صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 69
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین - گیاه خوار
    شماره عضویت
    9363

13 سوال در مورد طاعون دیسکس (سیاه شدن دیسکس)

سلام
    من تو پست آقا بابک دیدم که این به عنوان یک بیماری ویروسی مطرح شده
    به عنوان یک پزشک یک نکته را یادآوری میکنم و یک سوال دارم:
    یادآوری : در هیچ یک از بیماری های ویروسی آنتی بیوتیک ها کوچکترین نقشی در درمان ندارند. پس تمام آن حدس ها و گمان ها در مورد افزودن آنتی بیوتیک به آب بیهوده خواهد بود
    سوال : در بیماری ویروسی تبخال و زونا (منشا همان ویروس تبخال است) ما از دارویی به نام آسیکلوویر استفاده می کنیم. دسته خانواده این دارو (مانند آسیکلوویر ، و گانسیکلوویر) تنها داروهایی هستند که ثابت شده می توانند در درمان بیماری های ویروسی به خوبی موثر باشند (حداقل به عنوان کمک). سوالم این است، اگر این بیماری ویروسی است، آیا میتوان از این دارو استفاده کرد؟
    لطفا سریع جواب بدین که دیسکس ها از امروز صبح شروع کردند سیاه شدن !
    مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    سلام دوست عزیز
    شما درست میفرمایید
    هیچ دارویی برای مقابله با این ویروس وجود نداره و هدف از استفاده از آنتی بیوتیکها هم مقابله با این ویروس نیست بلکه با توجه به ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن ماهی و آمادگی ماهی برای ابتلا به انواع و اقسام بیماریها از یک یا چند نوع آنتی بیوتیک وسیع الطیف یا اختصاصی استفاده میشه تا بیماریهای ثانویه ماهی رو از پا در نیارن

پاینده باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام به سایت ما خوش آمدید

دکتر جان شما که زحمت میکشی میخونی حد اقل کامل میخوندید

من 10 بار نوشتم ویروس پلیگ مثل تمام ویروس ها درمان قطعی ندارد ... و فقط به منظور کنترل بعضی از عفونت ها که در زمان ضعف سیستم ایمنی بدن ماهی (ناشی از ویروس پلیگ) ماهی را آلوده میکنند استفاده میشود (شرکت کن هو و یه شرکت ژاپنی دارو روی واکسن این ویروس کار میکنن ممنه در آینده نزدیک بتونیم دیسکس رو واکسینه کنیم)
    وگرنه این که ویروس درمان 100% و قعطی نداره که دیگه همه میدونن حتما نباید دکتر باشیم

آنتی بیوتیکی که شما فکر میکنی ارزش نداره هم تو دوره پلیگ :

از انواع بیماری های باکتریایی مثل کالومنارسی و پوسیدگی باله و دم جلوگیری میکنه
    از عفونی شدن زخم های ناشی از انگل های تکی یاخته ای مثل کاستیا و کیلودونلا جلوگیری میکنه
    از بیماری های عفونی ثانویه مثل بیرون زدگی چش ماهی جلوگیری میکنه

در کنارش از سمومی مثل آکریفلاوین ، ترکیبات مس مانند سولفات مس و کلرید مس ، مالاچیت گرین و ... هم برای کنترل انگل های پوستی و آبششی چه از نوع تک یاخته ای و چه از نوع کرمی استفاده میکنیم

همین انگل ها و عفونت های ثانویه هم ماهی رو میکن

ماهی هایی که قوی باشن و به موقع هم اقدام به درمان جانبی و کنترل سایر بیماری ها توسط آنتی بیوتیک و سموم ضد انگل کرده شده باشه در دوره ویروس که معمولا 7 الی 10 روز طول میکشه دووم میارن و سیستم ایمنی بدنشون علیه ویروس پاد تن میسازه ....

مثل اغلب ویروس ها در این مورد هم سال ها و حتی تا آخر عمر نسبت به ویروس مصونیت پیدا میکنند.امتحانش هم خیلی سادست...ماهی که یک بار درمان میشه اگر 100 بار دیگه هم کنار ماهی هایی که همون سویه از این ویروس رو دارن قرار بگیره هرگز علائم بیماری رو نشون نمیده ولی تا 6 ماه ناقله و در صورت انتقالش به تانک ماهی های سالمی که تا به حال در معرض ویروس قرار نگرفته اند همه اون ها رو بیمار میکه ولی خودش با زهم سالمه!

در مورد دارو های ضد ویروسن هم :

آسایکلویر رو من سال ها پیش به توصیه خواهرم و یکی از دوستان که پزشک بود امتحان کردم.... آسایکلویر که مال تبخاله

من حتی از دارو هایی که در کنترل ویروس ایدز ازشون استفاده میشه مثل زیدو وودین و استاوودین رو هم با دوز های مختلف امتحان کردم ولی زیدوودین که یه حالتی مثل خفگی در ماهی ها به وجود میاره.استاوودین و آسایکلوویر هم باعث میشد ماهی ها از آب میپریدن بیرون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تاثیر مثبتی هم نداشت و ماهی ها یکی بعد از دیگری از بین میرفتند.اصلا ویروس پلیگ دیسکس رو نمیکشه آقای دکتر انگل ها و عفونت های ثانویه هستند که میکشند پس بهتره همون ها رو کنترل کنیم چون اگر آنتی بیوتیک + ضد انگل به موقع ، درست و با دوز صحیح انتخاب و مصرف بشه قطعا بیش از 95% ماهی ها زنده خواهند ماند

به هر حال از اینکه نظرتون رو ارائه دادید سپاسگزارم
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th July 2012 در ساعت 08:03 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین - گیاه خوار
    شماره عضویت
    9363
    سلام
    بابک جان من به هیچ وجه قصد بی احترامی یا کوچک شمردن اطلاعات شما را نداشتم. منظورم این بود که وقتی تانکر خوب نگه داری شده و میدونیم که احتمال بیماری انگلی تقریبا صفر هست، شاید اضافه کردن این همه دارو، اونم با اون عوارضی که خودت تو پست نوشتی کمی عجولانه باشه، درسته که معمولا تو بیماری های ویروسی، حتی ایدز، خود ویروس نیست که بیمار رو میکشه بلکه میکروب ها و عوامل سوار شده روی این بیماری هستند که کشنده می شوند اما، وقتی من لامپ uv در مسیر جریان آب دارم که به داخل فیلتر اکسترنال میره، تازگی از کلی دارو برای ریشه کن کردن انگل و قارچ تو تانکر (بی احتیاتی خودم که یک عدد گیاه رو بدون قرنطینه گذاشتم تو تانکر) استفاده کردم، احتمال باقی بودن انگل و میکروب و قارچ، وقتی در معرض uv هستند بسیار کم میشه. منظور من دقیقا همچین شرایطی بود. در این شرایط واقعا افزودن این همه دارو با خودش مشکل ساز میشه.
    واکنش ماهی ها هم به آسیکلوویر جالبه! اصلا فکر نمیکردم ماهی رو آژیته (عصبی) بکنه !
    راستی، من حدود 10 - 12 روز هست که دیسکس ها رو به تانکر ریختم. همشون رو هم با هم خریدم. یکیشون سفیدک داشت که من موقع خرید نفهمیده بودم. فردا صبحش نه تنها این تانکر همه ماهی هاش سفیدک گرفته بودند بلکه چون از یک فیلتر مشترک استفاده میکردم اون یکی هم آلوده شده بود. من کلی دارو هم برای سفیدک، هم دم خوره که فایترم درگیرش بود و هم ضد قارچ ریختم و بعد از 1 هفته آب تانکر رو روزی 17-18% تعویض میکنم.
    یک جا خوندم که دیسکس ها بدلیل هر نوع استرسی رنگشون تیره میشه. اگه این درست باشه، با توجه به سرعت سیر این بیماری، این احتمال بیشتر نیست که مشکل من استرس ماهی است نه این طاعون وامانده؟
    بازم از سوء تفاهمی که بوجود اومد معذرت میخوام
    مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط cssMaya نمایش پست ها
    سلام
    بابک جان من به هیچ وجه قصد بی احترامی یا کوچک شمردن اطلاعات شما را نداشتم. منظورم این بود که وقتی تانکر خوب نگه داری شده و میدونیم که احتمال بیماری انگلی تقریبا صفر هست، شاید اضافه کردن این همه دارو، اونم با اون عوارضی که خودت تو پست نوشتی کمی عجولانه باشه، درسته که معمولا تو بیماری های ویروسی، حتی ایدز، خود ویروس نیست که بیمار رو میکشه بلکه میکروب ها و عوامل سوار شده روی این بیماری هستند که کشنده می شوند اما، وقتی من لامپ uv در مسیر جریان آب دارم که به داخل فیلتر اکسترنال میره، تازگی از کلی دارو برای ریشه کن کردن انگل و قارچ تو تانکر (بی احتیاتی خودم که یک عدد گیاه رو بدون قرنطینه گذاشتم تو تانکر) استفاده کردم، احتمال باقی بودن انگل و میکروب و قارچ، وقتی در معرض uv هستند بسیار کم میشه. منظور من دقیقا همچین شرایطی بود. در این شرایط واقعا افزودن این همه دارو با خودش مشکل ساز میشه.
    واکنش ماهی ها هم به آسیکلوویر جالبه! اصلا فکر نمیکردم ماهی رو آژیته (عصبی) بکنه !
    راستی، من حدود 10 - 12 روز هست که دیسکس ها رو به تانکر ریختم. همشون رو هم با هم خریدم. یکیشون سفیدک داشت که من موقع خرید نفهمیده بودم. فردا صبحش نه تنها این تانکر همه ماهی هاش سفیدک گرفته بودند بلکه چون از یک فیلتر مشترک استفاده میکردم اون یکی هم آلوده شده بود. من کلی دارو هم برای سفیدک، هم دم خوره که فایترم درگیرش بود و هم ضد قارچ ریختم و بعد از 1 هفته آب تانکر رو روزی 17-18% تعویض میکنم.
    یک جا خوندم که دیسکس ها بدلیل هر نوع استرسی رنگشون تیره میشه. اگه این درست باشه، با توجه به سرعت سیر این بیماری، این احتمال بیشتر نیست که مشکل من استرس ماهی است نه این طاعون وامانده؟
    مرسی
    سلام و احترام

احتمال وجود انگل 0 نیست بلکه 100% هست.یعنی امکان نداره سالم ترین دیسکس خانگی رو هم اگر نمونه برداری کنید به انگلی نرسید...به خصوص در روده ماهی
    فقط مسئله اینه که تا زمانی که یه چیزی مثل پلیگ ضعیف و داغونشون نکرده اصلا علائمی بروز نمیدن

نظر شخصی بنده اینه که استفاده از uv تاثیری در درمان نداره که هیچ ... بلکه دست شما رو در استفاده از دارو میبنده و محدودتون میکنه

بهترین روش ممکن برای درمان جانبی و رد شدن موفقیت آمیز ویروس پلیگ اینه : (حد اقل 7 روز کامل ادامه داشته باشه)
    1.پی اچ آب رو تا 5 پایین بیارید
    2.نور مستقیم و خیره آکواریوم خاموش
    3.هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک
    4.از آکریفلاوین برای کنترل انگل های پوستی که قطعا وجود دارن استفاده کنید
    5.از یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف استفاده کنید(مثل سیپروفلوکساسین)

هر چند که انتخاب نوع آنتی بیوتیک کاملا حدسی و تجربیست و در صورت انجام کشت آنتی بیوگرام بهترین نوع ممکن رو میشه انتخاب کرد ولی متاسفانه شما زمانی برای انجام این کشت ندارید.حالا شاید شما به عنوان یک پزشک ابزار و امکانات انجام کشت رو داشته باشید ولی بعضی وقتا در زمان بروز حالت حاد ویروس ، 2 ساعت تاخیر در زدن آنتی بیوتیک = خارج شدن کنترل تانک از دست شما...یعنی یهو 100 تا دیسکس تو 2 ساعت میمیرن در صورتی که اگر 2 ساعت زود تر دارو میزدید اتفاقی نمیفتاد...

آنتی بیوتیک هایی که بسیار موثر هستند و معمولا ازشون جواب میگیرید عبارتند از

خانواده تترا سایکلین ها(تترا سایکلین ، اکسی تترا سایکلین ، داکسی سایکلین و ...)
    سیپروفلوکساسین
    اریترومایسن
    سولفات نئومایسین
    آموکسی سیلین
    نیتروفورانتوئین
    سفیکسین
    سفالکسین
    نالیدیکسیک اسید(بهترین جایگزین نیتروفورانتوئین با اثرات جانبی کمتر)
    ....

اگر عفوتت شدید و پیشرفته باشه سفریاکسون بسیار موثره

به هر حال من اگر تعدا ماهی هام زیاد باشه مثلا 10 تا تانک میکنم و تو هر تانک یک مدل آنتی بیوتیک میزنم تو 12 ساعت اول مشخص میشه کدوم یکی بهترین اثر رو گذاشته و بقیه تانک ها رو هم از همون میزنم

دیگه اینکه چند ساعت یک بار باید تجدید بشه دوز دارو هم باز علم پزشکی میخواد اطلاع از نیمه عمر هر آنتی بیوتیک که تخصص شماست ... ولی به طور معمول و میانگین فارم ها و تکثیر کنندگان حرفه ای هر 12 ساعت یک بار یا حد اکثر هر 24 ساعت یک بار تمدید میکنند که 12 ساعت یک بار تقریبا در تمام آنتی بیوتیک هایی که من تست کردم عالی بوده.برای بیشترین بازدهی ممکن ، قبل از اضافه کردن هر دوز جدید آب آکواریوم رو 100% تعویض کنید

حالا گذشته از همه این حرفا شاید اصلا پلیگ نباشه مشکل ماهی های شما
    دیسکس اولین واکنشی که در زمان استرس ناشی از عوامل محیطی و یا سایر بیماری ها نشان میده ، سیاه شدن و تیره شدن پوست ، پدیدار شدن خطوط استرس عمودی در بدن ، گوشه گیری و حرکات ناگهانیه....

لطفا عکسی از ماهی هایتون بزارید تا بهتر بشه نظر داد

ارادتمند
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 20th July 2012 در ساعت 01:51 AM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط cssMaya نمایش پست ها
    سلام
    مرسی
    سلام . اول از همه جضورتون رو خوش آمد می گم یه مطلبی رو میخوام خدمت شما در مورد uv شاره کنم . در تانکهای آب شورم من 24 ساعته uv رو روشن نگه می دارم در مورد دیسکس ها هم سالها بود در یکی از تانکها ازش استفاده می کردم یعنی هر 8 ساعت به مدت 1 ساعت تایمر دار . ولی با توجه به تانکهای دیگری که دارم وجود میکروب و احتمال بیماری تقریبا با تانکهایی که uv ندارند یکی بود . فقط یک موضوع در مورد uv برای من خیره کننده بود اون هم وجود نداشتن هیچگونه جلبکی در تانک و شفاف بودن آب بود . ضمنا نمی دونم از uv چگونه استفاده می کنید ولی باید خدمتتون عرض کنم که آبی که از محفظه ی uv می گذره باید با سرعت بسیار پایین باشه برخی دوستان اون رو به مسیر واتر پمپ قرار می دند که عملا کارایی اون رو کم می کنند .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9196

درخواست کمک و راهمنایی دیسکس های طاعون زده

با سلام به تمامی دوستان عزیز
    من چهارتا دیسکس بزرگ و پنج تا دیسکس کوچک داشتم : اسنک لئوپارد بزرگ دوتا ، ردتورکویز بزرگ یکی ، گلدن بزرگ یکی و گلدن کوچک و ردتورکویز کوچک و ردملون کوچک
    که با اضافه کردن چهارتا دیسکس کوچک که به گفته فروشنده قرنطینه شده بودند همگی آنها بیمار شدند .
    علائم و رفتارها :
    گوشه گیری – تجمع تمامی آنها در گوشه آکواریوم و نزدیک به سطح آب – بعضی از اونا تیره شدن – گاهی اوقات غذا می خورن – شنای غیر متعادل – پریدن بیرون آب یکی از آنها ( نژاد ردتورکویز ) – مدفوع سفید رنگ آبشش ها طبیعی است تغییری نکرده - باله های کناری ( بعد از آبشش ها ) به بدن چسبیده و تقریبا حرکتی نداره – زخم های خیلی سطحی و حالت گندیدگی فقط روی دو تا از آنها ( ماهیهایی که بیشتر تیره شده اند )
    اوائل فقط کوچیکا بیمار بودن اما هر روز که میگذره به تعداد دیسکس های بزرگ بیمار اضافه می شه ، فعلا فقط اسنک لئوپارد های بزرگ سالمند که یکی از همونا هم داره علائم بقیه رو بروز می ده
    غذای مصرفی : دل گوساله چرخ شده - اسفناج ، میگو و تقریبا 10درصد کرم خونی نوع فيلـتر : فیلتر سلطی بزرگ دمای اب : 29 بود که رسوندم به 31 درجه

درمان هگزامیتا رو با اضافه کردن 6 عدد قرض 250 به آکواریوم به صورت روز درمیان اقدام کردم و یک وعده هم با کرم خونی به خوراکشون دادم و 10 درصد از آب رو سیفون کردم با گدشت چهارروز از آغاز درمان فایده که نداشت هیچ ، دوتا از کوچیکا هم مردند .

یکی از دوستان این پیشنهادات رو کرده :
    سريعا حمام نمك رو انجام بديد و مخزن ذخيره رو اماده كنيد
    از يكي از داروهاي جنرال تونيك يا سرا آمبنپور كه قابل تهيه هست براتون تهيه كنيد و شروع به استفاده با دز نرمال پيشنهادي بروشور ، به همراه اون از اكسي تترا سايكلين (داروخانه هاي دامپزشكي تهيه كنيد) به ازاي هر 10 ليتر يك قرص 100 ميل اضافه كنيد
    هر 12 ساعت سيفون 80% انجام بديد و دارو رو تكرار كنيد
    هشدار ميدم بهتون در صورت اينكه در درمان وقفه ايجاد بشه هيچكدوم از ماههاي شما زنده نخواهند موند

در صورتيكه همت كنيد و درمان رو كامل طي 10 روز انجام بديد ميتونيد بالاي 60% ماهيها رو نجات بديد
    تعداد سنگ هواها رو بيشتر كنيد و هوادهي 2 برابر هميشه باشه دما به تدريج به 32-3 برسونيد

ماهی های رو قرنطینه کردم . ولی هنوز دارو نزدم ( شهرستان داروهای تخصصی سخت پیدا می شه ) احساس می کنم بعد از قرنطینه شرایط و حرکاتشون عادی تر شده . اگه هر 12 ساعت یکبار آب رو سیفون کنم دیسکس ها شوک نمیشن ؟
    به نظر شما همین روش پیشنهادی رو اعمال کنم ؟ چه کنم ؟ به دادم برسید لطفا ، دارم دیوونه می شم .
    برای تقویت دیسکس ها روش یا داروی خاصی وجود داره ؟ گفته می شه در صورت بهبود دیسکس های من تا شش ماه ناقل بیماری خواهند بود ! در صورت بهبود کامل دیسکس های فعلی ، امکان اضافه شدن دیسکس به آکواریوم من وجود نداره ؟
    هر دیسکسی که وارد بشه آلوده و در معرض خطر مرگ قرار می گیره ؟
    من از قبل دیسکس سفارش دادم ! مراحل خاصی برای پیشگیری از سرایت به دیسکس های احتمالی بعدی وجود نداره ؟
    تمام بچه های حرفه ای راهنمایی از شخص شما رو پیشنهاد کردند . دست ما و دامان پر مهر شما .
    با تشکر – بهروز عباسی
    ویرایش توسط بابک آژیده : 24th July 2012 در ساعت 09:54 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهروز روزبه نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان عزیز
    من چهارتا دیسکس بزرگ و پنج تا دیسکس کوچک داشتم : اسنک لئوپارد بزرگ دوتا ، ردتورکویز بزرگ یکی ، گلدن بزرگ یکی و گلدن کوچک و ردتورکویز کوچک و ردملون کوچک
    که با اضافه کردن چهارتا دیسکس کوچک که به گفته فروشنده قرنطینه شده بودند همگی آنها بیمار شدند .
    علائم و رفتارها :
    گوشه گیری – تجمع تمامی آنها در گوشه آکواریوم و نزدیک به سطح آب – بعضی از اونا تیره شدن – گاهی اوقات غذا می خورن – شنای غیر متعادل – پریدن بیرون آب یکی از آنها ( نژاد ردتورکویز ) – مدفوع سفید رنگ آبشش ها طبیعی است تغییری نکرده - باله های کناری ( بعد از آبشش ها ) به بدن چسبیده و تقریبا حرکتی نداره – زخم های خیلی سطحی و حالت گندیدگی فقط روی دو تا از آنها ( ماهیهایی که بیشتر تیره شده اند )
    اوائل فقط کوچیکا بیمار بودن اما هر روز که میگذره به تعداد دیسکس های بزرگ بیمار اضافه می شه ، فعلا فقط اسنک لئوپارد های بزرگ سالمند که یکی از همونا هم داره علائم بقیه رو بروز می ده
    غذای مصرفی : دل گوساله چرخ شده - اسفناج ، میگو و تقریبا 10درصد کرم خونی نوع فيلـتر : فیلتر سلطی بزرگ دمای اب : 29 بود که رسوندم به 31 درجه

درمان هگزامیتا رو با اضافه کردن 6 عدد قرض 250 به آکواریوم به صورت روز درمیان اقدام کردم و یک وعده هم با کرم خونی به خوراکشون دادم و 10 درصد از آب رو سیفون کردم با گدشت چهارروز از آغاز درمان فایده که نداشت هیچ ، دوتا از کوچیکا هم مردند .

یکی از دوستان این پیشنهادات رو کرده :
    سريعا حمام نمك رو انجام بديد و مخزن ذخيره رو اماده كنيد
    از يكي از داروهاي جنرال تونيك يا سرا آمبنپور كه قابل تهيه هست براتون تهيه كنيد و شروع به استفاده با دز نرمال پيشنهادي بروشور ، به همراه اون از اكسي تترا سايكلين (داروخانه هاي دامپزشكي تهيه كنيد) به ازاي هر 10 ليتر يك قرص 100 ميل اضافه كنيد
    هر 12 ساعت سيفون 80% انجام بديد و دارو رو تكرار كنيد
    هشدار ميدم بهتون در صورت اينكه در درمان وقفه ايجاد بشه هيچكدوم از ماههاي شما زنده نخواهند موند

در صورتيكه همت كنيد و درمان رو كامل طي 10 روز انجام بديد ميتونيد بالاي 60% ماهيها رو نجات بديد
    تعداد سنگ هواها رو بيشتر كنيد و هوادهي 2 برابر هميشه باشه دما به تدريج به 32-3 برسونيد

ماهی های رو قرنطینه کردم . ولی هنوز دارو نزدم ( شهرستان داروهای تخصصی سخت پیدا می شه ) احساس می کنم بعد از قرنطینه شرایط و حرکاتشون عادی تر شده . اگه هر 12 ساعت یکبار آب رو سیفون کنم دیسکس ها شوک نمیشن ؟
    به نظر شما همین روش پیشنهادی رو اعمال کنم ؟ چه کنم ؟ به دادم برسید لطفا ، دارم دیوونه می شم .
    برای تقویت دیسکس ها روش یا داروی خاصی وجود داره ؟ گفته می شه در صورت بهبود دیسکس های من تا شش ماه ناقل بیماری خواهند بود ! در صورت بهبود کامل دیسکس های فعلی ، امکان اضافه شدن دیسکس به آکواریوم من وجود نداره ؟
    هر دیسکسی که وارد بشه آلوده و در معرض خطر مرگ قرار می گیره ؟
    من از قبل دیسکس سفارش دادم ! مراحل خاصی برای پیشگیری از سرایت به دیسکس های احتمالی بعدی وجود نداره ؟
    تمام بچه های حرفه ای راهنمایی از شخص شما رو پیشنهاد کردند . دست ما و دامان پر مهر شما .
    با تشکر – بهروز عباسی

سلام

به انجمن پارسی پت خوش آمدید

عکس ها رو اشتباه قرار داده بودید براتون اصلاح کردم :

http://www.parsipet.ir/thread10848.html

فروشنده ممکنه راست گفته باشه و قرنطینه شده فروخته باشه ولی دیسکسی که ویروس پلیگ رو رد میکنه میتونه تا 6 ماه ناقل باشه

مترونیدازول در زمان پلیگ اشتباه محضه...درمان تترا سایکلین + امنیپور رو ادامه بدید و قطع نکنید
    آنتی بیوتیک باید یک دوره کامل (حد اقل 7 روزه) مصرف بشه و در صورت قطع کردن مصرفش در وسط دوره مشکلاتی مثل مقاومت دارویی و ... ایجاد خواهد کرد

نور اکواریوم رو خاموش کنید
    به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری نمک به آب اضافه کنید

7 روز پیاپی و قبل از اضافه کردن هر دوز جدید 100% تعویض آب

هیچ راهی برای جلوگیری از انتقال ویروس وجود نداره.این ویروس حتی از راه هوا از تانکی به تانک دیگه منتقل میشه بنا بر این حتی اگر در گوشه دیگری از منزل آکواریومی جدا راه اندازی کنید هم احتمال سرایت ویروس باز هم وجود داره

3 سویه اثبات شده از ویروس پلیگ وجود داره.هر ماهی فقط یک بار هر سویه رو میگیره.ماهی های شما اگر قبلا این سویه رو گرفته بودن و درمان شده بودند هرگز مجددا آلوده نمیشدند(این ماهیت ویروسه.یا میکشه و یا اگر نکشت و سیستم ایمنی بدن علیش مقاوم شد ، تا آخر عمر یا حد اقل مدت ها بهش مقاوم میشه مثل ویروس آبله مرغان در انسان)

برای تقویتشون بعد از درمان و بعد از دوره بیماری اقدام کنید نه الان...در حال حاضر ترکیب هر چیزی با دارو میتونه مضر باشه حتی ویتامین های مخصوص آبزیان

سری بعدی به محض اینکه ماهی ها رسید ، اعلام کنید در تاپیک تا راهنماییتون کنم از قبل از آلوده شدن چی کار کنید تا علائم بیماری سخت و سنگین نباشه و راحت بگذره

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9196

راهنمایی انتقال دیسکس جدید

با عرض سلام و ارادت خدمت بابک خان
    و با تشکر جهت راهنمایی های شما
    متاسفانه لینک راهنمای قراردادن تصریر به ناکجا آباد ختم می شه !

ماهی های مریض در قرنطینه هستند ، روش پارچه مشکی کشیدم تا هم نور کمتری بهش برسه و هم استرس کمتری داشته باشند برای محیط جدید و سیفون های پیاپی ، دما 31 درجه ، هر 12 ساعت یک بار اکسی تتراسایکلین به ازای هر 10 لیتر یک قرص 100 + سیفون 60درصد آب ( به پیشنهاد دوستی آب تازه را یک درجه بالاتر می گیرم )
    تا سیفون بعدی آب پر از تکه های رشته مانند سفید و لزج میشه ، مطمئنی از جنرال تونیک و سراآمینپور نباید استفاده بشه ، هنوز که نزدم .

امروز دیسکس ها رسیده اند . آکواریوم جدید کوچکی تهیه کردم + پمپ هوا و بخاری فعلا فیلتر سطلی رو گذاشتم کنار ضدعفونی کنم بعد استفاده شه . صد عفونی فقط با شستشو با آب خالی انجام بشه یا بذارم تو آفتاب هوا بخوره ؟
    هنوز دیسکس ها رو منتقل نکردم . منتظر پیشنهادات شازنده شما هستم .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهروز روزبه نمایش پست ها
    با عرض سلام و ارادت خدمت بابک خان
    و با تشکر جهت راهنمایی های شما
    متاسفانه لینک راهنمای قراردادن تصریر به ناکجا آباد ختم می شه !

ماهی های مریض در قرنطینه هستند ، روش پارچه مشکی کشیدم تا هم نور کمتری بهش برسه و هم استرس کمتری داشته باشند برای محیط جدید و سیفون های پیاپی ، دما 31 درجه ، هر 12 ساعت یک بار اکسی تتراسایکلین به ازای هر 10 لیتر یک قرص 100 + سیفون 60درصد آب ( به پیشنهاد دوستی آب تازه را یک درجه بالاتر می گیرم )
    تا سیفون بعدی آب پر از تکه های رشته مانند سفید و لزج میشه ، مطمئنی از جنرال تونیک و سراآمینپور نباید استفاده بشه ، هنوز که نزدم .

امروز دیسکس ها رسیده اند . آکواریوم جدید کوچکی تهیه کردم + پمپ هوا و بخاری فعلا فیلتر سطلی رو گذاشتم کنار ضدعفونی کنم بعد استفاده شه . صد عفونی فقط با شستشو با آب خالی انجام بشه یا بذارم تو آفتاب هوا بخوره ؟
    هنوز دیسکس ها رو منتقل نکردم . منتظر پیشنهادات شازنده شما هستم .
    سلام . من برای پلیگ از تتراسایکلین و جنرال تونیک با هم استفاده میک نم . هر 12 ساعت هم 100 ٪ آب رو سیفون می کنم و آب تازه می ریزم . حالا روشی که بابک عزیز فرمودند رو در حال انجام هستید ادامه بدید .

در مورد ضد عفونی معمولا من برای تانکها و تجهیزاتی که مدتی هست بدون استفاده موندند و هیچ ضد عفونی انجام نمی دم فقط شستشو با آب کفایت می کنه ولی اگر وسایلتون خیش هستند و یا از یک اکوسیستم برداشته شده اند ضد عفونی حتما باید انجام بشه . بدین منظور هم از کلر و یا پرمنگتات پتاسیم استفاده می کنم که امکان زنده موندن هیچ موجود زنده ای بعد از استفاده از این دو وجود نداره . فقط دقت کنید بهشون دست نزنید - مواظب رنگ پرمنگنات باشید و ضمنا با فرچه تانک رو یکبار تمیز کنید تا حالات لزج موجود در تانک مانع رسیدن پرمنگنات به همه سطوح نشه .
    موفق باشید ....
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 25th July 2012 در ساعت 02:09 PM

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)