صفحه 53 از 475 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 4744
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    من از زمانی که تخم میزارن رو حساب کردم
    چون اصلا به اون موضوع دقت نکردم
    حالا ببخشید بابا مارو نزنین

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    دوست عزیز ما اینجا جمع شدیم تا اشتباهاتمون رو اصلاح کنیم.اما جوجه از روزی که از تخم بیاد بیرون سنش حساب میشه که اگر همون نوزده روز رو از پنجاه روز خودت کم کنی میشه همون بیست الی 21 روز.موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    ببخشید فقط یه سوال برام پیش اومد:طبق گفته ی شماجفت های شما جوجه ها رو از یک هفته ای میندازن بیرون ،حالا سوالم اینه بعدش شروع بهتخم گذاری مجدد میکنن یانه؟متوسط طول عمرشون چقدره؟هربار چندتا جوجه میدن؟تغذیه ی جفت ولونشون به چه صورت هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ببخشید فقط یه سوال برام پیش اومد:طبق گفته ی شماجفت های شما جوجه ها رو از یک هفته ای میندازن بیرون ،حالا سوالم اینه بعدش شروع بهتخم گذاری مجدد میکنن یانه؟متوسط طول عمرشون چقدره؟هربار چندتا جوجه میدن؟تغذیه ی جفت ولونشون به چه صورت هست؟
    من اوصولا سالی 4بار از مرغ عشقام بچه میگیرم چون فقط نگه داریشون میکنم و نمیفروشمشون
    (یه یک هفته بگذره بعد دوباره جاتخمی بزاری بازم تخم میکنن ولی بسیار ضعیف میشن واحتمال مرگشون درصورت تکرار بالا میره)
    طول عمرشون دقیق نمیدونم ولی یک جفت از مرغ عشقا من حدود9سال دارن وخیلی هم سرحالا
    تو تخم گزاری هم بسته به سن مرغ عشق وکسب تجربه داره
    چون توهربار تخم کردن تجربه حیوون بیشتر میشه
    یکی از مرغ عشقا من دفعه اخر5تاتخم کرد و4تاش به دنیا اومد
    لونه که همهجا میفروشن (پلاستیکی وچوبی)
    تغزیه هم از کف دریا سفیده تخم مرغ جعفری ارزن انواع میوه(نه همه)
    استفاده کرد

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام به همه ي دوستان
    من به مرغ عشقام كافيشه دادم ولي اصلا نميتونن بخورن.آخه خيلي پوسته اش محكمه.حتي گلي هم كه يه بار يه دونه بهش دادم به زحمت پوسته اش رو جدا كرد و خورد
    منم واسه ي عشقي هام گذاشتم توي آب تا خيس بخوره و يه كوچولو جوونه بزنه
    ميخواستم بدونم اينجوري كه اشكال نداره بهشون بدم؟ من شاهدونه رو هم همين كارو كردم
    آخه اينجوري هم پوسته اش نرم شد و هم اينكه ديدم عشقي هام استقبال كردند و خوردند البته من براي هركدومشون دوتا دونه بيشتر نذاشتم.

و يه سوال ديگه اينكه حبوبات رو حتما بايد پخته بهشون بديم؟
    من نخود و لوبيا چشم بلبلي رو 24 ساعت گذاشتم كه خيس بخوره الانم گذاشتم كه يه كوچولو جوونه بزنه و بهشون بدم چون پخته شده بهشون دادم ولي اصلا استقبال نكردن.
    اينجوري كه واسشون مشكلي پيش نمياره؟
    ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام به همه ي دوستان
    من به مرغ عشقام كافيشه دادم ولي اصلا نميتونن بخورن.آخه خيلي پوسته اش محكمه.حتي گلي هم كه يه بار يه دونه بهش دادم به زحمت پوسته اش رو جدا كرد و خورد
    ميخواستم بدونم اينجوري كه اشكال نداره بهشون بدم؟ من شاهدونه رو هم همين كارو كردم
    آخه اينجوري هم پوسته اش نرم شد و هم اينكه ديدم عشقي هام استقبال كردند و خوردند البته من براي هركدومشون دوتا دونه بيشتر نذاشتم.

من نخود و لوبيا چشم بلبلي رو 24 ساعت گذاشتم كه خيس بخوره الانم گذاشتم كه يه كوچولو جوونه بزنه و بهشون بدم چون پخته شده بهشون دادم ولي اصلا استقبال نكردن.
    ممنون

سلام
    کافیشه رو نمیدونم جونش خواصش چیه

ولی من برای عروسام گذاشتم مشکلی نداشتن

حبوبات رو هم میتونی بپزی هم بخیسونی و هم جونه بندازی

جوونش نباید زیاد رشد کنه همین که نیش زد کافیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام به همه ي دوستان

ممنون
    سلام میشه بگید دلیل مصرفتون چیه؟هدفتون از مصرف رو میفرمایید؟به مرغ عشق های جفت میدید یا همشون؟
    فکر کنم کافیشه رو به مرغ عشق نمیدن چون خیلی گرمه

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام میشه بگید دلیل مصرفتون چیه؟هدفتون از مصرف رو میفرمایید؟به مرغ عشق های جفت میدید یا همشون؟
    فکر کنم کافیشه رو به مرغ عشق نمیدن چون خیلی گرمه

سلام
    دارم پرنده هامو آماده ميكنم واسه ي جفت شدن.ميدونم بهار نزديكه و خودشون ناخود آگاه جفت ميشن ولي ميخوام يه كم اين اتفاق زودتر بيافته
    كافيشه طبع گرمي داره واسه همين به جفت هام ميدم ولي به مرغ عشق هايي كه تك نگه ميدارم كافيشه و شاهدونه نميدم.
    يه جفت از عشقي هام هم دارن آماده ي تخم گذاري ميشن فقط به اونا شاهدونه ميدم
    كافيشه رو هم ميدونم خيلي گرمه واسه همين به هركدوم دوسه تا بيشتر نميدم.قبل از اينكه بخوام مصرف كنم سوال كردم، آقاي اسكندري گفتن درحد چندتا دونه ميتونم بهشون بدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715

سلام
    دارم پرنده هامو آماده ميكنم واسه ي جفت شدن.ميدونم بهار نزديكه و خودشون ناخود آگاه جفت ميشن ولي ميخوام يه كم اين اتفاق زودتر بيافته
    كافيشه طبع گرمي داره واسه همين به جفت هام ميدم ولي به مرغ عشق هايي كه تك نگه ميدارم كافيشه و شاهدونه نميدم.
    كافيشه رو هم ميدونم خيلي گرمه واسه همين به هركدوم دوسه تا بيشتر نميدم.قبل از اينكه بخوام مصرف كنم سوال كردم، آقاي اسكندري گفتن درحد چندتا دونه ميتونم بهشون بدم
    پس میتونید استفاده کنید فقط حواستون باشه زیاد روی نکنید.حبوبات رو هم منم تجربم اینه که پختش رو زیاد دوست ندارن(به جز عدس)و به صورت جوانه خیلی خوب مصرف میکنن ومیخورن فقط اونم یادتون باشه فته ای دوبار بیشتر نشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160

سلام
    کافیشه معمولا دهن بازه به راحتی مرغ عشق با اون منقارشون میخورند .

قناری که منقار ضعیف تری داره به راحتی میخوره .

کافیشه را برای اکثر پرندهای جوجه دار استفاده میکنند هم برای رشد جوجه ها هم برای زود سیر شدنشون.

برای تغذیه جوجه های مرغ عشق میتوانید گندم خیش کرده بدید .همراه با ذرت . البته گندم باید با مخلوط با غذاهای دیگر باشد .

چون مدفوع چسبناک شده و به انگشتان جوجه ها میچسیبد و شکل انگشتان را تغییر میدهد.

شاه دانه ام زیاد از حد استفاده شود در باها و بدن پرنده جوش میزنه که از گرمی زیاد میباشد .

در حال استفاده از دانه های گرم از میوهای سرد هم استفاده کنید تا تعادل بر قرار شود .

کافی شه را خیس کردید دهن باز شد سعی کنید خشکش کنید تا ورم روده نگیرد .

هیچ موقه میوهای و سبزی جات مخصوصا کاهو خیس در اختیار پرندگان ندهید .

ورم روده مدفوع ماری شکل است . با نخی شکل .

صفحه 53 از 475 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172103153 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)