کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRHESAM نمایش پست ها
    با سلام
    مرغ عشق های من حدود 20 روز میشه چندین مرتبه جفت گیری رو طی دو سه روز انجام دادند و با توجه به اینکه پرنده ماده شکمش باد داره چرا هنوز موفق به تخم گذاری نشده ؟الان که اومدم بهشون سر بزنم دیدم بیحال روی چوب نشسته و پف کرده ، زیر شکمش رو یه مقدار طبق اموزشهایی که تو سایتها دیده بودم کمی ماساژ دادم به سمت پایین قشنگ معلومه که تخم در شکم پرنده گیر کرده ، لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید .حالم گرفته شده.آیا غذایی هست که بعنوان روان کننده بشه بهش داد یا نه؟
    سلام. گیر کردن تخم یک مورد اورژانسیه. اگر با اقداماتی که انجام میدید خارج نشه پرنده تلف میشه.
    مقعدشو با روغن زیتون چرب کنید. کمتر از نیم سی سی روغن زیتون هم با سرنگ بدون سوزن ، خیلی اهسته و قطره قطره به داخل مقعد تزریق کنید. یک سی سی هم در دهانش بریزید.
    در ظرفی اب بریزید تا به مرحله جوش برسه. پرنده رو در دستتون نگه دارید و با فاصله از بخارات اب جوش ( شعله رو خاموش کنید و اجازه بدید اب کمی خنک بشه ) مقعد پرنده رو به سمت بخار آب نگه دارید . دقت کنید بسیار سوزاننده تر از آبه و اگر فاصله کم باشه ، پوست بدن و پاهای مرغ عشقتون میسوزه . هر یک دقیقه روی بخار بگیرید و چند دقیقه ای استراحت بدید. در کل 5 دقیقه. ظرف اب جوش رو اطراف قفس بزارید که هوا رو مرطوب کنه.

اگر باز هم تخم خارج نشد خیلی سریع به یک متخصص طیور مراجعه کنید .

دکتر برهانی کیا:

09126166561 خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53

دکتر عطاران :

09121437121 خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل،باجیگار، ماهی گپی
    شماره عضویت
    22441
    سلام ببخشید مرغ عشق من امروز تو خونه داشت بازی میکرد یکجایی مایع دستشویی ریخت اونم یکم خورد از اون من سریع نکش رو شستم و حمومش کردم ،ولی دوساعته که خیلی بی حاله ،فکر کنم مسموم شده،بنظرتون بحش چی بدم راستی مدعش هم آبکیشده سبز هم هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدزاده نمایش پست ها
    سلام ببخشید مرغ عشق من امروز تو خونه داشت بازی میکرد یکجایی مایع دستشویی ریخت اونم یکم خورد از اون من سریع نکش رو شستم و حمومش کردم ،ولی دوساعته که خیلی بی حاله ،فکر کنم مسموم شده،بنظرتون بحش چی بدم راستی مدعش هم آبکیشده سبز هم هست
    سلام. اول از هر چیز یک قطره سرکه سیب در نیم سی سی اب با سرنگ بدون سوزن بهش بدید.
    اگر اشتهای غذا داره این سبزیجات رو در اختیارش بزارید و فعلا دانها رو بردارید تا سبزیها رو مصرف کنه.
    نعنا. کرفس . گشنیز. کاهو.ریحان از هر کدوم یک برگ اگر منزل نبود و خواستید تهیه کنید ، نعنا و کرفس فقط باشه و در کنارشون یک برش کوچک هندوانه بدون هسته.

اگر اشتها نداشت اب هندوانه (5 سی سی) طی 15 دقیقه بدید و یکساعت بعد از اون ، اب کرفس و نعنا ( جمعا 10 سی سی ) با 5 سی سی اب رقیق کنید و هر نیمساعت یک سی سی.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی قرمز!
    شماره عضویت
    22791

با سلام

بنده نیم سالی هست که یه جفت مرغ عشق دارم... 3 ماه اول دیدیم تخم نمیذارن در حالی که فروشندش بهمون گفته بود که حامله ان (اما شاد بودن)! بعد گفتیم این که تخم نمیذاره... گفت خب بیارش ماده شو عوض کنیم تا شاید درست بشه... ماده شو عوض کردیم... باز تخم نذاشتن... و اینکه ماده ی دومی از وقتی که اومد همش افسرده بود... الان حتی بیشتر!

همش سرش تو لاکشه

لطفا بگین چه کاری میتونم براشون انجام بدم

سلام. برای تخمگذاری شرایط لازمه. مرغ عشقها باید تقویت بشن و اماده جفتگیری . اینطور نیست که وقتی نر و ماده کنار هم قرار بگیرن تولید مثل کنن.در صورتی که موقعیت رو از هر لحاظ مناسب ببینن جفتگیری میکنن. یعنی اصلا تمایلی به همدیگه ندارن؟

این حالتی که ماده داره( استراحت خارج از وقت خواب ) به نظر میاد از بیماریه نه افسردگی! اشتهاش خوبه؟ اسهال نیست ؟ ( یعنی مدفوعش مسنجم و با رنگ طبیعیه؟ ) ، موقع دفع مشکلی نداره؟ چشم و بینیش مرطوب نیست ؟ عطسه ، تنفس صدادار ، لرزش؟ از جفت جداش کردن؟ سرو صدا نمیکنه؟ دقیقا چه مدته اینطوره؟
    اگر دستیه سینشو لمس کنید . سینه کاردی نشده؟ پرهای زیر شکم رو کنار بزنید ، رگ برجسته و تیره رنگی زیر شکم یا اطراف مقعد مشاهده نمیکنید؟ تغذیه و شرایط و محل نگهداریشونو بفرمایید.

لطفا با دقت به سوالات در این تاپیک
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=124
    پاسخ بدید.
    سلام... اون سوالی که براش تاپیک زده بودم رو اوردم اینجا

من مرغ رو بررسی کردم دیدم که مشکل دفع مدفوع داره... یعنی عادی نیست. نره خودشو کثیف نمیکنه... اما این اطراف مقعدش خیلی وضعیت خرابه

به علاوه اون ماده ی قبلی و مرغ عشق نر زیاد میدیدم جفت گیری میکردن... اما الا مرغ عشق نر با اون ماده ی جدید تا حالا دیده نشده که جفت گیری کنن! فقط بعضی وقتا منقار میگیرن.

زیر شکمش من یک برجستگی تیره دیدم اما غضروفش بود... رگ ندیدم

وقتی که از جفتش جداش میکنیم خیلی سر و صدا نمیکنه... صرو صداش به خاطر ترسیدنشه

چشم و بینیش مشکلی نداره اما قیافش به هم ریخته و ژولیده شده

تغذیه اش هم به این شکله که مقدار زیادی ارزن برای یه مدت طولانی توی قفسشون میزاریم... البته گاهی برای تنوع خیار بهشون میدادیم بخورن خیلی هم علاقه داشتن اما دیگه خیار هم آنچنان دلشون نمیخواد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط _ehsan_ نمایش پست ها
    سلام... اون سوالی که براش تاپیک زده بودم رو اوردم اینجا

من مرغ رو بررسی کردم دیدم که مشکل دفع مدفوع داره... یعنی عادی نیست. نره خودشو کثیف نمیکنه... اما این اطراف مقعدش خیلی وضعیت خرابه

به علاوه اون ماده ی قبلی و مرغ عشق نر زیاد میدیدم جفت گیری میکردن... اما الا مرغ عشق نر با اون ماده ی جدید تا حالا دیده نشده که جفت گیری کنن! فقط بعضی وقتا منقار میگیرن.

زیر شکمش من یک برجستگی تیره دیدم اما غضروفش بود... رگ ندیدم

وقتی که از جفتش جداش میکنیم خیلی سر و صدا نمیکنه... صرو صداش به خاطر ترسیدنشه

چشم و بینیش مشکلی نداره اما قیافش به هم ریخته و ژولیده شده

تغذیه اش هم به این شکله که مقدار زیادی ارزن برای یه مدت طولانی توی قفسشون میزاریم... البته گاهی برای تنوع خیار بهشون میدادیم بخورن خیلی هم علاقه داشتن اما دیگه خیار هم آنچنان دلشون نمیخواد.
    سلام. فقط ارزن وگاهی خیارکه علاقه ای هم ندارن بهش ؟!!!! این یعنی نهایت فقر غذایی دوست عزیز!
    همه موجودات مثل انسان برای سوخت و ساز بدنشون به تنوع غذایی و مکملها برای دریافت انواع ویتامینها ومواد معدنی نیاز دارن.این نیاز در حیوانات که سالیانه تولید مثل بالایی دارن ، بیشتره.
    مثل اینه که یک انسان فقط با خوردن نان زندگی کنه. درسته زنده است ولی با مشکلات زیادی روبرو میشه.استخوانهای پوک و فرسوده . عضلات تحلیل رفته. مشکلات قلبی عروقی. ضعف سیستم ایمنی . مواجه شدن با بیماریهای مختلف و روبرو بودن با کمبودهای بسیار زیاد. حیوانات ازاین قضیه مستثنی نیستن.

و اما در مورد ماده فنچ ، هیچ اشاره ای به وضعیت اشتهاش، قوام مدفوع ، سینه کاردی بودن و مدت زمان بیماریش نداشتید. اگر غذا نمیخوره ، اسهاله و دائم چرت میزنه بیماره. با توجه به کثیف بودن مخرجش احتمالا اسهاله که رایجترین علتش میتونه ناشی از بیماریهای گوارشی مثل عفونت یا ورم روده باشه که به نر هم منتقل میشه.

برجستگی که مشاهده کردید احتمالا تورم روده هاش بوده. یا جناغ سینه که عضلات اطرافش بعلت بیماری و ضعف ، تحلیل رفته و یک تیغه تیز ( سینه کاردی ) باقیمونده. زیر شکم غضروف نیست!

بیش از این جایز نیست وقت رو تلف کنید. هر دو در خطرن. نر رو جدا و دورش کنید. از وسایل و دانهای تمیز ( که مورد استفاده ماده نبوده ) برای نر استفاده کنید .

این یک مورد اورژانسیه که دامپزشک با معاینات دقیقتر متوجه میشن. باید سریعتر مراجعه کنید. محل سکونتتون رو بفرمایید، دامپزشک معرفی کنم.

تغذیه مرغ عشق:

http://mihanpet.ir/thread-14902.html

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=16788

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی قرمز!
    شماره عضویت
    22791
    بله متاسفانه حرف شما درست بود. ما رفتیم پیش این پرنده فروشای احمق گفتیم اینجوری شده... گفتن هیچش نیست سالم سالمه. دو سه روز بعدش مرد! ولی واقعا برای من دیدن اینکه برادر 10 ساله ام براش گریه میکنه دردناک بود. الان جفت نرش تنها هست... وقتی دست میکنی تو قفس که بگیریش فرار نمیکنه... حوصله فرار کردنو نداره . بعضی وقتا هم میخونه .متاسفانه برادرم با خوشحالی میگه اهلی شده! فکر میکنین چیکار کنم براش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بله متاسفانه حرف شما درست بود. ما رفتیم پیش این پرنده فروشای احمق گفتیم اینجوری شده... گفتن هیچش نیست سالم سالمه. دو سه روز بعدش مرد! ولی واقعا برای من دیدن اینکه برادر 10 ساله ام براش گریه میکنه دردناک بود. الان جفت نرش تنها هست... وقتی دست میکنی تو قفس که بگیریش فرار نمیکنه... حوصله فرار کردنو نداره . بعضی وقتا هم میخونه .متاسفانه برادرم با خوشحالی میگه اهلی شده! فکر میکنین چیکار کنم براش
    سلام. خیلی متاسفم.
    پرنده نر علاوه بر افسردگی ، ممکنه به بیماری ماده مبتلا شده باشه . علایمی شبیه مشکلات ماده داره؟ بفرمایید دقیقا کدوم قسمت از جنوب کشور ساکنید، دامپزشک معرفی کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. خیلی متاسفم.
    پرنده نر علاوه بر افسردگی ، ممکنه به بیماری ماده مبتلا شده باشه . علایمی شبیه مشکلات ماده داره؟ بفرمایید دقیقا کدوم قسمت از جنوب کشور ساکنید، دامپزشک معرفی کنم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی قرمز!
    شماره عضویت
    22791
    استان بوشهر . شهرستان دشتستان. شهر برازجان

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    استان بوشهر . شهرستان دشتستان. شهر برازجان
    سلام. متاسفانه کلینیک دامپزشکی توی اون ناحیه خیلی کمه فقط یک مورد پیدا کردم که اونهم در زمینه طیور تخصص ندارن. مراجعه کنید اگر نزدیکه شاید بتونن کمکتون کنن.

کلینیک درنا / بوشهر_ خ شهید عاشوری_کوچه بهارستان هفت

نگفتید نر چه علائمی داره؟ مدفوعش مثل ماده غیر طبیعیه؟ بی اشتهاست ؟ بیشتر روز میخوابه؟

صفحه 459 از 475 نخستنخست ... 359409440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)