نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    torghe
    شماره عضویت
    6746

وحشی شدن طرقه اهلی

سلام من یه طرقه دارم که یه مدتیه خیلی ترسو شده با کوچکترین صدایی خودشو میکوبه به قفس اصلا حالت عادی هم انگار فنر خورده همش می خواد بپره (حتی مثلا وقتی خوشحاله هم هی می خواد بپره) حالا اینش هیچی تو خونه فقط با من خوبه چون خودم فقط بهش غذا می دادم ولی هر کی دیگه می ره طرفش هی خودشو میزنه به قفس- با منم که میگم خوبه فقط به شرطی که 2 تا لباسی که رنگ خاکی و طوسی قروقاطی دارن بپوشم هر لباس دیگه ای بپوشم خودشو در حد مرگ محکم می زنه به قفس طوری که همه سرش پر خون می شه پرهای سرشم میریزه کلافه شدم از دستش دیگه نمی دونم پیکارش کنم گفتن بذار جای شلوغ خونه ما خلوته گداشتم ش رو زمین ولی تا یه نفر میاد باز خودشو می کوبه به قفس منم دلم نمیاد ببینم اینجوری می کنه با خودش برش می دارم
    الانم اون دو تا لباسام کثیف بود هر چی لباس پوشیدم می ترسید دیگه یه پارچه انداختم روش (فکرشو بکنین من چند ماهه فقط 2 تا لباس تو خونه می پوشم که این نترسه ولی وقتی مهمون میاد که دیگه نمی تونم بگه آقا این طرقه ما از این لباست می ترسه برو یکی دیگه بپوش)
    لطفا راهنماییم کنید چیکارش کنم .

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

طرقه ها رو باید از همون جوجگی به رنگهای شارپ عادت بدید وگرنه دیگه نمیتونید کاری کنید که از رنگهای قرمز یا شارپ نترسه

من طرقه خودم رو در روز چندین بار از قفس میارم بیرون که یکم بدو بدو کنه و پرواز کنه

با همه اهل خونه خوبه از کسی نمیترسه ولی نسبت به حرکتهای تند واکنش نشون میده و میترسه

ولی در کل اصلا خودش رو زخمی نمیکنه

به نظرم جایی بگذاریدش که همه رو ببینه ولی خیلی تو مسیر رفت و آمد هم نباشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    torghe
    شماره عضویت
    6746
    یعنی دیگه برا عادت دادنش به رنگای تند هیچ کاریش نمی شه کرد زیاد بزرگ نیستا تازه یکی دو ماهه شروع به خوردن تخم کتون کرده

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    طرقه ها باهوشن

به مرور رنگای دیگه رو بهش معرفی کنید فکر کنم خوب باشه.

یک تیکه پارچه با یه رنگ که نه خیلی ملایم باشه نه خیلی تند با فاصله از قفسش جایی که بتونه ببینتش بگذارید بمونه و حرکتش ندید . چند روز بمونه بعد از چند روز یکم نزدیک ترش کنید تا بهش عادت کنه

بعد یه رنگ یکم تند تر از پارچه قبلی. اینکار رو تکرار کنید

من خودم تا حالا امتحان نکردم

ولی فکر میکنم جواب بده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط torghe نمایش پست ها
    سلام من یه طرقه دارم که یه مدتیه خیلی ترسو شده با کوچکترین صدایی خودشو میکوبه به قفس اصلا حالت عادی هم انگار فنر خورده همش می خواد بپره (حتی مثلا وقتی خوشحاله هم هی می خواد بپره) حالا اینش هیچی تو خونه فقط با من خوبه چون خودم فقط بهش غذا می دادم ولی هر کی دیگه می ره طرفش هی خودشو میزنه به قفس- با منم که میگم خوبه فقط به شرطی که 2 تا لباسی که رنگ خاکی و طوسی قروقاطی دارن بپوشم هر لباس دیگه ای بپوشم خودشو در حد مرگ محکم می زنه به قفس طوری که همه سرش پر خون می شه پرهای سرشم میریزه کلافه شدم از دستش دیگه نمی دونم پیکارش کنم گفتن بذار جای شلوغ خونه ما خلوته گداشتم ش رو زمین ولی تا یه نفر میاد باز خودشو می کوبه به قفس منم دلم نمیاد ببینم اینجوری می کنه با خودش برش می دارم
    الانم اون دو تا لباسام کثیف بود هر چی لباس پوشیدم می ترسید دیگه یه پارچه انداختم روش (فکرشو بکنین من چند ماهه فقط 2 تا لباس تو خونه می پوشم که این نترسه ولی وقتی مهمون میاد که دیگه نمی تونم بگه آقا این طرقه ما از این لباست می ترسه برو یکی دیگه بپوش)
    لطفا راهنماییم کنید چیکارش کنم .
    سلام دوست عزيز.بهتره سقف قفس و دور قفس رو از داخل با كارتن بپوشونيد و ارتفاع قفس رو با كارتن كم كنيد.كلا نبايد قفسش زياد بزرگ باشه چون نا آرومتر ميشه و بيشتر فعاليت ميكنه.يه جايي هم بزاريد كه مدام از دور شمارو ببينه.آروم آروم نزديكترش كنيد.اگه تونستيد بالش رو مقداري بچينيد و تو حياط آزادش كنيد براي 1ساعت.قبلش حتما تو خونه امتحان كنيد كه نميتونه پرواز كنه.يا ميتونيد با يه كش نرم بالش رو ببنديد.بهتون عادت كه كرد ميتونيد تو خونه آزادش بزاريد.زياد بهش قضا نديد.موقع قضا خوردن هم كنارش بشينيد..هر بار نزديكتر.بعدش بايد از دستتون قضا بخوره.روزي چند نوبت قضا بديد.در حد ده تا دونه.اين بهترين راه حل عادت كردنشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق. فنچ. ماهی. طرقه. مینا. جوجه مرغ. گربه های کوچه. گن
    شماره عضویت
    16543
    سلام
    منم یه طرقه دارم که همین جوری تا میرم پیشش خودشون مسکوبه به در و دیوار
    راستی صداش خیلی زشته صداش مثل بلدرچینه
    البته میخونه ولی صداش کلفته کمکم کنید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir709 نمایش پست ها
    سلام
    منم یه طرقه دارم که همین جوری تا میرم پیشش خودشون مسکوبه به در و دیوار
    راستی صداش خیلی زشته صداش مثل بلدرچینه
    البته میخونه ولی صداش کلفته کمکم کنید
    سلام
    اگر طرقه بالغ باشد و داخل قفس قرار بگیره این بی قراری طبیعی هستش که با مرور زمان باید اجازه بدید با محیط و قفس اشنا بشود
    نوع خواندن رو در طرقه میتوان تغییر داد ولی تن صدا و حنجره طرقه را خیر و حنجره و تن صدا در پرندگان اواز خوان ذاتی می باشد که امکان تغییر نداره مگر اینکه اسیب دیده باشد که باید اول علت مشخص شود و بعد درمان شود
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)