صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 69
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشايار نمایش پست ها
    با سلام
    امروز 4روزه دارم درمان ميكنم وفقط سيپرو فلوكساسين حال 4 تا ديسكس كوچيك خيلي بهتر شده اما 2تا بزرگه زياد خوب نيست تازه امروز فهميدم اوني كه باله هاش اول ريش ريش شد وبعدش باله ها قطع شدن چشماش انگار نميبينه يه كمي چشماش بزرگ شده وكمي هم روشون تار شده چكار كنم
    سراغ داروي امينپور زياد گشتم گيرم نيومد البته من داروخونه هارو گشتم آكواريومي ها هم نداشتن
    ممنون از راهنماي هاتون
    سلام:
    دوست عزیز داروخانه های انسانی که سرا امینپور ندارن!!!!!!!!!این دارو ماله شرکت سرا آلمان هستش و مخصوص ماهی و آکواریومه

دیسکسهای کوچکتون چند روز تو دارو هستن؟؟؟غذا می خورن ؟؟؟؟؟عکس دیسکسها کوچک و بزرگ رو سریعاً بذارید تا وضعیتشون رو تو عکس دیده بشه.عکس دیسکسهای بزرگ رو بصورت کامل(میزان تاری چشم و سوختگی باله)فقط عکسها چندتا باشه تو چند زاویه یعنی از باله ها چشمها و نمای نزدیک دیسکسها بذارید و با کیفیت باشه حتماً ،تا دوستان نظر بدهند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    باسلام
    برا دارو امنيپور وجنرال تونيک تمام دامپزشکي ها و آکواريومي ها رو رفتم هيچکدوم نداشتن .امينپور رو اصلا نميدونستن چيه داروي جايگزين يا مشابه نيست استفاده کنم
    در مورد عکس متاسفانه دوربين باکيفيت ندارم اما سعي ميکنم برا امروز يافردا جور کنم
    همه ديسکسا با امروز 5 روزه تحت دروان هستن .من خود آکواريوم اصلي رو تبديل به قرنطينه کردم که 200 ليتر حجم داره و زمان تجديد دارو يک سوم آب رو عوض ميکنم غذا ميخورن البته يکي از بزرگاهم مياد ميخوره اما اون يکي که چشاش کمي کدر شده بعضي موقع مياد برا غذا اما انگار غذا رو نميبينه
    من تو سايت متوجه شدم نبايد در طول درمان زياد غذا بهشون بدم فقط در طول روز يک وعده اونم نصف يک بسته کرم منجمد

ممنون از راهنماي و پيگيريتون

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشايار نمایش پست ها
    باسلام
    برا دارو امنيپور وجنرال تونيک تمام دامپزشکي ها و آکواريومي ها رو رفتم هيچکدوم نداشتن .امينپور رو اصلا نميدونستن چيه داروي جايگزين يا مشابه نيست استفاده کنم
    در مورد عکس متاسفانه دوربين باکيفيت ندارم اما سعي ميکنم برا امروز يافردا جور کنم
    همه ديسکسا با امروز 5 روزه تحت دروان هستن .من خود آکواريوم اصلي رو تبديل به قرنطينه کردم که 200 ليتر حجم داره و زمان تجديد دارو يک سوم آب رو عوض ميکنم غذا ميخورن البته يکي از بزرگاهم مياد ميخوره اما اون يکي که چشاش کمي کدر شده بعضي موقع مياد برا غذا اما انگار غذا رو نميبينه
    من تو سايت متوجه شدم نبايد در طول درمان زياد غذا بهشون بدم فقط در طول روز يک وعده اونم نصف يک بسته کرم منجمد

ممنون از راهنماي و پيگيريتون
    سلام:
    دوست عزیز دوره سیپرو رو برای دیسکسها تا 7 روز بروید.سپس تانکتون رو یه سیفون 100% برید(ای کاش تو پلیگ می تونستید سیفون 100% باشید).و از ویتامینهای آزو،اتویتول جی بی ال یا فیشتامین سرا استفاده کنید اگه هم تو خورمو این محصولات نبودند چندتا آمپول ویتامین ب6 از داروخانه های انسانی بگیرید و سه تا 4 قطره یک روز در میون داخل تانکتون بریزید.حداکثر سیفون 30% یک روز در میون داشته باشید. و اما اون دیسکس که چشمش تاره!!!!!!باید برای دیسکس داری حتماً یه تانک قرنطینه داشته باشید حداقل با ظرفیت 60 لیتر.این دیسکس رو بذارید تو تانک قرنطینه 2 تا 4روز بعد از اون هفت روز که ذکر کردم.اما این تانک تو این 4 روز حتماً باید سیفون 100% به ازای هر 20 لیتر 1 ق .غ خ نمک بریزید(یعنی برای 60 لیتر 3 قاشق غذاخوری)هر روز 2 قطره ویتامین ب6 به آب اضافه کنید اگر دستگاه تصفیه دارید عالیه هر روز سیفون روز اول 10% آب ro و 90% آب معمولی.روز دوم 20%آب ro و 80% آب معمولی روز سوم 40.% آب ro و 60%آب شیر و روز چهرم 60% آبro و 40%آب معمولی.اگه تو این 4 روز خوب نشد از داکسی سایکیلین 250 میلیگرم به ازای هر 40 لیتر آب استفاده کنید با ترکیب 80% آب ro ,و 20%آب معمولی تا یک هفته.دور تانک رو کاملاً تاریک کنید در هنگام استفاده از داکسی.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    سلام
    امروز آخرين روز درمان ماههياست 2 تا از كوچيكا 70تا80% خوب شدن ميان ميچرخن ولي كمي هنوز سياهن 1ديگه از كوچيكا 60% خوب شده سياهيش بيشتره اما خوب غذا ميخوره ولي بعضي وقتا ميره گوشه آخرين كوچيكه از اون 3 تا بيشتر سياه بيشتر وقتا گوشه تانكه اما غذاش خوبه اما 2تا بزرگه يكي شون خيلي خوب شده غذا ميخوره بازي مكنه ولي اون يكي كه باله هاش قطع شده بيرون زدگي چشاش خيلي خوب شده تاري چشاش خيلي كم شده ولي شناكردنش خوب نيست انگار گيجه .ميخوره به كف وشيشه برا غذا مياد ولي بازم غذا رو نميبينه و از ديروز تا حالا نزديك دمش زخم شده و داره بزرگ ميشه انگار پوستش داره در مياد چكار كنم بقيه رو هم خراب نكنه
    آقا آرش منظور از آب ro چيه
    در مورد غذا همون كرم منجمد خوبه يا چيز ديگه مثلا مخلوط دل ميگو اسفناج و چند قطره بكمپلكس (از تو سايت خوندم) و چند بار در روز غذا بدم
    راستي اسم شهرما رو چرا اونجور نوشتي اگه خواستي به لهجه ما بگي بد نبود
    يه سوال ديگه آيا قرنطينه بايد بايد 60 ليتر باشه كمتر چي
    بازم ممنون از راهنماي ها و پيگيريت

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=خشايار;90521]سلام
    امروز آخرين روز درمان ماههياست 2 تا از كوچيكا 70تا80% خوب شدن ميان ميچرخن ولي كمي هنوز سياهن 1ديگه از كوچيكا 60% خوب شده سياهيش بيشتره اما خوب غذا ميخوره ولي بعضي وقتا ميره گوشه آخرين كوچيكه از اون 3 تا بيشتر سياه بيشتر وقتا گوشه تانكه اما غذاش خوبه اما 2تا بزرگه يكي شون خيلي خوب شده غذا ميخوره بازي مكنه ولي اون يكي كه باله هاش قطع شده بيرون زدگي چشاش خيلي خوب شده تاري چشاش خيلي كم شده ولي شناكردنش خوب نيست انگار گيجه .ميخوره به كف وشيشه برا غذا مياد ولي بازم غذا رو نميبينه و از ديروز تا حالا نزديك دمش زخم شده و داره بزرگ ميشه انگار پوستش داره در مياد چكار كنم بقيه رو هم خراب نكنه
    سیاهی اونا طبیعیه خوب میشن دیگه اونها رو از دارو در بیار اما بزرگه که اوضاعش خرابه اون یه دونه رو جدا کن ببر تو قرنطینه حتماً و از بقیه جداش کن اما یه چیزی بگم ماهی که تعادلشو از دست میده خیلی سخته مجدداً برگرده به زندگی طبیعیش اما قرنطینه رو بگیر ماهی رو ببر توی ترکیب داروهای سولفات نئومایسین+نیتروفرانتوئین+ه ر 20 لیتر 1 ق غ خ نمک و دمای 33.
    آقا آرش منظور از آب ro چيه
    دستگاه تصفیه رو بهش میگن ro همون که تبلیغشو می کنن که معمولاً 5 مرحله ای تا 8 مرحله ای هم داره(با روش اسمز معکوس کار می کنه)
    در مورد غذا همون كرم منجمد خوبه يا چيز ديگه مثلا مخلوط دل ميگو اسفناج و چند قطره بكمپلكس (از تو سايت خوندم) و چند بار در روز غذا بدم .با این شرایطی که تازه خوب شدن میزان کرم رو خیلی کم کن(نصف قرص مکعبی) و بهشون مخلوط دل رو بده.زمانیکه عادت کردن به مخلوط دل کرم خونی رو کنسل کن .غذادهی 4 تا 6 مرتبه اما خیلی کم بطوریکه بیشتر از 5 دقیقه غذا کف تانک نباشه
    راستي اسم شهرما رو چرا اونجور نوشتي اگه خواستي به لهجه ما بگي بد نبود
    يه سوال ديگه آيا قرنطينه بايد بايد 60 ليتر باشه كمتر چي:می تونی قرنطینه کوچکتر هم بگیری تا 40 لیتر اما فکر کن اگه بخوای 3 تا ماهی یا 4 تا رو درمان کنی اون قرنطینه 40 لیتری بدرد نمی خوره.ابعاد قرنطینه 25 عرض-50 طول-50 ارتفاع یا 40 طول 50 ارتفاع عرض 30
    بازم ممنون از راهنماي ها و پيگيريت.

انجام وظیفه است.موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    با سلام
    آقا آرش منظور از سيفون 100% يعني بايد ماهي ها رو از تانک خارج کنم و کل آب رو تعويض کنم آيا اين کار باعث شوک يا استرس براشون نميشه
    درضمن اون ماهي بزرگه مرد
    اين 5 تا خيلي همو ميزنن طوري که از ترس هم ميرن گوشه ميگيرن اين طبيعيه يا مشکلي چيزي دارن چون من شنيدم ديسکس ها خيلي آرومن من دو سه ساله آکواريوم دارم ولي اولين باره ديسکس خريدم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [quote=خشايار;90613]با سلام
    آقا آرش منظور از سيفون 100% يعني بايد ماهي ها رو از تانک خارج کنم و کل آب رو تعويض کنم آيا اين کار باعث شوک يا استرس براشون نميشه .
    با سلام:
    خیر سیفون 100% ا به معنی خارج کردن ماهی از تو تانک نیست بلکه طوریکه ماهی به پهلو می خوابه میشه و آب تو تانک به ارتفاع 5 تا 7 سانت برسه.یعنی آب کف تانک هستش.اما شما در حال حاضر سیفونهای روزانه 50% رو داشته باشین
    درضمن اون ماهي بزرگه مرد .تو پست قبلی گفتم امکان زنده موندش خیلی کمه متاسفانه بیماری پلیگ بیماری مهلکیه و اگه سیستم ایمنی بدن ماهی ضعیف باشه و نتونه مقاومت می کنه میمره.اما اشکال نداره.بنده هم کلی ماهی کشته ام مهم اینه که تا آخرین لحظه برای زنده موندش تلاش کردید
    اين 5 تا خيلي همو ميزنن طوري که از ترس هم ميرن گوشه ميگيرن اين طبيعيه يا مشکلي چيزي دارن چون من شنيدم ديسکس ها خيلي آرومن من دو سه ساله آکواريوم دارم ولي اولين باره ديسکس خريدم[.
    حالا که باهم دعوا می کنن یعنی خوبن و قوی .طبیعت دیسکس همینه درسته میگن دیسکس آرومه اما این مورد زمانی صدق می کنه که با ماهی های دیگه ای باشه اما تو گله با خودشون کلی بزن بزن میکنن.
    .فقط داشتن فیلتر،غذای مناسب و آب مطلوب و .....رو در سایر تاپیکهای بدقت مطالعه کنید ضمناً فعلاً تا 3 الی 4 ماه آینده دیگه ماهی نخر که دوباره مریضی تو تانکت بیفته.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    باسلام
    امروز 3 روزه كه از پايان دوره درمان ماهي هام ميگذره ديشب 40% از آب تانك رو تعويض كردم همون طور كه حدس زده بوديد هيچكدوم از ويتامين ها گير نيومد براشون ب6 گرفتم و 5 يا 6 قطره براشون ريختم .راستي اين مقدار برا يه تانك 200 ليتري كم نيست ؟و اينكه ديگه نمك نريزم ؟
    اوضاع ماهي ها : 3 تا از كوچيكا خوبن دارن نرمال ميشن اما چهارمي انگار سياه تر شده يه لكه سفيد كوچيك و كم رنگ هم افتاده رو بدنش هر چي هم نگاش كردم نفهميدم زخمه يا ... برا غذا مياد اما زياد نميخوره گوشه ميگيره و به صورت مايل كف ياسطح تانك ميمونه (فكر نميكنم برا من ماهي بشه ) اما بزرگه برا غذا مياد خوب ميخوره با بقيه دعوا ميكنه ولي بعضي موقع ها ميره گوشه تانك ومايل ميخوابه كف تانك بعضي مواقع هم يه حركت سريع وكوتاه انجام ميده و سپس شروع ميكنه باله هاي كنار آب شوشاشو خيلي خيلي تند ميچرخونه
    آقا آرش من تو اين دوره درمان هر موقع آب رو تعويض كردم از كف تانك بيرون نكشيدم و از سطح بالاي تانك تعويض كردم . ايرادي ندارن؟

باتشكر و سپاس

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    آب رو چطوری کلر زدایی می کنید؟؟؟؟؟؟.من خودم آب رو تا امروز 48 تا 72 ساعت گذاشتم کلرزدایی بشه اما بازم کلر داره.
    همین مقدار ویتامین کافیه بیشتر از اون باعث بوجود اومدن باکتری مضر میشه.ببینید شما باید در هر صورت یه تانک قرنطینه داشته باشید و اون کوچیکه بره تو قرنطینه تا موجب مریضی در بقیه نشه.
    حتماً حتماً سیفون از کف کنید.عکس تانکتونو بذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    سلام
    راستش من آب رو اصلا کلر زداي نميکنم البته آب منطقه ما کلر زيادي نداره
    تانک قرنطينه تهيه کردم فردا براتون عکس تانک رو ميزارم

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)