صفحه 7 از 475 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 4744
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خانم سعیده قطعا بیماری شقاق یا scaly face داره خود درمانی هم نکنید ببریدش دامپزشکی سریعا
    وگرنه میمیرن

همکار قدیمی (معاون انجمن )

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ملنگو
    شماره عضویت
    4353
    اون حداقل سه ماهه كه اين وضعو داره...
    به مرغ عشق عشق نر هم منتقل ميشه؟
    به من چطور؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    من 1 جفت مرغ عشق دیشب خریدم
    یه جفت هم طوطی عروس هلندی
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم کمک کنید
    1- طوطی و مرغ عشق رو در 2 قفس جدا با فاصله 10 سانتی متر از هم گذاشته ام که همدیگه رو ببینن اما مرغ عشق ها صداشون در نمیاد انگار میترسن و تا حالا از دیشب من ندیده ام که این 2 مرغ عشق چیزی بخورن. دیشب یه لحظه مرغ عشق نر خواست با ماده جفتگیری کنه اما ماده فرار کرد و نزاشت هر 2 مرغ عشق رو به عنوان یه جفت کاملا بالغ و اماده خریداری کرده ام یه لونه مرغ عشق هم خریده ام ایا کف لونه باید چیز خاصی مثل پنبه یا .. بریزم یا خیر ؟
    2- چی به این 2 مرغ عشق بدم که جفتگیری کنن و تخم بزارن ؟ بعضی ها میگن شاهدونه ایا مرغ عشقم میخوره و خیلی بدم یا کم ؟ تو غذاش بریزم یا جداگونه بهش بدم کل ظرف ها غذا رو بردارم فقط شاهدونه بخورن من اولین بار هست مرغ عشق دارم ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بگذارید.
    با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    دوستان یه سوال دیگه هم دارم اینکه ایا هر 2 مرغ عشق رو جدا کنم از هم یا خیر ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    من 1 جفت مرغ عشق دیشب خریدم
    یه جفت هم طوطی عروس هلندی
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم کمک کنید
    1- طوطی و مرغ عشق رو در 2 قفس جدا با فاصله 10 سانتی متر از هم گذاشته ام که همدیگه رو ببینن اما مرغ عشق ها صداشون در نمیاد انگار میترسن و تا حالا از دیشب من ندیده ام که این 2 مرغ عشق چیزی بخورن. دیشب یه لحظه مرغ عشق نر خواست با ماده جفتگیری کنه اما ماده فرار کرد و نزاشت هر 2 مرغ عشق رو به عنوان یه جفت کاملا بالغ و اماده خریداری کرده ام یه لونه مرغ عشق هم خریده ام ایا کف لونه باید چیز خاصی مثل پنبه یا .. بریزم یا خیر ؟
    2- چی به این 2 مرغ عشق بدم که جفتگیری کنن و تخم بزارن ؟ بعضی ها میگن شاهدونه ایا مرغ عشقم میخوره و خیلی بدم یا کم ؟ تو غذاش بریزم یا جداگونه بهش بدم کل ظرف ها غذا رو بردارم فقط شاهدونه بخورن من اولین بار هست مرغ عشق دارم ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بگذارید.
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دیگه هم دارم اینکه ایا هر 2 مرغ عشق رو جدا کنم از هم یا خیر ؟

ُسلام

در صورت ترس باجریگار ها از طوطی باید قفس ها رو جدا کنید تا هم دیگه رو نبینن

ذر صورت عدم آمادگی ماده این کاملا طبیعیه که فرار کنه از دست نر
    بهترین حالت اینه که با قرار دادن پنبه و چوب خشک و کاه و ... در دسترسشون اجازه بدید خودشون لانه رو اونطورکه دوست دارند پر کنند...

خیلی ها اعتقاد دارند که با دادن غذا هایی که طبع گرم دارند جفت آماده میشن ولی نظر شخصیم اینه که غذایی باید سالم و بالانس باشه و همه نیاز های طوطی رو فراهم کنه و بعد از سپری شدن یک دوره به صورت طبیعی ماده آماده جفت گیری خواهد شد... غذایی طوطی رو برای این چیزا تغییر ندید

اگر دعوا نمیکنند جداشون نکنید

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    ُسلام

در صورت ترس باجریگار ها از طوطی باید قفس ها رو جدا کنید تا هم دیگه رو نبینن

ذر صورت عدم آمادگی ماده این کاملا طبیعیه که فرار کنه از دست نر
    بهترین حالت اینه که با قرار دادن پنبه و چوب خشک و کاه و ... در دسترسشون اجازه بدید خودشون لانه رو اونطورکه دوست دارند پر کنند...

خیلی ها اعتقاد دارند که با دادن غذا هایی که طبع گرم دارند جفت آماده میشن ولی نظر شخصیم اینه که غذایی باید سالم و بالانس باشه و همه نیاز های طوطی رو فراهم کنه و بعد از سپری شدن یک دوره به صورت طبیعی ماده آماده جفت گیری خواهد شد... غذایی طوطی رو برای این چیزا تغییر ندید

اگر دعوا نمیکنند جداشون نکنید

موفق باشید
    تشکر از استاد عزیزم بابک عزیز
    داداش والا پوشال کولر که دیروز عوض میکردم یه خورده ورداشتم و در اختیارش گذاشتم نر خیلی باهاشون ور میرفت اما بیشتر بازی میکرد تا به فکر لونه سازی باشه لونه ای هم که برای مرغ عشق ها گذاشتم اصلا توش نمیرن و نمیدونم دلیلش چی هست مرغ عشق ها با هم خوب هستند و اصلا همدیگه رو نمیزنن با طوطی ها هم رابطشون خوبه و نمیترسن از طوطی ها از دانه های محرک مثل شاهدونه - جوانه گندم - تخم کتان - کافیشه براشون استفاده میکنم و بهشون میدم و تو 7 تخمشون هم هست اما فکر کنم از لونه فراری هست با لونه رابطش خوب بشه جفتگیری کنه.
    ممنون میشم از تجربیاتتون در اختیار بگذارید یه چیزایی یاد بگیرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای زینتی - مرغ عشق -قناری
    شماره عضویت
    7074
    دوستان عزیز تا حالا کسی سعی کرده به مرغ عشق (باجی)حرف زدن یاد بده ؟
    آیا موفق هم بودین ؟؟؟؟؟؟
    من یه جوجه 15 روزه دارم میخوام باهاش تمرین کنم ببینم یاد میگیره
    از کی شروع کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام
    حتما ميدونيد كه مرغ عشق قدرت سخنگويي كمي داره اما به نوبه خودش با نمكه.
    براي دستي كردن 15 روزگي بهترين سنه اما
    بايد خيلي خيلي مراقبش باشي.
    من خودم مرغ عشق رو به هدف سخنگويي نگهداري نكردم اما ديدم كه مرغ عشق حرف بزنه البته مثل عروس هلندي نامفهوم.
    براي سخنگو كردن مرغ عشق از همين امروز ميتونيد باهاش تمرين كنيد اما انتظار اينو نداشته باشيد كه به همين زودي به حرف بياد
    حداقل تمرين تون بايد 4 تا 5 ماه باشه از حداقل سن(1 تا 2 ماهگي)
    اما اينكه ميگم از الان باهاش تمرين كنيد به خاطر اينه كه اون كلمه از روزاي اول زندگيش براش تكرار ميشه و يه جورايي ملكه ذهنش ميشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    سلام من یکی از دوستانم یک جفت مرغ عشق داشت که مادش قبل از عید سرما خورد و تلف شد و یه ماده جدید براش خریدن. الان ماده جدیده یکی دو هفته بود خودشو باد میداد. نه اینکه باد بده...قلمبه شده بود.بی تحرک شده بود. بعد چند روز بهتر شد بعضی اوقات اونجوری میشد بعضی وقتا نمیشد. امروز صبح ساعت هفت رفتن دیدن که چشماش و نوکش دورش قهوه ای شده و چشاش بسته شده...بالای کلشم انگار پراش ریخته یکم...دیشب حالش خوب خوب بوده. چیکار کنه؟ نیاز به دامپزشک هست؟ یا چه اقداماتی انجام بده ت زمانیا به دامپزشک بتونه مراجعه کنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    سلام من یکی از دوستانم یک جفت مرغ عشق داشت که مادش قبل از عید سرما خورد و تلف شد و یه ماده جدید براش خریدن. الان ماده جدیده یکی دو هفته بود خودشو باد میداد. نه اینکه باد بده...قلمبه شده بود.بی تحرک شده بود. بعد چند روز بهتر شد بعضی اوقات اونجوری میشد بعضی وقتا نمیشد. امروز صبح ساعت هفت رفتن دیدن که چشماش و نوکش دورش قهوه ای شده و چشاش بسته شده...بالای کلشم انگار پراش ریخته یکم...دیشب حالش خوب خوب بوده. چیکار کنه؟ نیاز به دامپزشک هست؟ یا چه اقداماتی انجام بده ت زمانیا به دامپزشک بتونه مراجعه کنه؟
    یک شبه نه رنگ منقار ن چشم عوض میشه و نه پرنده پرای سرش میریزه
    دوستتون اینقدر بی خیال بوده که تازه دیده این حالت رو
    بهش بگید وقت تلف نکنه و به خودش زحمت بده پرنده رو سریع ببره دامپزشکی

صفحه 7 از 475 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657107 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)