صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 69
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    جنرال تونیک و امنیپور تقریبا عملکردی مشابه دارن و ترکیباتشون هم تا حدودی شبیه به همه .... به نظر بنده امنیپور فشار و استرس کمتری نسبت به جنرال تونیک به ماهی وارد میکنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    9196
    درود
    درمان رو با جنرال تونیک ، حمام نمک ، اکسی تترا سایکلین و سیفون های مرتب شروع کردم و تا امروز ادامه داره . نزدیک به ده روز از درمان می گذره ، علائم بیماری ( شنای غیر متعادل ، تیرگی رنگ و مخصوصا ترشحات سفید رنگ لزج پوستی ) روز به روز کمتر شدند و حالا تقریبا از بین رفتند . وی هنوز تحرک خیلی می دارند . آکواریوم تو محل خلوتی تو خونه قرار داره و تقریبا اصلا کسی رو نمیبینن ( فقط وقتی به تانک نزدیک میشم بزرگهاشون از آب میپرن بیرون ) از استرسه ؟ یا علائم بیماری جدید ؟
    هنوز غذا بهشون ندادم .
    آیا هنوز باید درمان رو ادامه بدم ؟ دو هفته است که غذا بهشون ندادم ، مشکلی پیش نمیاد ؟ ضعیف نمیشن ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهروز روزبه نمایش پست ها
    درود
    درمان رو با جنرال تونیک ، حمام نمک ، اکسی تترا سایکلین و سیفون های مرتب شروع کردم و تا امروز ادامه داره . نزدیک به ده روز از درمان می گذره ، علائم بیماری ( شنای غیر متعادل ، تیرگی رنگ و مخصوصا ترشحات سفید رنگ لزج پوستی ) روز به روز کمتر شدند و حالا تقریبا از بین رفتند . وی هنوز تحرک خیلی می دارند . آکواریوم تو محل خلوتی تو خونه قرار داره و تقریبا اصلا کسی رو نمیبینن ( فقط وقتی به تانک نزدیک میشم بزرگهاشون از آب میپرن بیرون ) از استرسه ؟ یا علائم بیماری جدید ؟
    هنوز غذا بهشون ندادم .
    آیا هنوز باید درمان رو ادامه بدم ؟ دو هفته است که غذا بهشون ندادم ، مشکلی پیش نمیاد ؟ ضعیف نمیشن ؟
    حمام نمک به دیسکس آسیب جدی وارد میکنه
    در ضمن 10 روز زمانی زیادیه...چرا اطلاع ندادید که درمان نشدن؟
    در ضمن بهتر بود به جای جنرال تونکی از امنیپور استفاده میکردید
    اکسی تترا سایکلین هم نیاز به سختی آب پایین داره که بعید میدونم رعایت کرده باشید

عکس بزارید از وضعیت ماهی هاتون

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریمی
    شماره عضویت
    9581
    سلام
    در بحث بیماری پلیگ اشاره ای به دو یا سه نوع از دیسکس ها شده که در مقابل این بیماری مقاومتر هستند و حالا میخواستم از دوستان خواهش کنم که با توجه به تجربیات شون بنده رو که تازه میخوام وارد دنیای دیسکس دار ها بشم در مورد نوع نژاد ونام دیسکس های مقاومتر یاری کنند ؟
    خیلی ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط DISCUS CRAZY نمایش پست ها
    سلام
    در بحث بیماری پلیگ اشاره ای به دو یا سه نوع از دیسکس ها شده که در مقابل این بیماری مقاومتر هستند و حالا میخواستم از دوستان خواهش کنم که با توجه به تجربیات شون بنده رو که تازه میخوام وارد دنیای دیسکس دار ها بشم در مورد نوع نژاد ونام دیسکس های مقاومتر یاری کنند ؟
    خیلی ممنون
    دیسکس های آلبینو و یا دیسکس هایی مثل دیسکس رد ملون و سفید ، به دلیل ترشح موکوس کمتر در دوره بیماری پلیگ مقاومت بیشتری از خودشون نشان میدن
    ترشح سنگین موکوس در زمان بیماری پلیگ ، یکی از مشکلات نژاد هایی مثل رد تورکویز یا بلو تورکویزه که باعث میشه دیسکس سیاه بشه و به دلیل پروتینی بودن این موکوس ، پوست بدن مستعد انواع عفونت های قارچی و باکتریایی میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریمی
    شماره عضویت
    9581
    با تشکر از شما آقای آژیده
    من خودم قصد دارم دیسکس های زیر رو انتخاب کنم لطفا نظرتون رو در موردشون بیان کنید
    وایت باترفلای - لئوپارد آلبینو - لئوپارد- وایت فیس - دیسکس زرد - طلائی سیام تایلند - لئوپارد رینگ - مارلبرو قرمز
    اگه ممکنه لطف کنید یه نظری هم در مورد خانوادهی لئوپارد بدید .
    خیلی خیلی ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط DISCUS CRAZY نمایش پست ها
    با تشکر از شما آقای آژیده
    من خودم قصد دارم دیسکس های زیر رو انتخاب کنم لطفا نظرتون رو در موردشون بیان کنید
    وایت باترفلای - لئوپارد آلبینو - لئوپارد- وایت فیس - دیسکس زرد - طلائی سیام تایلند - لئوپارد رینگ - مارلبرو قرمز
    اگه ممکنه لطف کنید یه نظری هم در مورد خانوادهی لئوپارد بدید .
    خیلی خیلی ممنون
    راستش نظری نمیشه داد و همش بستگی به سلیقه شخصی شما داره...از نظر من همشون ارزشمند و قابل احترام هستند و نباید فرقی قائل شد
    خانواده لئوپارد هم به گروه بزرگی از دیسکس ها اطلاق میشه که بدنشون با خال های ریز و درشت پوشیده شده.در واقع لئوپارد یا تلفظ صحیحش لپرد ، از کلمه انگلیسی Leopard با معنی پلنگ گرفته شده که دلیلش هم خال های روی بدن دیسکسه که تداعی کننده خال های روی بدن پلنگه

شاید بیش از 10 نوع دیسکس پلنگی وجود داشته باشه که همشون زیبا هستند

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    با سلام خدمت آقا بابک وديگر دوستان
    من در چند جا مشکلم رو مطرح کردم
    يه بار ديگه کامل باز گو ميکنم من 4تا ديسکس سايز 2.5 از فروشگاه خريدم که متاسفانه نميشد اونا رو اول چک کنم که سالمند يا نه و 2 تا ديسکس سايز 3.5 از يه آکواريوم خونگي خريدم که کاملا سالم و سرحال بودن همرو تو يه روز تو آکواريوم انداختم کمتر از 24 ساعت 4 تا کوچيکه کاملا سياه شدن وهر 6 تاشون ميرفتن گوشه ها جع ميشدن چند تا شون خيلي تند تند باله هاشونو تکون ميدن يه بارم ديدم مدفوع يکيشون سفيد بود
    از اطلاعاتي که از انجمن کسب کردم فهميدم طاعون گرفتن شروع به درمان کردم
    دو روز براشون آموکسي سيلين ريختم و مترونيدازول نمک هم ريختم دماي آب رو32 قرار دادم
    بعدا تو سايت برام نوشتن که اين دو تا دارو تاثيري ندارن
    حالا 3 روزه از سيپروفلوکساسين استفاده ميکنم ها 24ساعت تجديدش ميکنم و هر بار قبل از تجديد دارو يک سوم از آب رو هم عوض ميکنم ولي از ضد انگل ديگه استفاذه نکردم
    حال فعلي ماهيا به اين صورت که 3تا از اون کوچيکا کمي بهتر شدن ميان کمي ميچرخن ام دو تا بزرگه زياد تغيير نکردن تازه يکيشونم باله هاي پشت آب شوشاش اول نوکش ريش ريش شد اما حالا اون قسمت هاي ريشريش شده کاملا قطع شدن وبازم ميرن گوشه ها وميخوابن کف آکواريوم ويا بصورت گيج شنا ميکنه وميخوره به اين ور اون ور (ولي ميشه گفت همشون کمي از روز اول ودوم بهتر شدن)
    نظرتون چيم
    ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    دوست عزیز با سلام:
    الان فقط از سیپروفلوکساسین استفاده می کنید.؟؟؟؟؟
    اگه اینجوریه امینپور سریعاً تهیه کنید و توی 4 روز باقیمانده ترکیب امینپور با سیپرو رو داشته باشین.ببینید خیلی خوب بود از اولش با دوستان مشورت می کردید معمولاً برای درمان پلیگ از یک داروی جنرال مثل امینپور یا جنرال تونیک برای پوسیدگی باله(در هنگام تضعیف ماهی زیاد اتفاق میافته) به همراه یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف مثل سیپرو،داکسی و ...... استفاده میشه .
    اگه جنرال تونیک دارید و امینپور در دسترس نیست به ازای هر 20 لیتر 1 میل استفاده کنید چون دوز 5 میل برای هر 20 لیتر زیاده و بسیار استرس زاست اگه امینپور باشه عالیه.
    روزانه گزارش فرمائید تا دوستان راهنمایی کنند.برق خاموش+دمای 32+سیپرو به همراه امینپور+هر 12 ساعت سیفون 100% یا نهایتاً 24 ساعت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    با سلام
    امروز 4روزه دارم درمان ميكنم وفقط سيپرو فلوكساسين حال 4 تا ديسكس كوچيك خيلي بهتر شده اما 2تا بزرگه زياد خوب نيست تازه امروز فهميدم اوني كه باله هاش اول ريش ريش شد وبعدش باله ها قطع شدن چشماش انگار نميبينه يه كمي چشماش بزرگ شده وكمي هم روشون تار شده چكار كنم
    سراغ داروي امينپور زياد گشتم گيرم نيومد البته من داروخونه هارو گشتم آكواريومي ها هم نداشتن
    ممنون از راهنماي هاتون

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)