صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000

مراحل تکثیر دیسکس بعد از هچ شدن لاروها

بعد از تخم ریزی حدود 72 ساعت بعد تخم ها هچ شده و لاروها از تخم ها بیرون می آیند . لاروها نیز شروع به حرکت دم میک نند. تا شروع به حرکت آزاد بچه ماهی ها والدین لارو های پراکنده را به محل اصلی خود و اتصال قبلیشون بر می گردونند . یعنی والدین دیسکس های تازه هچ شده رو کاملا محافظت می کنند . بعد از 48 ساعت لاروهای شروع به حرکت آزاد می کنند . این زمان مهمترین و سخت ترین دوران زندگی بچه دیسکس ها هست .

مرحله بعدی چسبیدن بچه دیسکسها به بدن والدین هست . در این مرحله از شرطهای بسیار آساسی که می تونه این مرحله رو با موفقیت به اتمام برسونه آمادگی کامل والدین در تولید موکوس ( شیر والدین ) هست . همچنین شرایط مناسب آب بسیار حساس مهم هست . معمولا اشخاص کم تجربه در این مرحله دچار مشکل می شن و شروع به تلفات شدید می کنند .

در این مرحله همونطوری که قبلا گفته شد شرایط جفتها و آب بسیار حساس و مهم هست . وقتی دیسکس ها از لاروها خارج شدند در کیسه غذایی که به همراه دارند برای 4 روز می تونند از اون استفاده کنند و نیازی به والدین برای تغذیه ندارند . در پایان روز چهارم به سمت والدین آمده و از موکوس روی بدن آنها تغذیه خواهند نمود . قبل از این مرحله بچه دیسکس ها از نظر شکل دهن نیز آماده دریافت غذا نیستند . بعد از این قضیه که شروع به تغذیه از بدن والدین می کنند معجزه شیر دیسکس نمود میک ند . رشد سریع و مرتب و سایز شدن سریع اونها در این وقت مشخصا خود رو نشون می دند .

موکوس از نظر شیمیایی فرمولی بسیار قوی و کامل داره . حتی یک ترکیب باکتریایی نیز همراه با غذا وارد بدن بچه دیسکس میشه که می تونه در گوارش دیسکس ها بسیار مفید باشه . موضوعی که در تغذیه مصنوعی و تکثیر مصنوعی ازش محروم هستیم و دلیل بسیار از خفگی ها دیسکس ها ریز همین موضوع هست .

پروتئین ها و آمینواسید های موجود در موکوس که برخی از اونها فینیلالینین - اسید اسپارتیک سیستین - گلوسامیک - گرولین و ... از ساختار موکوس هست .
    بچه دیسکوس ها تا 10 روز به جز موکوس بدن والدین قادر به هضم غذای دیگر نیستند . دلیل این امر نیز وجود نداشتن آنزیمهای هضم در بدن دیسکسهای ریز هست . این کمبود از موکوس بدن والدین تامین میشه . بعد از 10 روز می تونید از آرتمیای تازه هچ شده نیز در کنار موکوس والدین
    استفاده کنید . ولی بعد از 20 تا 25 روز به دلیل تشکیل آنزیمها در بدن بچه دیسکس ها کم کم در کنار آرتمیای زنده می تونید از غذاهای خشک و کمکی نیز کمک بگیرید .

نوع تغذیه دیسکس از 25 روز به بعد در آینده روی رنگ - سرعت رشد و دیگر فاکتورهای ماهی می تونه بسیار مهم باشه .
    نکته اساسی که باید در تغذیه آرتمیا گفت این هست که آرتمیا رو حداکثر 24 ساعت بعد از هچ شدن به دیسکس بدید . حداقل 4 تا 5 بار در روز تغذیه کنید تا شکم دیسکس ها بیش از حد باد نکنه و مشکل هضم پیدا نکنند .

ضمنا بعد از 10 روز به مرور سختی آب رو افزایش بدید تا به سختی حدود 100 برسه .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    واقعاً از شما متشکرم که یک تایپ فوق العاده کاربری را ایجاد نمودید
    من چند سوال از خدمتون دارم
    اول اینکه این زمانی های که شما مرقوم فرموید بعد از هچ شدن هست یا بعد از شنای ازاد؟
    سوال دیگرم خصوص غذای کمکی هست که تاثیر به سزایی روی رنگ و سرعت رشد و ... داره همانطور که می دونید مشکل اصلی دیسکسهای تکثیر داخل بی کیفیت بودن انها از نظر رنگ هست لذا خواهشمندم در خصوص نوع غذای کمکی و فرمول ساخت ان هم مطالب را بیان فرمائید
    ارادتمند -امیر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه این زمانی های که شما مرقوم فرموید بعد از هچ شدن هست یا بعد از شنای ازاد؟
    سوال دیگرم خصوص غذای کمکی هست که تاثیر به سزایی روی رنگ و سرعت رشد و ... داره همانطور که می دونید مشکل اصلی دیسکسهای تکثیر داخل بی کیفیت بودن انها از نظر رنگ هست لذا خواهشمندم در خصوص نوع غذای کمکی و فرمول ساخت ان هم مطالب را بیان فرمائید
    ارادتمند -امیر
    سلام . بله منظور بعد از هچ شدن هست . در مورد غذا من تا ماه اول آرتمیا می دم . البته آرتمیایی که در آب دارای ویتامین مدتی قرار گرفته و یا از جلبکهای خاصی تغذیه شده . بعد از یک ماه غذای خشک به کمک میاد . غذای میکس هم با ترکیب های سیکتر برای تنوع داده میشه . البته من مدتی هست یک نوع غذای آلمانی که یکی از دوستانم برام فرستاده استفاده می کنم . یعنی در حقیقت در حال آزمایش اون هستم . اگر جواب بده حتما دوستان رو در جریان خواهم گذاشت .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    ارادتمند -امیر
    سلام
    شما میتوانید کتاب تکثیر و پرورش ماهیان زینتی ترجمه محمد امینی را مطالعه کنید.فصل 9 کتاب مربوط به غنی سازی ارتمیا هست که خیلی جالبه.و یکی از دلایل با کیفیت بودن ماهیان تکثیر خارج همینه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    به یاد ارزوهای نه چندان دور
    تقدیم به بچه های پارسی پت

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . منظورتو از روزهای نه چندان دور نفهمیدم !!!! یعنی اینا کار خودته ؟
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 12th February 2013 در ساعت 03:07 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    سلام
    اقای رضایی عزیز یه کمک به ما بکنید .
    اقا الان دوبار از دیسکس ها بچه می گیرم . ولی هر دوبار والدین البته ماده بعد از مدتی شبانه بچه ها رو می خوره . برای اینکه زود زود تخم ریزی کنه ، بین دوتا یک شیشه گذاشتم ولی باز بچه ها بعد از مدتی که به شنای آزاد رسیدند و کمی بزرگ شدند . یک دفعه بچه ها نیست میشن .
    بنظر شما دیسکس ماده را بعد از اینکه بچه ها به شنای آزاد رسیدند جدا کنم توی یک تانک دیگه تنها باشه ؟
    این کار باعث جدای جفت نمیشه ؟
    چون آرتمیا ندارم تا چند روز بزارم پیش پدرشون از شیره بدنش استفاده کنند . و بعد چی بهشون بدم ؟
    تشکر ببخشید خیلی زیاد شد .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . منظورتو از روزهای نه چندان دور نفهمیدم !!!! یعنی اینا کار خودته ؟
    سلام
    جناب رضایی من نوشتم ارزوهای نه چندان دور نه روزهای نه چندان دور
    البته این دیسکس ها مال من نیست ایشالا در اینده از این بهترش رو جفت میزنم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    سلام
    اقای رضایی عزیز یه کمک به ما بکنید .
    اقا الان دوبار از دیسکس ها بچه می گیرم . ولی هر دوبار والدین البته ماده بعد از مدتی شبانه بچه ها رو می خوره . برای اینکه زود زود تخم ریزی کنه ، بین دوتا یک شیشه گذاشتم ولی باز بچه ها بعد از مدتی که به شنای آزاد رسیدند و کمی بزرگ شدند . یک دفعه بچه ها نیست میشن .
    بنظر شما دیسکس ماده را بعد از اینکه بچه ها به شنای آزاد رسیدند جدا کنم توی یک تانک دیگه تنها باشه ؟
    این کار باعث جدای جفت نمیشه ؟
    چون آرتمیا ندارم تا چند روز بزارم پیش پدرشون از شیره بدنش استفاده کنند . و بعد چی بهشون بدم ؟
    تشکر ببخشید خیلی زیاد شد .
    سلام . قبل از هر چیز اگر ماده می خوره اون رو جدا کنید نر بمونه . در ضمن بدون آرتمیا بزرگ کردن دیسکس نمیگم محاله ولی سخت هست وسرعت بسیار کمی داره . حتما آرتمیا تهیه کنید . الان راحت پیدا میشه . حتی به صورت فله هم من الان در بازار سراغ دارم بسته بندی های سرا هم وجود دارند . ضمنا با تور هم می تونید نر و ماده رو جدا کنید چون گاهی جدا کردن نرو ماده از هم باعث استرس و خورده شدن بچه ها توسط جفت دیگه هم میشه . ضمنا تغذیه دیسکس بعد از شنای آزاد چطوره ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    سلام
    ارتمیا داشتم , هچ کردنشون راحت بود . ولی جدا کردنشون از اون ارتمیایی که هچ نشدن ، خیلی سخته . هر کاری کردم خوب نتونستم جدا کنم . ( اگر راهکاری برای این مورد دارید بفرمائید . ) برای همین از این مورد منصرف شدم . ولی چون شما میگید بزرگ کردن بچه ها بدون آرتمیا خیلی سخته ، باشه آرتمیا میدم . می تونم تا 20 روز بعد از شنای آزاد بزارم پیش ماهی نر باشند ؟ و بعد غذایی مخلوط دل بدم ؟
    ==============
    والدین بعد از شنای آزاد بچه ها روزانه 2بار میکس ( دل ، سیر ، میگو ، هویچ ) می خورند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)