صفحه 8 از 475 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 4744
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوستان آیا مرغ عشق پرکن میشه ؟؟
    زیاد مرغ عشق داشتم و تو این همه سال تا به حال ندیدم همچین موردی رو

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    من 1 جفت مرغ عشق دیشب خریدم
    یه جفت هم طوطی عروس هلندی
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم کمک کنید
    1- طوطی و مرغ عشق رو در 2 قفس جدا با فاصله 10 سانتی متر از هم گذاشته ام که همدیگه رو ببینن اما مرغ عشق ها صداشون در نمیاد انگار میترسن و تا حالا از دیشب من ندیده ام که این 2 مرغ عشق چیزی بخورن. دیشب یه لحظه مرغ عشق نر خواست با ماده جفتگیری کنه اما ماده فرار کرد و نزاشت هر 2 مرغ عشق رو به عنوان یه جفت کاملا بالغ و اماده خریداری کرده ام یه لونه مرغ عشق هم خریده ام ایا کف لونه باید چیز خاصی مثل پنبه یا .. بریزم یا خیر ؟
    2- چی به این 2 مرغ عشق بدم که جفتگیری کنن و تخم بزارن ؟ بعضی ها میگن شاهدونه ایا مرغ عشقم میخوره و خیلی بدم یا کم ؟ تو غذاش بریزم یا جداگونه بهش بدم کل ظرف ها غذا رو بردارم فقط شاهدونه بخورن من اولین بار هست مرغ عشق دارم ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بگذارید.
    با تشکر
    دورانی که من پرنده نگهداری می کردم خیلی شنیده بودم که چون ارزن روغنی هستش در شکم ماده چربی ایجاد میشه و این باعث عدم بار بری میشه . بعضی ها می گفتن اندکی نمک باید به ارزن زد که من این کار رو حاضر نبودم انجام بدم و به نظر من غیر اصولی هستش . بعد از 2 سال متوجه شدم پرنده های من به دلیل اینکه من زیاد نگاه می کنمشون جفت گیری نمی کنن که فنچ ها رو بردم در جایی دیگه که کمتر من رو ببینند و موفق شدم جوجه های زیادی بگیرم اما هیچ وقت مرغ عشق ها جوجه نیاوردن . بعد ها گفتند که باید مرغ عشق هلندی بگیری که دیگه من کلاً پرنده رو گذاشتم کنار . دیده بودم بعضی ها یک پارچه سیاه روی قفس میندازن که به اندازه 10 سانت بالا تر از کف قفس بود که باعث میشد زیاد تاریک نشه و با این روش موفق شدن ترس مرغ عشق رو کمی بریزن به به حالت های عادی مثل جفت گیری لونه ساختن و غیره برگردونند .

کل تجربیات من در این مورد در همین حد هستش ببخشید اگر غلط یات ناقص هستش . اما باید دید که دوستان وارد به کار چه پیشنهادی می کنند .

با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    asdf
    شماره عضویت
    8758
    سلام.
    من تا چند سال پیش مرغ عشق داشتم و قفس رو توی اتاقم میذاشتم ( اون موقع آبادان زندگی میکردیم )
    الان قصد دارم دوباره مرغ عشق بگیرم. خونه ی دوستم دیدم توی باغچه یک قفس بزرگ درست کرده و فقط بالای قفس یک پاچه برای ایجاد سایه گذاشته.
    میخواستم بدونم اگر منم این کارو کنم ، مرغ عشق ها اذیت نمیشن ؟؟؟ توی این هوای گرم و شرجی که ظهر ها به 40-50 درجه میرسه ؟؟ (الان بندر عباس هستم )
    توی این شرایط و دما تولید مثل میکنند یا نه ؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام دوست عزيز
    با دماي 40-50 درجه در روز اول مرغ عشق ها تلف ميشن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    asdf
    شماره عضویت
    8758
    پشت پنجره اتاقم قفسو میخوام نصب کنم.
    پنجره هم باز میکنم که باد کولر به سمت قفس بره.اطراف قفس هم جوری تنظیم میکنم که هوای سرد داخل قفس بمونه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadd نمایش پست ها
    پشت پنجره اتاقم قفسو میخوام نصب کنم.
    پنجره هم باز میکنم که باد کولر به سمت قفس بره.اطراف قفس هم جوری تنظیم میکنم که هوای سرد داخل قفس بمونه.
    اینجوری هم بر عکس...سرما میخورن
    نباید در معرض باد باشن.

یک هوای ثابت و بدون جریان هوا
    حد اکثر دما براشون باید 28 -29 باشه بیشتر از این دیگه اذیت میشن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام من امروز یه جوجه مرغ عشق گرفتم که دستیه ورو دست میشینه باید چطوری به خودم عادتش بدم چه غذایی باید بهش بدم
    ممنونم میشم از ژاسخ گوییتون
    سلام لطفا کمک کنید جوجه مرغ عشقم نمیتونه ارزن بخوره ومیترسم اینجوری از گشنگی بمیره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    واقعا ازتون ناراحت شدم علی الخصوص از کسایی مثل آقای آِژیده که دم به دقیقه مطلب میزارن اما اونقدر جواب منو ندادن تا اینکه حیوونکی امروز مرد
    خیلی...واقعا برای سایتتون متاسفم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط rgps2012 نمایش پست ها
    سلام من امروز یه جوجه مرغ عشق گرفتم که دستیه ورو دست میشینه باید چطوری به خودم عادتش بدم چه غذایی باید بهش بدم
    ممنونم میشم از ژاسخ گوییتون
    سلام لطفا کمک کنید جوجه مرغ عشقم نمیتونه ارزن بخوره ومیترسم اینجوری از گشنگی بمیره
    واقعا ازتون ناراحت شدم علی الخصوص از کسایی مثل آقای آِژیده که دم به دقیقه مطلب میزارن اما اونقدر جواب منو ندادن تا اینکه حیوونکی امروز مرد

سلام

اول بابته مرغ عشقتون متاسفم

باید بگم که بنا به هر علتی که سوال شما از چشم من و بقیه دوستان دور مونده عذر خواهی میکنم

ولی شما هم فکر نمیکنم تلاشی برای کمک به جوجتون کرده باشید توی این فروم خیلی راجع به جوجه های سرنگی یا دونخور نشده صحبت شده شما میتونستید با یکم صرف وقت مطالب اون رو پیدا کنید گرچه خیلی راحت میتونستید از قسمت بالای فروم بهش دسترسی پیدا کنید

اگر هم مطالب رو نمیخوندین حداقل کاری که میتونستید بکنید اینه که از فروشنده راجع به غذاش بپرسید

یا حتی یکم نون خیس خورده بهش بدید

من فکر میکنم شما اول از همه خودتونو باید بخاطر این سهل انگاری باز خواست کنید

انشالا این آخرین تجربه تلختون باشه و بعد از این یکمی بیشتر مطالعه کنید تا به اونچه که میخوایید برسید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

شرمنده من واقعا پستتون رو ندیدم کاش یک یاد آولی میکردید چون واقا بعضی وقتا پیش میاد که پست ها گم میشه!!! اینقدر تالار و زیر انجمن داره این سایت که گاهی وقتا بعضی از پست ها دیده نمیشه

صفحه 8 از 475 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262758108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)