کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    [IMG][url=http://up.parsipet.ir/][/urlکه [/IMG]
    سلام
    امروز متوجه شدم یکی از پاهاش این شکلی شده لطفا راهنمایی کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط znshigi نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    جناب اسکندری خاطرتون هست من یه مدت قبل در مورد لونه گذاشتن سوال کرده بودم
    مرع عشقام حدودا 9 ماهه و 1 ساله هستند
    قرار شد نیمه دوم مهر ماه براشون لونه بگذارم
    هر روز هم دارم تقویتشون میکنم مخلوط ارزن کتان تخم کاهو و تخم گشنیز براشون گذاشتم هفته ای یکبار هم تخم مرغ آب پز و تکه های پوسته تخم مرغ گذاشتم
    کمی کاهو و گشنیز بهشون دادم که خیلی دوست داشتند
    این هفته هم ماش و لوبیا و گندم ابپز شده گذاشتم
    ولی هیچ نشانه ای از مستی درشون نیست تازه باهم دعوا هم میکن یعنی حالا براشون زوده لونه بگذارم؟؟
    دعوا یعنی مادهه به نره زور میگه و مرتب باهاش نوک به نوک میشه طوری که نره از رو چوب میفته
    البته پر ریزی داشتن که دیگه خیلی کم شده
    به نطرتون لونه رو بگدارم یا کمی بیشتر صبر کنم
    اصلا این دوتا جفت میخورن؟؟ چون باهم بزرگ شدن میگم
    از راهنماییهاتون متشکرم
    سلام.علت اینکه عرض کرده بودم نیمه ی مهر برای همین مسئله ی پرریزی بود که میخواستم ببینم پرریزی میکنن یا نه.فعلا لونه نگذارید تا کامل پرریزی تمام بشه.
    سبزی جعفری و سنگ کف دریا حتما براش تهیه کنید در اختیارش باشه همیشه.
    فعلا هم لونه نگذارید.تا کامل پرریزی تمام بشه و یک ماه بعد از پرریزی لانه بگذارید.علت درگیری ها آماده تر بودن و بالاتر بودن سن پرنده ی ماده هست که به تغذیه ی گرم میشه نر رو هم آماده کرد و مشکلی نداره.اما بعد از پرریزی.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    [IMG][url=http://up.parsipet.ir/][/urlکه [/IMG]
    سلام
    امروز متوجه شدم یکی از پاهاش این شکلی شده لطفا راهنمایی کنید
    سلام.این خراشیدگی ها به دلیل درگیریی که بینشون بوده ایجاد شده.با پماد A D چربش کنید درست میشه.نگران نباشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    16215
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.علت اینکه عرض کرده بودم نیمه ی مهر برای همین مسئله ی پرریزی بود که میخواستم ببینم پرریزی میکنن یا نه.فعلا لونه نگذارید تا کامل پرریزی تمام بشه.
    فعلا هم لونه نگذارید.تا کامل پرریزی تمام بشه و یک ماه بعد از پرریزی لانه بگذارید.علت درگیری ها آماده تر بودن و بالاتر بودن سن پرنده ی ماده هست که به تغذیه ی گرم میشه نر رو هم آماده کرد و مشکلی نداره.اما بعد از پرریزی.
    چشم ممنون یک ماه دیگه حدودا صبر میکنم
    کف دریا دایم تو قفسشون هست ولی یک سوال دیگه داشتم من هرجا سوال کردم عطاری ها میگفتن تخم کاهو و گشنیز سردن و با کتان و ارزن معتدل میشن الان تغذیه گرم یعنی زیاد کردن کدومشون؟؟ ارزن و کتان که همیشه هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    چشم ممنون یک ماه دیگه حدودا صبر میکنم
    کف دریا دایم تو قفسشون هست ولی یک سوال دیگه داشتم من هرجا سوال کردم عطاری ها میگفتن تخم کاهو و گشنیز سردن و با کتان و ارزن معتدل میشن الان تغذیه گرم یعنی زیاد کردن کدومشون؟؟ ارزن و کتان که همیشه هست
    سلام.بله خوب درست میگفتن دیگه.ارزن هم البته سرد هست طبعش نسبتا.اما کتان چرب و تا حدودی گرم هست.به همین خاطر هم برای پرنده ای که در پرریزی هست تخم کاهو و گشنیز باید بدین که سریعتر پرریزی تمام بشه.
    بعد از اینکه پرریزی کامل تمام شد ارزن رو باکتان یک به چهار قاطی کنید،روزی ده تا دونه شاهدانه هم بهشون بدین.هفته ای دوبار سفیده تخم مرغ و یکبار جوانه گندم.ولی الان که هنوز پرریزی تمام نشده کامل تغییری توی غذاشون ندین.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    سلام دوستان میخواستم سن و میزان بلوغ این دوتا مرغ عشق رو بدونم؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali gharbani نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم سن و میزان بلوغ این دوتا مرغ عشق رو بدونم؟؟
    سلام.بله هردو بالغ هستن.به نظر میاد نر حدود هشت ماه و ماده هم بین هشت تا ده ماه داشته باشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101
    با سلام وخسته نباشید من چندتا سوال در مورد مرغ عشق ام داشتم ممنون میشم جوابمو بدهید
    مرغ عشق من برای بار اول که چهارتا تخم گذاشته متاسفانه من فضای محدودی برای نگهداریشون دارم برای همین جفتشو ازش جدا کردم چون بیشتر اوقات میخوان جفت گیری کنن و میترسم تخم هاشون بیشتر بشه اینکار من برای ماده ضرر نداره خودش میتونه به تنهایی تغذیه کنه؟
    از کجا بفهمم تخم ها نطفه دارن؟
    برداشتن تخم هاشون اشکال داره؟ یا اینکه میتونم دوتاشون بردارم ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    16215
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشیداز دیروز به نطرم پر ریزیشون کم شده و قفس تمیز بود
    یک سوال بچه های این دوجفت مرغ من خوشگل میشن؟یا جالب نمیشن ؟ترکیبشون جالب میشه؟؟[emoji6]

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin.gh نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید من چندتا سوال در مورد مرغ عشق ام داشتم ممنون میشم جوابمو بدهید
    مرغ عشق من برای بار اول که چهارتا تخم گذاشته متاسفانه من فضای محدودی برای نگهداریشون دارم برای همین جفتشو ازش جدا کردم چون بیشتر اوقات میخوان جفت گیری کنن و میترسم تخم هاشون بیشتر بشه اینکار من برای ماده ضرر نداره خودش میتونه به تنهایی تغذیه کنه؟
    از کجا بفهمم تخم ها نطفه دارن؟
    برداشتن تخم هاشون اشکال داره؟ یا اینکه میتونم دوتاشون بردارم ؟
    سلام
    اگه قصد تکثیر ندارین ، تنها کاری ک لازمه انجام بدین ، نگذاشتن لونه داخل قفسه .
    نیازی ب جدا کردن جفت از هم نیس .
    فقط لونه داخل قفسشون نباشه و هربار ک ماده تخم گذاشت ، تخم رو از کف قفس بردارید .
    برای اطمینان از نطفه داشتن یا نداشتن تخمها ، باید از 7 الی 10 روز بعد از خوابیدن روی تخمها ، تخمها رو کندلینگ کنید .
    اینم تاپیک مربوط ب کندلینگ :

http://www.parsipet.ir/thread24734.html

سلام و خسته نباشیداز دیروز به نطرم پر ریزیشون کم شده و قفس تمیز بود
    یک سوال بچه های این دوجفت مرغ من خوشگل میشن؟یا جالب نمیشن ؟ترکیبشون جالب میشه؟؟[emoji6]

سلام
    معمولا جوجه ها از نظر رنگ ب پدرشون شباهت داشته و از نظر هیکل و اندازه ب مادرشون شباهت دارن .
    جوجه های جفت مرغ عشق شما هم احتمالا اکثرشون آبی و شاید یکیشون آبی کمرنگ بشه .
    البته همه ی اینها حدس و گمانه . ممکنه جوجه ها ، همرنگ نسلهای گذشته شون بشن .
    ویرایش توسط rezza : 27th September 2014 در ساعت 01:17 PM

صفحه 335 از 475 نخستنخست ... 235285316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354385435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)