همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    4 تاش و خودم دیدم من زیاد به قفس دست نمیزنم نمی دونم از کی شروع کردن ولی تخمها سفیدو خوشگلو تازه بودن انگاری ،مگه فرقی هم میکنه
    الان رفتم چراغ قوه انداختم تو لونه قفس و هم مجبور شدم بیارم پایین تخمها شدند 5تا ولی اون 4 تا پر از الودگیه دورشون کثیفی گرفته بود اما این یکی سفیدو خوشگل بود پس تازه است دیگه
    ایرادی نداره.چون هنوز تخم گذاریشون ادامه داشته جفت گیری هم کردن.اگر ده روز یا بیشتر از تخم گذاری میگذشت و مجدد شروع به جفت گیری میکردن مشکل ساز میشد برای تخم های قبلی.
    جفت گیری های قبلی درصد جوجه شدن تخم هارو بالاتر میبره.بهتره کاری به لونه نداشته باشید و دیگه دست نزنید بهشون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    سلام من یه لونه چوبی که گفته بودم ساختم اما مشکل اینجایه که من با چسبmdf لونه رو ساختم اول که چسب زدم بوی شدیدی میداد
    اما الان که دو روز ازش گذشته بوش کمتر شده میخواستم ببینم که مرغ عشق براش ضرر نداره که بره تو لونه ای که با چسب mdf هست
    یا بوی لونه به کم کم تموم خواهد شد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    سلام من یه لونه چوبی که گفته بودم ساختم اما مشکل اینجایه که من با چسبmdf لونه رو ساختم اول که چسب زدم بوی شدیدی میداد
    اما الان که دو روز ازش گذشته بوش کمتر شده میخواستم ببینم که مرغ عشق براش ضرر نداره که بره تو لونه ای که با چسب mdf هست
    یا بوی لونه به کم کم تموم خواهد شد

چسب mdf رو فکر کنم با یک مکمل اسپری باهاش کار میکنند و بوی خیلی تندی داره و شما هر کاری کنی اون اسپری داخله چوبه لونه میشینه بعد اونجا رطوبتی شه و پرنده ها مریض میشن
    چرا از چسبه چوب یا چسب صنعتی استفاده نمی کنید
    هم قیمتش پایینتره هم استفاده اش راحتره و هم برای پرنده ها مضر نیست
    من خودم اگه بخوام برای پرنده هام از چسبی استفاده کنم این استفاده میکنم خیلی خوبه

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0025.jpg

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    دوست عزيز از اونجايي كه مرغ عشق پرنده ي كنجكاويه اگه چسبي كه به كار برديد، براي پرنده قابل دسترسي باشه ممكنه براش خطرناك باشه(ممكنه از چوب جداش كنهه و بخوره.البته بعيده)در غير اينصورت خطري نداره
    ام دي اف جذب رطوبت پاييني داره.چون پوشش سطحي ام دي اف مشتق شده از سراميكه،بنابراين نگران مرطوب شدن لايه هاي دروني ام دي اف نباشيد.

اون اسپري كه براي سرد كردن چسب ام دي اف يا چسب 1 2 3استفاده ميشه اگه استاندارد باشه خطر آنچناني نداره.چون از تركيباتي استفاده مي كنند كه در صورت استنشاق خطر آفرين نباشه.
    بهتره بعد از آماده كردن لونه با دستمال آغشته به الكل داخل لونه رو تميز كنيد.(براي اطمينان بيشتر)

اما نكته اي كه نبايد فراموش بشه اينه كه ام دي اف چوب نيست.فراورده اي از چوبه.در واقع براي ساختنش چوب يا كارتن و يا مقوا رو به صورت خمير در ميارن و با چسب و تركيبات شيميايي مختلفي(براي استحكام ) تركيب مي كنند .تركيبات شيميايي كه براي ام دي اف استفاده ميشه بسيار خطرناك و سمي هست.از اون جايي كه مدت زيادي در كارگاه ساخت كمد و كابينت ام دي اف كار كردم ،شاهد تاثير گرد حاصل از برش ام دي اف بر پوست و موي كارگران و مشكلات تغذيه و تنفس اون ها بودم.(براي كارگراني كه از پوشش و ماسك مخصوص استفاده نمي كردند)
    مرغ عشق و بقيه طوطي سانان علاقه ي زيدي به جويدن دارند و ممكنه لبه هاي لونه رو خراش بدن و تكه هاي جدا شده رو بخورن. و اين همون دليليه كه ام دي اف رو براي ساخت لونه طوطي سانان مناسب نشون نميده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    چسب mdf رو فکر کنم با یک مکمل اسپری باهاش کار میکنند و بوی خیلی تندی داره و شما هر کاری کنی اون اسپری داخله چوبه لونه میشینه بعد اونجا رطوبتی شه و پرنده ها مریض میشن
    چرا از چسبه چوب یا چسب صنعتی استفاده نمی کنید
    هم قیمتش پایینتره هم استفاده اش راحتره و هم برای پرنده ها مضر نیست
    من خودم اگه بخوام برای پرنده هام از چسبی استفاده کنم این استفاده میکنم خیلی خوبه

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0025.jpg

نيما جان كاسپين استاندارد اروپايي معتبر داره و يكي از بهترين برند هاي موجود تو بازاره.و قيمت مناسبي هم داره.انتخاب درستي كرديد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    اخرش من نفهمیدم که چیکار کنم لونمو بذارم تو قفس براشون ضرر کلی نداره
    ((()))))
    توجه
    این سوال فقط یه جواب داره بلی یا خیر
    حالا یه توضیحی خواستین بدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15053
    ((()))))
    توجه

اگه جاي شما بودم ازشون استفاده نميكردم.منتهي باز هم بستگي به قفس و مرغ عشقاتون داره.اگه ديديد گوشه هاي لونه رو ميجوند بي درنگ لونه رو خارج كنيد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    ((()))))
    توجه

شما برو پرنده فروشی و یک لونه اماده بخر
    اگه خواستی این لونه رو استفاده کنی حداق 4و5 روز بذار هوا بخوره خودم لونه برا هلدی درست کردم البته با چسب چوب مشکلی نداشته

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عشقی
    شماره عضویت
    15362
    سلام
    مرغ عشقه بالغ و سبز رنگ هم نر و هم ماده با 3 تا جوجه 8 روزه 70 می ارزه؟
    مرغ عشق کاملا سفید با یکم ابی رو تنشون با تخم 75 می ارزه؟اینها خوشگلتر و انگاری بلندتر بودند دمشون هم بلندتر بود؟!!!
    بنظرتون کدومو بگیرم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط minanasab نمایش پست ها
    سلام
    مرغ عشقه بالغ و سبز رنگ هم نر و هم ماده با 3 تا جوجه 8 روزه 70 می ارزه؟
    مرغ عشق کاملا سفید با یکم ابی رو تنشون با تخم 75 می ارزه؟اینها خوشگلتر و انگاری بلندتر بودند دمشون هم بلندتر بود؟!!!
    بنظرتون کدومو بگیرم؟
    سلام.رنگ به سلیقه ی خریدار بستگی داره و نمیشه نظر کسی رو خواست اما هردو جفت در صورت سلامتی ارزش این قیمت رو دارن.

صفحه 228 از 475 نخستنخست ... 128178209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247278328 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)