریزی مشکلی نداشتند.
    وقتی کسی جلوی تانک نباشه مشکلی نیست و غذا هم خوب میخورن اما نسبت به قبل از تخم ریزی غذای کمتری میخورن.
    نور تانک همان نور معمولی اتاق هست و تانک در پذیرایی قرارداره (متاسفانه چاره ای نداشتم).
    فعلا دسترسی به دوربین ندارم حتما در اولین فرصت عکس میذارم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    ممنون دوست من که جواب دادی
    تا قبل از تخم ریزی مشکلی نداشتند.
    وقتی کسی جلوی تانک نباشه مشکلی نیست و غذا هم خوب میخورن اما نسبت به قبل از تخم ریزی غذای کمتری میخورن.
    نور تانک همان نور معمولی اتاق هست و تانک در پذیرایی قرارداره (متاسفانه چاره ای نداشتم).
    فعلا دسترسی به دوربین ندارم حتما در اولین فرصت عکس میذارم.
    خواهش ميكنم
    خب اين مشكل رو من هم قبلا داشتم و تنها كاري كه تونستم بكنم اين بود كه خيلي جلوشون آفتابي نميشدم...هم تخم ميكردن هم هچ ميكردن هم بچه ها رو شير ميدادن اما اصلا از من خوششون نميومد و تا منو ميديدن فرار ميكردن.

يكبار كه ماهيا رو گله كردم متوجه شدم كه اين مشكل وجود نداره و فقط وقتي نر و ماده (جفت) كنار هم تنها هستند اين مشكل وجود داره.

شما هم اگر ميبيني كه شما وقتي جلو ميري واكنش خوبي شون نميدن خيلي جلوي تانك آفتابي نشو و صبر كن ببين چه بلايي سر تخم ها ميارن.اگر ديدي هچ ميكنن و بچه ها مشكلي ندارن خيلي به ماهي استرس بيشتر وارد نكنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14795
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    خواهش ميكنم
    خب اين مشكل رو من هم قبلا داشتم و تنها كاري كه تونستم بكنم اين بود كه خيلي جلوشون آفتابي نميشدم...هم تخم ميكردن هم هچ ميكردن هم بچه ها رو شير ميدادن اما اصلا از من خوششون نميومد و تا منو ميديدن فرار ميكردن.

يكبار كه ماهيا رو گله كردم متوجه شدم كه اين مشكل وجود نداره و فقط وقتي نر و ماده (جفت) كنار هم تنها هستند اين مشكل وجود داره.

شما هم اگر ميبيني كه شما وقتي جلو ميري واكنش خوبي شون نميدن خيلي جلوي تانك آفتابي نشو و صبر كن ببين چه بلايي سر تخم ها ميارن.اگر ديدي هچ ميكنن و بچه ها مشكلي ندارن خيلي به ماهي استرس بيشتر وارد نكنيد

مشکل اینجاست که لطف کردن وتمام تخماشون رو نوش جان کردنمن از یکی از مغازه دارهای نواب سوال کردم گفت بیا اتوویتول جی بی ال بخر براشون خوبه چون ضد استرس قوی هست!!!بنظرتون درست میگه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    [/COLOR]

مشکل اینجاست که لطف کردن وتمام تخماشون رو نوش جان کردنمن از یکی از مغازه دارهای نواب سوال کردم گفت بیا اتوویتول جی بی ال بخر براشون خوبه چون ضد استرس قوی هست!!!بنظرتون درست میگه؟

اینجا رو مطالعه کنید . خورده شدن تخم ها توسط دیسکس ها مولد دلایل بسیار زیادی میتونه داشته باشه :

http://www.parsipet.ir/thread9614.html

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14980
    سلام
    من دیسکس نگهداری می کنم (تجربه اولم هست)
    یه مشکلی که هست
    هر بار فقط یکی از ماهی ها
    غذا نمی خوره لاغر میشه رنگش به سفیدی میل می کنه از فرط لاغری استخون حبوان بیرون می زنه گوشه گشری میکنه و در نهایت به مرگ ختم میشه از کسی که خریداری کردم میگه چون یکی یکی اینطور میشه بیماری نیست اما دیگه دارم کم میارم تا حالا 7 عدد تلفات داشتم
    اساتید نگهداری منو راهنمایی کنند ممنون میشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ مینا
    شماره عضویت
    14795
    سلام اقا بابک
    مشکل من خورده شدن تخمها نیست استرس شدید ماهی هست که یه گوشه قایم میشن و غذا کم میخورن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام اقا بابک
    مشکل من خورده شدن تخمها نیست استرس شدید ماهی هست که یه گوشه قایم میشن و غذا کم میخورن.
    سلام
    کاری نمیتونی کنی اگه همه چی فراهمه براشون و این مشکلو دارن.باید زمان بدی بهشون دارو یا هر چیزه دیگم دور ریختن پولته

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستان من الان تو تانک قرنطینم الان دیسکس دارم 5 تا 15تا دیسکس جدید خریدم میتونم کنار هم بندازم تو قرنطینه

صفحه 113 از 269 نخستنخست ... 1363949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132163213 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)