صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 62
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sitting_Bull نمایش پست ها
    سلام. بابا مکاتبه! راستش از این که میبینم با یه علاقمند واقعی طوطی سانان طرف شدم خیلی هیجان زده ام. خیلی خوبه که به طور اصولی علایق تون رو پیگیری می کنید. برخورد با افرادی که صرفا اطلاعات تجربی دارند بدون تحقیق و مطالعه به روز، اغلب خیلی زود ملال اور میشه.
    با بررسی هایی که انجام دادم، مجموع هزینه و انرزی لازم جهت نگهداری هر نوع طوطی تقریبا یکسان هست و طبق نصیحت جماعت فرنگی که تاکید کردند اگه قراره یه Pet داشته باشم، سعی کنم بهترین گونه رو انتخاب کنم، می بینم که تنها تفاوت قابل توجه در داشتن یک شاه طوطی یا کاکادو یا اکلکتوس، همان هزینه اولیه خرید هست و در سایر موارد هزینه ها فرق چندانی ندارند. به همین خاطر هست که گزینه اکلکتوس رو هم برای خرید دارم بررسی می کنم.
    اکلکتوس گرد طوطی نداره، سخن گوی بهتری هست نسبت به مثلا شاه طوطی و در عین حال باهوش تر هم هست. اما شنیدم که حساس و مستعد به پر کن شدن هم هست. احتمال اینکه به مسافرت های دور و چند روزه برم و طی این مدت افراد دیگری از اون مراقبت کنند هم در برنامه زندگی من هست. که خوب اگه پرنده خیلی حساس باشه ممکنه اسیب ببینه.

کل داستان بالا رو گفتم تا نظر شما رو هم بدونم.
    سلام
    شما سوال جدی پرسیدی من هم جدی جوابت را دادم ... اگر می دونستم که میخوای مسخره ام کنی نمی گفتم .........یک کار تحقیقاتی داریم انجام میدیم در مورد پرورش جوجه گوشتی و با مراکز بسیاری مکاتبه داریم حالا شما میخوای باور کن میخوای باور نکن گفتیم بعد یه عمری یکی پیدا شد سوال جدی تری بپرسه.:smile (244):... ها.....:smile (99):

تمام طوطی ها اگر خوب تربیت بشوند می تونند دوری صاحبشون را تحمل کنند اگر می بینید طوطی های دوستان به هر دلیلی پرکن میشن به این دلیل است که ما ایرانی ها بلد نیستیم که حد وسط را رعایت کنیم ... ( البته همه بلندند به جز من این که دارم میگم منظورم خودم هستم پس فردا یه عده نگن که به ما گفتی بلد نیستیم طوطی تربیت کنیم )
    اگر طوطی خوب و اجتماعی تربیت شده باشه از اینکه یک یا دو روز یا حتی یک هفته یا بیشتر در کنار کسی غیر صاحب خودش هم باشه دچار مشکل نمیشه ...حالا فرقی نمی کنه که چه طوطی باشه .... حساس ترین طوطی ها به پرکنی خانواده کاکاتو ها هستند...... اکلکتوس مقام اول را در این مورد نداره ... به هر حال هر طوطی اگر دچار تنش بشه می تونه این مشکل براش پیش بیاد اگر هم خوب تربیت نشده باشه مستعد تر میشه .... حالا اگر بتونید یک طوطی اکلکتوس کم سن و سال پیدا کنید که دیگه محشر میشه .... کلا تمام طوطی ها برای تربیت شدن باید زیر دوسال سن داشته باشند - البته این قانون برای کشور ماست که تربیت کننده حیوان و پرنده ندارم وگرنه تربیت کنندگان طوطی ها براشون فرقی نمی کنه که طوطی چه سنی داشته باشه .... به راحتی یک طوطی سن بالا را - منظور طوطی هایی است که بیشتر از دوسال دارند - با بهره گیری از قوانین رفتار شناسی و روانشناسی حیوانات تربیت می کنند (یادمون باشه که پرکنی ده تا عامل داره و تنها یکی از این ده عامل ناشی از سوء رفتار با پرنده هست)
    پس اینکه طوطی شما بتونه دوری شما را تحمل کنه یا خیر به خود شما بستگی داره .... :smile (137):
    موفق باشید :smile (111):

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    سلام.

از پاسخ شما ممنونم. به نکات جالبی اشاره کردید.

در ضمن عطف به پاراگراف اول شما، دخترم! من هم خیلی جدی و صادقانه شما رو تحسین کردم!
    خیلی خوشحالم که فردی در عین تجربه، با اطلاعات به روز و علاقمند به مطالعه اینجا هست. به شما اطمینان می دم که اگه غیر این بود بحث ما همون اول خاتمه پیدا می کرد. اما الان طی این صحبت ها به مواردی اشاره شده که می تونه مورد استفاده سایر دوستان علاقمند هم قرار بگیره. ممکنه اطلاعات من کم باشه، اما من هم به مطالعه و بررسی و تحقیق علاقه دارم و فکر میکنم فرد تجربی و فردی که اطلاعات و تجربش همراه با مطالعه و علم روز هست رو میشه به سادگی از هم تشخیص داد.

خیلی هم علاقمند هستم که در صورت تمایل تون، درجریان نتایج تحقیقات شما قرار میگرفتم.
    برای شما هم آرزوی موفقیت در فعالیت ها تون دارم. انشالله.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکلکتوس (سبز)
    شماره عضویت
    5055

دم

سلام خسته نباشید اکلکتوس من یکدفعه دیدم نصف دمشو کنده بطور کامل و دم نداره دلیلش چیست سنش هم کمتر از یک ساله

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابماس نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید اکلکتوس من یکدفعه دیدم نصف دمشو کنده بطور کامل و دم نداره دلیلش چیست سنش هم کمتر از یک ساله
    سلام
    شما چند وقته طوطیتون رو دارید ؟
    اینطور که میفرمایید طوطیتون دچار پرکنی شده ، روز قبلش اتفاقی نیافتاده؟
    قفس طوطیتوناز چه نوعی و کجا قرار داره؟
    اسباب بازی داره؟
    یه عکس از طوطیتون بذارید و از دمش .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فعلاٌ ندارم ولي دوستدار و خواهان كاسكو هستم.
    شماره عضویت
    7466
    پس ار عرض سلام و با تشکر از راهنمایی دوستان ، خواهش میکنم به این سوالات پاسخ دهید : 1- در کل ، کاسکو کم سر و صدا تر است یا اکلکتوس ؟ 2- آیا سخنگویی اکلکتوس قابل قبول هست ؟ و می توان از آن در حد کاسکو انتظار سخنگویی داشت ؟ اختلافشان در این زمینه تا چه اندازه ای است ؟ 3- در مجموع نگهداری کاسکو آسانتر است یا اکلکتوس ؟ و برای من که هیچیک را تا به حال نداشته ام ، در آپارتمان زندگی میکنم و فرصت زیادی هم برای رسیدگی ندارم کدامیک مناسبتر است ؟ 4- امکان بروز پرکنی در کاسکو بیشتره یا کاسکو ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    7466
    پس ار عرض سلام و با تشکر از راهنمایی دوستان ، خواهش میکنم به این سوالات پاسخ دهید : 1- در کل ، کاسکو کم سر و صدا تر است یا اکلکتوس ؟ 2- آیا سخنگویی اکلکتوس قابل قبول هست ؟ و می توان از آن در حد کاسکو انتظار سخنگویی داشت ؟ اختلافشان در این زمینه تا چه اندازه ای است ؟ 3- در مجموع نگهداری کاسکو آسانتر است یا اکلکتوس ؟ و برای من که هیچیک را تا به حال نداشته ام ، در آپارتمان زندگی میکنم و فرصت زیادی هم برای رسیدگی ندارم کدامیک مناسبتر است ؟ 4- امکان بروز پرکنی در کاسکو بیشتره یا کاسکو ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaviani نمایش پست ها

سلام

1.کاسکو به مراتب کم صدا تر از اکلکتوس است.اکلکتوس جیغ هاش خیلی زیاده
    2.کاسکو سخنگو ترین عضو خانواده بزرگ طوطی سانان است
    3.اکلکتوس ها جزو 5 سخنگوی برتر جهان هستند و درسته که به پای کاسکو نمیرسند ولی به راحتی 100 کلمه و یا بیشتر می آموزند
    4.به لحاظ هوشی هر 2 بسیار بسیار باهوش هستند ولی هوش کاسکو بیشتره
    5.نگهداری از اکلکتوس بسیار آسان تره ... فقط تغذیشه که کمی حساسه و باید روزانه چنید نوع میوه تازه بهش بدید و کمتر از تخمه و دانه های چرب استفاده کنید
    طوطی اکلکتوس بیشتر در طبیعت به خوردن سبزیجات و علف و برگ درختان و میوه های تازه مشغوله و کمتر دانه چرب مصرف میکنه
    6.امکان بروز پرکنی در کاسکو دم قرمز 10 برابر اکلکتوس هست!!!!
    7.از نظر روابط اجتماعی و به لحاظ بازیگوشی و پت بودن و در عین حال توجه کم تر نیاز داشتن اکلکتوس انتخاب بهتری برای شماست

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    7466
    با تشکر از آقای آژیده بابت پاسخ های مفیدشان.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    با سلام

کسی از دوستان میدونه علائم سرماخوردگی در اکلکتوس چگونه است ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط عسل 1 نمایش پست ها
    با سلام

کسی از دوستان میدونه علائم سرماخوردگی در اکلکتوس چگونه است ؟
    بی حال میشه
    کز میکنه
    پف میکنه
    آب دفع میکنه(اسهال)
    عطسه میکنه
    بینیش کف میکنه
    سوراخ های بینیش ممکنه گرفته بشه
    بی سر و صدا و آروم میشه

سرما خورده؟

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)