صفحه 468 از 475 نخستنخست ... 368418449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,671 به 4,680 از 4744
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    به غذا خوردنش دقت کنید لطفا چون مسئله مهمیه. دیروز فرمودید نر بهش غذا میده ولی نمیگیره درسته؟ حجم زیاد مدفوع و بوی تندی اگر داره + بی حالی از نشانه های نزدیک شدن به زمان تخمگذاری هست. ولی اگر با بی اشتهایی همراه باشه ، مشکل دیگه ای داره.
    نر غذا میده اونم گرفت . بردم مغازه پرنده فروشی گفت داره تخم میکنه حتی گفت بفروشمش بهش . ترجیح دادم بمونه اونجا چند روز بهش اون برسه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    24476
    سلام ، من نمیدونستتم کجا باید مشکلم رو بنویسم ، اگه اشتباه فرستادم پیشاپیش عذرمیخوام ، مشکل من راجع به جفت مرغ عشقی هست ک 5 روز قبل خریدم . حالشون خوب بود و یک جوجه سرحال یکماهه داشتند ک جوجه رو جدا کردند و جفت رو با لونه به قفس جدید انتقال دادند ، ماده دوباره تخم گذاشته بود 4 تا و روشون خوابیده بود ، وقتی اوردیم خونه فردا شبش چراغ رو ک روشن کردم ماده ترسید از لونه اومد بیرون و بال بال زد بعد نرفت توی لونه ، تا صبح شب خواب رو روشن گذاشتم شاید برگرده ولی نرفت ، گفتن چون میله جلوی در نیست نمیتونه راحت رفت و امد کنه جای لونه رو عوض کردم ، حالا ماده رو میله میشینه پف کرده چشما اکثرا بسته ، هیچی نمیخوره نره دهنش غذا میزاره ولی اونم خیلی نیست ، تو ابشون عسل ریختم یکمی که لااقل اونو بخوره ، نمیدونم چکار کنم ممکنه بمیره از گرسنگی؟ به پزشک هم دسترسی ندارم رسما دارم خودم سکته میکنم کمکم کنید ، الان ک نگاه کردم مدفوعش بهش چسبیده بود ، رنگ عادی ولی قدری ابکی
    ویرایش توسط Baharak : 29th April 2018 در ساعت 10:21 AM دلیل: اتفاق جدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Baharak نمایش پست ها
    سلام ، من نمیدونستتم کجا باید مشکلم رو بنویسم ، اگه اشتباه فرستادم پیشاپیش عذرمیخوام ، مشکل من راجع به جفت مرغ عشقی هست ک 5 روز قبل خریدم . حالشون خوب بود و یک جوجه سرحال یکماهه داشتند ک جوجه رو جدا کردند و جفت رو با لونه به قفس جدید انتقال دادند ، ماده دوباره تخم گذاشته بود 4 تا و روشون خوابیده بود ، وقتی اوردیم خونه فردا شبش چراغ رو ک روشن کردم ماده ترسید از لونه اومد بیرون و بال بال زد بعد نرفت توی لونه ، تا صبح شب خواب رو روشن گذاشتم شاید برگرده ولی نرفت ، گفتن چون میله جلوی در نیست نمیتونه راحت رفت و امد کنه جای لونه رو عوض کردم ، حالا ماده رو میله میشینه پف کرده چشما اکثرا بسته ، هیچی نمیخوره نره دهنش غذا میزاره ولی اونم خیلی نیست ، تو ابشون عسل ریختم یکمی که لااقل اونو بخوره ، نمیدونم چکار کنم ممکنه بمیره از گرسنگی؟ به پزشک هم دسترسی ندارم رسما دارم خودم سکته میکنم کمکم کنید ، الان ک نگاه کردم مدفوعش بهش چسبیده بود ، رنگ عادی ولی قدری ابکی
    سلام يعني تا روزي كه تحويلشون بدن ، حالش خوب بوده و يكدفعه اينطور شد؟!! مدفوعش بوي بدي داره ؟ لطف كنيد عكس از مدفوع بزاريد
    آب زياد ميخوره ؟ لرزش داره ؟ متوجه علايم سرماخوردگي نشديد؟ دستي هست كه بتونيد بگيريدش؟ اگر هست ، پرهاي زير شكم رو كنار بزنيد ، درصورتي كه در امتداد شكم ، رگ برجسته و تيره رنگي مشاهده كرديد اطلاع بديد. پُر بودن قفسه سينه هم چك كنيد . منظور اينه كه استخواني شده يا با گوشت پوشيده شده .

فعلا نر رو با لانه جدا و ظروف ابو غذاشو + كف قفس ، تميز كنيد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش و مرغ عشق
    شماره عضویت
    24497
    نقل قول نوشته اصلی توسط نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزيز
    هرگونه بحث تبادل نظر و پرسش و پاسخ در مورد باجريگار يا همون مرغ عشق خودمون در اين تاپيك انجام خواهد شد.
    سلام و خسته نباشین خدمت شما...من دو جفت مرغ عشق خریدم .تو خونمون حیاط خلوت داریم روش پوشیده اس.ما هم اونارو اونجا رها کردیم...کنار دیوار هم براشون ی جا درست کردیم که لونه و غذاهاشونو روش گذاشتیم ک میرن میخورن...از حیاط خلوت فقط واسه دستشویی استفاده میکنیم..دو نفر هم بیشتر نیستیم..البته یه بچه خرگوش هم دارم ک همونجاس....حالا اینکه با این اوصاف. مرع عشقام جوجه گیری میکنن.یا حتما باید تو قفس باشن.؟؟نور هم هست.فک کنم بالغ شدن چون بینیاشون نرا ابیه ماده ها قهوه ای..تو این مکان چقدر طول میکشه تا جفت گیری کنن و اشنا بشن با لونشون؟؟؟؟ ممنون از سایت خوبتون منتظر جواب هستم...فقط بازی میکنن دو هفته هست ک با همن...چیکار کنم تو قفس باید باشن؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط عشق حیوون نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشین خدمت شما...من دو جفت مرغ عشق خریدم .تو خونمون حیاط خلوت داریم روش پوشیده اس.ما هم اونارو اونجا رها کردیم...کنار دیوار هم براشون ی جا درست کردیم که لونه و غذاهاشونو روش گذاشتیم ک میرن میخورن...از حیاط خلوت فقط واسه دستشویی استفاده میکنیم..دو نفر هم بیشتر نیستیم..البته یه بچه خرگوش هم دارم ک همونجاس....حالا اینکه با این اوصاف. مرع عشقام جوجه گیری میکنن.یا حتما باید تو قفس باشن.؟؟نور هم هست.فک کنم بالغ شدن چون بینیاشون نرا ابیه ماده ها قهوه ای..تو این مکان چقدر طول میکشه تا جفت گیری کنن و اشنا بشن با لونشون؟؟؟؟ ممنون از سایت خوبتون منتظر جواب هستم...فقط بازی میکنن دو هفته هست ک با همن...چیکار کنم تو قفس باید باشن؟
    سلام. تشکر. مشکلی نداره و این ازادی به کیفیت بهتر زندگیشون کمک میکنه . همینطور تولید مثل. زمان دقیقی نداره. هر موقع خودشون تمایل به جفتگیری داشته باشن ، اتفاق میوفته. فقط وجود خرگوش ممکنه باعث استرسشون بشه. اگر باهاش مشکلی ندارن ، پس تا جفت شدنشون ، صبور باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    24591
    سلام خدمت دوستان
    من یک روز هست که یک جفت مرغ عشق خریدم ولی روی میله وایستادن کنار هم دیگه جفت هم نیستم می خوام بدونم مریض هستن یا غریبی میکنن؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_neyazepor نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من یک روز هست که یک جفت مرغ عشق خریدم ولی روی میله وایستادن کنار هم دیگه جفت هم نیستم می خوام بدونم مریض هستن یا غریبی میکنن؟
    سلام غذا نمیخورن؟ دفعشون طبیعیه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    باجی؛کاکاتیل
    شماره عضویت
    24652
    سلام خسته نباشید من یه سوالی داشتم که چند وقتی هست ذهنم رو مشغول کرده:
    من یه جفت باجی دارم که حدود ۲۱ روز هست که اولین تخم رو گذاشتن ولی هنوز جوجه هاشون در نیومده ،من امروز مشاهده کردم ماده شکمش پایین اومده انگار میخواد تخم بزاره تازه فضله ماده هم خیلی بد بو شده وبنظر میاد رنگ نوکش یه کم تغیر کرده؛
    حالا اگه تخم گذاشت چیکار کنم می ترسن تخمش گیر کنه یا یوقت تخما رو گذاشت دیگه روشون نشینه یا به جوجه هاش غذا نده؟بنظرتون نگرانی من جدیه؟اگه جدیه چیکار میشه کرد کرد که دیگه بدون استراحت تخم بذاره؟
    راستی دوتا شون جوونن تقریبن؛ و خوب بهشون میرسم از لحاظ غذایی و مکملی؛
    باتشکر از شما

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط anîmal lover نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من یه سوالی داشتم که چند وقتی هست ذهنم رو مشغول کرده:
    من یه جفت باجی دارم که حدود ۲۱ روز هست که اولین تخم رو گذاشتن ولی هنوز جوجه هاشون در نیومده ،من امروز مشاهده کردم ماده شکمش پایین اومده انگار میخواد تخم بزاره تازه فضله ماده هم خیلی بد بو شده وبنظر میاد رنگ نوکش یه کم تغیر کرده؛
    حالا اگه تخم گذاشت چیکار کنم می ترسن تخمش گیر کنه یا یوقت تخما رو گذاشت دیگه روشون نشینه یا به جوجه هاش غذا نده؟بنظرتون نگرانی من جدیه؟اگه جدیه چیکار میشه کرد کرد که دیگه بدون استراحت تخم بذاره؟
    راستی دوتا شون جوونن تقریبن؛ و خوب بهشون میرسم از لحاظ غذایی و مکملی؛
    باتشکر از شما
    سلام ، تشكر

يعني فقط يك تخم گذاشته اونهم ٢١ روز پيش؟!! حالا هم علائم تخمگذاري داره ؟ در اين فاصله ٢١ روز جفتگيري كردن ؟ قبلا جوجه داشتن ؟ نطفه دار بودن تخم رو چك كرديد؟ مكمل كلسيم زياد مصرف ميكنن؟

اگر با تلاش ماده براي تخم گذاشتن مواجه شديد( دهان باز ، روي پاها ايستادن ، بال هاي اويزان ، نفس نفس و زور زدن ) ، و تا چند ساعت بعد تخمي حاصل نشد ، يا به متخصص طيور مراجعه كنيد يا روشهاي زير رو انجام بديد.

چند سي سي روغن زيتون با سرنگ بدون سوزن بهش بديد و مقعدشو چرب كنيد . چند قطره روغن زيتون هم با سرنگ بدون سوزن ، آهسته به داخل مقعد تزريق كنيد.

هر چند دقيقه ، مقعدشو رو با فاصله زياد از بخار اب ( سوزاننده است ) در حال جوشيدن قراربديد كه مرطوب و خارج شدن تخم راحتتر انجام بشه . هواي اطراف قفس رو با بخار اب ، كمي مرطوب كنيد . خيلي دما و رطوبت بالا نره ، چون با مشكل تنفسي روبرو ميشه .

قسمت زير شكم ( جايي كه برامده هست )با دو انگشت و خيلي اهسته به سمت پايين بدن ، مالش بديد. اگر با اين روشها تخم خارج نشد ، وقت رو از دست نديد و به كلينيك مراجعه كنيد.

دكتر طوسي زاده : 09153025108

دكتر وكيلي : 09155112848/ 7639344

بلوار وكيل أباد ، بين دانش اموز و وكيل اباد ٢٩ / پلاك ٦٥٧

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    باجی؛کاکاتیل
    شماره عضویت
    24652
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، تشكر

يعني فقط يك تخم گذاشته اونهم ٢١ روز پيش؟!! حالا هم علائم تخمگذاري داره ؟ در اين فاصله ٢١ روز جفتگيري كردن ؟ قبلا جوجه داشتن ؟ نطفه دار بودن تخم رو چك كرديد؟ مكمل كلسيم زياد مصرف ميكنن؟

اگر با تلاش ماده براي تخم گذاشتن مواجه شديد( دهان باز ، روي پاها ايستادن ، بال هاي اويزان ، نفس نفس و زور زدن ) ، و تا چند ساعت بعد تخمي حاصل نشد ، يا به متخصص طيور مراجعه كنيد يا روشهاي زير رو انجام بديد.

چند سي سي روغن زيتون با سرنگ بدون سوزن بهش بديد و مقعدشو چرب كنيد . چند قطره روغن زيتون هم با سرنگ بدون سوزن ، آهسته به داخل مقعد تزريق كنيد.

هر چند دقيقه ، مقعدشو رو با فاصله زياد از بخار اب ( سوزاننده است ) در حال جوشيدن قراربديد كه مرطوب و خارج شدن تخم راحتتر انجام بشه . هواي اطراف قفس رو با بخار اب ، كمي مرطوب كنيد . خيلي دما و رطوبت بالا نره ، چون با مشكل تنفسي روبرو ميشه .

قسمت زير شكم ( جايي كه برامده هست )با دو انگشت و خيلي اهسته به سمت پايين بدن ، مالش بديد. اگر با اين روشها تخم خارج نشد ، وقت رو از دست نديد و به كلينيك مراجعه كنيد.

دكتر طوسي زاده : 09153025108

دكتر وكيلي : 09155112848/ 7639344

بلوار وكيل أباد ، بين دانش اموز و وكيل اباد ٢٩ / پلاك ٦٥٧
    سلام ،ببخشید
    خیلی برجسته نیست مثلن از جفت نرش یکم پایین تر هست(شایدم خیلی وقته اینجوریه چون هیچوقت از لونش بیرون نمیومده ولی یه بار دیدمش من دیدم کمرش یه مقداری عجیبه و یکم از لابه لای پراش مقعدش دیده میشد ،،همچنین اولین تخم گذاریشون بوده،منظورم از ۲۱ روز گذشتن منظورم از اولین تخم بوده البته چهار تا تخم گذاشته و از آخرین تخم یعنی چهارمیش روز ۱۵هست که روش میخوابه.
    مکمل کلسیم هم از جایی که خریدم گفت بهشون بدم،یعنی هر دفعه که آب رو عوض کردم یکی دو قطره توش بریزم،البته فکر میکنم از وقتی تخم گذاشتن کلهم سه چهار قطره نشده که مکمل بهشون میدم،
    بعد هم اصلا پریشون نیست مثلن دستمو بردم نزدیکش خیلی خوب فرار میکرد، رنگ نوکش هم که پایین معلومه یه مقداری سفیدتر شده (شایدم اشتباه میکنم)اما عکس از قسمت کمرش نتونستم بگیرم ولی ،همچنین فکر کنم جفت گیری کرده باشن سه چهار روز پیش دور از چشم من ولی من هروقت دیدم که دارن یه رفتارای عجیب (تو دهنش غذا می زاره و به نوک هم میزنن ) انجام میدن سریع پیششون میکردم تا یه وقت تخم نذاره،
    خیلی متشکرم

صفحه 468 از 475 نخستنخست ... 368418449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)