صفحه 472 از 475 نخستنخست ... 372422453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,711 به 4,720 از 4744
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr fly نمایش پست ها
    خسته نباشین.من ی جفت مرغ عشق خریده بودم با قفس و وسایلش و اینا از ی نفر
    وقتی ک با ماشین برام اورد دوتا تخمم تو لونه بود و ماده شبانه روز رو دوتاش میخوابید ولی خودم‌میدونستم ک چون جابجا شده جوجه نمیشن
    ی بیست روزی گذشت تخمارو برداشتم پوک شده بودن دیگ
    بعد شروع کردم تقویتشون کردم و اب و ارزن و کتون و سفیده تخم مرغ کاهو جعفری سیب و مولتی ویتامینم بهشون دادم
    الان تقریبا سه ماه میگذره و هنوز تخم نزاشتن حتی ندیدم جفت گیری کنن فقط همو بوس میکنن تورو خدا بگین مشکل کجاست
    سلام.

پسر گلم با این عنوان استرس اوری که شما برای این پست گذاشتید ، فکر کردم اتفاق وحشتناکی افتاده!
    جفتگیری نکردن که موضوع خیلی خیلی خاصی نیست مگر اینکه بیمار باشن و این بیماری مشهود باشه مثلا بی اشتهایی. اسهال. لرزش. خواب الودگی. عطسه......... جابجایی یکی از علتهای قهر کردن جفتها و عدم تولید مثله.

طوطیها و خصوصا مرغ عشقها تا زمانی که شرایط مساعد برای تولید مثل نداشته باشن ، اقدام نمیکنن.

حالا با توجه به علایمی که گفته شد ، ایا به نظرتون ، بیمارن ؟

علایم مشکوکی ندارن ؟

قفسشون جای مناسبی نصبه؟

دائما بهشون سر میزنید ؟

یعنی اطرافشون رفت و امد هست ؟

مرتب جابجاشون میکنید؟

دما چند درجه است ؟

اتاق نورگیره ؟ چند ساعت در طول روشنایی دارن ؟

از نر و ماده بودنشون مطمئن هستید؟ دو ماده هم میتونن جفتگیری نمایشی داشته باشن و تخم بزارن ولی بدون نطفه هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    با سلام
    مرغ عشقام ۴ تا تخم گذاشته بودن دو تاش الان ۴ روز میشه جوجه شدن ولی دو تا با اینکه نطفه دارن و ماده میخوابه هنوز جوجه نشدن چیکار کنم تا کی صبر کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    با سلام
    مرغ عشقام ۴ تا تخم گذاشته بودن دو تاش الان ۴ روز میشه جوجه شدن ولی دو تا با اینکه نطفه دارن و ماده میخوابه هنوز جوجه نشدن چیکار کنم تا کی صبر کنم ؟
    سلام. از اخرین تخم 25 روز بهشون فرصت بدید. دو روز انتهایی به تخمها کمی اب اسپری کنید و دما رو 2_3 درجه کاهش بدید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    25225
    سلام من مرغ عشقم بالغ هستن سه ماهه دارمشون نره روی ماده یکبار رفته الان تقریبا دوهفته هست که توی لونه میره پنج ساعت تقریبا روزی جمعا میره تو لونه نره به ماده غذا میده هم تو لونه هم بیرون لونه ولی دعوا باهم میکنن ماده قفس را همش تمیز میکنه و همه چیز را گوشه جمع میکنه خیلی غذا بهم میدن جفت هستن ؟و میخوان تخم بزارن؟ لطفا زود جواب بدین لطفا!!!
    ویرایش توسط السلام : 17th July 2018 در ساعت 05:41 PM دلیل: جواب دادن سریع سوال

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط السلام نمایش پست ها
    سلام من مرغ عشقم بالغ هستن سه ماهه دارمشون نره روی ماده یکبار رفته الان تقریبا دوهفته هست که توی لونه میره پنج ساعت تقریبا روزی جمعا میره تو لونه نره به ماده غذا میده هم تو لونه هم بیرون لونه ولی دعوا باهم میکنن ماده قفس را همش تمیز میکنه و همه چیز را گوشه جمع میکنه خیلی غذا بهم میدن جفت هستن ؟و میخوان تخم بزارن؟ لطفا زود جواب بدین لطفا!!!
    سلام. فقط یکبار در این دو هفته جفتگیری کردن؟!! ببینید زیر شکم ماده برامده نشده؟ رفتار ماده تغییری نکرده؟ ( مثلا جابجایی و پریدن براش کمی سخت شده باشه)

بینی ماده تغییر رنگ نداده؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    25225
    سلام بله چرا کمی گرد شده نمیزاره نره زیاد روی لونه بره و وقتی نره هم رو لونه میره هی به لونه نوک میزنه و توش رو نگاه میکن ماده هم تو لونه میره وسط روز توی لونه که میر زیاد حرکت نداره فقط موقع دعوا کردن خیلی بالا پایین میپره الان هم توی لونه رفته و نره داره بهش غذا میده بله رنگ بینی مرغ عشق من چند وقتی هست از صورتی داره به سفید میزنه ماده دستشوییش کمی بزرگ است تغذیه خوبی دارن برنامه هم برای برنامه غذایی نوشتم اصلا هم بی اشتها نیستن علامت های بیماری را هم روی آن ها نگاه کردم ندارن آیا مشکلی دارن باید عوضشون کنم؟ :-(

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام بله چرا کمی گرد شده نمیزاره نره زیاد روی لونه بره و وقتی نره هم رو لونه میره هی به لونه نوک میزنه و توش رو نگاه میکن ماده هم تو لونه میره وسط روز توی لونه که میر زیاد حرکت نداره فقط موقع دعوا کردن خیلی بالا پایین میپره الان هم توی لونه رفته و نره داره بهش غذا میده بله رنگ بینی مرغ عشق من چند وقتی هست از صورتی داره به سفید میزنه ماده دستشوییش کمی بزرگ است تغذیه خوبی دارن برنامه هم برای برنامه غذایی نوشتم اصلا هم بی اشتها نیستن علامت های بیماری را هم روی آن ها نگاه کردم ندارن آیا مشکلی دارن باید عوضشون کنم؟ :-(
    سلام ، نزديك تخمگذاريه . خيلي اطراف قفس ، رفت و امد نداشته باشيد ، ارامششون سلب نشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    25225
    پس چرا بعضی وقتا دعوا میکنند الان یه ساعتی هست که ماده بی حرکته و نره آواز میخونه خیلی دوست دارم تخم هاشون رو ببینم به نظر شما تا آخر شهریور تخم میذاره توی پاسیو خونمون که گل و گیاه دارم گذاشتم بعد پاسیو روبه روی حال و پذیرایی که یک متر بالاتر آویزان هستند به نظرت جای خوبیه اصلا به ما کاری ندارند و عادت جای خوبیه کردند ممنون از سایت خیلی خوبتون هر سایتی که میرفتم مورد شبیه ما نداشتند ممنون :-)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    پس چرا بعضی وقتا دعوا میکنند الان یه ساعتی هست که ماده بی حرکته و نره آواز میخونه خیلی دوست دارم تخم هاشون رو ببینم به نظر شما تا آخر شهریور تخم میذاره توی پاسیو خونمون که گل و گیاه دارم گذاشتم بعد پاسیو روبه روی حال و پذیرایی که یک متر بالاتر آویزان هستند به نظرت جای خوبیه اصلا به ما کاری ندارند و عادت جای خوبیه کردند ممنون از سایت خیلی خوبتون هر سایتی که میرفتم مورد شبیه ما نداشتند ممنون :-)
    این درگیریها گاهی پیش میاد.

تا اخر شهریور؟!!!! تخمگذار هستن نه پستاندار که این مدت طول بکشه.

اگر جفتگیری، کامل انجام شده باشه احتمالا بین 3_7 روز دیگه تخمگذاری میکنه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    25225
    ممنون از راهنمایی های خوبتون موفق باشید

صفحه 472 از 475 نخستنخست ... 372422453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)