صفحه 9 از 475 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 4744
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام من مطالب رو خوندم اما مسئله ای که هست این بود که من این پرنده رو به اسم دونخور ورام گرفتم
    و کلی هم سوال راجع به تغذیش کردم و وقتی هم که اوردمش خونه از دستم ارزن میگرفت اما نمیتونست بخونه
    من حتی به چند تا مغازه مراجعه کردم وپرسیدم باید چه کار کنم اما کسی نتونست کمکی بکنه وسر در نمیاوردن تا اینکه به ذهنم رسید یه مرغ عشق بالغ بگیرم که بهش غذا بده اما مثل اینکه از رعد وبرق یکشنبه شب ترسیده بود وکلا بیحال بود و در حالت سجده جان به جان آفرین تسلیم کرد
    بابت اینکه الان پاسخ دادید ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط rgps2012 نمایش پست ها
    سلام من مطالب رو خوندم اما مسئله ای که هست این بود که من این پرنده رو به اسم دونخور ورام گرفتم
    و کلی هم سوال راجع به تغذیش کردم و وقتی هم که اوردمش خونه از دستم ارزن میگرفت اما نمیتونست بخونه
    من حتی به چند تا مغازه مراجعه کردم وپرسیدم باید چه کار کنم اما کسی نتونست کمکی بکنه وسر در نمیاوردن تا اینکه به ذهنم رسید یه مرغ عشق بالغ بگیرم که بهش غذا بده اما مثل اینکه از رعد وبرق یکشنبه شب ترسیده بود وکلا بیحال بود و در حالت سجده جان به جان آفرین تسلیم کرد
    بابت اینکه الان پاسخ دادید ممنون
    سلام

مسلما رعد و برق تاثیری بر مرگش نداشته
    در ضمن اشتباه بسیار بسیار بزرگی کردید که یک پرنده بالغ رو با این نیت که بهش غذا بده آوردید!!!

اگر گازش نگیره و نکشتش مسلما احتمال انتقال انواع بیماری از پرنده بالغ به جوجه هست

فقط و فقط والدین خود جوجه هستند که ازش نگهداری میکنند اون هم طبق قانون قدرتمند غریزه و نه چیز دیگری!

شما باید به اون جوجه سرلاک مخصوص طوطی میدادید هر چند کلا جدا کردن اون جوجه از والدینش امری اشتباه و ظالمانه بوده و فروشنده کار درستی نکرده ولی حد اقل میتونست در مورد تغذیش شما رو راهنمایی کنه
    پیشنهاد میکنم هیچ وقت جوجه با این سن و سال نخرید و اگر خواستید بخرید هم قبلش اینجا رو مطالعه کنید :

بزرگ کردن جوجه طوطی سانان

http://www.parsipet.ir/thread11286.html

http://www.parsipet.ir/thread6725.html

http://www.parsipet.ir/thread12200.html

باز هم هست اگر بگردید.بالای فروم سمت چپ روی وار نارنجی قسمت جستجو هست...اونجا کلماتی مثل جوجه سرنگی ، جوجه گوشتی ، جوجه سرلاکی و ... رو سرچ کنید

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    بازم ممنون که جواب دادید اما اون جوجه حتی قدرت پرواز هم داشت و پرواز میکرد .چیز جالب این بود که اون فروشنده چیزی حدود صد یا دویست تا از این جوجه ها می فروخت من این پرنده ی عزیز (که خدا بیامرزدش)رو از بازار پرندگان خلیج فارس خریدم اما خب دیگه قسمت نبود...
    من حتی عکس هم ازش گرفتم که بزارم تو سایت اما وقتی دیدم کسی جوابمو نمیده خیلی نا امید شدم وفکر کردم که این کار هم بی نتیجست
    ممنون از راهنمایی هاتون
    راستی من تقریبا تمام اون مطالب رو خوندم چون میخواستم جوجه عروس سرنگی بخرم(برای اولین بار)اما به خاطر کنکور نشد وبعد هم که خواستم بخرم سایزشون بزرگ بود ودیگه نشد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    رعد وبرق میتونه تاثیر زیادی داشته باشه
    چون شدت ببسیار زیادی داشت . این پرنده ی بیچاره تنها وکنار پنجره توی خونه بود و ماهم مهمانی بودیم رعد وبرق به حدی شدید بود که من احساس کردم شیشه های خونه ای که توش بودیم میخواد بریزه
    قبلا هم یک سهره ی خوش صدا داشتم که از وقتی رعد وبرق زد دیگه کز کرد وخیلی ساکت وبی تحرک شده بود که بعد فهمیدم حیوونکی سکته کرده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    چون شدت ببسیار زیادی داشت . این پرنده ی بیچاره تنها وکنار پنجره توی خونه بود و ماهم مهمانی بودیم رعد وبرق به حدی شدید بود که من احساس کردم شیشه های خونه ای که توش بودیم میخواد بریزه
    قبلا هم یک سهره ی خوش صدا داشتم که از وقتی رعد وبرق زد دیگه کز کرد وخیلی ساکت وبی تحرک شده بود که بعد فهمیدم حیوونکی سکته کرده
    سهره با طوطی فرق داره
    رعد و برق فوقش میترسونه...کشنده نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    بازم ممنون که جواب دادید اما اون جوجه حتی قدرت پرواز هم داشت و پرواز میکرد .چیز جالب این بود که اون فروشنده چیزی حدود صد یا دویست تا از این جوجه ها می فروخت من این پرنده ی عزیز (که خدا بیامرزدش)رو از بازار پرندگان خلیج فارس خریدم اما خب دیگه قسمت نبود...
    من حتی عکس هم ازش گرفتم که بزارم تو سایت اما وقتی دیدم کسی جوابمو نمیده خیلی نا امید شدم وفکر کردم که این کار هم بی نتیجست
    ممنون از راهنمایی هاتون
    راستی من تقریبا تمام اون مطالب رو خوندم چون میخواستم جوجه عروس سرنگی بخرم(برای اولین بار)اما به خاطر کنکور نشد وبعد هم که خواستم بخرم سایزشون بزرگ بود ودیگه نشد
    سلام . شما گفتید رام و دستی بوده . اگه خود اون فروشنده از پدر و مادرش جداش کرده و خودش با دست بهش غذا داده که اینجوری رام شده احتمالا بهش ارزن نداده .

نمی دونم این حرف تا چه حد درسته ( آقای آژیده تجربشون بیشتره )
    ولی منم یه باجریگار داشتم که از وقتی بچه بود خودم بزرگش کردم و بهش سرلاک می دادم . من اون موقع نمی دونستم که باید تا چه وقت بهش سرلاک بدم و غذاهای دیگرو کی شروع کنم . واسه همین چون می ترسیدم گرسنه بمونه هر روز بهش سرلاک می دادم تا وقتی که پرواز هم می کرد چیزی جز سرلاک ندادم بهش . خیلی سعی کردم سرلاک دیگه نخوره حتی تو سرلاک براش ارزن می ریختم که بخوره ولی نمی خورد . شاید موقعی که باید غذاهای دیگه رو بهش معرفی می کردم ، اینکارو نکردم . بازم می گم نمی دونم این درسته یا نه ولی خب برای من پیش اومد .بعد از چند ماه باجریگارم مرد و تنها چیزی هم که می خورد همون سرلاک بود ( به خاطر حسادت به کاسکو هام سکته کرد و مرد چون خیلی به ما وابسته بود . کاسکو هام که اومدن مجبور شدم بیشتر به اونا برسم چون جوجه بودن ) .هیچوقتم دنبالش نرفتم ببینم چی باعث شد که دیگه ارزن نخوره . ولی واسه کاسکو هام به موقع غذاهای دیگرو بهشون دادم .

البته اینم هست که طوطی وقتی وارد یه محیط جدید می شه ممکنه کم غذا بخوره ولی نه تا اون حد که از گرسنگی بمیره .

شایدم این بی حالیش به خاطر بیماری بوده . طوطی اگه مریض هم باشه به طور غریزی واسه اینکه طعمه شکارچی نشه بیماریشو پنهان می کنه روزای اول. شاید فروشنده یه طوطی مریض به شما داده ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با اجازه ی دوستان.سهره و قناری و بلبل ممکنه با یک فریاد یا دیدن یک گربه مدت مدیدی برن توی لک و نخونن و قضیشون اساسا با مرغ عشق(باجریگار فرق داره) اکثر پرنده فروش هامرغ عشق هایی که میارن توی پرنده فروشی سنی حدود یک ماه الی چهل روز دارن و کاملا جوجه هستن و خیلی هاشون از طریق دیدن غذا خوردن سایر پرنده ها توی قفس خوردن ارزن رو کامل یاد میگیرن و شروع میکنن که وقتی تک میشن تا حدودی اشتیاق به نوک زدن و خوردن ارزن رو به دلیل ناتوانی در پوست کندن از دست میدن و جوجه ی شما هم مطمئن باشید از گرسنگی تلف شده هرچند الان دیگه واقعا باید تاسف خورد و این بحث ها شاید برای شما هم سودی نداشته باشه ولی خوب برای خیلی ها میتونه مثمر ثمر واقع بشه.ضمنا مرغ عشق ها از سه هفتگی میتونن پرواز کنن و پرهاشون تقریبا کامل میشه ولی دون خور نمیشن و این ها اصلا ربطی به هم ندارن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    من فکر میکنم مریض هم بوده چون نزدیک مخرجش کثیف بود و نمیتونست تمیز کنه وچیز جالب این بود که اون آقا فقط اون یه پرنده رو گرفته بودن دستشون ومیگفتن فقط این یه دونه رامه و بقیه اونجا بودن وهر چند دقیقه یکبار این یه دونه رو مینداخت پیش اون یکی ها وهمه ی اون ها ارزن میخوردن
    من فکر میکنم حرف های عروس هلندی وخانم سپیده هر دو درست باشه
    درکل من بی تجربگی کردم وسعی میکنم برای این مرغ عشقم به خوبی پدری کنم تا دیگه از این اتفاق ها پیش نیاد
    از همه ی شما عزیران هم که وقتتون رو برای بنده صرف کردید خیلی متشکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715

4

دوستان سلام خسته نباشید
    من هدفم از خرید مرغ عشق این بود که چون مرغ عشق به سختی حرف زدن یاد میگیره .با گذاشتن وقت زیاد روی اینکار بتونم به مرغ عشق حرف زدن یاد بدم(چون بعد از کنکور بیکار بودم)اما الان دارم جایی کلاس میرم که وقت خیلی زیادی ازم میگیره ونمیتونم باهاش کار کنم
    الان یک مرغ عشق ماده دارم به نظر شما براش جفت بگیرم که از تنهایی در بیاد ؟خیلی دلم به حالش میسوزه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    دوستان سلام خسته نباشید
    من هدفم از خرید مرغ عشق این بود که چون مرغ عشق به سختی حرف زدن یاد میگیره .با گذاشتن وقت زیاد روی اینکار بتونم به مرغ عشق حرف زدن یاد بدم(چون بعد از کنکور بیکار بودم)اما الان دارم جایی کلاس میرم که وقت خیلی زیادی ازم میگیره ونمیتونم باهاش کار کنم
    الان یک مرغ عشق ماده دارم به نظر شما براش جفت بگیرم که از تنهایی در بیاد ؟خیلی دلم به حالش میسوزه

سلام

سنش چقدره؟

بله اگر نمیرسید باهاش بازی کنید براش جفت بگیرید . ولی اگر رامه با بودن جفتش از رام بودنش کم میشه

صفحه 9 از 475 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)