صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 62
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان در منابع مختلفي که من برسي کردم گفته شده که طوطي اکلکتوس معمولاً از سن يک سالگي به بعد شروع به صحبت ميکنه! اگر زير سن يک سال حرف بزنه يا خيلي باهوشه يا سن پرنده درست نيست!
    من هم با اين دوستمون موافق هستم.....زمان حرف زدن طوطي اكلكتوس درست مثل كاسكوي دم قرمز هست يعني حدود يكسال تا يكسال و دو سه ماهگي به بعد.
    در ضمن طوطي اكلكتوس نر به مراتب استعداد سخنگوييش بيشتر از ماده هست.
    من اكلكتوس نر ديدم كه هنوز روي منقارش لكه هاي زياد مشكي بود اما حرف ميزد اما ماده در اين سن خير.

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    درود بر اقا گرامي ! مي خواستم بدونم اكلكتوس هم تو لك ميره ؟ يه كمي عصبي به نظر مياد و پرهاش هم ميريزه نه به شكل گري كل مجموعه پرها كم پشت شده ! شبها كه چراغ را خاموش ميكنم تو تاريكي هي از قفس بالا پايين ميره !*جيغ هم زياد ميكشه !

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    درود بر اقا گرامي ! مي خواستم بدونم اكلكتوس هم تو لك ميره ؟ يه كمي عصبي به نظر مياد و پرهاش هم ميريزه نه به شكل گري كل مجموعه پرها كم پشت شده ! شبها كه چراغ را خاموش ميكنم تو تاريكي هي از قفس بالا پايين ميره !*جيغ هم زياد ميكشه !
    با سلام به بزرگ اكلكتوس داران مهران عزيز
    دقيقا طوطي شما الان تو لك رفته و حدودا 2.5 ماه تولكيش طول ميكشه و نهايتا اواخر مهر قطع ميشه.
    آقا تمرين صحبت يادت نره......گذاشتن صداي خودت كه ضبط شده يادت نره چون الان ديگه وقت صحبت طوطي شماست و با توجه به اينكه ماده هست اگر غفلط كني حرف بزن نميشه...شما تاپيك كاسكو صفحات فكر مي كنم 69 يا 70 رو حتما بخون من در مورد به صحبت انداختن طوطي اونجا يك مطلب بسيار مهم رو گفتم كه حتما شما بايد اجرا كنيد.

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    سلام و درود بر اقا دوست عزيز و گرامي ! يه سوال پيش امده در خصوص لوبيا سبز تازه كه الان هنوز هست ! تو چند جا در موردش نوشته بودن كه براي طوطي خوب نيست ! اين اكلكتوس ما خيلي دوست داره و جزو غذاي هر روزشه ! نظر شما چيه در اين مورد ؟
    الان جيره غذاييش اينه : لوبيا سبز - فلفل شيرين و تند - هويج و خيار - تخمه خيلي كم - هفته اي يك بار چند تا بادام و يه گردو - هر روز يه كمي انگور - انجير - هلو و شليل و زرد الو و سيب هم خيلي وقتها ! هر دو روز يك بار هم بلال ! چند روز يك بار هم نخود فرنگي تازه و باقالي تازه ! الان يه چند وقتي هم هست كه حبوبات خيس خورده نميدم چون هوا گرمه صبح كه ميريزم تا عصري بو ميگيره و فعلا بهش نميدم !
    ليمو ترش هم دوست داره هر روز يكي ميدم !
    چند روز يك بار يه كمي پاستا آب پز و سيب زميني پخته !*
    ویرایش توسط MEHRAN : 1st August 2010 در ساعت 08:46 AM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN نمایش پست ها
    سلام و درود بر اقا دوست عزيز و گرامي ! يه سوال پيش امده در خصوص لوبيا سبز تازه كه الان هنوز هست ! تو چند جا در موردش نوشته بودن كه براي طوطي خوب نيست ! اين اكلكتوس ما خيلي دوست داره و جزو غذاي هر روزشه ! نظر شما چيه در اين مورد ؟
    الان جيره غذاييش اينه : لوبيا سبز - فلفل شيرين و تند - هويج و خيار - تخمه خيلي كم - هفته اي يك بار چند تا بادام و يه گردو - هر روز يه كمي انگور - انجير - هلو و شليل و زرد الو و سيب هم خيلي وقتها ! هر دو روز يك بار هم بلال ! چند روز يك بار هم نخود فرنگي تازه و باقالي تازه ! الان يه چند وقتي هم هست كه حبوبات خيس خورده نميدم چون هوا گرمه صبح كه ميريزم تا عصري بو ميگيره و فعلا بهش نميدم !
    ليمو ترش هم دوست داره هر روز يكي ميدم !
    چند روز يك بار يه كمي پاستا آب پز و سيب زميني پخته !*
    با سلام
    پيشنهاد من به شما اين هست كه خيار و باقالي رو از رژيم غذاييش حذف كن و به جاي اون كمي كاهو بده......نخود فرنگي رو بيشتر بهش بده و حتما كلم بروكلي و كرفس هم بهش بده.
    پاستا هم خيلي خوبه اما ليمو ترش رو نه ديدم و نه جايي شنيدم كه به اكلكتوس بدن...با وجود اينكه سرشار از ويتامين c هست اما ترشي اون شايد روي دستگاه گوارش اون تاثير بد بزاره....من اگر اكلكتوس داشتم هيچوقت ليمو ترش بهش نمي دادم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    با سلام
    پيشنهاد من به شما اين هست كه خيار و باقالي رو از رژيم غذاييش حذف كن و به جاي اون كمي كاهو بده......نخود فرنگي رو بيشتر بهش بده و حتما كلم بروكلي و كرفس هم بهش بده.
    پاستا هم خيلي خوبه اما ليمو ترش رو نه ديدم و نه جايي شنيدم كه به اكلكتوس بدن...با وجود اينكه سرشار از ويتامين c هست اما ترشي اون شايد روي دستگاه گوارش اون تاثير بد بزاره....من اگر اكلكتوس داشتم هيچوقت ليمو ترش بهش نمي دادم.
    اقا ممنون از پاسختون اما موضوع مهم لوبيا سبز بود در اين مورد چه نظري داريد ؟
    اخه عاشق مزه ترشه ! ميمرد براي گوجه سبز ! مثلا از طعم شيرين خوشش نمياد مثلا زرد آلو - انبه - موز نميخوره و لي آلو قرمز كه ترشه ميخوره !

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي
    شماره عضویت
    219
    با سلام
    در مورد سخنگوي طوطي اکلکتوس مثل برخي از طوطيهاي ديگر به صورت سنتي اين عقيده وجود دارد که جنس نر توانايي بيشتري در سخنگوي دارد! اما بررسي هاي علمي اين مطلب را در مورد اکلکتوس تاييد نمي کند! به عنوان نمونه در يک بررسي از 25 اکلکتوس سخنگو در استراليا چنين نتيجه گيري کردند که پرنده نر و ماده تفاوتي در توانايي سخنگوي با يکديگر ندارند.
    علت اينکه گفته مي شود اکلکتوس نر زودتر سخنگو مي شود به اين دليل است که سن پرنده ماده بعد از يک سالکي از نشانهاي ظاهري امکان پذير نيست ولي پرنده نر تا حدود 3 سالگي داراي لکه سياه روي منقار است.
    در برخي از طوطي ها به دليل آواز خوان بودن پرنده نر مثل کاکاتيل(عروس هلندي) پرنده نر حنجره بهتري براي تقليد صدا دارد. اما اين موضوع در مورد اکلکتوس وجود ندارد.
    ویرایش توسط arash : 9th September 2010 در ساعت 08:59 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    276
    سلام به همه
    دوستان اکلکتوس نر گزینه مناسبی برای اپارتمان از نظر سر و صدا هستش؟
    شنیدم اکلکتوس نر جزو ارام ترین طوطی هاست
    درسته؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي
    شماره عضویت
    219
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام به همه
    درسته؟
    ممنون
    با سلام، دوست عزيز اکلکتوس نر و ماده هر دو از ساکت ترين طوطيها هستند. البته اگر از سن پايين پرورش داده شوند و خوب تربيت شوند نتيجه بهتري دارد. اما اکلکتوس ماد کمي سلطه گر است و نر رفتار آرام تري دارد و احتمال پر کن شدن در جنس نر بيشتر است، پس اکلکتوس نر نياز به محيط آرام تري دارد. خود من اکلکتوس ماده دارم که بسيار ساکت و آرام است!

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام به همه
    درسته؟
    ممنون
    دوست عزيز بطور كلي اكلكتوس چه نر و چه ماده از آرامترين طوطي ها هستند اما در نظر داشته باش كه بالاخره پرنده و طوطي هستند و گهگاهي سر و صداي جزئي دارن مخصوصا نوع نر اون.

با سلام
    در مورد سخنگوي طوطي اکلکتوس مثل برخي از طوطيهاي ديگر به صورت سنتي اين عقيده وجود دارد که جنس نر توانايي بيشتري در سخنگوي دارد! اما بررسي هاي علمي اين مطلب را در مورد اکلکتوس تاييد نمي کند! به عنوان نمونه در يک بررسي از 25 اکلکتوس سخنگو در استراليا چنين نتيجه گيري کردند که پرنده نر و ماده تفاوتي در توانايي سخنگوي با يکديگر ندارند.
    علت اينکه گفته مي شود اکلکتوس نر زودتر سخنگو مي شود به اين دليل است که سن پرنده ماده بعد از يک سالکي از نشانهاي ظاهري امکان پذير نيست ولي پرنده نر تا حدود 3 سالگي داراي لکه سياه روي منقار است.
    در برخي از طوطي ها به دليل آواز خوان بودن پرنده نر مثل کاکاتيل(عروس هلندي) پرنده نر حنجره بهتري براي تقليد صدا دارد. اما اين موضوع در مورد اکلکتوس وجود ندارد.
    سلام مهران جان ....آقا از اين حرفها كه بگذريم بالاخره طوطي شما صحبت ميكنه؟ من فكر مي كنم كه ديگه تا الان بايد حرف زده باشه.

با سلام، دوست عزيز اکلکتوس نر و ماده هر دو از ساکت ترين طوطيها هستند. البته اگر از سن پايين پرورش داده شوند و خوب تربيت شوند نتيجه بهتري دارد. اما اکلکتوس ماد کمي سلطه گر است و نر رفتار آرام تري دارد و احتمال پر کن شدن در جنس نر بيشتر است، پس اکلکتوس نر نياز به محيط آرام تري دارد. خود من اکلکتوس ماده دارم که بسيار ساکت و آرام است!
    شما اكلكتوستون صحبت ميكنه؟

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)